Strona 86 z 88 PierwszyPierwszy ... 36 76 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 851 do 860 z 871

Wątek: Humor SPOZA szlaku

  1. #851
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,504

    Domyślnie Odp: Humor SPOZA szlaku

    Historyczne i prawdziwe. Erich Koch, były hitlerowski gauleiter Prus Wschodnich, zmarł w polskim więzieniu w Barczewie w 1986 r. Siedział tam z prawomocnie zasądzonym wyrokiem śmierci, formalnie niewykonywanym ze względu na stan jego zdrowia.
    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

  2. #852
    Bieszczadnik Awatar bacza
    Na forum od
    07.2017
    Rodem z
    Warmia (Olsztyn)
    Postów
    163

    Domyślnie Odp: Humor SPOZA szlaku

    Cytat Zamieszczone przez Stały Bywalec Zobacz posta
    Historyczne i prawdziwe. Erich Koch, były hitlerowski gauleiter Prus Wschodnich, zmarł w polskim więzieniu w Barczewie w 1986 r. Siedział tam z prawomocnie zasądzonym wyrokiem śmierci, formalnie niewykonywanym ze względu na stan jego zdrowia.
    Przepraszam - to, że "spoza szlaku" - to oczywiste. Ja mam od chaty do Barczewa ok. 15 km. Znałem (co najmniej jednego) człowieka, którego ktoś z rodziny / bliskich był w tamtejszym ZK "klawiszem". Niektórzy z nich mieli jakieś kontakty z Kochem. W sumie to smutna historia... Czy aby na pewno to jest "humor" ? IMHO - jakiś czarny chyba...

  3. #853
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,504

    Domyślnie Odp: Humor SPOZA szlaku

    Oczywiście, że to tzw. czarny humor. Pozwoliłem sobie nań tylko z uwagi na jeszcze bardziej "czarną" osobę skazanego. Z jakichś powodów, być może chciano od Kocha wyciągnąć tajemnicę miejsca ukrycia Bursztynowej Komnaty, wyroku śmierci nie wykonywano. Oficjalnie - właśnie z powodu złego stanu zdrowia osoby skazanej na śmierć. Moratorium na wykonywanie w Polsce wyroków śmierci datuje się dopiero od 1988 r. Wcześniej trzeba było wymyślić inne uzasadnienie. Wykoncypowano więc, iż zawisnąć na szubienicy może tylko skazaniec zdrowy. Ostatecznie Koch zmarł w więzieniu w 1986 r.

    PS. Baczo, masz rację. To oczywiście czarny humor. Ale nie mam skrupułów. Poczytaj (choćby w Wikipedii) o działalności Ericha Kocha. W regionie, w którym mieszkasz. Nb. więzienie w Barczewie zostało rozbudowane w czasie wojny właśnie na polecenie Kocha. Masz chyba świadomość, kogo i za co tam wtedy więziono.
    Ostatnio edytowane przez Stały Bywalec ; 13-08-2021 o 13:15
    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

  4. #854
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: Humor SPOZA szlaku

    Jeden z moich szkolnych kolegów był "klawiszem" w Barczewie właśnie w tamtym czasie. To był(i pewnie nadal jest) dobry chłopak ale nauka to nie była jego działka.
    W tamtych czasach PRL promował odważnych, więc najlepiej wyszli ci co opuścili domy i wyjechali na Śląsk lub tak jak Andrzej wstąpili do hufca pracy i dość szybko założyli rodzinę.
    Trzech jego braci, ciągle kawalerów, nadal mieszka w rodzinnym domu i klepie biedę.
    Przypadki chodzą po ludziach czego dowodem może być to, że w Niemczech w małym miasteczku niedaleko Heilbronnu poznałem dawną mieszkankę Barczewa(będącą wtedy dzieckiem) o panieńskim nazwisku Barcik, (Barczewo - Barcik!!!) której tata służył w oddziałach specjalnych SS.
    Polak który mnie z nią zapoznał (nawiasem głupi dureń) przywiózł jej z Polski w prezencie talerzyki ze swastykami. Ta dobra kobieta powiedziała mu, że jeżeli ich sobie nie weźmie z powrotem, to go ze swojego domu wypieprzy razem z tymi talerzami.
    Anita rzeźbi i maluje, dom ma nieduży, za to ma dużo antyków i obrazów oraz dużo rozumu.

  5. #855
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,504

    Domyślnie Odp: Humor SPOZA szlaku

    Zmieniamy humor na nie-czarny. A konkretnie na jaki? Ano na różowy.

    Podpity mąż, w przypływie szczerości, wyznaje żonie:
    Wiesz kochanie, muszę ci się do czegoś przyznać. Zanim cię poznałem, bywałem czasami w burdelu.
    Żona odpowiada:
    Aaa, to już teraz wiem, skąd twoja twarz wydawała mi się znajoma, gdy byliśmy na naszej pierwszej randce.
    Ostatnio edytowane przez Stały Bywalec ; 14-08-2021 o 12:47
    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

  6. #856
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,504

    Domyślnie Odp: Humor SPOZA szlaku

    Lekarz do pacjenta:
    - Niezmiernie mi przykro, ale badanie laboratoryjne wykazało pańską trwałą bezpłodność.
    Pacjent:
    - Ojej, panie doktorze! Jak ja teraz wytłumaczę się przed żoną, że nie jestem ojcem naszych dzieci!
    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

  7. #857
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,504

    Domyślnie Odp: Humor SPOZA szlaku

    Dowcip nieco sprośny, ale za to z najwyższych sfer - angielskiej arystokracji.

    Jego Lordowska Mość zażywa kąpieli. Łazienka o powierzchni polskiego M3, duża i wygodna wanna.
    Korzystając z intymności i będąc po ciężkostrawnym obiedzie lord pozwolił sobie puścić bąka. W tych warunkach - takiego długiego, bulgocącego „podwodniaka”.
    Po około minucie drzwi łazienki otwierają się, wkracza kamerdyner John i na tacy podaje lordowi zmrożoną butelkę whisky i oczywiście szklaneczkę.
    - Janie, czytasz w moich myślach. Dziękuję, choć cię o to nie prosiłem.
    - Jak to nie? Przecież wyraźnie słyszałem. Akurat przechodziłem za drzwiami łazienki.
    -Tak? A co niby usłyszałeś?
    - Przecież Wasza Lordowska Mość wyraźnie powiedział:
    „One bottle of Bourbon, please !”.
    Ostatnio edytowane przez Stały Bywalec ; 20-09-2021 o 18:05
    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

  8. #858
    Bieszczadnik Awatar komisaRz von Ryba
    Na forum od
    05.2008
    Rodem z
    dziki wschód
    Postów
    1,164

    Domyślnie Odp: Humor SPOZA szlaku

    Wpadka Lini lotniczej.
    400 pasażerów I tylko 200 obiadów załadowano na lot Warszawa-Toronto. Załoga naziemna popełniła błąd. Szefowa stewardes na 30 min przed rozdaniem posiłków wpadła na pomysl! Nerwowo oglosila
    -szanowni Państwo nie wiem jak to się stało ale mamy 400 pasażerów na pokładzie a tylko 200 obiadów!
    "Każdy kto byłby na tyle miły i zrezygnował z jedzenia dla kogoś innego, otrzyma darmowy alkohol przez cały lot!"
    Jej następnie ogłoszenie było wydane 6 godzin później:
    "Szanowni Państwo jeśli ktoś chce zmienić zdanie mamy jeszcze 200 obiadow"
    Morał tej historii jest taki
    PIJĄCY MAJĄ BARDZO WIELKIE I DOBRE SERCA

  9. #859
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,504

    Domyślnie Odp: Humor SPOZA szlaku

    Wywiad z czołowym sprinterem, mistrzem świata w biegu na dystansie 100 m.

    - Jest pan niesamowity. Proszę powiedzieć. kto i kiedy pierwszy odkrył pański talent.
    - Ooo, już dawno temu, w dzieciństwie. Moi rodzice. Zauważyli, że na jedzenie przybiegam do kuchni przed naszym kotem.
    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

  10. #860
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,122

    Domyślnie Odp: Humor SPOZA szlaku

    A propos szybkiego biegania ...
    dzisiaj jadąc samochodem drogą publiczną w terenie zabudowanym wyświetlił mi się napis
    50 zł
    0 punktów

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Humor ze szlaku :)
    Przez Piotr w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 426
    Ostatni post / autor: 21-12-2021, 22:08
  2. Zbaczanie ze szlaku
    Przez xs400 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 12-06-2011, 11:11
  3. Do zobaczenia na szlaku...
    Przez lisisko w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-09-2004, 19:49
  4. Pies na szlaku?
    Przez Ralphi w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-07-2004, 19:16
  5. Senior na szlaku
    Przez neoslav w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-04-2003, 00:00

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •