Strona 31 z 32 PierwszyPierwszy ... 21 24 25 26 27 28 29 30 31 32 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 301 do 310 z 315

Wątek: Bieszczady w filmie (albo odwrotnie:))

  1. #301
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Bieszczady w filmie (albo odwrotnie:))

    Ten film bliźniak nosi tytuł "Lekcja martwego języka"
    Dlaczego bliźniak Dezerterów ?
    ....bo stworzony został przez tego samego reżysera (J.Majewski) ,
    ... bo akcja dzieje się w tym samym czasie (końcówka I wojny św)
    ... bo pojawia się na ekranie Gefreter Kania (M.Kondrat) który tu jest porucznikiem von Trautem
    Ale jakże inny jest to film w odróżnieniu od swojego rubasznego braciszka.
    Jest filozoficzne zadumanie , nad śmiercią - jej zadawaniem i pobieraniem.
    W filmie pojawiają się bieszczadzkie miejscowości, Lutowiska, Turka, Użok, Rozłucz
    Zobaczymy też obraz cerkwi w Uluczu , oraz jeńców maszerujących z tłem bieszczadzkich górek
    Ciekawostką jest filmowa stacyjka kolejowa. Najpierw myślałem że to ta w Komańczy, a teraz już wiem że to w Łukawicy grała w filmie
    Nigdy tam nie byłem , więc jest pomysł co odwiedzić w Bieszczadach
    Film jest po rekonstrukcji cyfrowej do bezpłatnego obejrzenia tu

  2. #302
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sanok
    Postów
    89

    Domyślnie Odp: Bieszczady w filmie (albo odwrotnie:))

    To film na podstawie książki Andrzeja Kuśniewicza. Czytałem kilkanaście lat temu i nie jest to lekka literatura, ale czyta się przyjemnie. No i chyba jednak powieść bardziej podobała mi się od filmu. Akcja rozgrywa się w Turce, ale czy w filmie są zdjęcia z tego miasteczka to nie wiem. Na pewno stacja to Łukawica, nawet moi znajomi z Bezmiechowej wspominali realizacje filmu, Łukaszewicza i tą aktorkę - drużniczkę, której nazwiska nie pamiętam.

  3. #303
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2010
    Postów
    674

    Domyślnie Odp: Bieszczady w filmie (albo odwrotnie:))

    Dróżniczka to Małgorzata Pritulak - znana też jako piękna Mirella z " Jak rozpetałem II wojnę światową . W 8 minucie Łukaszewicz idzie po torowisku w Manastercu , widać domek drużnika stojący do dzisiaj .

  4. #304
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Bieszczady w filmie (albo odwrotnie:))

    Film dokumentalny pt "Śniła mi się połonina" w reżyserii Roberta Żurakowskiego
    opowiada o Lutku Pińczuku który przez wiele lat gospodarzył w schronisku na Wetlińskiej
    Premiera była w kwietniu tego roku , poluję gdzie go można obejrzeć i masz tu los trafił
    Zapraszamy serdecznie na pokaz filmu "Śniła mi się Połonina" w reżyserii Roberta Żurakowskiego.

    Pokaz odbędzie się 27 września, Wetlina w remizie OSP o godz. 16.00

    Po seansie odbędzie się panel dyskusyjny z udziałem reżysera Roberta Żurakowskiego i zaproszonych gości.

    Gospodarze przygotowali także poczęstunek dla wszystkich gości.

    Wstęp wolny!
    Może ktoś zdąży ?

  5. #305

    Domyślnie Odp: Bieszczady w filmie (albo odwrotnie:))

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Film dokumentalny pt "Śniła mi się połonina" w reżyserii Roberta Żurakowskiego
    opowiada o Lutku Pińczuku który przez wiele lat gospodarzył w schronisku na Wetlińskiej
    Premiera była w kwietniu tego roku , poluję gdzie go można obejrzeć i masz tu los trafił

    Może ktoś zdąży ?
    Jakby ktoś nie zdążył, to tu można obejrzeć jeszcze: https://filmygorskie.pl/vods/vod.369

  6. #306
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2020
    Postów
    141

    Domyślnie Odp: Bieszczady w filmie (albo odwrotnie:))

    Warto, nie tylko ze względu na wartość historyczną. Warto zobaczyć, jak się za PRL-u robiło schronisko z pasją - jedyne w Wysokich Bieszczadach schronisko "wierchowe" (bo Moskałowe bacówki pobudowano później w dolinach).

  7. #307
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Bieszczady w filmie (albo odwrotnie:))

    Cytat Zamieszczone przez _PrEzY_ Zobacz posta
    Jakby ktoś nie zdążył, to tu można obejrzeć jeszcze: https://filmygorskie.pl/vods/vod.369
    Dzięki za podpowiedź, tylko szkoda że nie stać mnie wyłożyć 89,- zeta za ten film
    Poczekam , może będzie przecena ?

  8. #308

    Domyślnie Odp: Bieszczady w filmie (albo odwrotnie:))

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Dzięki za podpowiedź, tylko szkoda że nie stać mnie wyłożyć 89,- zeta za ten film
    Poczekam , może będzie przecena ?
    To prawda, niemała kwota ... ale pocieszające jest to, że w tej cenie 89 zł - to jest cena za karnet, masz do obejrzenia 15 filmów górskich. Niestety po wykupieniu karnetu jest tylko 48h na te filmy, i są one dostępne póki co do 30 września, więc jeśli kupić ten karnet to najlepiej dzisiaj i zrobić sobie maraton filmowy Niektóre filmy nie są chyba aż tak długie.

  9. #309

    Domyślnie Odp: Bieszczady w filmie (albo odwrotnie:))

    Cytat Zamieszczone przez _PrEzY_ Zobacz posta
    To prawda, niemała kwota ... ale pocieszające jest to, że w tej cenie 89 zł - to jest cena za karnet, masz do obejrzenia 15 filmów górskich. Niestety po wykupieniu karnetu jest tylko 48h na te filmy, i są one dostępne póki co do 30 września, więc jeśli kupić ten karnet to najlepiej dzisiaj i zrobić sobie maraton filmowy Niektóre filmy nie są chyba aż tak długie.

    "Śniła mi się połonina" można obejrzeć już po cenie 18 zł

  10. #310

    Domyślnie Odp: Bieszczady w filmie (albo odwrotnie:))

    Apropos, ktoś zna utwór, który się pojawia w tym filmiku w 1min25s: https://www.youtube.com/watch?v=9Gw3YV7Mp9U ? Jest to utwór, który pojawia się również w filmie "Śniła mi się połonina".

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Dojo albo sala do fechtunku
    Przez Pierogowy w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 166
    Ostatni post / autor: 09-12-2012, 23:35
  2. Krótki pachnący Sen...albo San?
    Przez trzykropkiinicwiecej w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-02-2011, 15:03
  3. Zimowa włóczęga w Bieszczady albo i gdzie indziej
    Przez Chwileczka w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-12-2007, 23:47

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •