Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4
Pokaż wyniki od 31 do 37 z 37

Wątek: Kamień z rybą w Beniowej

  1. #31
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Kamień z rybą w Beniowej

    Cytat Zamieszczone przez szymon magurycz Zobacz posta
    Jakby co to Łódź z Rybą już sklejona porządnie, a i krzyże naprawione wróciły na miejsce pod koniec X b.r., a to rzecz jasna za sprawą Magurycza.
    Szacun
    Pozdrav

  2. #32
    Bieszczadnik Awatar szymon magurycz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Nowica/Beskid Niski
    Postów
    368

    Domyślnie Odp: Kamień z rybą w Beniowej

    Będziemy do Beniowej wracać w innych sprawach i chyba jednak będziemy zabiegać o zadaszenie Łodzi z Rybą (pstrąg potokowy). Tak przy okazji: naszły mnie ostatnio wątpliwości poważne dotyczące przeznaczenia Łodzi, znaczy tego co powtarzam sam od lat, a mianowicie, że jest to podstawa pod chrzcielnicę... Być może już niedługo beniowcy/beniowianie pomogą w tej sprawie. Aha, pisałem o tym gdzie indziej, ale na wszelki wypadek pisze też tu; gdyby ktoś się niepokoił faktem, że z cerkwiska w Bukowcu zniknęły resztki kutych krzyży cerkiewnych to niech uzbroi się w cierpliwość. Wrócą zrekonstruowane na wiosnę :)

  3. #33
    Bieszczadnik Awatar Wojtek z Zielonki
    Na forum od
    11.2012
    Rodem z
    Zielonka
    Postów
    258

    Domyślnie Odp: Kamień z rybą w Beniowej

    Ty-co rękę podnosisz na '"Bieszczadzkie Świętości" - opamiętaj się.Zostaw w spokoju stare krzyże , chrzcielnice i to co jeszcze nie zostało zniszczone. Najlepiej wyjedź stąd i nie wracaj.
    W Bieszczad wracają Ci co Bieszczad kochają.
    Z poważaniem.

  4. #34
    Bieszczadnik Awatar szymon magurycz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Nowica/Beskid Niski
    Postów
    368

    Domyślnie Odp: Kamień z rybą w Beniowej

    Panie Wojtku z Zielonki, proszę o wyjaśnienie, bo nie jestem pewien intencji pańskiego wpisu:
    - to co Pan napisał jest odezwą do tych co niszczą? (obawiam się, mam nadzieję jednocześnie, że takich wśród użytkowników tego forum nie ma),
    - czy Panu przeszkadza to, że chronimy co nie zostało zniszczone lub nie zniszczało samo pozbawione opiekunów?
    Przyznam, że jeśli to drugie to - nie mając ani siły ani czasu na tłumaczenie - zapraszam do społecznej pracy z nami bo - śmiem twierdzić - spora część tego co jeszcze można zobaczyć w Bieszczadach, nie byłaby dziś widoczna, gdyby nie starania nie tylko Nadsania i Magurycza, ale także wielu innych dobrych ludzi i organizacji.

  5. #35
    Bieszczadnik Awatar Michał
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Opole
    Postów
    1,018

    Domyślnie Odp: Kamień z rybą w Beniowej

    Witaj Szxmonie

    Cytat Zamieszczone przez szymon magurycz Zobacz posta
    Panie Wojtku z Zielonki, proszę o wyjaśnienie, bo nie jestem pewien intencji pańskiego wpisu:
    - to co Pan napisał jest odezwą do tych co niszczą? (obawiam się, mam nadzieję jednocześnie, że takich wśród użytkowników tego forum nie ma), .....
    Raczej to jednak. I przy tym pozostanmy
    Ja mam raczej pytanie przy okazji:
    Cos się stało z tymi kamieniami, że potrzebna była Wasza interwencja?
    Sądziłem, że oprą się czasowi. Nie byłem tam już 9 lat...

    Pozdrawiam

  6. #36
    Bieszczadnik Awatar Wojtek z Zielonki
    Na forum od
    11.2012
    Rodem z
    Zielonka
    Postów
    258

    Domyślnie Odp: Kamień z rybą w Beniowej

    Szanowny Szymonie.
    Bądź wyrozumiały dla człowieka który w tej chwili pisze swój trzeci post [w życiu]. Faktycznie ludzie co niszczą nia są zainteresowani tym forum.
    Ta moja odezwa jak ją nazwałeś powinna wisieć na patyku przy drodze prowadzącej w Bieszczady.Jestem wdzięczny wszystkim co dla Bieszczadu
    robią coś dobrego. Jak to mówią - WIELKI SZACUN.
    Z poważaniem.

  7. #37
    Bieszczadnik Awatar szymon magurycz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Nowica/Beskid Niski
    Postów
    368

    Domyślnie Odp: Kamień z rybą w Beniowej

    Szanowny Wojciechu :),
    miałem nadzieję, że to pierwsze. Trudno dać wiarę, ale jednak zdarzyło nam się odebrać takie "listy", w których w sposób jednoznaczny ludzie potępiali to co robimy, głównie ze względów... nacjonalistycznych. Mniejsza o to. Cieszę się, że nie o to chodziło.
    W odpowiedzi na ważkie i sensowne pytanie:
    - cokół krzyża przydrożnego fundacji I(wana) i N(astii) Bat'ków pękał pionowo od lat i mimo mniej "agresywnych" prób powstrzymania tego procesu, niespostrzeżenie proces ten postępował; woleliśmy zrobić co trzeba teraz czyli skleić, bardziej obszernych wyjaśnień mogę udzielić, także pisemnie (można było to zadanie wykonać w inny sposób, ale ten sposób wykracza poza nasze możliwości techniczne),
    - sprawa z Łodzią miała się identycznie, stąd interwencja.
    To wszystko dlatego też, że znowu rzuciło nas na Bojkowszczyznę, dość niespodziewanie i dobrze się stało. Wiele miejsc, o które zadbaliśmy 20 i ponad 20 lat temu wymaga znowu interwencji.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 30-09-2011, 19:04
  2. Kamień Dobosza w Jaremczu
    Przez wtak w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-02-2011, 23:01
  3. szlak inicjacyjny - Dwernik Kamień :) ?
    Przez Cami w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-08-2010, 16:47
  4. Dwernik Kamień (i nie tylko), 28 września
    Przez Stały Bywalec w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-10-2005, 12:18

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •