Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: Komańcza-Wołosate

  1. #11
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Komańcza-Wołosate

    Witaj dch na Forum! Powiem tak... dla sprawdzenia się, można to przejść w 3 dni i jest pole namiotowe w Berehach Górnych (czy w 2010 roku będzie tego nie wiem). Dobrze zaplanujesz to przejdziesz. W Wołosatem jak już sobie usiądziesz, napijesz zimnego piwka, pomyślisz ... qrcze, przeszedłem, qrcze dobry jestem! Przy drugim piwku (... koniecznie zimnym!) pomyślisz dalej... qrcze, warto było? Napisz nam na Forum, co pomyslałeś po wypiciu tego drugiego? :)
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  2. #12
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Komańcza-Wołosate

    Cytat Zamieszczone przez Recon1 Zobacz posta
    Witaj dch na Forum! Powiem tak... dla sprawdzenia się, można to przejść w 3 dni i jest pole namiotowe w Berehach Górnych (czy w 2010 roku będzie tego nie wiem). Dobrze zaplanujesz to przejdziesz. W Wołosatem jak już sobie usiądziesz, napijesz zimnego piwka, pomyślisz ... qrcze, przeszedłem, qrcze dobry jestem! Przy drugim piwku (... koniecznie zimnym!) pomyślisz dalej... qrcze, warto było? Napisz nam na Forum, co pomyslałeś po wypiciu tego drugiego? :)
    a po czwartym zwykle przychodza mysli ze poszlo by sie gdzies jeszcze przed siebie i tak strasznie nie chce sie wracac do domu!!

    i rodzi sie jakis kolejny plan :)
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  3. #13
    sturnus
    Guest

    Domyślnie Odp: Komańcza-Wołosate

    Cytat Zamieszczone przez dch Zobacz posta
    ad.1. Swoją wędrówkę planuję na koniec kwietnia/ początek maja - pewnie długi weekend.
    ad.2. Do tej pory chodziłem z "rodzinką", a z uwagi, że będzie to trwało troche dłużej i nie każdy ma czas - to idę sam. Nowe przeżycie - coś innego niż do tej pory.
    ad.3. W bieszczadach jestem, chyba, dość często (10-15 razy w roku)- zauroczyły mnie jakieś 8-9 lat temu. Do tej pory moje piesze wędrówki były jednodniowe i w różne miejsca i dla tego chcę czegoś innego.

    Pozdrawiam.

    Skoro taki termin zaplanowałeś do bacz że może być trochę zimno...
    Zdarzyło mi sie 1 maja (chyba 3 lata temu) obudzić rano w namiocie, a na zew. -10... Ale potem już pięknie i słonecznie było... Tylko trzeba było poczekać aż szron z namiotu odparuje. :D Też łaże sam, i też dużo... I jeśli ktoś ma taki sposób na Bieszczady to kiego jemu to odradzacie? Chce 3 dni? Niech idzie trzy dni! Zobaczyć można o wiele więcej niz się Wam wydaje... Tym więcej im mniej alkoholu w nas jest zawarte. Lepiej iść i się rozglądać niż smolić 1... 2... 3.. czy też czwarte piwo? Wiele razy widuję tego typu odpowiedzi na pytanie czy da się radę przejśc jakąś trasę w iles tam dni? Na ogół odpowiedź brzmi : "Da radę ale po co?" Po to bo ktoś tak chce! Czy Wam ktoś odradza gdy chcecie spotkać się na któryms z koleii KIMB-ie? Pyta po co? Lepiej iśc na szlaki. Tam też mozna poznać ludzi. Nie... Nikt wam nie odradza. każdy ma swoj sposób na wypoczynek, na poznawanie, na Bieszczady...

    pozdawiam
    Ostatnio edytowane przez sturnus ; 18-01-2010 o 09:30

  4. #14

    Domyślnie Odp: Komańcza-Wołosate

    Witam Cię Sturnus, w końcu ktoś kto rozumie samotników, choć innych uwag nie potępiam - bo każdy ma prawo do swojego zdania.
    Wiem, że w maju pogoda może być kapryśna, ale to dobrze, będzie na szlaku więcej -przestrzeni- a zwłaszcza na Połoninach, króte na dłuższych weekendach są oblegane. Ta 3-4 dniowa "wyprawa" ma być dla mnie w jakimś stopniu testem wytrzymałościowym, choć nie do przesady - biegać po górach nie zamierzam, chcę się sprawdzić czy podołam (w przyszłości) bardziej ambitnym celom. A jeśli chodzi o wypoczynek w Bieszczadach to ja robię tak: Wiosna, jesień (niestety w zimie jeszcze nie byłem) wędrówki po górach, lato - lenistwo - rzeczka (ewent.Solina) - piwko - grill - i takie tam.
    Pozdro.

  5. #15
    sturnus
    Guest

    Domyślnie Odp: Komańcza-Wołosate

    Cytat Zamieszczone przez dch Zobacz posta
    [...]
    Wiem, że w maju pogoda może być kapryśna, ale to dobrze, będzie na szlaku więcej -przestrzeni- a zwłaszcza na Połoninach, króte na dłuższych weekendach są oblegane. [...]
    No nie liczyłbym na to... Połoniny w majowy weekend oblegane są niemiłosiernie. Aby znaleźć spokój i sprawdzić się jak mówisz, wybrałbym się granicznym. Wiecej możliwości noclegowych, spokojniej i widoki też piękne. i w 3 dni spokonie sie wyrobisz... Tyle że musisz prowint wziąść na te kilka dni, bo sklepu zadnego po drodze. Choć właściwie jest! U Wojtka Judy w Balnicy można co nieco kupić. Nie jest to co prawda supermarket ale z głodu nie umrzesz

    pozdrawiam

  6. #16
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Komańcza-Wołosate

    Cytat Zamieszczone przez sturnus Zobacz posta
    Chce 3 dni? Niech idzie trzy dni! Zobaczyć można o wiele więcej niz się Wam wydaje... Tym więcej im mniej alkoholu w nas jest zawarte. Lepiej iść i się rozglądać niż smolić 1... 2... 3.. czy też czwarte piwo? Wiele razy widuję tego typu odpowiedzi na pytanie czy da się radę przejśc jakąś trasę w iles tam dni? Na ogół odpowiedź brzmi : "Da radę ale po co?" Po to bo ktoś tak chce! Czy Wam ktoś odradza gdy chcecie spotkać się na któryms z koleii KIMB-ie? Pyta po co? Lepiej iśc na szlaki. Tam też mozna poznać ludzi. Nie... Nikt wam nie odradza. każdy ma swoj sposób na wypoczynek, na poznawanie, na Bieszczady...
    no ale w takim razie po co forum? po co czyjes opinie i porady..kazde pytanie mozna podsumowac "zrob jak uwazasz, twoja sprawa, znajdz sobie swoj sposob na bieszczady, nic ci doradzac nie bedziemy bo to bez sensu"..czy wtedy bedzie fajnie?
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  7. #17
    sturnus
    Guest

    Domyślnie Odp: Komańcza-Wołosate

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta
    no ale w takim razie po co forum? po co czyjes opinie i porady..kazde pytanie mozna podsumowac "zrob jak uwazasz, twoja sprawa, znajdz sobie swoj sposob na bieszczady, nic ci doradzac nie bedziemy bo to bez sensu"..czy wtedy bedzie fajnie?
    Droga Bubo.. Pytanie(a) brzmiały

    Cytat Zamieszczone przez dch Zobacz posta
    [...] Czy w Brzegach Górnych jest to pole namiotowe i co sądzicie o tym ? A może ktoś z Was pokonywał tą trasę w takim czasie i udzieli mi jakiś wiadomości. [...]
    No i do tego można się odnosić... A wiekszość odpowiedzi zawierała pytanie: "Po co?" Bo chcę!

    Cytat Zamieszczone przez dch Zobacz posta
    [...] Planuje w tym roku samotną wędrówkę z namiotem i ekwipunkiem z Komańczy do Wołosatego.[...]
    Ot po co! Czy gdybyś się spytała "gdzie przenocować w Cisnej?" a w odpowiedzie słyszałabyś "dlaczego w Cisnej? lepiej w Wetlinie" zadowolona byłabyś z odpowiedzi. Sam równiez chodzę często "wyrypowo". Mam takie prawo i z niego korzystam. I mogę zaręczyć Ci że nie mam klapek na oczach.. że wiele widzę... że zatrzymam się tu i ówdzie.. że pogadam z tym lub owym... Może dzięki temu, że nie trace czasu na któreś z koleji piwo? (choć nie stronię od trunków) A tutaj, jak napisałem, zawsze, ale to zawsze gdy ktoś się pyta czy da się przejść jakąś trasę w krótkim (jak dla Was) czasie, pada sakramentalne : "po co?". W takim razie spytam w Twoim stylu: Po co forum??? Skoro na każde pytanie można odpowiedzieć pytaniem "Po co?" Będzie fajnie?

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez sturnus ; 18-01-2010 o 17:25

  8. #18
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Komańcza-Wołosate

    ale przeciez nikt mu nie broni! ktos moze to nawet przebiegnac w jeden dzien jak mu to frajde sprawia.. ale tez nic zlego wyrazic swoje zdumienie...

    Cytat Zamieszczone przez sturnus Zobacz posta
    Czy gdybyś się spytała "gdzie przenocować w Cisnej?" a w odpowiedzie słyszałabyś "dlaczego w Cisnej? lepiej w Wetlinie" zadowolona byłabyś z odpowiedzi.
    nieraz dzieki takim odpowiedziom poznalam rozne ciekawe miejsca.. bo pytajac o jedno dowiedzialam sie ze nieopodal jest jakies fajniejsze.. ktore mozna dolaczyc do trasy wedrowki :)
    Ostatnio edytowane przez buba ; 18-01-2010 o 18:13
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  9. #19
    sturnus
    Guest

    Domyślnie Odp: Komańcza-Wołosate

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta
    ale przeciez nikt mu nie broni! ktos moze to nawet przebiegnac w jeden dzien jak mu to frajde sprawia.. ale tez nic zlego wyrazic swoje zdumienie...


    nieraz dzieki takim odpowiedziom poznalam rozne ciekawe miejsca.. bo pytajac o jedno dowiedzialam sie ze nieopodal jest jakies fajniejsze.. ktore mozna dolaczyc do trasy wedrowki :)

    Ta.... Cisna - Wetlina... Nieopodal... Zwłaszcza gdy jest się pieszo :D Ale po co Ci fajniejsze? A moze przez to że zmieniłaś zamiar nie poznałaś Fajniejszego kogoś? Może tego Najfajniejszego? I tak można PO CAĆ nieustannie... Ano właśnie Buba.. nie broni! A pytanie "po co?" ma tutaj wydzwięk negatywny... Jedyną słuszną metodą pokonywania szlaków jest spacer według Ciebie-Was? Jeśli tak to znaczy żem też goopi jakiś. Ale mi z tą goopotą do twarzy... A Tak na wszeli wypadek, jeśli ktoś miałby zamiar spytać "PO CO?" to odpowiem: Bo lubię! Tak jak i wino zamiast piwa. Zwłaszcza grzane...

    Pozdrawiam

  10. #20
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Komańcza-Wołosate

    Cytat Zamieszczone przez sturnus Zobacz posta
    A pytanie "po co?" ma tutaj wydzwięk negatywny... Jedyną słuszną metodą pokonywania szlaków jest spacer według Ciebie-Was? Jeśli tak to znaczy żem też goopi jakiś. Ale mi z tą goopotą do twarzy... A Tak na wszeli wypadek, jeśli ktoś miałby zamiar spytać "PO CO?" to odpowiem: Bo lubię!
    jezeli ktos mi powie ze idzie pobiegac po gorach bo sprawia mu radosc bieganie samo w sobie to nigdy mu tego odradzac nie bede.. a jesli ktos powie ze idzie pobiegac i zapyta "ale co o tym sadzisz, moze mi cos doradzisz" to powiem ze ja tego nie rozumiem i ja bym wolala spacer- i tyle..a wybor nalezy do niego.. zamieszczenie posta na forum jest jak dla mnie pewnym zapytaniem o zdanie i porade innych forumowiczow..i ani ja ani ty- nikt nie jest glupi- jestesmy po prostu inni, nudno by bylo jakby wszyscy tacy sami byli
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Wołosate-Tarnica-Halicz-Rozsypaniec-Wołosate
    Przez Munir w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-05-2013, 12:03
  2. Kwiecień, Komańcza - Wołosate, świeżak
    Przez staszek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-03-2011, 12:47
  3. Katowice-Komańcza
    Przez socrates w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-08-2010, 21:18
  4. Czerwony szlak- Komańcza- Wołosate
    Przez dynka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-08-2008, 18:09
  5. Komańcza -Cisna
    Przez GREGIS w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-08-2003, 22:28

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •