Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35

Wątek: Jaki samochód najlepiej miec mieszkajac w Bieszczadach?

  1. #21
    Bieszczadnik Awatar taxus10
    Na forum od
    10.2009
    Postów
    138

    Domyślnie Odp: Jaki samochód najlepiej miec mieszkajac w Bieszczadach?

    a ja polecam toyote hilux ale max do 1997 roku w tej starej kabinie, ekonomiczny i prosty jak budowa cepa silnik diesla stosunkowo wysokie zawieszenie, auto na ramie prawie jak u czołgu, jedyny minus to długość a co za tym idzie niski kąt natarcia ale zapewniam że dojedzie w wiele więcej miejsc niż niejedna witarka :), jestem użytkownikiem nowej od 1995 roku i jedyne koszty jakie poniosłem z mechaniki to wymiana tłumika i klocków po 140 tyś km!!, niestety zamienniki juz tyle nie wytrzymały :)
    Kamil

  2. #22
    Literat Roku 2013

    Awatar trzykropkiinicwiecej
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Nigdziebądź nad Osławą
    Postów
    1,841

    Domyślnie Odp: Jaki samochód najlepiej miec mieszkajac w Bieszczadach?

    ..no w końcu jakiś konkret.. heh... zgadzam się... w 4runnerkach (surf w wersji brytyjskiej) siadają ino tylne szyby.. ale hiluxy z tym problemów nie mają.. również polecam... tłukliśmy się dwa lata Toyotkami i warto... jeśli kiedyś miałbym powrócić do auta.. to będzie to TO.. oczywiście w starej budzie

  3. #23
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2009
    Rodem z
    Podkarpacie
    Postów
    352

    Domyślnie Odp: Jaki samochód najlepiej miec mieszkajac w Bieszczadach?

    Cytat Zamieszczone przez taxus10 Zobacz posta
    a ja polecam toyote hilux....
    Zgadzam się w 100%.
    Pikapy to super sprawa. Miałem kilka. Pierwszy to GMS SIERRA z 5 litrowym silnikiem w wersji Single Cap, Long Bed. Brzmienie V-8 boskie, ale na polskie warunki się nie nadawał, bo żłopał paliwo w sposób wręcz nieprzyzwoity.

    Równo przez 10 lat jeździłem Mazdą B2200, w wersji King Cab, Long Bed. Z nadbudową turystyczną paki nadawał się idealnie do wyjazdów w plener, na rybki. No i połowę materiałów zwiozłem nim na budowę chaty. W całym okresie eksploatacji tylko wymiana opon i klocków. Zero problemów.

    1,5 roku temu (z uwagi na sklandalicznie niski kurs dolara, he he) sprowadziłem sobie Forda Rangera, (rocznik 2006, 2,4 l, single cab, long bed, ble ble ble) ale jakoś mi nie leżał. Jeśli już pikap Forda, to lepszy jest F150. Zwłaszcza z manualną skrzynią i wajhą długą jak w ciężarowym Starze. Sama przyjemność - wiem, bo miałem okazję pojeździć.

    Co do Toyotki HILUX, to uważam, ze to najlepszy pickup na Polskim rynku. Co prawda Nissan Navara uważany jest za bardziej szpanerski, ale chyba nie o to chodzi. Hilux w wersji King Cab 4x4 - świetna sprawa, ...no i ten silnik.

    Nawiasem mówiąc, Jeremy Clarkson, ten z programu TOP GEAR, dojechał Hiluxem na biegun Północny. To był jeden z najlepszych odcinków tego programu, w Polsce nie emitowany, ale dostałem go na płytce.

    Reasumując, pikapy - to super sprawa, a już dla kogoś kto mieszka w Bieszczadach, i lubi taki styl, to naprawdę godne polecenia autko.
    Sapere aude.

  4. #24
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Jaki samochód najlepiej miec mieszkajac w Bieszczadach?

    Cytat Zamieszczone przez wp.krzysztof Zobacz posta
    Co do Toyotki HILUX, to uważam, ze to najlepszy pickup na Polskim rynku. Co prawda Nissan Navara uważany jest za bardziej szpanerski, ale chyba nie o to chodzi. .
    kompletnie nie o to.. wrecz przeciwnie.. najlepiej zeby dobrze jezdzil i wygladal jak ostatni zlom
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  5. #25
    Literat Roku 2013

    Awatar trzykropkiinicwiecej
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Nigdziebądź nad Osławą
    Postów
    1,841

    Domyślnie Odp: Jaki samochód najlepiej miec mieszkajac w Bieszczadach?

    ..To Buba.. skłądaka śjakiegoś.. np. moje marzenie... warszawę combi pomalować na khaki i wsadzić na podwozie od patrola ;-)

  6. #26
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Jaki samochód najlepiej miec mieszkajac w Bieszczadach?

    Cytat Zamieszczone przez trzykropkiinicwiecej Zobacz posta
    .. np. moje marzenie... warszawę combi pomalować na khaki i wsadzić na podwozie od patrola ;-)

    mamy podobne marzenia...

    Cytat Zamieszczone przez trzykropkiinicwiecej Zobacz posta
    ..To Buba.. skłądaka śjakiegoś.. )
    trzeba by znalezc kogos chetnego do takiej roboty kto dobrze sie zna na autach ( ja nie znam sie kompletnie..) coby skladak sie nie rozlozyl na czesci pierwsze w najmniej oczekiwanym momencie..
    a na razie jakos nie widze chetnych w zasiegu...
    Ostatnio edytowane przez buba ; 04-02-2010 o 19:02
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  7. #27
    Bieszczadnik Awatar Wojtek1121
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    323

    Domyślnie Odp: Jaki samochód najlepiej miec mieszkajac w Bieszczadach?

    Rozważając o autach zapomnieliśmy o rzeczy najważniejszej o odpowiednich oponach, mając opony fabryczny nie wiele zwojujemy w terenie a nawet będziemy co róż łapać gumy na kamieniach. Ja polecam opony AT jak potrzebujemy pokonać większą odległość po szosie a później drogi szutrowe, jak tylko ciężki teren to MT a na zimę oczywiście zimowe.Jeżeli ktoś chce mieć tylko jeden rodzaj ogumienia to najlepiej AT. Dotyczy to samochodów terenowych.

  8. #28
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Wyżyna....Lubelska
    Postów
    207

    Domyślnie Odp: Jaki samochód najlepiej miec mieszkajac w Bieszczadach?

    Ze swojego doświadczenia :
    ARO (te starsze z silnikami 2 głowicowymi) jak chcesz wozić "wszystko" bez wygód, mając przy tym własny warsztacik (naprawia sie go jak traktor :)
    Mitsu PAJERO - luksusowy wóz terenowy, polecam roczniki starsze, z mniejsza ilością elektroniki - mniej zawodne, łatwiej naprawialne, Ukraińcy tez je mają, lubią i naprawiają
    Opel Monterey/Isuzu trooper jak nie uprawiasz extremu i potrzebujesz po prostu bez problemów sie poruszać.
    No i ważna kwestia poruszana przez mojego poprzednika (Wojtek1121): choćbyś miał superextrahitechbombawóz to na "laczkach" daleko nie pojedziesz. Dobre jodły/MTeki/ATeki+łańcuchy....

  9. #29
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,629

    Domyślnie Odp: Jaki samochód najlepiej miec mieszkajac w Bieszczadach?

    BUNT. Trzykropku.
    Disco bardzo dobrze służy. Nie psuje mi się bardziej niż psułoby się inne stare auto. Tyle że to wspaniala maszyna na długą turystykę. Duże przestronne i mocne auto dla turysty. (w wersji standart lr discovery to nie terenówka).
    Sam na śmiganie na miejscu poleciłbym defa:
    1. prosty w naprawie
    2. surowe wnętrze które się tak szybko nie niszczy
    3. bardziej lekki i zwrotny (jak kogoś poniesie w las)
    4. w wersji diesel najbardziej ekonomiczne 4x4.

    W biesach śmigają defami GOPRowcy i SG, subarem ani innym by nie dali rady, a patrolem czy innym pajerem nie wyrobili by pewnie na zupę. Osobna sprawa, to fakt że LR (poza freelanderem) mają blokadę centralnego mechanizmu- co niemalże absolutnie wyklucza możliwość poślizgu (np na serpentynach)

    Wojtku, atek i chyba emtek w specyfikacji jest to papuć zimowy (AT bfg bankowo). Ale latem też daje rade :)
    Ostatnio edytowane przez Barnaba ; 07-03-2010 o 16:48
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  10. #30
    Bieszczadnik Awatar wojtek legionowo
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    legionowo
    Postów
    369

    Domyślnie Odp: Jaki samochód najlepiej miec mieszkajac w Bieszczadach?

    A ja tyle lat tułam się po bieszczdach izawsze osobówkami najpierw fordem coswortem pózniej nissanem a ostatnio Mazdą Mx3 1 8 po tuningu 195 KM i ci co mnie znają wiedzą że jadę czy to zima czy lato i wjeżdzam wszędzie miałem patrola gr ale ze względu chorobe sprzedałem teraz córka ma wBiieszczadzie łade nivę 4x4 iqada ale qada zabieramy do Legionowa
    Wojtek legionowo

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Gdzie zaparkować samochód
    Przez neo w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-02-2013, 14:27
  2. 2 tygodnie w Bieszczadach - jak najlepiej wykorzystać
    Przez _Mursi_ w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-09-2007, 06:38
  3. Brać samochód, czy PKSem?
    Przez Zarazek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-05-2006, 12:23
  4. Przewodnik po Bieszczadach. Jaki najlepszy?
    Przez cointreau w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-08-2005, 13:16
  5. Gdzie zostawić samochód?
    Przez dziadek24 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-06-2005, 12:50

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •