Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25

Wątek: Wspomnienia z dzikiego wschodu w odsłonach powoli dodawane

  1. #21
    Bieszczadnik Awatar darkangel79
    Na forum od
    12.2009
    Rodem z
    Bydgoszcz/Aalsmeer
    Postów
    366

    Domyślnie Odp: Wspomnienia z dzikiego wschodu w odsłonach powoli dodawane

    No to kropek na się znowu rozkręca:) SUPER...dawaj dalej,bo chyba jest jakieś dalej???:):)))))
    Dusza ludzka jest jak ptak:
    Gdy wzbija się na pewną wysokość,nie tylko nie wolno jej spocząć,ale musi tęgo skrzydłami pracować,by się na niej utrzymać. Inaczej pierwsza lepsza pokusa pociągie ją ku ziemi.

  2. #22
    Literat Roku 2013

    Awatar trzykropkiinicwiecej
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Nigdziebądź nad Osławą
    Postów
    1,841

    Domyślnie Odp: Wspomnienia z dzikiego wschodu w odsłonach powoli dodawane

    .dżdży

    taka moja dola

    skaczę na boso

    w kałuże zawsze

    bez parasola

    odkąd pamiętam

    tak miałem

    amen

    dżdży...

    ..a w deszczu łzy, tłukę się prostopadłościanem.. Z autobusami jest jak z pastą do zębów, im bliżej końca, tym mniej w środku. Kierowca pomarańczowej tubki wyciskał ile się dało.. co przystanek ubywało :)

    Tu! Tu, to można skręcić w lewo, zawrócić, albo wysiąść i pójść prosto po ubitym żwirze drogą wypukło-wklęsłą, kałużową i ponętną.

    Z czasem to jest tak, że albo ma się go dużo , albo ma się go brak. Będąc członkiem Organizacji Swobodnych Lotów popieram politykę firmy i wolę tę drugą opcję - dlatego wyłączam komórkę zaraz po wyjściu z pojazdu i wrzucam na dno plecaka. Jeden z rytuałów którymi głaszczę swoją rozczochrana duszę. Odpięcie kijków nie przysporzy mi argumentów w walce o ciche przebrnięcie przez ostatnie pół kilometra cywilizacyi, tak to jest że dla wędrowcy kij to przyjaciel, a dla wiejskich kundli - wróg.

    Na skutek wieloletniej polemiki z rzeczywistością, praktyka w jej traktowaniu, karze mi bacznie przyglądać się symbolom, którymi ta posługuje się jako swoistym językiem. Na równi z poezją i sztuką usiłuje mi coś powiedzieć. Stąd też moje pełne zaangażowanie w "Teorię Podpisu", który jak twierdzą Niania Ogg i Babcia Weatherwax- jest wszędzie. Moje ulubione mieszkanki Świata Dysku wg. Terrego Pratchetta - obracają się jak mało kto w "teorii podpisu". Mówi ona o tym że wszystko co zostało stworzone, ma gdzieś w sobie, lub na sobie miniaturowy podpis Wielkiego Projektanta, mający mówić do czego dana rzecz się nadaje. Przekładając to na nasze źródła.. niektóre rośliny mówią nam na co mogą być dobre, np. miodunka plamista swoimi plamami mówi że będzie przydatna w leczeniu problemów ze skórą... tu "podpis" jest wyraźny... Niektóre jednak są ukryte głęboko. Czasem potrzeba wielu lat obserwacji by odczytać i zrozumieć sens tego co zapisane. Z pierwszych lekcji ? Ogromnie ważne jest by być nieustannie świadomym, w zwykłych sytuacjach, poprzez wytwarzane w takiej chwili wysokie częstotliwości budujemy barierą, której nic negatywnego nie zdoła przekroczyć... a coś co z pozoru wydaje się problemem, jawi się wtedy jako kolejny element układanki, bez którego nie można by było dojrzeć całości.

    Pluszcz! Kto wie co by się dalej działo, gdyby nie zaświecił mi swoim brzuchem gdzieś na wysokości skrętu do Kamionek, i nie powiedział mi tym samym "Droga Wolna". Tak dawno nie widziałem już tego ptaka, że nie potraktowanie go jako dobrej wróżby na najbliższe kilka dni było by marnotrawstwem dyskretnej Siły...

    cdn.

  3. #23
    Bieszczadnik Awatar Aleksandra
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Warszawa
    Postów
    948

    Domyślnie Odp: ..kolejna odsłona, właśnie pojawia się nad Suszkowem niebo po miesiącu deszczów

    Cytat Zamieszczone przez trzykropkiinicwiecej Zobacz posta
    [RIGHT]
    Stojąc na schodkach pod ciężarem plecaka i deszczem za plecami, z poważną wyczekującą miną śmiałem się w duszy... znowu... znowu to robię...
    "niech będą błogosławione wszystkie drogi proste, krzywe, dookolne…"
    http://takiewedrowanie.blogspot.com/

  4. #24
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Wspomnienia z dzikiego wschodu w odsłonach powoli dodawane

    Trzykropkiinicwięcej - pięćgwiazdekboniedasięwięcej - dzięki! Antrakt się cholernie dłuży...
    P.S.
    "Prywatna podróż pamięci" R.W. Schramma jest piękną wycieczką w czasy gdy "...chłopi z Turzańska, z Mikowa, ze Smolnika zbierali jesienią orzechy worami i nie tłukli na post innego oleju, jak tylko laskowy."
    Jest w niej też wiele ciekawych, starych fotografii. Na jednej z nich, Wiktor Schramm stoi przy iglaku, być może tym samym, który Marcins przed kamerami TV nawiercał w celach naukowych (ale ile ma lat to już w telewizji nie powiedział, znaczy się nie chodzi mi oczywiście o wiek Wiertanta, lecz obiektu ześwidrowanego). A działo się to wszystko na Psim Dziale. Przepraszam za wtręt, ale tak mnie troszkę rzuciło jak na tylnej kanapie nadprzestrzennej H-9ki.
    Ostatnio edytowane przez sir Bazyl ; 13-06-2010 o 18:32 Powód: zamieniłem małe na duże
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  5. #25
    Ekspert Roku 2011
    Ekspert Roku 2010
    Forumowicz Roku 2009
    Awatar marcins
    Na forum od
    12.2005
    Rodem z
    Lesko/Rabe
    Postów
    3,394

    Domyślnie Odp: Wspomnienia z dzikiego wschodu w odsłonach powoli dodawane

    Zarastają iglaki buczkami, zarastają. Jaka trzebież by się zdała.
    Marcin

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Wspomnienia Wędrowca
    Przez WUKA w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-11-2011, 18:55
  2. Gdzie najłatwiej spotkac dzikiego zwierza
    Przez archi61 w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 11-10-2010, 10:10
  3. RIMB trzecia odsłona
    Przez don Enrico w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 123
    Ostatni post / autor: 10-10-2010, 19:01
  4. Wspomnienia z kosówki
    Przez lukasz-l w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 25-11-2009, 08:19
  5. Wirtualne Bieszczady i Hotel Górski - odsłona 2
    Przez admin w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 03-07-2001, 17:14

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •