Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: jak się dostać do Wetliny?

  1. #1
    Robuch
    Guest

    Domyślnie jak się dostać do Wetliny?

    chce w te wakacje odwiedzic Bieszczady. nigdy tam jednak nie byłem i nie mam pojecia gdzie i co. Słyszałem że w Wetlinie najlepiej. NIe wiem jednak jak tam dojechać. Wyruszyłbym z Poznania i pewnie musiałbym zajechac do Ustrzyk Dolnych. Mam taki pociąg. ale co dalej? jedzie jakiś PKS około 17.00 z Ustrzyk do Wetliny? Czy daleko są one od siebie oddalone? A może z Poznania mam inaczej wyruszyć? prosze o pomoc..

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar Michał
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Opole
    Postów
    1,018

    Domyślnie

    Witaj

    Jeżeli to ma być Wetlina to nie warto pchać się do Ustrzyk Dolnych - za daleko.

    Masz lepsze połączenie:
    Poznań - Zagórz (jedna przesiadka w Katowicach lub Gliwicach). Z Zagórza masz PKS lub busy do wyboru.

    Pozdrawiam

  3. #3
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Wrocław
    Postów
    65

    Domyślnie

    Ustrzyki Dolne i Ustrzyki Gorne sa od siebie dosc daleko.
    w czasie wakacji o 17:05 jest pociag w Poznaniu, ktory jedzie do Wroclawia. we Wroclawiu (Glownym!) wysiadasz o 19:25. z tad juz jest bezposredni pociag do Zagorza o 19:40 (jestem wlasnie z Wroclawia i tym pociagiem bede jechal 4 lipca). w Sanoku ok. 6 rano stacja przed Zagorzem) po pociagu beda biegac busiarze, a jeden z nich na pewno bedzie jechal do Wetliny. :) cena jak za PKS (ok. 7zl), a sami sie pchaja do Ciebie. gdybys mial jeszcze jakies pytania to pisz. najlepiej na maila: stefankmiot@a4.pl albo nawet smsem 693-643-009.
    stefankmiot

  4. #4
    Robuch
    Guest

    Domyślnie

    faktycznie jest takie połaczenie. dziekuje za wskazówke :). a te autobusy to czesto kursują? a może jakieś miłe miejsca noclegowe byście polecali? nie za drogo ale by można wziąć prysnic i może zjeść co nieco :)

  5. #5
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Wrocław
    Postów
    65

    Domyślnie

    nie autobusy, tylko busy. prywatni przewoznicy, ktorzy zrobia wszystko, zeby upchac kolejnego do samochodu. sami Cie znajda w pociagu. :) co do miejsca do spania:
    znajdziesz cos jak juz przyjedziesz. bardzo rzadko sie zdaza, ze wszystko jest zapchane ostatnimi czasy. omijaj tylko z daleka zajazd "Pod Polonina". jak przyjedziesz, obejrzysz sobie najpierw pokoiki tam, gdzie bedziesz chcial. mozesz tez zainwestowac w namiot.
    stefankmiot

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar Michał
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Opole
    Postów
    1,018

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stefankmiot
    ..w czasie wakacji o 17:05 jest pociag w Poznaniu, ktory jedzie do Wroclawia. we Wroclawiu (Glownym!) wysiadasz o 19:25. z tad juz jest bezposredni pociag do Zagorza o 19:40.
    Chyba robisz gościa w trąbę? Jeżeli masz na myśli ten jeden podczepiany wagon to nie pociąg. Poza tym jak się właduje to tego wagonu? Miejscowy znajdzie plac.

    Połączenie, które podałem ma tę zaletę, że bezpośredni pociąg z Gliwic jest podstawiany już 30 min. wcześniej (i to do niego zapewne podczepiają Twój wagon.
    Miejsce od paru ładnych lat jest - jeżdżę tym pociągiem już od ponad 20 lat.

    Ale wybór należy i tak oczywiście Robucha

    Pozdrawiam

  7. #7
    Robuch
    Guest

    Domyślnie

    ok juz wszystko rozumiem :). a czy w schronisku pptk jest fajno? czy mam po prostu jechać w ciemno z nadzieją że coś sie znajdzie?

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar damian
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Rybnik
    Postów
    301

    Domyślnie

    Michale ten pociąg, o którym piszesz.... Właśnie mam podobny problem, otóż pociąg którym zawsze jeździłem nazywał się Bieszczady i właśnie był podstawiany z Gliwic jest przesunięty na barbarzyńśki ranek, coś koło szóstej!!!! A w nocy jedzie pociąg z Wrocławia!!!!!
    Jeśli znasz jakieś szczegóły dot. tych połączeń to proszę daj znać. może rzeczywiście w Gliwicach czeka pociąg do którego dołączają wagon(y) z Wrocławia ale coś mi to brzydko pachnie.... jak całe PKP zresztą

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar Michał
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Opole
    Postów
    1,018

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez damian
    Michale ten pociąg, o którym piszesz....
    Witaj

    No niestety - to prawda. Ja aktualnie także nie mam połączenia na ten z Gliwic. Ktoś rzeczywiście "pomyślał" na PKP i odciął praktycznie dostęp do tego połączenia. Musiałbym wyjechać o północy aby na niego się załapać.

    W informacji PKP podano mi, że jedzie wagon z Wrocławia przez Opole do Zagórza. Podczepiany jest w Tarnowie? do pociągu do Zagórza.

    Ale ja to olewam.
    Jadę przez Rzeszów (4 dodz) i stamtąd do Zagórza (4 godz). Jak się spóźni to ucieka ostatni autobus na Wetlinę. Busy tam już nie stoją o tej godzinie.
    Ale można przekiblować w Zagórzu, albo załapać się na tzw taxi - co oni jeszcze kur.. nie wymyślą?

    Pozdrawiam

  10. #10
    Barszczyk
    Guest

    Domyślnie PKP

    Problem z tymi pociągami. Nam z Łodzi też zabrali, teraz przez Warszawę trzeba. Ale co ciekawe, szybciej jest teraz z tą przesiadką i nie po drodze niż wcześniej bezpośrednio było! Godzinkę, ale zawsze....
    Robuchu!
    Ja tam bym PTTK omijał. Jakoś taki uraz mam. Polecam PTSM, bardzo fajne warunki, tylko nie wiem, czy takie małe pokoiki mają, żebyś tylko dla siebie miał, tudzież rodzinki. Zawsze też prywatnej kwaterki możesz poszukać. Coś fajnego za niezłą cenę na mur się znajdzie

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Jak się dostać z Wetliny do Sękowca lub Zatwarnicy??
    Przez puszka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-06-2013, 21:46
  2. Jak dostać się do Smerka?
    Przez fifpol w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-08-2011, 19:02
  3. Jak sie dostać do Polańczyka??
    Przez koguty w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-08-2011, 09:47
  4. Proszę o pomoc! Jak się dostać do "Nasiczne"
    Przez avekamil w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-07-2006, 16:23
  5. Jak dostać się z Bieszczad (np. Wetliny) do Koszyc na Słowacji
    Przez Miszaskc w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-07-2006, 09:29

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •