Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 69

Wątek: Najlepsze ryby w Bieszczadach

  1. #21
    Bieszczadnik Awatar agnieszkaruda
    Na forum od
    01.2008
    Rodem z
    Kampinos
    Postów
    519

    Domyślnie Odp: Najlepsze ryby w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez Stały Bywalec Zobacz posta
    Tak sobie usiąść, pomiędzy godz. 13 a 15 czyli w połowie całodziennej wędrówki, na ławce pod wiatą lub zgoła gdzieś na jakimś pniu.
    Wyjąć piwo, bułkę i konserwę szprotek w oleju.

    To właśnie jest najlepsze danie rybne w Bieszczadach.

    Racja racja tylko niech to nie będzie PAPRYKARZ SZCZECIŃSKI

  2. #22

    Domyślnie Odp: Najlepsze ryby w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez agnieszkaruda Zobacz posta
    Racja racja tylko niech to nie będzie PAPRYKARZ SZCZECIŃSKI
    Paprykarz jest ok ..pod warunkiem ,że jest zrobiony z ryby a nie z tego co po niej zostało!

  3. #23
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2009
    Rodem z
    Podkarpacie
    Postów
    352

    Domyślnie Odp: Najlepsze ryby w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez Stały Bywalec Zobacz posta
    Tak sobie usiąść, pomiędzy godz. 13 a 15 czyli w połowie całodziennej wędrówki, na ławce pod wiatą lub zgoła gdzieś na jakimś pniu.
    Wyjąć piwo, bułkę i konserwę szprotek w oleju.

    To właśnie jest najlepsze danie rybne w Bieszczadach.

    Jakoś tak 2 miesiące wstecz, zaprosiłem moją Panią na pstrąga w Terce. Zbudowałem odpowiedni nastrój, naplotłem głupot, że najlepszy pstrąg w Bieszczadach, że wiesz - na Forum wszyscy zachwalają, że w ogóle, że itd, że itp....
    Przyjeżdżamy. Jest. Zamawiamy z grilla. Po stosownym oczekiwaniu odbieramy swoje porcje. I co ? tragedia - wali mułem. Moja Pani udaje, że wszystko jest ok. - ale przecież znam Ją i wiem, że nie chce zrobić mi przykrości. Ja wyciskam jej kolejne ćwiartki cytryny ratując sytuację, Ona udaje, że wszytko jest ok. Wspólnie robimy dobrą minę do złej gry.
    K...wa, oddałbym wtedy wszystko, za puszkę dobrych szprotek w oleju. (+ bułkę i piwo oczywiście ).
    Ostatnio edytowane przez wp.krzysztof ; 08-09-2009 o 21:01 Powód: literówki
    Sapere aude.

  4. #24
    Bieszczadnik Awatar konik
    Na forum od
    06.2009
    Rodem z
    blisko gór
    Postów
    162

    Domyślnie Odp: Najlepsze ryby w Bieszczadach

    No dobra, przyznaję, trochę się z tym pstrągiem droczyłem. Chciałem wsadzić kij w... staw hodowlany i zobaczyć, co z tego wyniknie. No i póki co wyszedł... paprykarz szczeciński
    Tak naprawdę też o niebo wolę świeżego potokowego od hodowlanego, a bieszczadzki to już pstrąg nad pstrągami! Jakem bieszczadzka łazęga!
    Za to, że się tak droczyłem w najbliższy weekend (daj Boże pogodę!) obiecuję wstąpić do Córki w Terce na pstrąga. Za karę!

  5. #25
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2009
    Rodem z
    Podkarpacie
    Postów
    352

    Domyślnie Odp: Najlepsze ryby w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez konik Zobacz posta
    obiecuję wstąpić do Córki w Terce na pstrąga. Za karę!

    dlaczego za karę ??????
    Sapere aude.

  6. #26
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2009
    Rodem z
    Podkarpacie
    Postów
    352

    Domyślnie Odp: Najlepsze ryby w Bieszczadach

    Ok. - ja też żartowałem.
    Jadłem pstrąga w Terce wielokrotnie i był Ok. (ale to co opisałem to fakt autentyczny - he he. Jeden jedyny raz, jak mi zależało, to akurat kicha. I jeszcze jakby tego było mało - na dodatek brak papieru w WC).

    A tak poważnie. Najlepsze ryby w Bieszczadach, to te które złowiłem samodzielnie w Osławie, na wędkę leszczynową, z ruską żyłką i haczykami. Kleń usmażony nad wodą, na świeżo. 40 lat temu. Później już nic nie smakowało tak samo.
    Ostatnio edytowane przez wp.krzysztof ; 08-09-2009 o 21:25
    Sapere aude.

  7. #27
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Najlepsze ryby w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez wp.krzysztof Zobacz posta
    A tak poważnie. Najlepsze ryby w Bieszczadach, to te które złowiłem samodzielnie w Osławie, na wędkę leszczynową, z ruską żyłką i haczykami. Kleń usmażony nad wodą, na świeżo. 40 lat temu. Później już nic nie smakowało tak samo.
    Osława,Łokieć, jakiś wrzesień,troszkę chłodno.Na brzegu paliło się ognisko.Pstrąg brał leniwie,ale trochę można było złowić.Co wziął, to szybkie patroszenie i od razu na ogień.Do każdego pożeranego pstrucha po małym kielonku, mniam... Tak kiedyś tam było.
    Pozdrav

  8. #28
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2004
    Postów
    377

    Domyślnie Odp: Najlepsze ryby w Bieszczadach

    [QUOTE=Browar;86520]Osława,Łokieć, jakiś wrzesień,..... mniam... Tak kiedyś tam było.

    Bywało i niech tak już pozostanie , że bywało .Teraz w tym czasie pstrąg jest pod ochroną do końca stycznia .
    I jeszcze .... pstrąg tęczowy bytuje również dziko w rzekach jako uciekinier z hodowli lub wprowadzony podczas zarybienia( bo się nie wyciera w naszych wodach po "dobroci"). Tego również odrożnić można po smaku i po ...... jędrności mięsa.Smakoszem akurat nie jestem ,ot troszkę się tylko oriętuję . Sam prawie nie jadam ryb choć , przyznaję , lubię je lowić

    Pozdrawiam PF

  9. #29
    Bieszczadnik Awatar Marcin
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Zagórz
    Postów
    1,218

    Domyślnie Odp: Najlepsze ryby w Bieszczadach

    Sam prawie nie jadam ryb choć , przyznaję , lubię je lowić
    Mógłby mi ktoś wytłumaczyć dlaczego wędkarze na ogół nie lubią jeść ryb?

    Sprostowanie:
    na zakręcie w Terce są 3 bary... Bar Córka jest tym najpóźniej powstałym... być może dlatego jeszcze się tam starają - nic szczególnego. Żaden bieszczadzki wystrój - długi barakowóz i szereg ławek z parasolkami + gril kominkowy w widocznym miejscu. Jak sama nazwa wskazuje to rodzina tego baru obok prowadzi ten przybytek.

  10. #30
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Najlepsze ryby w Bieszczadach

    No i tutaj pomyłka w rozumowaniu, chociaż konkurencja zrobiła niezły myk marketingowy. Bar "Córka" to czysta konkurencja bez związków rodzinnych ze Smażalnią pod Tołstą. Jak widać, u wielu głodnych, myk sie udał.
    Mi smakował pstrąg z rusztu w Smażalni pod Tołstą.
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Najlepsze miasta w Bieszczadach...
    Przez ...***... w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 23-01-2006, 13:53
  2. Gdzie na ryby?
    Przez KrzysiekM w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 29-11-2005, 10:51
  3. Najlepsze widoki jesienne
    Przez martin-79 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 06-09-2005, 20:34

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •