Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: [ogłoszenie] Zaproszenie do chatki w Lachowicach

  1. #1
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie [ogłoszenie] Zaproszenie do chatki w Lachowicach

    Organizuję w chatce SKPG "Harnasie" w Lachowicach-Adamach imprezę, na którą serdecznie zapraszam.

    Wiodącym tematem spotkania będzie turystyka Polaków w górach Ukrainy (a także Rumunii) w okresie "pionierskim" po II wojnie światowej to jest w latach 80 i pocz. 90 XX w.

    Zdjęcia z przejścia Łuku Karpat w roku 1980 pokaże Andrzej Wielocha (SKPB Warszawa). W tym roku mija 30 lat od tego legendarnego już przejścia.

    Zdjęcia z wędrówek po Gorganach i po Górach Marmaroskich pokaże Piotr Krzywda (SKPG Kraków).

    Urszula Janicka-Krzywda (SKPG Kraków, przedstawiać chyba nie trzeba ) opowie o zwyczajach związanych z pasterstwem na Huculszczyźnie.

    Darek Dyląg (AKPT Kraków) autor przewodnika po Gorganach przedstawi pokaz zdjęć pod tytułem "Koniec Dawności ?"

    Justyna i Piot Kłapyta (SKPG Kraków) przestawią pokaz pod tytułem "Muzyka Huculszczyzny". Będą instrumenty, stroje, zdjęcia i filmy (jeśli ktoś będzie jeszcze miał siłę je oglądać).

    Oprócz tego mały wschodniokarpacki poczęstunek.

    Impreza odbędzie się w dniach 20-21 marca 2010, początek w sobotę o godz. 18.00, koniec nie wiadomo kiedy.

    W związku z tym, że będzie poczęstunek i trzeba zapłacić za wypożyczenie rzutnika koszt imprezy wynosił będzie 10 zł.

    Zainteresowanych proszę o mail lub pw do mnie, w odpowiedzi podam konto na które należy wpłacić te 10 zł (w "tytułem" proszę wpisać "Impreza w Lachowicach" lub coś podobnego)
    Dopiero po wpłynięciu pieniędzy można uznać że ma się zarezerwowane miejsce na imprezie, co potwierdzę mailem (ta rezerwacja ze względu na osoby, które niestety zgłaszały się a potem rezygnowały, tymczasem trzeba kupić jedzenie dla określonej ilości osób).

    Oprócz tego doliczyć należy koszt noclegu w chatce (wg cennika, 10, 8 lub 0 zł) i trzeba mieć własny śpiwór.

    Ilość miejsc, ze względu na pojemność chatki ograniczona do 50, kto pierwszy ten lepszy !

    Pozdrowienia

    Basia

  2. #2
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: [ogłoszenie] Zaproszenie do chatki w Lachowicach

    Cytat Zamieszczone przez Basia Z. Zobacz posta
    Wiodącym tematem spotkania będzie turystyka Polaków w górach Ukrainy (a także Rumunii) w okresie "pionierskim" po II wojnie światowej to jest w latach 80 i pocz. 90 XX w.

    Z
    to ja sie zalapalam na ostatni rok "okresu pionierskiego" dobrze wiedziec!
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  3. #3
    Bieszczadnik
    Na forum od
    07.2008
    Postów
    30

    Domyślnie Odp: [ogłoszenie] Zaproszenie do chatki w Lachowicach

    Mysle, ze mozemy sie nawet pokusic o ustalenie dokladnego roku, w ktorym zakonczyl sie ten umowny - bo osobiscie uwazam, ze nazwa 'okres pionierski' jest kompletnie chybiona (w Karpatach Wschodnich przez caly okres komunizmu w wydaniu wschodnio-europejskim uprawiano turystyke gorska - w ktorej zreszta mozna bylo nawet uzyskac tytul 'zasluzonego mistrza sportu ZSRS') - 'okres pionierski'. To dopiero po tzw. uzyskaniu przez Ukraine niepodleglosci w 1991 r. (no i oczywscie inne byle republiki postsowieckie) nastapil ok. 10-letni okres kompletnego chaosu, ktory spowodowal niejako wtorne 'zdziczenie' (pod wzgledem infrastruktury turystycznej) tych gor (nie wszedzie zreszta). Sadze, ze za taka date moznaby uznac wyznakowanie pierwszego profesjonalnego szlaku turystycznego - wg standardow i norm polskiego PTTK oraz czeskiego KCT - ktory w roku 2002 pojawil sie w Gorganach na trasie od Przel. Wyszkowskiej przez Gorgan Wyszkowski az do doliny Swicy.

    A moze ktos ma jakas inna propozycje tej granicznej daty?

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar wtak
    Na forum od
    03.2006
    Rodem z
    nie tak daleko Gór
    Postów
    498

    Domyślnie Odp: [ogłoszenie] Zaproszenie do chatki w Lachowicach

    No cóż, w 2002 roku w Bieszczadach ukraińskich nie było chyba jeszcze żadnego szlaku, więc okres pionierski trwał dłużej ;-)
    IMHO - za koniec okresu pionierskiego proponuję rok w którym na Rogodzach Wielkich spotkały się 3 szlaki żółte ROTFL.

    A wracając do imprezy na Adamach to prowadzący gwarantują wysoki poziom. Niestety do ostatniej chwili nie będę wiedział czy mogę dotrzeć. Może się wtedy miejsce znajdzie dla mnie ?
    Ostatnio edytowane przez wtak ; 01-02-2010 o 14:45
    pozdrówka :-)

  5. #5
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: [ogłoszenie] Zaproszenie do chatki w Lachowicach

    Cytat Zamieszczone przez wtak Zobacz posta
    No cóż, w 2002 roku w Bieszczadach ukraińskich nie było chyba jeszcze żadnego szlaku, więc okres pionierski trwał dłużej ;-)

    zatem moze zdaze jeszcze na "okres pionierski" sie zalapac na gorkach nad bialym czeremoszem
    moze zdaze przed znakarzami (choc kto wie bo ten gatunek mnozy sie i rozlazi jak robactwo)

    Cytat Zamieszczone przez Basia Z. Zobacz posta
    Oprócz tego mały wschodniokarpacki poczęstunek.
    samogon??


    kurcze, ja tez bym wiedziala w ostatniej chwili, szkoda ze ograniczona ilosc miesc... ale chyba przewodnicy nie wyrzuca zblakanego wedrowca ktory sie napatoczy w zimowy wieczor?
    Ostatnio edytowane przez buba ; 01-02-2010 o 18:59
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: [ogłoszenie] Zaproszenie do chatki w Lachowicach

    Nikogo nie wyrzucę ale ciii ....

    (ale te 10 zł i tak trzeba będzie zapłacić)

  7. #7

    Domyślnie Odp: [ogłoszenie] Zaproszenie do chatki w Lachowicach

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta
    moze zdaze przed znakarzami (choc kto wie bo ten gatunek mnozy sie i rozlazi jak robactwo)
    Uważaj co mówisz, tzn piszesz, bo zostaniesz wykorzystana... tzn. Twoje cytaty zostaną wykorzystane...

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: [ogłoszenie] Zaproszenie do chatki w Lachowicach

    Cytat Zamieszczone przez machoney Zobacz posta
    Uważaj co mówisz, tzn piszesz, bo zostaniesz wykorzystana... tzn. Twoje cytaty zostaną wykorzystane...
    Tak jak i Twoje , to znaczy Ty ....hhaawykorzystany, że Ty się dałeś. Nie poznaję Cię
    ps. Zawadka 2009,.... buba On to z własnego doświadczenia pisze, nie było Go tam ,a był....
    Ostatnio edytowane przez joorg ; 01-02-2010 o 23:54
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  9. #9
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: [ogłoszenie] Zaproszenie do chatki w Lachowicach

    Cytat Zamieszczone przez Basia Z. Zobacz posta
    Nikogo nie wyrzucę ale ciii ....

    (ale te 10 zł i tak trzeba będzie zapłacić)
    nie no jasne ze za nocleg trzeba zaplacic :)

    Cytat Zamieszczone przez machoney Zobacz posta
    Uważaj co mówisz, tzn piszesz, bo zostaniesz wykorzystana... tzn. Twoje cytaty zostaną wykorzystane...
    wiadomo ze takie typki czepia sie kazdych metod aby ich bylo na wierzchu...

    Cytat Zamieszczone przez joorg Zobacz posta
    ps. Zawadka 2009,.... buba On to z własnego doświadczenia pisze, nie było Go tam ,a był....

    ale w jakim stylu tam byl
    Ostatnio edytowane przez buba ; 02-02-2010 o 09:12
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  10. #10
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: [ogłoszenie] Zaproszenie do chatki w Lachowicach

    On line na rzutniku
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. [ogłoszenie] Kurs przewodnicki v2.011 DEMO
    Przez Basia Z. w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-10-2011, 16:15
  2. Ogłoszenie Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej
    Przez Hero w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-07-2011, 12:44
  3. Ogłoszenie dla paralotniarzy
    Przez Derty w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-06-2011, 13:28
  4. [ogłoszenie] Karnawał Karpacki
    Przez Basia Z. w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-01-2008, 15:31
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-12-2007, 09:20

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •