Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4
Pokaż wyniki od 31 do 37 z 37

Wątek: Zapora w Solinie

  1. #31
    Bieszczadnik Awatar WALDI
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    z pięknej krainy
    Postów
    219

    Domyślnie Odp: Zapora w Solinie

    Niestety ale ta osoba już nie żyje.Zbiory zapewne przejął syn ale kontaktu z nim nie mam.Sam żałuję gdyż chętnie bym na nie okiem rzucił jeszcze raz Dziesiątki albumów miał z tysiącami zdjęć z tamtych czasów.Jako leśniczy i myśliwy przemierzył całe Bieszczady wzdłuż i wszerz gdy jeszcze wielu dróg nie było.Poznał również "czarny ląd" a mieszkanie swoje zamienił w małe muzeum z setkami trofeów.
    Może gdzieś błąkają się w sieci te zdjęcia wystawione przez syna,ale ja się na nie nie natknąłem.

  2. #32
    Bieszczadnik Awatar Marcin
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Zagórz
    Postów
    1,218

    Domyślnie Odp: Zapora w Solinie

    ZEW Solina-Myczkowce S.A. solidną firmą
    (10-02-2010 )


    SOLINA. Zespół Elektrowni Wodnych Solina-Myczkowce S.A. został uhonorowany tytułem „Solidna Firma 2009”. Ten prestiżowy tytuł z rąk Stanisława Rysza, dyrektora biura wojewody podkarpackiego odebrał prezes zarządu ZEW Solina-Myczkowce Józef Folcik.


    Regionalny finał Programu Solidna Firma 2009 odbył się 9 lutego br. w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. W tym roku o laur rzetelności ubiegało się blisko 300 przedsiębiorstw z całej Polski. Z naszego regionu laury zdobyło siedem firm, ale wcześniej każda z nich musiała spełnić wiele trudnych warunków.
    - Biorąc udział w Programie nasza firma w procesie certyfikacji poddana została systemowi oceny i trzyetapowej weryfikacji. Oceniane były m.in.: terminowość rozliczania się z kontrahentami i pracownikami, przestrzeganie norm prawa pracy oraz zasad BHP, a także regulowanie płatności z tytułu podatków czy należności wobec ZUS - mówi Józef Folcik, prezes zarządu ZEW Solina-Myczkowce.


    Program Gospodarczo-Konsumencki "Solidna Firma" to przedsięwzięcie realizowane od 2002 r. Jego głównym celem jest stworzenie grupy przedsiębiorców myślących o rodzimej gospodarce nie tylko przez pryzmat własnego zysku, ale także poprzez zasady etyki w świecie biznesu oraz rzetelności, uczciwości i terminowości rozliczeń.
    - Naszym celem jest propagowanie zasad etyki, rzetelności i uczciwości w kontaktach między partnerami gospodarczymi, a także promowanie najlepszych firm, jako partnerów dla konsumentów, podmiotów gospodarczych oraz instytucji państwowych - wyjaśnia Jarosław Pustuła, koordynator regionalny Ogólnopolskiego Programu Gospodarczo-Konsumenckiego „Solidna firma”.


    Zespół Elektrowni Wodnych Solina-Myczkowce S.A. został uhonorowany tytułem „Solidna Firma”, jako jedna z siedmiu firm województwa podkarpackiego.
    - Cieszymy się, że znaleźliśmy się w gronie „solidnej siódemki” z Podkarpacia. To dla nas potwierdzenie, że jesteśmy wiarygodni w biznesie. Certyfikat ten pokazuje, że otoczenie gospodarcze szczególnie docenia nasze starania podejmowane w celu terminowego regulowania wszelkich zobowiązań, poszanowania ekologii i praw konsumenta – dodaje Józef Folcik.

    W województwie podkarpackim Program Solidna Firma został objęty honorowym patronatem przez Mirosława Karapytę, wojewodę podkarpackiego oraz Zygmunta Cholewińskiego, marszałka województwa podkarpackiego.
    http://esanok.pl/?ak=news_c&pan=n&do...758&wroc=index

    hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm!!!

  3. #33
    Literat Roku 2013

    Awatar trzykropkiinicwiecej
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Nigdziebądź nad Osławą
    Postów
    1,841

    Domyślnie Odp: Zapora w Solinie

    ...a co to jest poszanowanie ekologii w ich wydaniu? Bo napewno rozumiem "terminowość rozliczeń" ..system oceny trzyetapowej... mmmm... jakie to słodkie.. albo ja mam problemy natury iście semantycznej

  4. #34

    Na forum od
    12.2009
    Rodem z
    Nowosielce
    Postów
    15

    Domyślnie Odp: Zapora w Solinie

    Witam wszystkich chciałem zapytać czy ktoś z forumowiczów dysponuje taką książką jak : "Elektrownia wodna Solina im.Karola Pomianowskiego" jest to
    opracowanie pod redakcją naukową prof. dr. hab. inż. Janusza Dziewańskiego
    Polska Akademia Nauk Kraków Kraków 2002 jest to książka która była by mi przydatna do pisania pracy a nigdzie nie mogę jej znaleźć

  5. #35
    Bieszczadnik Awatar kamil.zeglarz
    Na forum od
    03.2007
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    163

    Domyślnie Odp: Zapora w Solinie

    Witaj, jest dostępna na allegro:

    http://www.allegro.pl/item960381205_...na_solina.html

    pzd.->kamil
    ------------------------
    http://www.openbsd.org

  6. #36

    Na forum od
    12.2009
    Rodem z
    Nowosielce
    Postów
    15

    Domyślnie Odp: Zapora w Solinie

    Dzięki bardzo jak jeszcze nie dawno sprawdzałem to nie było

  7. #37
    Bieszczadnik Awatar Marcin
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Zagórz
    Postów
    1,218

    Domyślnie Odp: Zapora w Solinie

    W latach dwudziestych inż. K. Pomianowski opracował koncepcję kaskadowej zabudowy odcinka górnego Sanu. Początkowo zaproponował On zbudowanie stopni wodnych w Dydiowej zamykającej ograniczoną zlewnie (ok 200 km2) zaporą o wysokości 30 m; następnie stopień wodny w Wołosiance, którego zbiornik byłby połączony tunelem z elektrownią zlokalizowaną w Stuposianach. Kolejna zapora byłaby zlokalizowana w Rajskiem, zaś następna zapora w Solinie obejmowałaby zlewnię o powierzchni 1228 km2 i piętrzyłaby wody Sanu do rzędnej 400 m n.p.m.
    str. 8

    Zmodernizowana elektrownia wodna Solina im. Karola Pomianowskiego, Kraków 2003

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Gdzie na ryby na Solinie
    Przez Cimek w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 06-12-2012, 12:21
  2. Zatonął statek na Solinie
    Przez Mery w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-06-2009, 20:43
  3. Łowić ryby w Solinie
    Przez Trauma w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-01-2007, 15:21
  4. nocleg w Solinie
    Przez malmiza w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-08-2006, 13:53
  5. Noclegi w Solinie?
    Przez angelus w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-07-2004, 10:10

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •