Strona 6 z 32 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 16 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 315

Wątek: Bieszczady w filmie (albo odwrotnie:))

  1. #51
    Administrator
    Awatar Hero
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Mińsk Maz. Wołosate
    Postów
    912

    Domyślnie Odp: Bieszczady w filmie (albo odwrotnie:))

    Jakiś czas temu widziałem film "Próbne numery". Film polski, dość stary bo jeszcze cz-b. Opowiadający o kierowcy autobusu oskarżonym o morderstwo.
    Kierowcy prowadzą nowe autobusy na próbnych numerach z Sanoka do Warszawy. Tylko po jakie licho oni przez Olszanicę jechali ??

  2. #52
    mikolaj
    Guest

    Domyślnie Odp: Bieszczady w filmie (albo odwrotnie:))

    Cytat Zamieszczone przez Piotr Zobacz posta
    Dokładnie tak. Mam wrażenie, że wnętrze tej cerkwi też chyba nie jest w tym samym obiekcie.
    Brałem pod uwagę, że sama cerkiew może być atrapą - ale to mało prawdopodobne, ze względu na dbałość o szczegóły, poza tym po co zwozić drewno do lasu (choć w 1961, większość cerkwi już nie istniała).
    Wnętrze natomiast jest raczej tym bardziej realne, widać tam autentyczny ikonostas i wiele innych szczegółów (detali), które nie byłyby robione na potrzeby nakręcenia kilkudziesięcio-sekundowej sceny.
    "Ogniomistrz Kalen" to film ktory w specyficzny sposob "towarzyszy" mi od czasow wczesnego dziecinstwa (ca poczatek lat 70-tych). Obejrzalem go jako zupelnie nieprzygotowane (bylem przeciez widzem takich "wojennych" filmow jak Czterej pancerni, Captain (porucznik ?) Kloss czy wojenne produkcje Passendorfera) na taki brutalny (po)wojenny film noir, przygnebiajacy dramat psychologiczny no i ta przejmujaca muzyka Bairda
    (juz w czolowce filmu zalamuje sie dramatycznie), sceny na polu minowym i egzekucja. Happy endu nie bylo. Niedawno - dzieki dobrodziejstwu Internetu - obejrzalem ten film raz jeszcze. Taka sama - tym razem juz dorosla - refleksja.

    Ale wracajac do tematu :
    pamietam ze czytalem kiedys na poczatku lat 70-tych w tygodniku Ekran artykol o dokonaniach polskich scenarzystow filmowych. Cerkiew byla specjalnie wybudowana dla potrzeb zdjeciowych (chodzi o budynek, nie wnetrze) filmu "OK", okreslono ten projekt jako "arcydzielo polskiej scenografii filmowej".
    Dlatego trudno byloby pewnie teraz, po latach odnalezc ten obiekt w Bieszczadach

  3. #53
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Odp: Bieszczady w filmie (albo odwrotnie:))

    Cytat Zamieszczone przez Hero Zobacz posta
    Kierowcy prowadzą nowe autobusy na próbnych numerach z Sanoka do Warszawy. Tylko po jakie licho oni przez Olszanicę jechali ??
    "Próbny numer" - to jeden z odcinków serialu "Droga" (z Gołasem). Nie pamiętam czy on jechał przez Olszanicę (pamiętam drogowskaz Olszanica: ilestam km), ale z treści odcinka wynika, że zboczył on z trasy, aby podwieźć do wsi (nie wiem jakiej) napotkaną kobietę. Więc pewnie dlatego.
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  4. #54
    Bieszczadnik Awatar chris
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Kristiansand i ... ;)
    Postów
    870

    Domyślnie Odp: Bieszczady w filmie (albo odwrotnie:))

    mikołaj - ja też starałem się dotrzeć na necie do tygodników "Ekran" i "Film", archiwalnych, ale "netety" . Przekopanie piwnicy w domu rodziców, w której te tygodniki zalegają, okazało się ponad moje siły. Zapytałem o kontakt z p.Gołasem jednego z aktorów/współtwórców serialu "Ekstradycja", z którym mam styczność wieloletnią ze względów zawodowych, a o którym wiem, że znają się dobrze - p.Gołas niezwykle ceni sobie prywatność, ale wspomniał, nie mi dla jasności, że owa "cerkiew" filmowa była tworem sztucznym, o ile on pamięta...
    Co do wożenia drew do lasu - w końcu las był wokół, pomoc wojska na podorędziu, Lasów P. także... No i mieliśmy naprawdę dobrych scenarzystów...Pozdro

  5. #55
    Bieszczadnik Awatar naive
    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    Dolina Sanu
    Postów
    544

    Domyślnie Odp: Bieszczady w filmie (albo odwrotnie:))

    Cytat Zamieszczone przez Piotr Zobacz posta
    "Próbny numer" - to jeden z odcinków serialu "Droga" (z Gołasem). Nie pamiętam czy on jechał przez Olszanicę (pamiętam drogowskaz Olszanica: ilestam km), ale z treści odcinka wynika, że zboczył on z trasy, aby podwieźć do wsi (nie wiem jakiej) napotkaną kobietę. Więc pewnie dlatego.

    Też nie pamiętam szczegółów tego odcinka serialu. Chodziło tam zdaje się o to, że odbierający autobus zboczył z trasy by dokonać zemsty na kimś, z kim jego rodzina miała stare porachunki z czasów powojennych, o ile pamietam, wchodzilo w grę zdaje sie podpalenie. Zresztą ten motyw jest dość "popularny" , nie tak dawno rozliczanie powojennej historii polsko-ukrainskiej usiłowano przestawić / moim zdaniem dość nieudolnie/ w serialu "Plebania".
    Pozdrawiam
    naive

  6. #56
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2007
    Rodem z
    Ostatnie zachodnie miasto na wschodzie
    Postów
    62

    Domyślnie Odp: Bieszczady w filmie (albo odwrotnie:))

    do ~~miska.
    nie wiesz przypadkiem gdzie byly krecone sceny ze spalona lesniczowka w "wilczych echach". kiedys ktos mi tu na formum napisal ze to bylo besko i wislok. zgadza sie ??
    dzieki za odpowiedz

  7. #57
    Bieszczadnik Awatar Tasiek
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Karkonosze
    Postów
    42

    Domyślnie Odp: Bieszczady w filmie (albo odwrotnie:))

    Cytat Zamieszczone przez żubr Zobacz posta
    ....większość z tych filmów można znaleźć obecnie na wydawnictwach dvd telewizji polskiej, polecam sprawdzić w wypożyczalniach dvd, czasami też w różnych hipermarketach są wielki "kosze" z filmami i tam też można coś ciekawego wyłuskać...akcja filmów opartych na opowiadaniach Jerzego Janickiego pt" Nieludzki doktor" - filmy: "Hasło", "Nieludzki doktor", "Wolna sobota", "Wyrok śmierci na konia Faraona" czy "Kino objazdowe" dzieje się w parku konnym nr 7..całość można umiejscowić na stokach Otrytu w okolicach Smolnika nadleśnictwa Lutowiska...niektóre osoby i wydarzenia są autentyczne a tylko poprzeplatane fikcją literacką...np: Juryka 2000 można było jeszcze do niedawna spotkać w Smolniku...nie wiem jak teraz...czy jeszcze żyw....
    Słyszałem, że udał się w Krainę Wiecznych Łowow

  8. #58
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,627

    Domyślnie Odp: Bieszczady w filmie (albo odwrotnie:))

    No! Wyszukałem na tnp.net.pl torrent z ładnym filmem. Można pooglądać, dać komuś do obejrzenia. TNP wymaga logowania, ale co tam, dam bezpośredni link do mojego "mirrora".
    http://www.jacek54.user.icpnet.pl/Bieszczady.torrent
    Polecam.

    Dla nie wtajemniczonych, torrenty ściąga się programem np Bit Cometem. Dokładniejsze info na google, albo priv
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  9. #59
    Bieszczadnik Awatar Floydd
    Na forum od
    06.2006
    Rodem z
    Wrocław
    Postów
    97

    Domyślnie Odp: Bieszczady w filmie (albo odwrotnie:))

    Będzie coś nowego:
    http://film.onet.pl/0,0,1575056,wiadomosci.html
    Ma to być opowieść o pewnej burzliwej, zakrapianej alkoholem nocy w Bieszczadach z 1978 roku - gdy w życiu trzech osób wydarzy się coś niezwykłego.

    Ciekawe czy będą kręcić w Bieszczadach...

  10. #60
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2007
    Rodem z
    Ostatnie zachodnie miasto na wschodzie
    Postów
    62

    Domyślnie Odp: Bieszczady w filmie (albo odwrotnie:))

    http://www.youtube.com/watch?v=lfmsMI6_9iE

    czy jest mozliwe ze ta czesc film krecono w Baligrodzie ??
    dzieki
    th

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Dojo albo sala do fechtunku
    Przez Pierogowy w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 166
    Ostatni post / autor: 09-12-2012, 22:35
  2. Krótki pachnący Sen...albo San?
    Przez trzykropkiinicwiecej w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-02-2011, 14:03
  3. Zimowa włóczęga w Bieszczady albo i gdzie indziej
    Przez Chwileczka w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-12-2007, 22:47

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •