Strona 8 z 32 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 18 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 315

Wątek: Bieszczady w filmie (albo odwrotnie:))

  1. #71
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie Odp: Bieszczady w filmie (albo odwrotnie:))

    Cytat Zamieszczone przez barszczu Zobacz posta
    to co piszesz to chyba "Wolna sobota"
    Nawet na pewno. Mój ulubiony tekst - Siemion pyta turystę dziabniętego przez żmiję:
    - Piłeś pan wódkę?
    - Nieee...
    - To masz pan szczęście.


  2. #72
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,628

    Domyślnie Odp: Bieszczady w filmie (albo odwrotnie:))

    szkoda tylko że reszty przypadków "nieludzkiego doktora" nie zekranizowano
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  3. #73

    Domyślnie Odp: Bieszczady w filmie (albo odwrotnie:))

    Zekranizowano te wymienione na 1 stronie tego wątku.
    A szkoda to najbardziej tego, ze nie można nigdzie dopaść tych filmów wg Janickiego na dvd.
    Taką "Bazę ludzi umarłych" kupiłem niedawno na allegro (wytwórnia Polart, dvd, 39 zł, sprzedawca wysłał film aż z Irlandii, angielskie napisy!). "Wilcze echa" też bez trudu można kupić na dvd. Kiedyś namierzyłem na ebay-u.com "Wolną sobotę" w USA, ale cena kilkudziesięciu dolarów + droga wysyłka mnie odstraszyła.
    Z bieszczadzkich motywów w filmie przypomniał mi się jeszcze "Pan Samochodzik i praskie tajemnice" ale mimo, że część akcji filmu teoretycznie dzieje się w Lesku i w Bieszczadach to chyba zdjęć tam nie kręcono.

  4. #74

    Domyślnie Odp: Bieszczady w filmie (albo odwrotnie:))

    Cytat Zamieszczone przez barszczu Zobacz posta
    Kiedyś namierzyłem na ebay-u.com "Wolną sobotę" w USA, ale cena kilkudziesięciu dolarów + droga wysyłka mnie odstraszyła.
    pomyliłem się - ten film co namierzyłem to "Wesołych Świąt" - jest na dvd, wyd. Polart

  5. #75

    Domyślnie Odp: Bieszczady w filmie (albo odwrotnie:))

    Nabyłem drogą kupna ciekawostkę: "Tadeusz Baird fim mucis vol 2" - płyta CD wydana w Anglii (Olympia Records) z muzyką filmową w/w, zawierającą m.in. muzykę do "Ogniomistrza Kalenia" (6 kawałków, 15 minut muzyki). Ciekawostką jest też "wkładka" płyty ze zdjęciem tej dyskutowanej w tym wątku cerkwi, która powstała specjalnie na potrzeby filmu. Allegro - cena 12 zł (słownie dwanaście).
    No i udało mię wreszcie dopaść film wg. scen. Janickiego "Wesołych Świąt" - dvd NTSC, tu już drożej - 35 USD - płytka płynie z USA.

  6. #76
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: Bieszczady w filmie (albo odwrotnie:))

    Cytat Zamieszczone przez barszczu Zobacz posta
    ... zawierającą m.in. muzykę do "Ogniomistrza Kalenia" (6 kawałków, 15 minut muzyki). Ciekawostką jest też "wkładka" płyty ze zdjęciem tej dyskutowanej w tym wątku cerkwi, która powstała specjalnie na potrzeby filmu.....
    Podziwiam Twój upór w zdobywaniu tych materiałów...ale pisz gdzie ta "cerkiew" na potrzeby filmu była wybudowana .. bo mnie to "dręczy" i nie daje "spać"...a zdaje mi się, że dawno dawno temu widziałem to " w oryginale", ale nie mogę sobie przypomnieć gdzie i czy akurat było to ?
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  7. #77

    Domyślnie Odp: Bieszczady w filmie (albo odwrotnie:))

    Cytat Zamieszczone przez joorg Zobacz posta
    Podziwiam Twój upór w zdobywaniu tych materiałów...ale pisz gdzie ta "cerkiew" na potrzeby filmu była wybudowana .. bo mnie to "dręczy" i nie daje "spać"...a zdaje mi się, że dawno dawno temu widziałem to " w oryginale", ale nie mogę sobie przypomnieć gdzie i czy akurat było to ?
    Nie wiem gdzie ta cerkiew była - kadr z filmu jest tylko ilustracją wkładki CD do muzyki z filmu. Myślę, że ktoś żyjący z realizatorów filmu mógłby to wiedzieć, trzeba przeprowadzić śledztwo
    A propos dręczenia to kiedyś miałem coś takiego (to był chyba maj 1992 roku), że w drodze na Dwernik Kamień z Suchych Rzek zastała nas noc. Położyliśmy się spać w drewnianym baraku przy drodze, nawet jakaś słoma czy siano było. Źle spałem, coś mnie dręczyło... Niedługo potem obejrzałem w TV film polski pt. "Cynga". Okazało się, że barak, w którym spałem był fragmentem scenografii filmowej (barakiem łagrowym) do tegoż filmu - kręcono go m.in. w Suchych Rzekach i w okolicy. Film nakręcono w 1991 roku.
    Wstaliśmy wcześnie i powędrowaliśmy szybko na polanę podszczytową Kamienia, na spotkanie z innymi (to była tzw. "biwakówka" SKPB Rzeszów).Chyba nigdy potem tam nie przechodziłem, może się bałem? Hmm!

    I tym sposobem nowy film "bieszczadzki" na liście:
    CYNGA, 1991, reż. Leszek Wosiewicz, SF "TOR", tematyka łagrowa, plenery: Suche Rzeki i okolice.

  8. #78
    Bieszczadnik
    Na forum od
    06.2006
    Rodem z
    Wielkopolska
    Postów
    23

    Domyślnie Odp: Bieszczady w filmie (albo odwrotnie:))

    Dziś znalazłem materiał odnośnie kolejnego filmu opowiadającego o Bieszczadach (a zdaje się, że również kręconego na tym terenie). Mowa o filmie "Domy zły" Wojciecha Smarzowskiego (to ten od słynnego "Wesela"):

    http://film.gazeta.pl/filmnews/1,945...zowskiego.html

  9. #79
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Bieszczady w filmie (albo odwrotnie:))

    Cytat Zamieszczone przez thaiski Zobacz posta
    do ~~miska.
    nie wiesz przypadkiem gdzie byly krecone sceny ze spalona lesniczowka w "wilczych echach". kiedys ktos mi tu na formum napisal ze to bylo besko i wislok. zgadza sie ??
    dzieki za odpowiedz
    Ta leśniczówka też mnie zaintrygowała,tutaj:
    http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/121634
    jest potwierdzenie że plenery były kręcone koło Beska a dokładniej koło Mymonia, w Jarze Wisłoka: http://www.sobiesami.pl/?c=gmina_besko
    Pozdrav

  10. #80
    Bieszczadnik Awatar żubr
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    ustrzyki dolne
    Postów
    224

    Domyślnie Odp: Bieszczady w filmie (albo odwrotnie:))

    Proponuję zajrzeć do filmu WSZYSCY I NIKT z 1977. Film zrealizowany przy pomocy Nadwiślańskich Jednostek Wojsk MSW. Więcej o filmie tutaj:
    http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/12583
    http://www.wrota-bieszczadow.pl/galeria/żubr - tam można powędrować...
    __________________________________________

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Dojo albo sala do fechtunku
    Przez Pierogowy w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 166
    Ostatni post / autor: 09-12-2012, 22:35
  2. Krótki pachnący Sen...albo San?
    Przez trzykropkiinicwiecej w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-02-2011, 14:03
  3. Zimowa włóczęga w Bieszczady albo i gdzie indziej
    Przez Chwileczka w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-12-2007, 22:47

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •