Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Kilka konkretnych pytań

  1. #1
    Awatar Wookasch
    Na forum od
    10.2009
    Rodem z
    Berlin
    Postów
    13

    Domyślnie Kilka konkretnych pytań

    Witam serdecznie forumową brać!
    Forum śledzę od jakiegoś czasu, doświadczenie górskie mam, wątków przeczytałem sporo.

    W poniedzialek wybieramy się w Bieszczady (26.10-1.11). Byłem tam już kilka razy, jednak zawsze latem/wczesną jesienią i nocowałem pod namiotem.
    Byłbym wdzięczny za odpowiedź/komentarz:

    - Czy jest sens brać ze sobą rakiety śnieżne? Aktualnie jest odwilż, podejrzewam że do wtorku bedzie raczej wiecej błota niż śniegu.

    - Jako wariant rezerwowy (pogoda, zdrowie) zastanawiamy się by ew. wybrać się do Lwowa. Czy ktoś się orientuje jak wygląda kwestia dojazdu po sezonie?

    - Schroniska/Bacowki: Planujemy spać pod Honem, w Chatce, pod Rawkami. Jakie są godne polecenia (klimat :) ) możliwości noclegu w Smereku (nie znam), Wetlinie (tam znam pole namiotowe PTTK), Wołosatem i Ustrzykach (w Kremenarosie nie spałem, opinie są raczej mało euforystyczne).

    Nasza planowana trasa (z grubsza, będziemy zmieniać zależnie od warunkow i ochoty)
    - dojazd do Cisnej i nocleg pod Honem
    - Cisna, Jasła, Fereczata, Smerek
    - Smerek, Wetlińska, Chatka
    - Chatka, Caryńska, Ustzyki
    - Ustrzyki, Tarnica, Wołosate (jak dobre warunki ew. przez Halicz i Przeł. Bukowską)
    - Rawki, Kremenaros,, Bacowka pod Rawkami

    ew. z Caryńskiej zejście do Bacówki pod Rawkami i stamtad do Ustrzyk przez Rawki z wypedem na Kremenaros).

    Po powrocie nie omieszkam podzielić się wrażeniami i zdjeciami :)



    Pozdrawiam serdecznie,
    Łukasz

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: Kilka konkretnych pytań

    Cytat Zamieszczone przez Wookasch Zobacz posta
    Witam serdecznie forumową brać!...
    W poniedzialek wybieramy się w Bieszczady (26.10-1.11)...
    - Czy jest sens brać ze sobą rakiety śnieżne? ....
    - Jako wariant rezerwowy (pogoda, zdrowie) zastanawiamy się by ew. wybrać się do Lwowa. Czy ktoś się orientuje jak wygląda kwestia dojazdu po sezonie?....
    Nasza planowana trasa (z grubsza, będziemy zmieniać zależnie od warunkow i ochoty)
    - dojazd do Cisnej i nocleg pod Honem
    - Cisna, Jasła, Fereczata, Smerek
    - Smerek, Wetlińska, Chatka
    - Chatka, Caryńska, Ustzyki
    - Ustrzyki, Tarnica, Wołosate (jak dobre warunki ew. przez Halicz i Przeł. Bukowską)
    - Rawki, Kremenaros,, Bacowka pod Rawkami

    ew. z Caryńskiej zejście do Bacówki pod Rawkami i stamtad do Ustrzyk przez Rawki z wypedem na Kremenaros)...
    Witaj na forum
    Nie ma co Ci za bardzo doradzać , trasy zaplanowałeś realnie i rozsądnie.
    Rakiet nie bierz , chyba że lubisz dżwigać
    Do Lwowa jak najbardziej jedżcie, nie wiem czy jedziesz swoim transportem , czy publicznym, nie ma różnicy . Podjedzcie do Medyki (tam można zostawić auto na strzeżonym parkingu) przejdżcie pieszo na Ukrainę(szybko to się ostatnio odbywa) do Szegini i stamtąd jest transport (za 15 Hrywna) do Lwowa ...Lwów wraca do dawnej piękności ..polecam .Powrót odwrotnie.
    Życzę dobrej pogody ...a taka ma być w tym czasie, a załapiesz jeszcze "kolorki"
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  3. #3
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Odp: Kilka konkretnych pytań

    Witaj na forum. Możesz jeszcze się załapać na jakąś zorganizowaną wycieczkę do Lwowa. Jest kilka biur, które to organizują. Resztę joorg napisał
    Pozdrawiam
    bertrand236

  4. #4
    Awatar Wookasch
    Na forum od
    10.2009
    Rodem z
    Berlin
    Postów
    13

    Domyślnie Odp: Kilka konkretnych pytań

    Cytat Zamieszczone przez bertrand236 Zobacz posta
    Możesz jeszcze się załapać na jakąś zorganizowaną wycieczkę do Lwowa. Jest kilka biur, które to organizują.
    Dobry pomysl, rozejrze sie w Internecie (choc po sezonie zapewne ciezko bedzie, ale to byloby najwygodniejsze rozwiazanie).

    Cytat Zamieszczone przez joorg Zobacz posta
    Nie ma co Ci za bardzo doradzać , trasy zaplanowałeś realnie i rozsądnie.
    Chodzi mi glownie o ciekawe alternatywy noclegow (Wetlina, UG).

    Cytat Zamieszczone przez joorg Zobacz posta
    Do Lwowa jak najbardziej jedżcie, nie wiem czy jedziesz swoim transportem , czy publicznym, nie ma różnicy . Podjedzcie do Medyki (tam można zostawić auto na strzeżonym parkingu) przejdżcie pieszo na Ukrainę(szybko to się ostatnio odbywa) do Szegini i stamtąd jest transport (za 15 Hrywna) do Lwowa ...Lwów wraca do dawnej piękności ..polecam .Powrót odwrotnie.
    Dzieki za rady. Jezdzimy komunikacja publiczna, sprawdze wiec polaczenia jak napisales (i wycieczki, ale po sezonie zapewne bedzie z tym cienko).
    Ciekawostka: powrot z Lwowa do Berlina to tylko 18h z jedna przesiadka, wiec luksus :)

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Domyślnie Odp: Kilka konkretnych pytań

    Witaj !
    propozycja Joorga jest sensowna-z przejściem w Medyce i samodzielnym dotarciem do Lwowa.Ale i na terenie Biesów działają biura , które organizują wycieczki , takie jednodniowe.Wadą jest to, że odbywa się to w ekspresowym tempie.A na to piękne miasto potrzeba troszkę więcej czasu-wg.mnie.
    A NAPRAWDĘ WARTO ZOBACZYĆ LWÓW !!
    pozdrawiam !

  6. #6
    diabel-1410
    Guest

    Domyślnie Odp: Kilka konkretnych pytań

    nie chcę tu robić za antyreklamę-bacówkę w Cisnej pod Honem odradzam ze względu na bród.nie piszę tu o jakimś kurzu,ale o brudzie,gdzie np.chatka puchatka to warunki wręcz sterylne w porównaniu z ww.schroniskiem.być może to nie jest zbyt miłe ale tak to odebraliśmy na przełomie sierpnia i września

  7. #7

    Domyślnie Odp: Kilka konkretnych pytań

    Dziwne. W Pierwszej połowie sierpnia była kultura. Zero zastrzeżeń, poza nadmiarem masy turystycznej.

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar iaa
    Na forum od
    09.2008
    Rodem z
    Podkarpacie
    Postów
    465

    Domyślnie Odp: Kilka konkretnych pytań

    Rzeczywiście dziwne. Spam dostał komentarz. Witaj "spamie".;-))

  9. #9
    Poeta Roku 2010
    Poeta Roku 2009
    Poeta Roku 2008

    Awatar WUKA
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Toruń
    Postów
    3,907

    Domyślnie Odp: Kilka konkretnych pytań

    Wydaje mi się,że post Diabła powinien być przeniesiony do "Zakwaterowanie i usługi" (?)

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. kilka pytań
    Przez janek1984 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-10-2011, 20:22
  2. Pytań kilka odnośnie planu wypadu rowerowego po Bieszczadach
    Przez ARTI w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-09-2009, 19:28
  3. Ktos pytal o ksiazke o historii Bieszczadow
    Przez thaiski w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-06-2009, 17:25
  4. Kilka pytań "praktycznych"
    Przez sailor9 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 09-02-2009, 20:40
  5. Wołosate zimą...pytanie/albo kilka pytań
    Przez bravocharlie w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 04-01-2007, 00:12

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •