Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Licznik Geigera

  1. #1
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Licznik Geigera

    czy ktos moze wie gdzie mozna pozyskac licznik geigera (oprocz alegro, tam juz szukamy). Coby byl na chodzie i mial instrukcje obslugi.(nie szukamy gadzetu na sciane do ozdoby ktory piszczy jak sie nim potrzasnie itp ) Nie musi byc nowy (nawet lepiej jakis starszy bo nowe sa strasznie drogie, i wygladaja mniej solidnie)
    Ostatnio edytowane przez Marcowy ; 16-12-2009 o 19:10
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar agnieszkaruda
    Na forum od
    01.2008
    Rodem z
    Kampinos
    Postów
    519

    Domyślnie

    Moi znajomi maja ze 2 chyba pozostały im po wizycie w Czarnobylu mogę się zapytać czy nie chcieli by odsprzedać/ oddać :)

    Buba a gdzie się wybierasz że taki sprzęcior Ci potrzebny będzie ??
    Ostatnio edytowane przez Marcowy ; 16-12-2009 o 19:11
    Chciałeś dobrze a wyszło jak zwykle......:oops:

  3. #3
    diabel-1410
    Guest

    Domyślnie Odp: Licznik Geigera

    Agencja mienia wojskowego czasami wyprzedaje różnne tego tyupu gadżety

  4. #4
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Licznik Geigera

    prosba juz nieaktualna- udalo sie pozyskac urzadzenie o wdziecznej nazwie "prypjat" miejmy nadzieje ze uda sie sforsowac instrukcje i bedzie dzialac...

    dzieki wszystkim ogromne za odpowiedzi i pomoc
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  5. #5
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Licznik Geigera

    a ktos moze wie jakie sa dopuszczalne normy promieniowania, jakie jest traktowane jako normalnie wystepujace a jakie juz za wybitnie przekroczone, wskazujace ze cos jest "nie tak"??

    szukalam z necie ale nie udalo mi sie nic sensownego znalezc.. a jak juz w to w jakis zupelnie innych jednostkach.. w ksiazce z fizyki tez nie ma..

    widzialam pare zdjec w necie wyciagnietej łapy z licznikiem (przewaznie pod reaktorem w prypeci) ale wskazania na ekraniku tez mi niewiele mowia bo nie wiem na jakiej kombinacji przelacznikow byly robione..

    bo ten moj licznik to mierzy kilka wartosci

    promieniowanie gama
    -sile ekspozycyjnej dawki (w milirentgenach na godzine)
    -sile rownowaznej dawki (w mikrosiwertach na godzine)

    promieniowanie beta
    -gestosc strumienia (zanieczyszczenie czasteczkami beta) (ilosc czasteczek na minute razy cm2)
    -aktywnosc wlasciwa (kurie/kg) do mierzenia promieniowania w probkach zarcia, wiec to mnie interesuje najmniej, bo raczej robic tego nie bede-acz z ciekawosci mozna by wiedziec.
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  6. #6
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Licznik Geigera

    http://strefazero.org/
    Buba tu masz też i forum i siedzą na nim fachowcy i pseudofachowcy od radiacji, myślę, że Ci pomogą, bo ja to w ogóle nie rozumiem o czym Ty rozmawiasz
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  7. #7
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Licznik Geigera

    Cytat Zamieszczone przez Krysia Zobacz posta
    http://strefazero.org/
    Buba tu masz też i forum i siedzą na nim fachowcy i pseudofachowcy od radiacji, myślę, że Ci pomogą, bo ja to w ogóle nie rozumiem o czym Ty rozmawiasz
    fajna stronka!!!
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  8. #8

    Domyślnie Odp: Licznik Geigera

    Chyba nie wybierasz się do Czarnobyla ? Czytałem kiedyś, że można się tam "jakoś" dostać, ale po co ? Wycieczka tam, to nie komputerowa przygodówka ...
    Ale pewnie się mylę co do celu Twoich pytań :)

  9. #9
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Licznik Geigera

    Cytat Zamieszczone przez włóczykij Zobacz posta
    Chyba nie wybierasz się do Czarnobyla ? Czytałem kiedyś, że można się tam "jakoś" dostać, ale po co ?
    "po co" to dziwne pytanie... to tak jakby sie zapytac po co ludzie wyjezdzaja w dalekie kraje albo wlaza na jakies gory.. wygodniej i bezpieczniej zawsze siedziec w domu..

    ale ja na razie sie nie wybieram.. moze kiedys..

    ale na razie mam kupe pomyslow na wyjazdy w inne miejsca

    a zakup urzadzenia zaczal mi chodzic po glowie od czasu opowiesci kumpla(geolog i sympatyk starych sztolni, glownie sudeckich,w tym uranowych) ktory
    zwiedzal sobie opuszczona fabryke we wschodniej ukrainie i w jednym z
    pomieszczen , w ktorych niewiadomo czemu zaczal odczuwac dziwny niepokoj, dla jaj zalaczyl swoj licznik - tak zeby sie pobawic.. rozlegl sie ugluszajacy pisk...
    promieniowanie bylo tam okolo 4 krotnie wyzsze niz w najlepszych
    miejscach czarnobylskiej pierwszej strefy... nawiewali z tamtad az sie za nimi kurzylo Wink

    tak pomyslalam ze wloczac sie po roznych opuszczonych zakladach
    przemyslowych na wschodzie, ruinach baz wojskowych-warto by cos
    takiego miec... ruscy lubili rozne swinstwa do ziemi wsadzic jak nie
    mieli pomyslu gdzie je wyrzucic a jak w fabryce oficjalnie odkurzacze
    robili to nie znaczy co bylo w piwnicy..

    mamy na ten rok w planach tereny dawnych tajnych poligonow na krymie, ruiny bazy rakietowej, radarowej, czy fabryki ...czasem by warto wiedziec czy
    tu postawic namiocik czy lepiej kilometr dalej Wink czy w danej dziwnej konstrukcji bezpiecznie mozna zjesc sniadanko czy nie...

    moze ja zbyt ostrozna jestem..ale np. nocujac w takim miejscu
    http://picasaweb.google.com.ua/rysht...40285189054978
    bede miec wiekszy komfort psychiczny gdy sobie najpierw polaze wokol z licznikiem
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  10. #10
    Poeta Roku 2010
    Poeta Roku 2009
    Poeta Roku 2008

    Awatar WUKA
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Toruń
    Postów
    3,907

    Domyślnie Odp: Licznik Geigera

    No!I czy trzeba mieć przy sobie jakieś czołówki,czy będzie się świecić sobie całym ciałkiem!!Żartuję,naturalnie.Też mamy takie urządzonko a dodatkowo...maski przeciwgazowe!Pozdrawiam i...podziwiam!

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •