Strona 11 z 15 PierwszyPierwszy ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 145

Wątek: Oblicza kobiety w XXI wieku

  1. #101
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Oblicza kobiety w XXI wieku

    Kaszanka jest pyszna;-)))z cebulką i świeżutkim chlebusiem z masełkiem...
    Mutacje są, ale mi ciągle chodzi o to skąd się wzięło życie na ziemi, a przede wszystkim skąd się my wzięliśmy?od zmutowanej małpy? wirus grypy się mutując dalej pozostaje wirusem grypy, a nie zmienia się w wirusa ospy.
    Teoria ewolucji zakłada właśnie to, że życie powstało tak po prostu dziełem przypadku, a białko sobie powstało, a potem to się dalej rozwijało i mutowało w kolejne rodzaje roślin czy zwierząt. I na to nie ma dowodu żadnego, jak się znajdzie to słowo daję-uznam to za fakt.
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  2. #102
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2009
    Rodem z
    Podkarpacie
    Postów
    352

    Domyślnie Odp: Oblicza kobiety w XXI wieku

    Cytat Zamieszczone przez Krysia Zobacz posta
    Kaszanka jest pyszna;-)))

    Krwi się brzydzisz - ale zajadasz się kaszanką ????????
    (Ktoś mi już mówił, że kobiety są pełne sprzeczności, ale w Twoim wydaniu, to jest chyba coś więcej )
    Sapere aude.

  3. #103
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Oblicza kobiety w XXI wieku

    Hmm Krzysiu nie wiem jakie kaszanki Ty widziałeś, ale ja gwarantuję Ci, że nie widziałam ani jednej kaszanki w kolorze krwi Nie jestem przy jej robieniu-mam produkt finalny, tak jak i kawałki ścierwa (czy mięsa dla bardziej wrażliwych;-)) w sklepie co kupuję na obiad, to więc nie widzę tej krwi i mnie to nie obrzydza.
    Ostatnio edytowane przez Krysia ; 05-11-2009 o 17:59
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  4. #104
    Bieszczadnik Awatar maciejka
    Na forum od
    07.2009
    Postów
    1,862

    Domyślnie Odp: Oblicza kobiety w XXI wieku

    Oto fragmenty ze słynnej w 2007 sprawy, jak to jeden znany prof. obalał teorię ewolucji:

    "A dinozaury żyły w tych samych czasach co ludzie - przecież Polacy zapamiętali smoka wawelskiego - mówił w sobotę ojciec ministra edukacji narodowej, europoseł LPR Maciej Giertych" http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3696597.html
    "z inicjatywy abp. Józefa Życińskiego powstał nieformalny front obrony przed ośmieszającymi Kościół teoriami kreacjonistycznymi"
    Ponad tysiąc katechetów przeszło już specjalne szkolenia, w których dowiadują się, jak łączyć wiarę z aprobatą dla teorii Darwina i innych osiągnięć nauki. - W krytyce ewolucji, jaką proponują panowie Maciej Giertych czy Mirosław Orzechowski, mamy do czynienia z fundamentalistyczną wizją religii, bliższą nauczaniu Świadków Jehowy niż doktrynie katolickiej - mówi „Wprost" abp Józef Życiński.

    „W świetle teorii ewolucji tracą sens Chrzest, Odkupienie i Niepokalane Poczęcie" - twierdzi w jednej ze swych publikacji Maciej Giertych, profesor biologii i eurodeputowany LPR. - Teoria ewolucji to kłamstwo, które zalegalizowano jako obowiązującą prawdę. Dla mnie to opowieść o charakterze literackim, mogłaby np. stać się kanwą filmu science fiction - wtóruje mu partyjny kolega, wiceminister edukacji Mirosław Orzechowski. Po publicznych wypowiedziach wiceszefa MEN dyrektor jednego z łódzkich ogólniaków zakazał wywieszania w pracowni biologicznej planszy pokazującej ewolucję człowieka. - To paranaukowa patologia - kwituje abp Życiński, metropolita lubelski, a także profesor filozofii przyrody. I dodaje, że księża nie mogą pozostać obojętni wobec tego ataku dziwacznych poglądów, w dodatku motywowanych źle pojętą religijnością.

    - Problemem jest to, że głosząc swoje dziwaczne poglądy, prof. Giertych powołuje się na autorytet Kościoła i Biblii - mówi abp Życiński. To właśnie metropolita lubelski (zresztą członek Komitetu Biologii Ewolucyjnej i Teoretycznej PAN) stanął na czele kościelnych obrońców Karola Darwina przed LPR. Z jego inicjatywy, tuż po głośnych wypowiedziach polityków ligi, organizowane są cykliczne szkolenia dla katechetów poświęcone teorii ewolucji. Spotkania organizuje Katedra Filozofii Kosmologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, a wykłady prowadzą naukowcy z KUL. Kilkugodzinne zajęcia podzielone są na prelekcje i dyskusje. Podczas zajęć uczestnicy dowiadują się, jak łączyć wiarę i naukę, poznają różne rodzaje ewolucjonizmu i dyskutują na temat bezkrytycznego podejścia do kreacjonizmu.
    - Chodzi o to, by wierzący wiedzieli, że katolicyzm nie stoi w sprzeczności z uznawaniem ewolucji - mówi ks. dr Ryszard Lis, który organizuje seminaria na temat ewolucji dla katechetów archidiecezji lubelskiej. I przypomina, że Jan Paweł II nie miał w tej kwestii wątpliwości. - Wystarczy przypomnieć przemówienie papieża z 1996 r. w Papieskiej Akademii Nauk, gdy Ojciec Święty ogłosił, że teoria ewolucji to coś znacznie więcej niż hipoteza, i ukazał wizję Stwórcy działającego przez procesy ewolucyjne - dodaje ks. Lis."
    http://www.wprost.pl/ar/?O=111524

  5. #105
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Oblicza kobiety w XXI wieku

    TW Filozof nooooo autorytet wyciągnęłaś Maciej_ko nie ma co
    a opinia kościoła katolickiego mnie nie bardzo interesuje,bo oni głoszą różne dużo ciekawsze rzeczy, których w Biblii nie uświadczysz, a za jeszcze inne palili przeciwników swych na stosie. A potem co?ojej, pomyliliśmy się?
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  6. #106
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2009
    Rodem z
    Podkarpacie
    Postów
    352

    Domyślnie Odp: Oblicza kobiety w XXI wieku

    a propos...gadamy jeszcze o współczesnych babkach, czy to już wątek czysto teologiczny?
    Sapere aude.

  7. #107
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Oblicza kobiety w XXI wieku

    A co współczesna kobieta nie może wierzyć w Boga???
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  8. #108
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2009
    Rodem z
    Podkarpacie
    Postów
    352

    Domyślnie Odp: Oblicza kobiety w XXI wieku

    Kobieta może
    Sapere aude.

  9. #109
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Oblicza kobiety w XXI wieku

    Cytat Zamieszczone przez wp.krzysztof Zobacz posta
    Kobieta może
    a współczesna już nie?
    bo co?
    bo to nie jest trendy i nie jest cool?
    czy jak?
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  10. #110
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2009
    Rodem z
    Podkarpacie
    Postów
    352

    Domyślnie Odp: Oblicza kobiety w XXI wieku

    nie jestem specjalistą ... ale chyba każda może
    Ostatnio edytowane przez wp.krzysztof ; 05-11-2009 o 20:16
    Sapere aude.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. "Kobiety bieszczadzkie"
    Przez WUKA w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 21-05-2015, 09:14
  2. Dzikie kobiety
    Przez don Enrico w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 18-12-2014, 23:32
  3. "Olchowa" Wieś i jej mieszkańcy do połowy XX wieku - Tomasz Litwin - Zagórz 2010
    Przez trzykropkiinicwiecej w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-09-2011, 16:19
  4. Nowy mężczyzna XXI wieku
    Przez wp.krzysztof w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 76
    Ostatni post / autor: 13-11-2009, 08:58
  5. Oblicza zimy
    Przez Henek w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-03-2006, 20:04

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •