Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 56

Wątek: Krzysztof Wiktorowicz, "TŁUMACZE CISZY"

  1. #11

    Domyślnie Odp: Krzysztof Wiktorowicz, "TŁUMACZE CISZY"

    Cytat Zamieszczone przez WUKA Zobacz posta
    No to może to Ty Krzysiu????Po takim zapewnieniu???
    Ha! ja dostałem za takie zapewnienie;-) początek nowej książki. Tak gwoli wyjaśnienia to nie jest tak ,że jak kogoś nie ma w internecie to nieistnieje.
    Książkę czyta się dobrze i z przyjemnością, jeśli uda sie wczuć w klimat. Imiona ,nazwiska i ksywki tracą znaczenie ,któż z nas nie był(jest) dzieckiem?
    Co do fotografii to ja widziałem wiele zdjęć Krzyśka. Może jestem szczęśliwcem?
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof Franczak ; 29-10-2009 o 13:21

  2. #12

    Domyślnie Odp: Krzysztof Wiktorowicz, "TŁUMACZE CISZY"

    Jak tak czytam recenzję sir Bazyla to.... czekam na jego książkę.

  3. #13
    Literat Roku 2013

    Awatar trzykropkiinicwiecej
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Nigdziebądź nad Osławą
    Postów
    1,841

    Domyślnie Odp: Krzysztof Wiktorowicz, "TŁUMACZE CISZY"

    ...zgadzam się z przedmówcą

  4. #14
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Krzysztof Wiktorowicz, "TŁUMACZE CISZY"

    Niby taka luźna rozmowa o autorze:
    Cytat Zamieszczone przez WUKA Zobacz posta
    A....może to kobieta jest ??????
    Cytat Zamieszczone przez Krzysztof Franczak Zobacz posta
    Jego akurat znam to facet z jajami
    Cytat Zamieszczone przez WUKA Zobacz posta
    No to może to Ty Krzysiu????Po takim zapewnieniu???
    No nieźle, myślę sobie. Czego to się WUKA w Czarnej Galerii nie naoglądała Eh, ci artyści!
    A Krzychu od razu temat zmienia i rzuca wzrok gawiedzi na mię - oj nieładnie, nieładnie
    Ale jakoś to zniese Najważniejsze to mieć poczucie humoru!
    A teraz wracając do tematu wątku, to chciałbym jeszcze raz pokłonić się Panu Krzysztofowi Wiktorowiczowi, gdyż jego opowiadania są niczym wisienki wyłowione ze słoja domowej roboty naleweczki. Esencja smaku i piekielna moc przekazu rozjaśniając umysł, jednocześnie powoduje też pewne, jakże przyjemne odurzenie. I doświadczenia tego, wszystkim czytającym życzę!
    Ostatnio edytowane przez sir Bazyl ; 30-10-2009 o 18:49
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  5. #15
    Poeta Roku 2010
    Poeta Roku 2009
    Poeta Roku 2008

    Awatar WUKA
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Toruń
    Postów
    3,907

    Domyślnie Odp: Krzysztof Wiktorowicz, "TŁUMACZE CISZY"

    Nurzam się właśnie w tej ożywczej prozie z ogromną przyjemnością.Smaczki takie,że i mlaskać wypada nawet!Wspaniałosci-palce lizać!

  6. #16
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Krzysztof Wiktorowicz, "TŁUMACZE CISZY"

    Aż zakupię zaraz;-)
    Swoją drogą tych fotografików w Bieszczadach tak wielu nie jest, a piszących fotografików to...
    No to ja chyba już wiem kto jest autorem tej książki
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  7. #17
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Krzysztof Wiktorowicz, "TŁUMACZE CISZY"

    Cytat Zamieszczone przez Krysia Zobacz posta
    (...)
    No to ja chyba już wiem kto jest autorem tej książki
    Autorem jest…Pan Krzysztof Wiktorowicz, który:
    - w 1966 roku skończył szkołę średnią: http://www.energetyk-elektronik-byto...id=8&Itemid=56

    "Czy trzeba skończyć Naszą Szkołę aby pisać książki?.

    13.09.2009.
    NIE! Ale to podobno zupełnie nie przeszkadza! 15 lipca nakładem wydawnictwa LIBRA z Rzeszowa ukazała się nowa ciekawa książka o Bieszczadach. Jest to zbiór opowiadań naszego absolwenta Krzysztofa Wiktorowicza 5b 1966 pod tytułem: "Tłumacze ciszy". Proza Krzysztofa Wiktorowicza wyrosła z fotografii. Połączenie bystrego oka fotografa z wieloletnim obcowaniem z Bieszczadami przełożyło się na słowo pisane w sposób rzetelny i w szczegółach wiarygodne. Krzysztof przez kilka dekad kolekcjonował nie tylko zdjęcia, ale i coś bardziej wartościowego, czego nie jest w stanie zarejestrować obiektyw aparatu fotograficznego: bieszczadzkie obrazki obyczajowe i sylwetki ludzi „w Bieszczad wrośniętych”. Więcej o książce przeczytasz TUTAJ. A fragmenty książki Krzysztofa: TUTAJ"


    -w tym samym roku ustrzelił Lutka na Karym ( http://www.bieszczady.info.pl/numer-...e-zapiski.html ),
    -w 1970 gnającego w nieznane bieszczadzkiego plenia ( http://www.linux.net.pl/~wkotwica/plen-wajrak.html );
    -w 2009 wydaje zbiór fantastycznych opowiadań, bynajmniej nie z gatunku fiction, choć w jednym z nich pojawia się siedem gwiazd tańczących na nieboskłonie, a pasażerowie żeglujący tratwą o solidnych fundamentach wykrzykują ku niebu: „Krzyżu Połuuudnia, prooowadź nas!”
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  8. #18
    Poeta Roku 2010
    Poeta Roku 2009
    Poeta Roku 2008

    Awatar WUKA
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Toruń
    Postów
    3,907

    Domyślnie Odp: Krzysztof Wiktorowicz, "TŁUMACZE CISZY"

    Wracam do tego wątku rozczarowana...dystrybucją "Tłumaczy ciszy" ! Niepojęte, żeby taką niezwykłą książkę należało specjalnie zamawiać w księgarniach. Czy wydawca nie powinien wziąć na siebie jej rozpowszechniania? Ja wiem,ze teraz wszystko mozna zamówić z dostawą na próg ale ciągle jest miło wziąć do ręki egzemplarz, poczuć tę chęć zabrania jej natychmiast do domu po przewertowaniu kilku stron. Chciałam ją komuś podarować, ale dziś bo taka okazja i potrzeba ważna a tu...sprowadzimy!Centralny rozdzielnik był do bani, a jakaś dziwna regionalizacja jest do bani podwójnej!

  9. #19

    Domyślnie Odp: Krzysztof Wiktorowicz, "TŁUMACZE CISZY"

    Cytat Zamieszczone przez WUKA Zobacz posta
    Wracam do tego wątku rozczarowana...dystrybucją "Tłumaczy ciszy" ! Niepojęte, żeby taką niezwykłą książkę należało specjalnie zamawiać w księgarniach. Czy wydawca nie powinien wziąć na siebie jej rozpowszechniania? Ja wiem,ze teraz wszystko mozna zamówić z dostawą na próg ale ciągle jest miło wziąć do ręki egzemplarz, poczuć tę chęć zabrania jej natychmiast do domu po przewertowaniu kilku stron. Chciałam ją komuś podarować, ale dziś bo taka okazja i potrzeba ważna a tu...sprowadzimy!Centralny rozdzielnik był do bani, a jakaś dziwna regionalizacja jest do bani podwójnej!
    W czasach kiedy w niektórych sieciach księgarskich wydawca musi zapłacić najpierw za to, żeby jego książka znalazła się na półce lub wystawie tak niestety bywa. A "Tłumacze ciszy" to nie "Harry Poter...". No i dziś już trudno o prawdziwych księgarzy (nie mylić ze "sprzedawcą książek").

  10. #20
    Poeta Roku 2010
    Poeta Roku 2009
    Poeta Roku 2008

    Awatar WUKA
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Toruń
    Postów
    3,907

    Domyślnie Odp: Krzysztof Wiktorowicz, "TŁUMACZE CISZY"

    I tak i nie! Wiem,że tylko niektóre księgarnie każą sobie płacić!! Jest np.pewna sieć księgarń (nazwy nie wymienię,bo na darmową reklame nie zasługuje),która poezji przyjąć nie chce "bo nikt tego nie czyta"! A niby jak ma czytać ktoś ,kto szuka i nie znajduje? Przedziwna jest ta polityka "frontem do Czytelnika" ! Jeśli ktoś coś komuś wydał a nie oddał nakładu autorowi,zeby sam sprzedawał,to niech zadba o dotarcie do odbiorcy tegoż,bo w przeciwnym razie po co to wszystko?

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. "Frontalny atak na polską młodzież" ...a kiedyś było inaczej?
    Przez trzykropkiinicwiecej w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-03-2011, 22:49
  2. Krzysztof Hejke "Huculszczyzna"
    Przez komisaRz von Ryba w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-12-2010, 19:07
  3. Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 11-05-2009, 04:43
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-11-2008, 11:42
  5. Teraz "Solina" - zagrożona strefa ciszy
    Przez Piotr w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 03-04-2006, 23:40

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •