Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Konkurs

  1. #1

    Domyślnie Konkurs

    W związku z pracami nad nową książką - antologią ,,Natchnieni Bieszczadem. Opowiadania”, wydawnictwo LIBRA ogłasza konkurs na najlepsze opowiadania bieszczadzkie.

    Nagrodą w konkursie będzie publikacja opowiadania w wyżej wspomnianej antologii, a ich wyboru dokona znany pisarz i dziennikarz – Andrzej Potocki, pomysłodawca Antologii poezji bieszczadzkiej „Natchnieni Bieszczadem”.

    REGULAMIN KONKURSU:

    1. Opowiadania muszą się tematycznie wiązać z Bieszczadami i mogą przybierać różne formy literackie.
    2. Ich wielkość nie może przekroczyć 18 tys. znaków (10 stron po 1800 znaków).
    3. Należy je przesyłać do 28 lutego 2010 roku na adres mailowy: libra@libra.pl lub na adres wydawnictwa: LIBRA, ul. Unii Lubelskiej 6a , 35-016 Rzeszów.
    4. Wydawnictwo nie zwraca nadesłanych materiałów, jak również zastrzega sobie kontakt wyłącznie z autorami zakwalifikowanych opowiadań.

    ŹRÓDŁO: serwis www.bieszczady.net.pl

  2. #2
    Poeta Roku 2010
    Poeta Roku 2009
    Poeta Roku 2008

    Awatar WUKA
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Toruń
    Postów
    3,907

    Domyślnie Odp: Konkurs

    Hm! Każdy konkurs ma w domyśle jakieś nagrody przyznane przez jury.Skład tej "komisji" jest przeważnie podany do publicznej wiadomosci.W przypadku kiedy książka ma sie składać z wybranych (jako nagrody) opowiadań,nasuwa się pytanie:kto posiada wyłączne prawa autorskie do tej publikacji (np.decyduje o wznowieniach),partycypuje w zyskach ze sprzedaży itp.Powszechnie stosowane jest wydawanie pokonkursowych materiałów z podaniem nazwisk laureatów i ich wierszy,opowiadań,prac malarskich itp.Ale to już zupełnie inna bajka.Czy obecni na naszym Forum Wydawcy mogą rozświetlić mroki tej niejasnej kwestii?

  3. #3

    Domyślnie Odp: Konkurs

    Cytat Zamieszczone przez WUKA Zobacz posta
    Hm! Każdy konkurs ma w domyśle jakieś nagrody przyznane przez jury.Skład tej "komisji" jest przeważnie podany do publicznej wiadomosci.W przypadku kiedy książka ma sie składać z wybranych (jako nagrody) opowiadań,nasuwa się pytanie:kto posiada wyłączne prawa autorskie do tej publikacji (np.decyduje o wznowieniach),partycypuje w zyskach ze sprzedaży itp.Powszechnie stosowane jest wydawanie pokonkursowych materiałów z podaniem nazwisk laureatów i ich wierszy,opowiadań,prac malarskich itp.Ale to już zupełnie inna bajka.Czy obecni na naszym Forum Wydawcy mogą rozświetlić mroki tej niejasnej kwestii?
    Jak to WUKA, nie wiesz? nagrodą będzie publikacja!!!
    Czasami wydawnictwo LIBRA wypłaca też honoraria - np. Rafał Dominik otrzymał
    za wydanie swojej książki 100 zł (złownie: sto złotych), za co publicznie podziękował wydawcy

  4. #4
    Poeta Roku 2010
    Poeta Roku 2009
    Poeta Roku 2008

    Awatar WUKA
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Toruń
    Postów
    3,907

    Domyślnie Odp: Konkurs

    I wszystko jasne,tylko słowo "konkurs" tu do niczego nie pasuje!

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar Wędrowiec
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    Ciałem Lublin, sercem Bieszczady
    Postów
    136

    Domyślnie Odp: Konkurs

    żenujące....
    www.michalskalba.art.pl
    Homo sapiens carpathiensis

  6. #6
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Konkurs

    Co słowo "konkurs" znaczy można zerknąć do wikipedii http://pl.wikipedia.org/wiki/Konkurs i chyba tenże ogłoszony Konkurs się tego trzyma. Osobnym tematem jest nagroda... jedni chcą "jakiejś" kasy i tylko kasy (gradacja potrzeb jest różna) i Ci nie wystartują tutaj... drudzy chcą zaistnieć (czasami w myśl byle jak, byle gdzie, byle tylko wydrukowali) i ta grupa może już myśleć by wystartować... trzeci chcą się sprawdzić i tutaj też mają linię startową... czwarci chcą podzielić się swoim pisaniem, nie liczą na nic, ważne, że już to gdzieś "w świat" pójdzie i też wystartują... piąci, szóści, siódmi... znajdą swoje powody albo i nie znajdą. Jeśli nie będzie żadnych zgłoszeń to by znaczyło, że osoby z pod wspomnianych liczebników porządkowych ten Konkurs olały, Konkurs weźmie w łeb, organizator zastanowi się czemu tak się stało i albo też oleje Konkurs albo zorganizuje drugi na innych warunkach.
    Wyniku zakończenia Konkursu sam jestem ciekaw! Normalnie by mi przeszedł niezauważalnie a teraz weszły emocje. :)
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  7. #7
    Poeta Roku 2010
    Poeta Roku 2009
    Poeta Roku 2008

    Awatar WUKA
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Toruń
    Postów
    3,907

    Domyślnie Odp: Konkurs

    Mną żadne emocje nie targają.Chciałam tylko dowiedziec się,co sądzą o tym inni Wydawcy.Powodzenia życze biorącym udział w tym "konkursie".

  8. #8
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Konkurs

    Cytat Zamieszczone przez barszczu Zobacz posta
    (...)
    Czasami wydawnictwo LIBRA wypłaca też honoraria - np. Rafał Dominik otrzymał
    za wydanie swojej książki 100 zł (złownie: sto złotych), za co publicznie podziękował wydawcy
    Hmmm…tak się zastanawiam, czy nie zrozumiałeś tego co w innym wątku napisałem, czy po prostu są jakieś inne powody rozpowszechniania tej nieprawdziwej informacji.
    Ponieważ, jak widać niezbyt jasno to ująłem, więc jeszcze raz napiszę: spotkanie odbyło się we wspaniałej i radosnej atmosferze, na którym na pewno nie podawano takich informacji do publicznej wiadomości, a wśród wielu żartów znalazł się akurat ten, który winien być tylko w takiej kategorii rozpatrywany. W każdym razie na przyszłość mam nauczkę: chciałem w ten sposób wywołać uśmiech na twarzach może kilku Forumowiczów – na pewno nie szyderczy chichot , a wyszło, że w jakiś sposób rzuciłem cień na Gospodarzy spotkania. Chciałbym więc przeprosić i Rafała, i P. Zygmunta za zamieszczenie tego dowcipu, a Ciebie prosić byś oceniając czyjeś działanie podpierał się bardziej wiarygodnym źródłem niż kilka napisanych przeze mnie słów, które po raz kolejny podkreślam, wypowiedziane były żartem, a ten jak wiadomo nie jest tożsamy z prawdą.
    Ostatnio edytowane przez sir Bazyl ; 10-01-2010 o 13:29 Powód: ugryzłem się w język :)
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  9. #9
    Poeta Roku 2010
    Poeta Roku 2009
    Poeta Roku 2008

    Awatar WUKA
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Toruń
    Postów
    3,907

    Domyślnie Odp: Konkurs

    A ja dodam jeszcze,że na Forum jest wielu utalentowanych ludzi pióra,którzy piszą przecudnej urody relacje z wypraw i chętnie bym je przeczytała w jakimś zbiorze.A więc do dzieła!

  10. #10

    Domyślnie Odp: Konkurs

    Cytat Zamieszczone przez WUKA Zobacz posta
    chętnie bym je przeczytała w jakimś zbiorze
    Z chęcią stałbym się kolejnym posiadaczem owego.
    Opowiadania mamy tu w większości rozproszone, w setkach wątków i tysiącach postów, a zebrane w bardziej zwarte bloki, nawet z wtrąceniami co ciekawszych dyskusji, fajnie by się czytało...
    To znaczy dla mnie fajnie bo lubię się przyłożyć do tego co ślepiom podane :)
    Rozdrobnienie oczywiście sprawia, że forum żyje więc niech też sobie trwa w najlepsze.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Konkurs fotograficzny - zapraszam
    Przez marcinek1985 w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-08-2008, 15:16
  2. KONKURS FOTO
    Przez Gautamma w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-02-2006, 00:02
  3. Konkurs Foto
    Przez jarko w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-03-2003, 00:02

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •