Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 69

Wątek: Najlepsze ryby w Bieszczadach

  1. #31

    Domyślnie Odp: Najlepsze ryby w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez Marcin Zobacz posta
    Mógłby mi ktoś wytłumaczyć dlaczego wędkarze na ogół nie lubią jeść ryb?
    Hmm... - jeść może lubią, ale nie każdy lubi ryby zabijać. Dochodzi to tego również chęć ochrony naszych polskich niezbyt "rybnych" łowisk przed "wyłowieniem do spodu"...
    Tak na marginesie dodam, że np. w Anglii zabieranie złowionych ryb słodkowodnych jest bardzo niemile widziane wśród wędkarzy, a osoba która dokonuje "tego czynu" jest uznawana za wędkarskiego "dresiarza-troglodytę"...
    Tak w temacie - z ryb słodkowodnych żyjących w Polsce, za "zjadliwe" uważam tylko sandacze, pstrągi potokowe i sumy.
    A co do rybek serwowanych nad Soliną, to (chyba) nie pochodzą one z tego zbiornika...(nie słyszałem o odłowach sieciowych w tym zbiorniku, oraz sprzedaży ryb w ten sposób złowionych) - jeśli się mylę, to proszę mnie poprawić.
    Zresztą ryby z Soliny raczej nie mają tendencji do "zajeżdżania mułem" - to raczej kwestia świeżości ryby (i oleju), przyprawienia, oraz tego, co rybka jadła za życia (to tak jak z kurczakiem "od babki", a kurczakiem z fermy, dodatkowo natartego "Ludwikiem" w supermarkecie).
    Pozdrawiam

  2. #32
    Bieszczadnik Awatar kamil.zeglarz
    Na forum od
    03.2007
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    163

    Domyślnie Odp: Najlepsze ryby w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez Marcin Zobacz posta
    Smażalnie nad zalewem serwują najczęściej rybkę z zalewu, która za przeproszeniem wali mułem.
    A które to smażalnie oferują rybkę z zalewu?????

    pzd->kamil

  3. #33
    Bieszczadnik Awatar Marcin
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Zagórz
    Postów
    1,218

    Domyślnie Odp: Najlepsze ryby w Bieszczadach

    Nie robiłem nigdy sądy w tym temacie, ale jak widziałem menu, a na nim rybki to zawsze mnie się kojarzyły nazwy ryb z tymi występującymi w zalewie... jeśli to nie są zalewowe ryby to i tak nie załatwia sprawy smaku... smak mułu i smak szronu z zamrażalki czuć.
    Jeśli chodzi o koligacje rodzinne barów na zakręcie w Terce to nie jestem pewien... informacja zasłyszana.

    Pogromcy mitów i sceptycy wiecznie czujni

  4. #34
    Bieszczadnik Awatar jank
    Na forum od
    10.2008
    Postów
    78

    Domyślnie Odp: Najlepsze ryby w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez Marcin Zobacz posta
    Jeśli chodzi o koligacje rodzinne barów na zakręcie w Terce to nie jestem pewien... informacja zasłyszana.

    Pogromcy mitów i sceptycy wiecznie czujni
    Będąc ostatnio, zajechałem do Terki na pstrąga, a że nie znałem szczegółowych okoliczności - "przysiadłem się do Córki" . Świeża ryba, grilowana na ogniu na moich oczach - smak, zapach naprawdę ok.
    Chwila rozmowy z gospodarzami - o sąsiedztwie mówią per Tata lub Teść. Nie wiem po co mieliby tak ściemniać. Nawet dobre słowo usłyszałem, że wędzone, to w sąsiedztwie dobre robią, itp.
    Kto wie jak to naprawdę jest z tymi koligacjami.... Może to współpraca jest, a konkurencja to tylko na niby, dla podkręcenia publiczności .

    Grunt, że rybka smaczna była i polecać można.

    Pozdrawiam
    Jank

  5. #35
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2004
    Postów
    377

    Domyślnie Odp: Najlepsze ryby w Bieszczadach

    ..... usłyszałem, że wędzone, to w sąsiedztwie dobre robią, itp.

    Właśnie.....
    Funkcjonujące smażalnie są mniej lub bardziej znane,są reklamowane,polecane, wychwalane.... .
    Choć zabrzmi to dziwnie-lub dziwacznie-brak jest wędzarni ryb(brak lub nie wiem nic o istniejących). A ryba prosto z wędzarni to -moim zdaniem-rarytas, wyszukany smakołyk(choć niezwykle prosty).
    Można wędzić praktycznie wszystkie ryby. Żadna ale to żadna nie będzie "waliła mułem" i raczej nie będzie potrzebna cytryna by "redukowac " smak (chyba , że ktoś akurat ma takie upodobanie). Podana na ciepło (prosto z wędzarni) zadowoli nawet nawybredniejszego (wiem to po sobie). Praktykowałem tą czynność jako ciąg dalszy wędkowania (wtedy bardziej efektywnego).
    Ciekaw jestem czy Waszym zdaniem mialy by sens takiewędzarnie w Bieszczadach?

    PF

  6. #36
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2009
    Rodem z
    Podkarpacie
    Postów
    352

    Domyślnie Odp: Najlepsze ryby w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez PiotrekF Zobacz posta
    A ryba prosto z wędzarni to -moim zdaniem-rarytas, wyszukany smakołyk(choć niezwykle prosty).
    Można wędzić praktycznie wszystkie ryby. Żadna ale to żadna nie będzie "waliła mułem" i raczej nie będzie potrzebna cytryna by "redukowac " smak (chyba , że ktoś akurat ma takie upodobanie). Podana na ciepło (prosto z wędzarni) zadowoli nawet nawybredniejszego (wiem to po sobie).
    Zgadzam się w 100%. Ryby wędzone i podawane na ciepło to rarytas. Przyrządzanie technicznie proste, ale trochę wprawy trzeba mieć. W warunkach domowych metoda rzadko stosowana głównie dlatego że nie "opłaca się" uruchamiać wędzarni dla 5 szt.

    Cytat Zamieszczone przez PiotrekF Zobacz posta
    Ciekaw jestem czy Waszym zdaniem mialy by sens takie wędzarnie w Bieszczadach? PF
    Na pewno tak. Tyle ze nie jako całkowicie odrębna oferta, a raczej jako poszerzenie oferty smażalni. Wędzenie metodę "na gorąco" trwa jednak kilka godzin - więc "przepustowość" jest dość ograniczona. No i nie należy rezygnować z tych klientów którzy jednak wolą rybkę smażoną lub grillowaną. Ale pomysł jest świetny. Ta smażalnia, która go wprowadzi nie będzie żałować.
    Ostatnio edytowane przez wp.krzysztof ; 11-09-2009 o 14:09 Powód: literówki
    Sapere aude.

  7. #37
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,504

    Domyślnie Odp: Najlepsze ryby w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez jank Zobacz posta
    Będąc ostatnio, zajechałem do Terki na pstrąga, a że nie znałem szczegółowych okoliczności - "przysiadłem się do Córki" .
    (...)
    Kto wie jak to naprawdę jest z tymi koligacjami.... Może to współpraca jest, a konkurencja to tylko na niby, dla podkręcenia publiczności .
    (...)
    Pozdrawiam
    Jank
    Też się z taką opinią spotkałem.
    Poza tym, jak na warunki Terki, obie smażalnie są zbyt blisko siebie, aby miały stanowić rzeczywistą konkurencję. Ów bar w głębi też chyba należy do tej samej familii.

    Analogicznie bywa z niektórymi stacjami benzynowymi, usytuowanymi nieraz naprzeciw siebie. Czasem nawet ceny etylin i oleju bywają w nich różne. A i tak obie należą do jednego przedsiębiorcy.
    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

  8. #38
    Bieszczadnik Awatar stasiuvino
    Na forum od
    05.2008
    Rodem z
    Kalisz, Zelów, Ustrzyki Dln
    Postów
    131

    Domyślnie Odp: Najlepsze ryby w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez PiotrekF Zobacz posta
    Można wędzić praktycznie wszystkie ryby.
    Ja bardzo często wędze u siebie w ogrodzie. I w zasadzie muszę się z Tobą zgodzić z tymże jednak wyjątkiem, że do wędzenia zupełnie nie nadaje się tołpyga (jedyna ryba którą po uwędzeniu zmuszony byłem wyrzucić) i amur. A wędzę w zimnym dymie!

    Swoją drogą - myślałem kiedyś o postawieniu beki gdzieś w okolicach zalewu. Kumpel szybko mnie jednak uświadomił, że w naszym kraju istnieją instytucje typu sanepid czy PIP i pomysł wybił mi z głowy. Wiadomo, beczka nie sterylna, a makrela zanurzona na 60-90 sek w 2% roztworze płynu wędzarniczego jak najbardziej.
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    • Typ pliku: jpg 2.jpg (81.2 KB, 41 odsłon)

  9. #39

    Domyślnie Odp: Najlepsze ryby w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez stasiuvino Zobacz posta
    Ja bardzo często wędze u siebie w ogrodzie. I w zasadzie muszę się z Tobą zgodzić z tymże jednak wyjątkiem, że do wędzenia zupełnie nie nadaje się tołpyga (jedyna ryba którą po uwędzeniu zmuszony byłem wyrzucić) i amur. A wędzę w zimnym dymie!
    Wędziłeś może certy ? - mnie zawsze szkoda ich zabić...(podobno b. smaczne po uwędzeniu). Prawda li to ?
    PS.
    wracając do rybki z Soliny - ona nie ma prawa "walić mułem", te ze smażalni kupowane są prawdopodobnie ze stawów hodowlanych (albo od kłusoli i "mięsiarzy" - ale te również nie powinny "walić mułem").

  10. #40
    Bieszczadnik Awatar stasiuvino
    Na forum od
    05.2008
    Rodem z
    Kalisz, Zelów, Ustrzyki Dln
    Postów
    131

    Domyślnie Odp: Najlepsze ryby w Bieszczadach

    Nie, przyznam szczerze, że nigdy jej nie jadłem bo i nigdy nie złowiłem.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Najlepsze miasta w Bieszczadach...
    Przez ...***... w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 23-01-2006, 13:53
  2. Gdzie na ryby?
    Przez KrzysiekM w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 29-11-2005, 10:51
  3. Najlepsze widoki jesienne
    Przez martin-79 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 06-09-2005, 20:34

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •