Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Jesienna komunikacja

  1. #1

    Domyślnie Jesienna komunikacja

    Witam! Wybieram się w Bieszczady. Najprawdopodobniej w niedzielę będę w Przemyślu, a w poniedziałek 6 października rano będę chciał wyruszyć do Ustrzyk Górnych.
    1) Bezpośredniego połączenia wg rozkładu PKS Przemyśl nie ma. Dlatego zastanawiam się, jak będzie szybciej: o 6.45 jest PKS do Sanoka, a o 8.00 do Ustrzyk Dolnych. Prosiłbym o informację, jaki jest orientacyjny czas przejazdu do w/w miejscowości, żebym mógł sprawdzić połączenie z przesiadką.
    2) A może są jakieś busy z Przemyśla do Ustrzyk Górnych?
    3) Prosiłbym o potwierdzenie, że rzeczywiście kursuje PKS z UG do Wołosatego o 6.50.
    4) Z moich studiów nad rozkładem Veolii Bieszczady wynika, że w październiku między UG a Wetliną nic nie jeździ? Czy tak jest w rzeczywistości, czy może jednak jest szansa na busa lub PKS?
    Proszę o porady w tej materii.

  2. #2
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Jesienna komunikacja

    Witaj!
    Google to potęga informacji teraz. Tylko informacje trzeba dokładnie czytać. Ad 1. No, nie ma bezpośredniego połączenia. Czytałeś legendę odnośnie tego kursu o 6.45... a warto! http://www.pks-przemysl.pl/index.php...orzec_przemysl Warto też przeczytać odnośniki w legendzie do odjazdu o 8.00!
    A po co Ci orientacyjny czas, masz na w/w stronie adres mailowy i spytaj u źródła!
    Ale wpiusując w google "Przemyśl-Ustrzyki" masz info... http://pks.przemysl.ustrzyki.dolne.e...59.pks#veryTop

    Ad 2. Nie chce mi się szukać...

    Ad 3. Kursuje, ale pamietaj... czytaj legendę na rozkładzie!

    Ad 4. Nic nie jeździ i tak jest w rzeczywistości. Szansa na busa jest, ale jaka szansa???? Większa już jest na stopa.

    I tyle w tej materii. Pozdrawiam :)
    Ostatnio edytowane przez Recon ; 29-09-2009 o 22:18
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  3. #3
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2009
    Rodem z
    Radom
    Postów
    23

    Domyślnie Odp: Jesienna komunikacja

    O, masz... czyli z UG do Wołosatego z buta trzeba będzie... Ale w weekend to moze choć jakiś busiarz kursuje ? Nadzieja umiera ostatnia.

  4. #4

    Domyślnie Odp: Jesienna komunikacja

    Dzięki Recon1 za szybką, acz lekko uszczypliwą odpowiedź.
    Moja zapytania dot. autobusów PKS były zadane po zapoznaniu się ze z rozkładami jazdy (w tym legendami) zamieszczonymi na stronach internetowych PKS Przemyśl, Veolii Transport Bieszczady i PKS Rzeszów.
    Wedle tej legendy w poniedziałek powinien zarówno kursować autobus o 6.45 do Sanoka (An,czyli nie kursuje w niedziele i święta oraz 24,31 XII i w Wielką Sobotę), jak i do UG (A czyli nie kursuje w niedzielę). Zdarza się jednak, że zarówno w internecie, jak i na tabliczkach przystankowych nie zawsze wprowadzane są na bieżąco aktualizacje rozkładów (zwłaszcza polegające na zmniejszeniu liczby kursów).
    Pytałem o orientacyjny czas przejazdu, gdyż na stronie PKS Przemyśl (w odróżnieniu od strony PKS Rzeszów) rozkład nie jest interaktywny i nie podaje czasów przyjazdów do poszczególnych przystanków. Orientacyjny czas jazdy, czyli inaczej informacja o przyjeździe do przystanku docelowego byłaby mi potrzebna, aby na stronie Veolii znaleźć dogodną przesiadkę do UG. Dlatego najbardziej konkretna informacja, jaką od Ciebie uzyskałem, to link do info o czasie przejazdu. Masz rację, że można pisać do źródła, a czy i kiedy odpiszą?
    Kurs o 6.50 do Wołosatego występuje w trzech pozycjach: 1) S, czyli jeździ w dni nauki szkolnej, 2) aJ co oznacza, że kursuje w dni robocze wolne od nauki szkolnej i nie kursuje w lipcu i w sierpniu 3) FW, co oznacza, że kursuje w dni robocze od Pn do Pt w wakacje. Jest to dość zawiłe i dlatego pytam praktyków, czy moje ustalenia o kursowaniu autobusu są prawidłowe.
    Pozdrawiam

  5. #5
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Jesienna komunikacja

    ...że można pisać do źródła, a czy i kiedy odpiszą?...
    Musisz sprawdzić, mi odpisują w góra 2 dni o ile są to dni "S" "aJ" i "FW".

    ...Jest to dość zawiłe i dlatego pytam praktyków, czy moje ustalenia o kursowaniu autobusu są prawidłowe...
    - Dziatwa szkolna wie, że jak jest dzień szkolny "S" to autobus jeździ.
    - Pracusie wiedzą (aJ), że jeśli to nie jest lipiec lub sierpień i jak dziatwa szkolna ma wolne (np. ferie) a oni mają dni robocze (pn-pt) to na autobus mogą liczyć.
    - Pracusie też wiedzą (FW), że nawet gdy dziatwa szkolna ma wakacje to mogą liczyć na autobus, o ile jest to dzień roboczy a nie np. jakieś Święto (np. 15 sierpnia).

    Inni np. turyści muszą się wczuć w dziatwę szkolną lub pracusiów i o 6.50 też pojadą.
    A mający dostęp do poczty jak prześlą zapytanie do przewoźnika to zapewne dostaną odpowiedź, jeśli nie... to można eskalować pytanie. Czy aż tak muszę turystę uczyć dążyć do celu?

    Hmmm.... starałem się już nie szczypać
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  6. #6

    Domyślnie Odp: Jesienna komunikacja

    Witaj Recon1! Faktycznie tym razem wytłumaczyłeś wszystko bardzo "łopatologicznie". Uważam jednak, że w poprzednim poście wykazałem, że legendarne zapiski pojmuję. Z uwag na zmianę składu ekipy, zmienił się mój termin przyjazdu. Wysłałem e-maila z zapytaniem do PKS Przemyśl i bardzo szybką otrzymałem krótką konkretną odpowiedź.
    Kończę, bo czas na pakowanie (jutro wieczorem wyjazd).
    Pozdrawiam

  7. #7
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2009
    Postów
    745

    Domyślnie Odp: Jesienna komunikacja

    Witam
    Nie będę zakładał nowego wątku - spytam tu:
    Czy dobrze widzę ze teraz (znaczy się po wakacjach) cała komunikacja na interesującym mnie odcinku Wetlina - Przełęcz Wyżna bądź dalej zasnęła snem zimowym?
    Są jakieś szanse na transport? W planach miałem dojechanie samochodem do Wetliny, później z Wyżnej bądź z Berehów Wetlińską, Smerek i do samochodu.
    Czy moje plany legną w gruzach?

    Pozdrawiam
    Dlugi

  8. #8
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2009
    Rodem z
    Radom
    Postów
    23

    Domyślnie Odp: Jesienna komunikacja

    Cytat Zamieszczone przez Dlugi Zobacz posta
    Witam
    Nie będę zakładał nowego wątku - spytam tu:
    Czy dobrze widzę ze teraz (znaczy się po wakacjach) cała komunikacja na interesującym mnie odcinku Wetlina - Przełęcz Wyżna bądź dalej zasnęła snem zimowym?
    Są jakieś szanse na transport? W planach miałem dojechanie samochodem do Wetliny, później z Wyżnej bądź z Berehów Wetlińską, Smerek i do samochodu.
    Czy moje plany legną w gruzach?

    Pozdrawiam
    Dlugi
    Od czasu do czasu jeżdżą busy, więc jakaś szansa jeszcze jest. Ale w pojedynkę to lepiej stopem :)

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar shrek
    Na forum od
    03.2009
    Rodem z
    Białystok
    Postów
    82

    Domyślnie Odp: Jesienna komunikacja

    kurcze lenistwo się szerzy :pp z UG do Wołosatego busem?? piechotką powolutku to raptem jedna godzinka a widoczki ciekawe, przyznaje że jeśli popasają się koniki obok drogi to może mi zejść i do 2 godzin ten odcinek - ale zawsze to świetna rozgrzewka :D

  10. #10

    Domyślnie Odp: Jesienna komunikacja

    Witam! Wróciłem z tygodniowego pobytu w Bieszczadach. Noclegi miałem w Polańczyku (1), Ustrzykach Górnych (4) i w Wetlinie (2). Trasy starałem się ułożyć tak, aby mieć zapewniony dojazd Veolią lub możliwośc pieszego dojścia z lub na kwaterę. Oferta komunikacyjna jest skromna, ale Veolia Transport kursowała generalnie zgodnie z rozkładem, a i na busa lub stopa można było liczyć. Z Veolii korzystałem w następujących relacjach: Rzeszów - Sanok, Sanok - Polańczyk (sobota), Polańczyk - Lesko, Lesko - Ustrzyki Górne (niedziela), UG - Widełki, Wołosate - UG (dni robocze), Wetlina - Rzeszów (sobota). Autobusy jeździły dość punktualnie (zdarzały sie małe spóźnienia,jak i przyjazd przed czasem). Natomiast z busami jest sytuacja trochę inna. W poniedziałek rano pytałem się kierowcy busa parkującego w UG, jaka jest szansa na busa z UG do Wetliny w czwartek rano. Odpowiedział mi, że ludzi w środku tygodnia jest mało, więc szanse są znikome. Z kolei w środę inny kierowca na to samo pytanie odpowiedział, że zawozi grupę z Wetliny do Wołosatego i ok. 9:30-9:40 będzie wracał do Wetliny. Kiedy przyszedłem w czwartek na przystanek jeden bus do Wetliny też miał jechać o konkretnej wyznaczonej godzinie, ale jeszcze wcześniej podjechał inny. Na trasie też mijalismy kilka busów. Na stopa wracałam z Wołosatego. Kierowca zatrzymał się z własnej inicjatywy. Porównanie cen w relacji UG - Wołosate: 3,20 zł Veolia, 5 zł bus.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Jesienna włóczęga po Rumunii ;)
    Przez kobieta_bieszczadzka w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-03-2011, 16:44
  2. Jesienna depresja
    Przez domina w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 23-10-2007, 14:50
  3. Komunikacja
    Przez kate w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-06-2006, 22:09
  4. Komunikacja W biesy
    Przez a_o_s w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-11-2004, 14:35
  5. komunikacja
    Przez Anonymous w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-06-2002, 20:54

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •