Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Tworylne kontra ja - 1:0

  1. #1
    Bieszczadnik Awatar pawlem
    Na forum od
    06.2004
    Rodem z
    poznaniak ci ja...
    Postów
    29

    Domyślnie Tworylne kontra ja - 1:0

    Chciałem rodzinie pokazać Tworylne, miejsce o którym tylko czytałem przez ostatnie pół roku. Nie udało się. Miałem mapy, kompasy, dobre chęci. Wydawało mi się że byłem dobrze przygotowany. Mimo to nie znalazłem drogi ze Sudennego dalej. Wydaje mi się ze wiem gdzie dokładnie powinna być lecz...jej nie było. Zwyczajnie. Może była zarośnięta? Przynajmniej mam po co wracać:) Ale po kolei.

    Wyruszyliśmy z Terki, mocno błotnistą drogą pod górę w stronę doliny dawnej wsi Studenne. Droga była koszmarna. Dzień wcześniej padało więc szliśmy po błotnistej mazi, która dosłownie zamieniła nasze buty już na początku drogi w oblepione błotem kalosze. IMG_0545.JPG

    IMG_0599.JPG

    IMG_0548.JPG

    IMG_0583.JPG

    IMG_0591.JPG
    Nasza droga skończyła się przy wieży dla mysliwych. Prawdopodobnie powinienem zejść przed nią w prawo w dół. I tego właśnie nie wiem do końca. Za nią był już tylko las, do którego zgodnie z przewodnikiem "dla prawdziwego turysty" nie powinienem wchodzić.

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Domyślnie Odp: Tworylne kontra ja - 1:0

    cóż..wydaje się, iż byliście dość blisko..fakt, nie lazłem od Terki tamtędy już z 20 lat, ale z tego co pamiętam, trzeba było iść łąką, aż polna droga zacznie schodzić w dół (po lewej stronie wysoka , zalesiona góra-Tołsta).Przez las ,faktycznie błocko było tam zawsze ! Po prawej strumień.Może tak z 20 min. i dochodzi się do Sanu.Most.Przed mostem w prawo, starym duktem, wzdłuż Sanu.Po drodze mija się miejsce po przysiółku Tworylnego-Obłazy ( poznać można po zdziczałym sadzie).Z 40 minut-i jest Tworylne ! (dla mnie osobiście jedno z piękniejszych miejsc w B.) Inny wariant-przez most na Sanie i stokówką-nie dochodąc punktu widokowego , trzeba skręcić w prawo w laśną dróżkę, w dół, do Sanu.Ale wtedy trzeba się przeprawiać przez rzękę, na drugą stronę...
    ja osobiście dojeżdżam autem( od Rajskiego) do mostu.tam zostawiam wehikuł i idę wzdłuż Sanu.
    Pozdrawiam !

  3. #3
    Kronikarz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2015
    Awatar coshoo
    Na forum od
    09.2004
    Postów
    690

    Domyślnie Odp: Tworylne kontra ja - 1:0

    Cytat Zamieszczone przez pawlem Zobacz posta
    :...Prawdopodobnie powinienem zejść przed nią w prawo w dół..."
    Tak, trzeba szukać drogi w prawo w dół do doliny. Idąc dalej drogą wzdłuż potoku dochodzimy do Sanu i dalej wzdłuż Sanu.

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar stasiuvino
    Na forum od
    05.2008
    Rodem z
    Kalisz, Zelów, Ustrzyki Dln
    Postów
    131

    Domyślnie Odp: Tworylne kontra ja - 1:0

    Tuż przed lasem (po lewej stronie ambona, którą prezentujesz na zdjęciu) skręcasz w prawo, w dół. Po przejściu ok. 100 metrów skręcasz w lewo i śmigasz wzdłuż szumiącego w dole potoku aż do stokówki.

  5. #5

    Domyślnie Odp: Tworylne kontra ja - 1:0

    Odejście w dół jest bardzo słabo widoczne. Też raz kiedyś przegapiłem i w końcu poszedłem na czuja. Ale niżej droga się tak jakoś sama znajduje.

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar pawlem
    Na forum od
    06.2004
    Rodem z
    poznaniak ci ja...
    Postów
    29

    Domyślnie Odp: Tworylne kontra ja - 1:0

    Już teraz wszystko jest jasne. Dokładnie wiem gdzie jest to zejście o którym piszecie. Niestety nie odważyłem się tam zejść gdyż było naprawdę bardzo zarośnięte. Praktycznie w tym dniu niewidoczne ido tego dość strome. Może gdybym był sam...Szukałem też cerkwiska. Ale bez skutku. Nie chciałem wracać ale zona była nieubłagana...:( Odbiłem sobie w drodze do Krywego! Udało mi się tam dotrzeć trochę na skróty idąc wzdłuż granicy lasu i linii wysokiego napięcia. Nie obyło się bez kłopotów ale o tym później.
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  7. #7

    Domyślnie Odp: Tworylne kontra ja - 1:0

    Nie bardzo rozumiem, jak nie trafić. Parkując koło mostu - Studenne - trzeba iść ścieżką w prawo (patrząc w kierunku Sanu). Rzeka będzie nam towarzyszyć jakiś czas, a potem - trochę pod górę - Sanu już nie widać - i wspinamy się na niewielkie wzniesienie. Z jego szczytu rozciąga się wspaniała panorama na Tworylne. Teraz schodimy w dół i przed nami ruiny dworu. Dalej bobry zagrodziły przejście, ale można obejść to rozlewisko. Radzę obejć je po prawej stronie...
    Teraz trochę w lewo, i już jest Tworylne.

  8. #8
    Kronikarz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2015
    Awatar coshoo
    Na forum od
    09.2004
    Postów
    690

    Domyślnie Odp: Tworylne kontra ja - 1:0

    Cytat Zamieszczone przez dorota z krakowa Zobacz posta
    Nie bardzo rozumiem, jak nie trafić. Parkując koło mostu - Studenne - trzeba iść ścieżką w prawo (patrząc w kierunku Sanu). Rzeka będzie nam towarzyszyć jakiś czas, a potem - trochę pod górę - Sanu już nie widać - i wspinamy się na niewielkie wzniesienie. Z jego szczytu rozciąga się wspaniała panorama na Tworylne. Teraz schodimy w dół i przed nami ruiny dworu. Dalej bobry zagrodziły przejście, ale można obejść to rozlewisko. Radzę obejć je po prawej stronie...
    Teraz trochę w lewo, i już jest Tworylne.
    Nie sądzę żeby kolega pawlem miał problem z dotarciem do Tworylnego z miejsca o którym ty piszesz (most na Sanie). On pobłądził zupełnie gdzie indziej.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Tworylne
    Przez Olo w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 26-09-2017, 04:58
  2. Tworylne z Terki.
    Przez Marcus w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-01-2013, 16:39
  3. Krywe, Tworylne
    Przez falcon w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 07-05-2012, 17:40
  4. TWORYLNE
    Przez damian w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-05-2011, 15:06
  5. Tworylne- jeziorko?
    Przez The_End w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-07-2004, 11:15

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •