Strona 53 z 54 PierwszyPierwszy ... 3 43 46 47 48 49 50 51 52 53 54 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 521 do 530 z 535

Wątek: (nie)bieszczadzkie impresje

  1. #521
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: (nie)bieszczadzkie impresje

    Ale kosmos!
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  2. #522
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2004
    Postów
    377

    Domyślnie Odp: (nie)bieszczadzkie impresje

    Ostatnia niedziela lutego ; właśnie "wychodzę" z solidnego przeziębienia i mnie roz .... roznosi . Jadę "rozładować" się . Uroczysko puszczańskie Poszyna ( w miejscowym .... Posyna) w/g podania miejsce gdzie Królowa Bona poroniła (syna), gdy będąc na polowaniu spadła z konia który poniósł przestraszony .... . A w (bodajże) 1973 "kręcone" tu były sceny do filmu Potop .Do dziś pamiętam jak pobiegliśmy z całą klasą pod restaurację Zamkowa i przysłuchiwaliśmy się naprędce zorganizowanemu "wywiadowi" (przez naszą nauczycielkę j. polskiego) z D. Olbrychskim, F. Pieczką , L.i W. Janickimi (Damian i Kosma Kiemlicz) - tak "niezwykle" umorusani (charakteryzacja) - co zapadło w pamięć . Dziś tak ..... "pocięta" , "ucywilizowana" ..... a "uroczyskowa"
    PF
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  3. #523
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: (nie)bieszczadzkie impresje

    Cytat Zamieszczone przez PiotrekF Zobacz posta
    Ostatnia niedziela lutego ; właśnie "wychodzę" z solidnego przeziębienia i mnie roz .... roznosi . Jadę "rozładować" się . Uroczysko puszczańskie Poszyna ( w miejscowym .... Posyna) w/g podania miejsce gdzie Królowa Bona poroniła (syna), gdy będąc na polowaniu spadła z konia który poniósł przestraszony .... . A w (bodajże) 1973 "kręcone" tu były sceny do filmu Potop .Do dziś pamiętam jak pobiegliśmy z całą klasą pod restaurację Zamkowa i przysłuchiwaliśmy się naprędce zorganizowanemu "wywiadowi" (przez naszą nauczycielkę j. polskiego) z D. Olbrychskim, F. Pieczką , L.i W. Janickimi (Damian i Kosma Kiemlicz) - tak "niezwykle" umorusani (charakteryzacja) - co zapadło w pamięć . Dziś tak ..... "pocięta" , "ucywilizowana" ..... a "uroczyskowa"
    PF
    Jeździłam rowerem po Puszczy Niepołomickiej (niedaleko, w odległości jakieś 8 km, ale już na Pogórzu mieszka moja rodzina i wielokrotnie spędzałam tam wakacje z dziećmi), ale tak prawdę mówiąc ta Puszcza aż takiego wrażenia na mnie nie zrobiła. Przecinające ją proste drogi asfaltowe, lasy o jednakowym wieku drzew, bez podszytu nie są takimi lasami jakie lubię. Poza tym - płasko tam A kiedy pojechaliśmy do Poszyny i chcieliśmy obejrzeć żubry to nas wyrzucono.

    A za chwilę pomiędzy Puszczą a Rabą i a starą Via Regia przechodzić będzie A4, budowa już się kończy.
    Ostatnio edytowane przez Basia Z. ; 01-03-2012 o 08:22

  4. #524
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2004
    Postów
    377

    Domyślnie Odp: (nie)bieszczadzkie impresje

    Cytat Zamieszczone przez Basia Z. Zobacz posta
    Jeździłam rowerem po Puszczy Niepołomickiej (niedaleko, w odległości jakieś 8 km, ale już na Pogórzu mieszka moja rodzina i wielokrotnie spędzałam tam wakacje z dziećmi), ale tak prawdę mówiąc ta Puszcza aż takiego wrażenia na mnie nie zrobiła. Przecinające ją proste drogi asfaltowe, lasy o jednakowym wieku drzew, bez podszytu nie są takimi lasami jakie lubię. Poza tym - płasko tam A kiedy pojechaliśmy do Poszyny i chcieliśmy obejrzeć żubry to nas wyrzucono.

    A za chwilę pomiędzy Puszczą a Rabą i a starą Via Regia przechodzić będzie A4, budowa już się kończy.
    Wszystko to jest prawdą Basiu! Wszystko . Lecz, jak się wie gdzie a jeszcze jak się pozytywnie "nastawi" na ..... znajdzie się takie (własne "uroczyska") miejsca dla siebie . Mogłoby się wydawać ,że w tej Puszczy nic nie "zauroczy" bo przetrzebiona , bo płasko , bo drogi proste i asfaltowe , bo..... wszędzie się znajdą takie "inne" zakątki..... wystarczy nieco głębiej lub zboczyć ..... G. Kocie Buty , Kobyla Głowa , Gibiel , Koło , Błoto , Droga Złodziejka ,...... .
    Autostrada ... no cóż , też potrzebna ( może akurat nie mnie ), ale nią mam do Puszczy tylko 20 min drogi
    PF.

  5. #525
    Bieszczadnik Awatar Sylwek74
    Na forum od
    04.2010
    Rodem z
    Nowa Huta k/ Krakowa
    Postów
    311

    Domyślnie Odp: (nie)bieszczadzkie impresje

    Służyłem kiedyś w wojsku w Niepołomicach i znam puszczę trochę na przełaj... Naprawdę można tam znaleźć urokliwe dzikie miejsca
    Easy rider tylko na piechotę...

  6. #526
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: (nie)bieszczadzkie impresje

    Są takie miejsca w puszczy,do których niespecjalnie da się dojechać,trzeba sporo dymać i do tego znać drogę (kładki),za to są starodrzewy puszczańskie,nie byle jakie,prastare dąbrowy,niemłode grądy z lipami mohutnymi,znakomite bagna.I tylko ludzi się tam nie spotyka...
    Pozdrav

  7. #527

    Domyślnie Odp: (nie)bieszczadzkie impresje

    Helołłł,
    W Gorcach krokusy są już niemal u progu szałasów...
    http://tiny.pl/hp7lr
    ale czekając na kwiatki można się śmiało napić
    http://tiny.pl/hp7lz
    bo póki co jeszcze sporo śniegu pod ślizgami
    http://tiny.pl/hp7lv

    obrazki z wczoraj tj. 17.03.2012 kiedy to wreszcie zainaugurowałem sezon narciarski spacerkiem
    na trasie: Rzeki-Jaworzynka-Kudłoń-przeł.Borek-Czoło Turbacza-Turbacz-Jaworzyna Kamienicka-Rzeki.

    PS. Tylko linki bo obrazki za duże.

  8. #528
    Bieszczadnik Awatar creamcheese
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    800

    Domyślnie Odp: (nie)bieszczadzkie impresje

    A Tatry jakie pikne

  9. #529
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: (nie)bieszczadzkie impresje

    I nie zabiłeś się na naszych rangerach?;-)))
    ślicznie, ja tez chcę!
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  10. #530
    Botak Roku 2016 Awatar asia999
    Na forum od
    11.2008
    Rodem z
    jakieś 73 cm od Tarnicy ... w skali 1:1.000.000
    Postów
    1,683

    Domyślnie Odp: (nie)bieszczadzkie impresje

    mała impresja Wielkotygodniowa...

    ...czasami...paradoksalnie...krzyżem staje się brak krzyża...
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    • Typ pliku: jpg _.jpg (58.7 KB, 36 odsłon)

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Nasze nie Bieszczadzkie Wędrowania
    Przez joorg w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 07-02-2013, 00:58
  2. Czarno-Białe nie Bieszczadzkie
    Przez olgaa w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 27-07-2012, 21:30
  3. nie najnowsze zdjęcia bieszczadzkie
    Przez kanu w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-01-2012, 19:30
  4. Karkonoskie impresje-orsini
    Przez Krysia w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-10-2009, 09:16
  5. Moje Bieszczady 2005. Impresje ogólne.
    Przez Stały Bywalec w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-10-2005, 12:39

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •