Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: Wspomnienia z kosówki

  1. #11
    Bieszczadnik Awatar dziabka1
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    warszawa
    Postów
    879

    Domyślnie Odp: Wspomnienia z kosówki

    Cytat Zamieszczone przez Basia Z. Zobacz posta
    Druga !

    Na Arszycy byłam już prawie pod pierwszym wierzchołkiem ale przegoniła nas bardzo gwałtowna burza.
    A potem na szosie do Osmołody p. Juszczenko nie chciał nas zabrać na stopa.

    Jest to jedna z moich "zaległych" gór i chcę się tam wybrać, jeszcze nie wiem kiedy. Takie opowieści tym bardziej mnie zachęcają.
    Taaak, ja też mam na pieńku z Arszycą. I mam nadzieję wyrównac rachunki w przyszłym roku. Przy okazji z Mołodą, która nas także burzą z siebie spędziła.
    A nasz obóz wtedy, gdy wy przedzieraliście się przez kosówkę na Arszycy, ciorał się po połoninach Świdowca i gramolił na Bratkowską :)


    Przy okazji - moze ktos wie, czy ścieżka idąca z przedwierzchołka Mołody na przełęcz pod Jajkiem Perehińskim to gdzieś tam jest? Opisywana jest w przewodniku Darka "Gorgany", ale my jej nie znaleźliśmy. Może dlatego, ze czas naglił i burza wisiała.

  2. #12
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Wspomnienia z kosówki

    Cytat Zamieszczone przez wadera Zobacz posta

    byli tacy co już mieli ruszyć w swoją stronę (czyli ja) ale bez mapy,kompasu jakoś nie mogłyśmy się zdecydować
    no to faktycznie byliscie troche na przegranej pozycji.. to pewnie dobrze ze sie nie zdecydowaliscie.. ja sie nigdy z tymi rzeczami nie rozstaje - bo daja wolnosc i niezaleznosc od grupy

    choc spotkalam kiedys dwojke harcerzy ktorzy wybrali sie w gorgany- z ust czornej przed siebie.. bez mapy, kompasu, i takich tam.. po jakis 10 dniach dotarli do wioski po drugiej stronie gor (chyba huta jak dobrze pamietam..)

    Cytat Zamieszczone przez Do-misiek Zobacz posta
    Dobra, ale co by to wtedy dało? I tak kosówka rozciągała się w każdą stronę - powrotną również.
    to by dalo ze by mozna sobie powoli pelznac przez ta kosowke, robic czeste odpoczynki, po zmroku spac lub palic ogniska i nie zrywac sie szarym switem :)

    Cytat Zamieszczone przez Basia Z. Zobacz posta
    A potem na szosie do Osmołody p. Juszczenko nie chciał nas zabrać na stopa.
    a to łajdak!
    Ostatnio edytowane przez buba ; 22-11-2009 o 22:59
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  3. #13
    Bieszczadnik Awatar Do-misiek
    Na forum od
    07.2007
    Postów
    87

    Domyślnie Odp: Wspomnienia z kosówki

    Cytat Zamieszczone przez wadera Zobacz posta
    Wcale nie zamierzaliśmy wracać ale zejść w dół i dotrzeć do
    jajka Ilemskiego.
    Na zejściach również była kosówka + atrakcje typu powalone świerczki z dodatkiem omszonych gorganów.

    PS. Chyba mam prehistoryczny pogląd "Grupa tworzy całość, w której nie ma demokracji"
    Siłę słonia
    Płodność byka
    Da Ci tylko...
    TURYSTYKA!!!


    www.picasaweb.google.com/domikoc
    www.picasaweb.google.com/derkaterdreadlock

  4. #14
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Wspomnienia z kosówki

    Cytat Zamieszczone przez Do-misiek Zobacz posta
    PS. Chyba mam prehistoryczny pogląd "Grupa tworzy całość, w której nie ma demokracji"
    a w grupach gdzie panuje dyktatura wczesniej czy pozniej dochodzi powstan i rewolucji
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  5. #15
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2006
    Rodem z
    Kace
    Postów
    194

    Domyślnie Odp: Wspomnienia z kosówki

    Cytat Zamieszczone przez dziabka1 Zobacz posta
    Przy okazji - moze ktos wie, czy ścieżka idąca z przedwierzchołka Mołody na przełęcz pod Jajkiem Perehińskim to gdzieś tam jest? Opisywana jest w przewodniku Darka "Gorgany", ale my jej nie znaleźliśmy. Może dlatego, ze czas naglił i burza wisiała.
    Jeśli chodzi o przedłużenie trawersu którym idzie istniejący szlak schodzący do dol. Mołody ze szczytu Mołody to istnieje. Kiedyś poszliśmy na przełęcz pod Jajkiem Perehińskim z zamiarem wyjścia na Jajko, ale zrezygnowaliśmy i poszliśmy na Mołodą, ale prosto z przełęczy. I znowu zrezygnowaliśmy z powodu kosówki. zaczęliśmy trawersować tak przy górnej granicy lasu i trafiliśmy na tę ścieżkę. Na mapie COTG jest on zaznaczony. Kiedy szlak zaczyna z trawersu schodzić w dół odchodzi od niego to przedłużenie w kierunku przełęczy ZTCP.

  6. #16
    Bieszczadnik Awatar dziabka1
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    warszawa
    Postów
    879

    Domyślnie Odp: Wspomnienia z kosówki

    Cytat Zamieszczone przez przemek p Zobacz posta
    Jeśli chodzi o przedłużenie trawersu którym idzie istniejący szlak schodzący do dol. Mołody ze szczytu Mołody to istnieje. Kiedyś poszliśmy na przełęcz pod Jajkiem Perehińskim z zamiarem wyjścia na Jajko, ale zrezygnowaliśmy i poszliśmy na Mołodą, ale prosto z przełęczy. I znowu zrezygnowaliśmy z powodu kosówki. zaczęliśmy trawersować tak przy górnej granicy lasu i trafiliśmy na tę ścieżkę. Na mapie COTG jest on zaznaczony. Kiedy szlak zaczyna z trawersu schodzić w dół odchodzi od niego to przedłużenie w kierunku przełęczy ZTCP.
    Aha.
    No to nas Darek lekko w błąd wprowadził. Byłam przekonana, ze ścieżka idzie z samego wierzchołka przez te łany kosówy. No ale burza wisiała wtedy nad głową, to można się nie dopatrzeć.
    Wiedza przyda się na przyszły rok, kiedy będę się rozliczać z porachunków z Mołodą :)
    Wielkie dzięki (ukłon)

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Schronisko na Łopienniku. Wspomnienia..
    Przez jastrzab w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 02-01-2024, 22:55
  2. Bartolomejskie wspomnienia ze Wschodnich
    Przez bartolomeo w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 21-08-2017, 15:58
  3. Wspomnienia Wędrowca
    Przez WUKA w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-11-2011, 19:55
  4. Luźne wspomnienia ze szlaku
    Przez Recon w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-02-2009, 14:31
  5. wspomnienia z ukrainskiego wesela
    Przez buba w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 02-04-2007, 10:07

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •