Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: Na dnie jeziora !!!!

  1. #11
    Bieszczadnik Awatar Lech06
    Na forum od
    06.2006
    Rodem z
    Świdnik
    Postów
    67

    Domyślnie Odp: Na dnie jeziora !!!!

    Kupiłem na Allegro u Afetki
    http://www.allegro.pl/item753942861_...ieszczady.html
    Prawie 600 stron, ale czyta się z przyjemnością. Na pewno daje szersze spojrzenie na ten region i mieszkających w nim ludzi.
    Przeszedł front i wspomnień niemalże koniec. Myślałem, że będzie co dalej się działo z "dobrymi" i "złymi" Ukraińcami, że będzie o Akcji Wisła, jak przebiegała, o budowie zapory i tragedii opuszczania ukochanego Łęgu.
    Książka niesamowicie ciekawa, każdy miłośnik tego regionu powinien przeczytać.
    Pozdrawiam. Lech

  2. #12

    Domyślnie Odp: Na dnie jeziora !!!!

    Cytat Zamieszczone przez andrzej627 Zobacz posta
    Barszczu mógłby się w końcu postarać, aby www.ruthenus.pl obsługiwał również klientów zagranicznych, aby można było płacić kartą lub przez PayPal jak na www.merlin.pl.
    Obsługujemy klientów zagranicznych: mogą płacić przelewem na konta w Euro i USD oraz kartą kredytową poprzez serwis paypal - informacje te są podawane zainteresowanym, którzy się o to zapytają.
    Mamy stałych klientów w USA, Kanadzie, Izraelu, Irlandii, W.Brytanii, Niemczech.

    Poza tym wiele naszych książek jest dostępnych na www.merlin.pl - wystarczy wpisać w wyszukiwarce merlina hasło: ruthenus.
    Na dnie jeziora i Bieszczady z Nieba nie są tam dostępne, ponieważ dystrybutor, który zaopatruje merlina ma zaległości płatnicze i nie dostał tych tytułów do dystrybucji (na razie).

    Pozdrawiam

  3. #13

    Domyślnie Odp: Na dnie jeziora !!!!

    Cytat Zamieszczone przez Lech06 Zobacz posta
    Myślałem, że będzie co dalej się działo z "dobrymi" i "złymi" Ukraińcami, że będzie o Akcji Wisła, jak przebiegała, o budowie zapory i tragedii opuszczania ukochanego Łęgu.
    Autor zamieszkał w Bieszczadach po wojnie w 1959 roku - ale już nie w Łęgu, tylko w Rajskiem, książkę napisał w latach 70-tych, być może planował napisać wspomnienia powojenne ale zmarł w 1979 r.
    O Akcji Wisła nie mógł wspominać, bo w tym okresie nie mieszkał w Bieszczadach.

  4. #14

    Domyślnie Odp: Na dnie jeziora !!!!

    Cytat Zamieszczone przez barszczu Zobacz posta
    Obsługujemy klientów zagranicznych: mogą płacić przelewem na konta w Euro i USD oraz kartą kredytową poprzez serwis paypal - informacje te są podawane zainteresowanym, którzy się o to zapytają.
    A więc, kto pyta, nie błądzi, chociaż lepiej byłoby, gdyby ta informacja była podana na Twojej stronie. Wysłałem właśnie email i mam nadzieję, że jeszcze dziś wieczorem uda mi się sfinalizować zamówienie.
    Ostatnio edytowane przez andrzej627 ; 14-10-2009 o 21:57

  5. #15

    Domyślnie Odp: Na dnie jeziora !!!!

    Cytat Zamieszczone przez tomas pablo Zobacz posta
    właśnie niecierpliwie czekam , aż poczta dostarczy mi ją z odległych Biesów...
    W tej chwili ja też już niecierpliwie czekam.
    wplate otrzymalismy - ksiazka zostanie dzis wyslana

  6. #16
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Domyślnie Odp: Na dnie jeziora !!!!

    Andrzeju ! myślę , ze Twoja cierpliwość zostanie w końcu wynagrodzona !!.. kniga grubaśna (ok.600 str.), porządnie wydana.Jest co robić w te długie,jesienne wieczory....Powracać w tak znajome strony....weryfikować różne zasłyszane opowieści...

  7. #17

    Domyślnie Odp: Na dnie jeziora !!!!

    Cytat Zamieszczone przez tomas pablo Zobacz posta
    kniga grubaśna (ok.600 str.), porządnie wydana
    Dodam, że waży 0,85 kg + opakowanie. Będzie co czytać.

  8. #18
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Odp: Na dnie jeziora !!!!

    Już spożyłem...
    bertrand236

  9. #19

    Domyślnie Odp: Na dnie jeziora !!!!

    Cytat Zamieszczone przez bertrand236 Zobacz posta
    Już spożyłem...
    i jak? czkawka? gazy? zatwardzenie?

  10. #20
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Odp: Na dnie jeziora !!!!

    Napiszę tak. Ani czkawka, ani gazy, ani zatwardzenie. Weszła letko , zwłaszcza, że czytałem pierwsze wydanie. Mam tylko jedną uwagę. Ja wiem i wielu jeszcze tu piszących też wie ale gdyby zamieszczona mapa WIG z 1938 roku miała naniesione w sposób bardzo delikatny /nie wiem, może prześwitującym niebieskim kolorem/ Jezioro Solińskie, to ludziska czytając mogli by mieć inne spojrzenie na te okolice. Sam złapałem się na jednym Strona 460. Jedzie paroch z Polany do księdza do Wołowyji wozem zaprzęgniętym w konie. Przekracza San w Rajskiem i mówi "za godzinę będziemy na miejscu". W tym momencie się zastanowiłem - przecież to szmat drogi W godzinę końmi się z Rajskiego chyba nie da rady. Potem się uśmiechnąłem- wtedy jeziora nie było.

    Jakbyś do następnego wydania potrzebował zdjęcie Władysława Markuca, to myślę, że da się to załatwić...

    Dziękuję za tę długo oczekiwaną pozycję Barszczu i pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez bertrand236 ; 16-10-2009 o 23:20
    bertrand236

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. CHATKI GÓRALSKIE W POLAŃCZYKU (OK.100m OD JEZIORA)
    Przez majeczka111x w dziale Nocleg oferuję
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-05-2011, 21:21
  2. Droga z Dołżycy w okolice jeziora Solińskiego...
    Przez stary zgred w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-07-2010, 23:37

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •