Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Dolinki Bieszczadzkie do pracy dyplomowej

  1. #1
    patuśka
    Guest

    Domyślnie Dolinki Bieszczadzkie do pracy dyplomowej

    Witam po raz pierwszy na forum. Zwracam się do Was z ogromną prośbą o pomoc w wyborze obszaru badań do mojej pracy dyplomowej. Temat nie jest jeszcze do końca sprecyzowany, ale chodzi mniej więcej o jakąś ciekawą dolinkę w Bieszczadach(lub jej fragment- praca nie ma być obszerna- stawiamy na jakość a nie na ilość) przekształconą częściowo antropogenicznie lub, w której znajduje się jakiś problem związany z zanieczyszczeniem środowiska.(Cel pracy to przedstawienie problemu, propozycje dalszsego postępowania, ewentualnego zagospodarowania terenu, ochrony przyrody itd) Błagam tylko nie piszcie, że takich nie ma bo sama znam przykład chociażby z Ustrzyk Górnych, gdzie jeszcze kilka lat temu nad strumieniem nieopodal schroniska można było sobie spokojnie odpocząć "delektując" się przyrodą a w ubiegłym roku zauważyłam że turyści urządzili sobie "kibelek" i smród jest nie do wytrzymania. Jeśli znacie takie miejsca liczę na waszą pomoc. Będę wdzięczna za wszystkie cenne wskazówki.

  2. #2
    Poeta Roku 2010
    Poeta Roku 2009
    Poeta Roku 2008

    Awatar WUKA
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Toruń
    Postów
    3,907

    Domyślnie Odp: Dolinki Bieszczadzkie do pracy dyplomowej

    Hej znawcy,nie ma takich dolinek ,czy chęci do udzielania pomocy?

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar Viwaldi68
    Na forum od
    03.2009
    Rodem z
    podkarpacie
    Postów
    434

    Domyślnie Odp: Dolinki Bieszczadzkie do pracy dyplomowej

    Zaglądnij w to miejsce (teraz już pod dachem), poniżej tej budowli znajduje się zadaszenie dla koni, a w nim bród, smród i ubóstwo w pełnym tego słowa znaczeniu. Kto tam tyle puszek wszelakiej maści zostawił, butelek i innego badziewia.
    Dolinka będzię piękna jeżeli zostawimy tam porządek po naszych wizytach. Mam nadzieje, że z chwilą otwarcia tej "gospody" zapanuje tam czystość.

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar Michał
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Opole
    Postów
    1,018

    Domyślnie Odp: Dolinki Bieszczadzkie do pracy dyplomowej

    Witaj

    Cytat Zamieszczone przez patuśka Zobacz posta
    … Temat nie jest jeszcze do końca sprecyzowany, ale chodzi mniej więcej o jakąś ciekawą dolinkę w Bieszczadach(lub jej fragment- praca nie ma być obszerna- stawiamy na jakość a nie na ilość) [B]przekształconą częściowo antropogenicznie…
    Wybierz jakąkolwiek zamieszkałą przez ludzi – jest ich sporo.

    Cytat Zamieszczone przez patuśka Zobacz posta
    …Cel pracy to przedstawienie problemu, propozycje dalszego postępowania, ewentualnego zagospodarowania terenu, ochrony przyrody itd.) …
    Tego to już kompletnie nie rozumiem. Czyli co?

    Cytat Zamieszczone przez patuśka Zobacz posta
    Błagam tylko nie piszcie, że takich nie ma bo sama znam przykład chociażby z Ustrzyk Górnych, gdzie jeszcze kilka lat temu nad strumieniem nieopodal schroniska można było sobie spokojnie odpocząć "delektując" się przyrodą a w ubiegłym roku zauważyłam że turyści urządzili sobie "kibelek" i smród jest nie do wytrzymania. Jeśli znacie takie miejsca liczę na waszą pomoc. Będę wdzięczna za wszystkie cenne wskazówki.
    Problem kupy występuje na obszarze całego kraju. Więc dlaczego akurat Bieszczady?

    Domyślam się, że ten chaos w Twoim poście wynika z niesprecyzowanego jeszcze tematu. Zacznij od początku i zadawaj pytania – zapewne wielu Ci odpowie. Pamiętaj, że istnieją opracowania i wyłamywanie otwartych drzwi nie ma sensu.

    Z ciekawości – jaki to kierunek na uczelni?

    Pozdrawiam

  5. #5
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: Dolinki Bieszczadzkie do pracy dyplomowej

    hyh,
    Teraz promotory nie układają tematów studenciakom:) Więc studenciaki z kilkoma niejasnymi wskazówkami, co by to tam miało być mniej więcej w pracy, ruszają na poszukiwanie miejsca. Ilu to ja takich bidulinek goszczę u siebie..."A proszę pana, chciałam napisać pracę z terenu parku tego a tego, ale nie wiem co chciałam, bo mi nie powiedzieli nic na 'uniwersytecie'...". (cudzysłów przy uniwerku ode mnie)

    Ale ja nie krytykować bym chciał - raczej zapytać Szanowną Autorkę - czy to musi być dzieło stworzone w Bieszczadach? Czy mogłoby być w innych uroczych górach? Bo jeśli to drugie jest możliwe, to ja mam wspaniały temat. Sądzę, że może nawet i habil by się na tym urodził Zaznaczam, że ani mi w głowie, jak to na 'uniwersytetach' powszechnie się dzieje, na czyichś pracach zbijać sobie kapitał naukowy:)
    Możliwe też, że dałoby się ten temat przenieść w warunki bieszczadzkie. Na Forum nic nie zdradzę lecz jeśliś zainteresowana, to zapraszam na PW:)
    Pozdrawiam,
    Derty
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  6. #6
    patuśka
    Guest

    Domyślnie Odp: Dolinki Bieszczadzkie do pracy dyplomowej

    Witam po raz kolejny. Odpowiadam na kilka zadanych pytań.
    Dlaczego Bieszczady? Gdyż ponieważ znam je od dziecka ,mieszkam niecałe 100 km od granicy parku i kilka razy w roku jestem w stanie tam pojechać, nie wspomnę oczywiście o tym, że mam wielki sentyment do tego miejsca i serce dawno juz im oddałam Nie chcę pisac pracy o miejscach, w których nigdy nie byłam.
    Dlaczego dolinki? Ponieważ w mojej pracy ma się znaleźć model terenu wykonany w programie komputrowym (nieistotne w jakim) a wizualizując dolinki taki model może wyjść naprawdę ciekawie.
    Kierunek studiów: Architektura krajobrazu otwartego (kończę jeszcze ochronę środowiska, stąd problematyka zaniecszyszczenia terenu i obszarów chronionych).

    Vivaldi68 gdzie znajduje się to miejsce?

  7. #7
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Odp: Dolinki Bieszczadzkie do pracy dyplomowej

    Cytat Zamieszczone przez patuśka Zobacz posta
    ...Dlaczego Bieszczady? Gdyż ponieważ znam je od dziecka ,mieszkam niecałe 100 km od granicy parku i kilka razy w roku jestem w stanie tam pojechać, ....
    Vivaldi68 gdzie znajduje się to miejsce?

    Znasz Bieszczady od dziecka, kilka razy w Nich jesteś i takie banalne pytania zadajesz? Przepraszam, ale coś mi się to kupy nie trzyma. Jeżeli jeden koniec linijki połżysz na Krzemieniu, a drugi na Dwerniku Kamieniu, to budowla ta powstaje prawie na odcinku łączącym te dewa szczyty.

    Pozdrawiam
    bertrand236

  8. #8
    Poeta Roku 2010
    Poeta Roku 2009
    Poeta Roku 2008

    Awatar WUKA
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Toruń
    Postów
    3,907

    Domyślnie Odp: Dolinki Bieszczadzkie do pracy dyplomowej

    Patuśka napisała: "kilka razy w roku jestem w stanie tam pojechać"czyli,ze będzie to możliwe w związku z pisaniem pracy.Nie,że tyle razy tam bywa!

  9. #9
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Odp: Dolinki Bieszczadzkie do pracy dyplomowej

    O.K. Może się mylę, ale napisała też cyt.: "Gdyż ponieważ znam je od dziecka"....
    bertrand236

  10. #10
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2009
    Rodem z
    Podkarpacie
    Postów
    352

    Domyślnie Odp: Dolinki Bieszczadzkie do pracy dyplomowej

    Cytat Zamieszczone przez patuśka Zobacz posta
    .........Gdyż ponieważ znam je od dziecka ....
    Vivaldi68 gdzie znajduje się to miejsce?
    Patuśka ....trzymam kciuki za tę pracę
    Sapere aude.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Rozpoczęcie współpracy
    Przez Anonymous w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-03-2009, 18:38
  2. pomoc w pisaniu pracy
    Przez nofiks w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-09-2005, 15:15
  3. Mapka Bieszczadów - poszukuje do pracy dyplomowej
    Przez SZafirowA w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-03-2005, 10:42

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •