Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 40

Wątek: Jaromir Nohavica

  1. #31
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Poznań/Śrem
    Postów
    128

    Domyślnie Odp: Jaromir Nohawica

    21.07. toć to już... dziś:)... w perspektywie wieczorne spotkanie z Jaromirem... Pozdrawiam sympatyków Nohavicy

  2. #32
    Bieszczadnik Awatar Pyra.57
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    stolica Pyrlandii
    Postów
    1,596

    Domyślnie Odp: Jaromir Nohawica

    No to życzę niezapomnianych wzruszeń i przeżyć muzycznych.
    pozdrawiam
    Marek

  3. #33
    Poeta Roku 2011
    Awatar Piskal
    Na forum od
    10.2008
    Rodem z
    Toporzysko/Toruń
    Postów
    2,277

    Domyślnie Odp: Jaromir Nohawica

    I koniecznie napisz recenzję!

  4. #34
    Poeta Roku 2010
    Poeta Roku 2009
    Poeta Roku 2008

    Awatar WUKA
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Toruń
    Postów
    3,907

    Domyślnie Odp: Jaromir Nohavica

    Moja relacja z koncertu Jaromira na KROPCE wkrótce na Jego stronie!

  5. #35
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Poznań/Śrem
    Postów
    128

    Domyślnie Odp: Jaromir Nohavica

    Witam, hmmm... Piskal wywołał mnie do tablicy Nie ma sprawy... w kilku zdaniach podzielę się moimi wrażeniami z wczorajszego spotkania z Jaromirem Nohavicą. Nie będzie to recenzja - zostawiam ją fachowcom, pozwolę sobie natomiast na skromną, krótką relację... zatem do dzieła
    Jest środa 21 lipca, wybija godzina 21.00. Jeszcze mała chwilka i na scenie pojawia się ...ON. Wita się z licznie zgromadzoną publicznością, przedstawia akompaniującego mu akordeonistę z Warszawy i tak rozpoczyna się kolejny z niepowtarzalnych wieczorów. Jarek gra, śpiewa, doskonale komunikuje się z publiką, żartuje, zachwyca... zaraża dobrym nastrojem...dla wielu - zwłaszcza tych strapionych, szukających odskoczni od trudów codziennego życia jest bez wątpienia "lekiem na całe zło" (zapożyczenie z utworu Krystyny Prońko).
    "Czas na piosenkę erotyczną" - mniej więcej w połowie koncertu "zagaja" w swoim stylu Jaromir i zaczyna przybliżać tekst piosenki "Zatimco se koupes"... Po kilku zdaniach niespodziewanie przerywa swoją opowieść "łącząc" się ze swoim akustykiem - "Kubo, jakie wieści?... Jak Lech?...Dogrywka???" - kiwa głową, chwyta gitarę i spontanicznie tworzy melodyjną rymowankę, której - ot, tak na gorąco - nadaje roboczy tytuł "Tabu". Z uwagi na aktualny, niesprzyjający "Kolejorzowi" rezultat meczu pucharowego z INTEREM Baku, sugeruje by pojedynek wspomnianych zespołów potraktować chwilowo jako temat tabu. Na prędce stworzony hit kończy optymistycznym stwierdzeniem - "zobaczycie, Lech wygra po rzutach karnych... i znów napiszą w prasie, że Nohavica pomógł polskiej piłce". Chwilę później wrócił do uprzednio rozpoczętego wywodu wprowadzającego w utwór "Zatimco se koupes"...
    To tylko, jeden z przykładów nieszablonowych zachowań Jaromira, jakie wielokrotnie prezentował podczas wczorajszego wieczoru. Ci, którzy bywają na jego koncertach znają doskonale te klimaty. Tych, którzy nie spotkali się "na żywo" z przesympatycznym Czechem szczerze zachęcam by nie przegapili takiej okazji.
    Dla mnie i moich znajomych poznański koncert był kolejnym z niezapomnianych spotkań z Jarkiem... na pewno nie ostatnim! Na koniec powrócę do tekstu Krystyny Prońko i wykorzystam go ponownie, bowiem zawarte w nim słowa - moim skromnym zdaniem - idealnie ukazują fenomen Jaromira Nohavicy - "Jesteś lekiem na całe zło i nadzieją na przyszły rok. Jesteś gwiazdą w ciemności, mistrzem świata w radości. Oto cały... Ty - Jaromirze.
    pozdrawiam
    ps. Wracam do domu, sprawdzam wynik meczu "Lecha"... "Kolejorz" wygrał po serii rzutów karnych... hmmm Nohavica "Jasnowidz"
    ps. Pyro, wzruszeń i muzycznych przeżyć nie brakowało - dziękuję

  6. #36
    Poeta Roku 2011
    Awatar Piskal
    Na forum od
    10.2008
    Rodem z
    Toporzysko/Toruń
    Postów
    2,277

    Domyślnie Odp: Jaromir Nohavica

    No tak. Na którymś z naszych koncertów żartował, że ani Czesi, ani Polacy nie poradzili sobie w eliminacja w grupie śmierci
    A teraz Kolejorz zagra ze Spartą Praga.

  7. #37
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Poznań/Śrem
    Postów
    128

    Domyślnie Odp: Jaromir Nohavica

    Ano... teraz ze Spartą Praga. Jaromir odniósł się wczoraj także i do tej kwestii. Przyznał, że - co powszechnie wiadomo - jest wrogiem Sparty - ale w przypadku konfrontacji prażan z "Lechem" ma dylemat, bo póki co jest Czechem...

  8. #38
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Odp: Jaromir Nohavica

    Ale nas jest więcej
    Pozdrawiam
    bertrand236

  9. #39
    Poeta Roku 2011
    Awatar Piskal
    Na forum od
    10.2008
    Rodem z
    Toporzysko/Toruń
    Postów
    2,277

    Domyślnie Odp: Jaromir Nohavica

    Hohavica wczoraj w Toruniu!
    Fantastyczny koncert, zupełnie wyjątkowy, a wiem, co mówię, bo to już mój szósty raz. Pod nieco zachmurzonym toruńskim niebem w amfiteatrze muzeum etnograficznego przy chórze jaskółek. I pomylony tekst wizytówki Jarka-"Cieszyńskiej"!
    I wreszcie mam Jarka na czarnej płycie!
    Photo0100.jpgPhoto0102.jpgPhoto0104.jpgPhoto0105.jpgPhoto0107.jpg
    Ostatnio edytowane przez Piskal ; 13-07-2014 o 22:10

  10. #40

    Domyślnie Odp: Jaromir Nohavica

    Cytat Zamieszczone przez Piskal Zobacz posta
    Hohavica wczoraj w Toruniu! Fantastyczny koncert, zupełnie wyjątkowy, a wiem, co mówię, bo to już mój szósty raz. Pod nieco zachmurzonym toruńskim niebem w amfiteatrze muzeum etnograficznego przy chórze jaskółek. I pomylony tekst wizytówki Jarka-"Cieszyńskiej"! I wreszcie mam Jarka na czarnej płycie! Photo0100.jpgPhoto0102.jpgPhoto0104.jpgPhoto0105.jpgPhoto0107.jpg
    Dodaj Piskal jeszcze że Jarek raczył osobiscie z Tobą rozmawiać podczas koncertu ) Ale jak się dowiedział że wybierasz się do niego po koncercie do garderoby - w 3 minuty spakował się i uciekł oknem , w samochód i 150/h do Ostrawy ;-))

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •