Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: List otwarty do Prezydenta KIMB Stałego Bywalca

  1. #1
    Poeta Roku 2011
    Awatar Piskal
    Na forum od
    10.2008
    Rodem z
    Toporzysko/Toruń
    Postów
    2,278

    Domyślnie List otwarty do Prezydenta KIMB Stałego Bywalca

    Bieszczdzkie Forum Duskusyjne, 28 marca 2009 r.


    Cytat Zamieszczone przez Stały Bywalec Zobacz posta

    Mnie osobiście też się to wszystko nie podoba, zwłaszcza że o fakcie dowiedziałem się zupełnie przypadkowo - od Wojtka1121 podczas naszej wspólnej leśnej wędrówki. Dopiero potem poczytałem na ten temat dyskusję w dziale technicznym (link powyżej).

    Jestem na Naszym Forum od 2001 r. (starszych ode mnie stażem to można już policzyć na palcach), osobiście wymyśliłem ideę KIMB-u i zarazem zwołałem ten pierwszy KIMB, w 2002 r., a teraz nikt z owych "secesjonistów" się do mnie nawet nie odezwał. Ani telefonu, ani e-maila, ani poprzez priv. na Forum.
    Czyli: ani be, ani me, ani kukuryku. Tak się chyba nie postępuje.


    Reasumując więc, ja po prostu to nowe forum - w rewanżu - całkowicie ignoruję.
    Minęło 10 miesięcy.




    Pomyślałem sobie więc, że może by w tym roku dyskusję nt. organizacji IX KIMB przeprowadzić akurat tutaj - na TYM BIESZCZADZKIM FORUM INTERNETOWYM. Nieskromnie uważam, że jako niegdysiejszy "wynalazca KIMB" mam do tego formalne i moralne prawo, tym bardziej, że przecież KIMB nie został zapisany w regulaminie tamtego forum.




    Kaziu!
    Cała ta sytuacje zaskoczyła wiele osób na forum. Zadałem Ci na forum kilka pytań, na które nie raczyłeś odpowiedzieć. Postanowiłem więc zwrócić się do Ciebie w takiej formie.
    Co takiego wydarzyło się, że właśnie Ty, który byłeś, który jesteś krwią, mięsem i solą tego forum, postanowiłeś odejść? Nikt nie ma prawa Ci tego zabranić, lecz faktem, że zabrałeś KIMB możemy czuć się urażemi. Czy miałeś do tego prawo (formalne i moralne)?


    Zachowujesz się, jakby KIMB był Twoją prywatną własnością, jesteś pomysłodawcą idei KIMB, ale nie należy on tylko do Ciebie. W KIMB angażuje się wiele osób, z Marcowym i jego Powsimordami na czele. Swoim ruchem dałeś do zrozumienia, że Twoje ambicje (bo jestem pewniem, że w grę tu wchodziły sprawy ambicjonalne) są ważniejsze niż konkretne osoby. Uraziłeś je. Czyli zachowałeś się jak obrażony dzieciak, który pozbierał zabawki i poszedł się bawić do sąsiedniej piaskownicy. Piszę o tym, bo to nie tylko moje zdanie, konsultowałem się z kilkoma osobami.




    Chiałeś dyskusji TAM, proszę bardzo. Ale nie w ten sposób. Czy nie wystarczyła informacja o KMIBie, zaproszenie i link. To tutaj przez wiele lat odbywały się dyskusje, tu są relacje, filmy itd. KIMB należy do TEGO forum nie przez jakieś zapisy w regulaminie, ale przez tradycję, którą Ty zainaugurowałeś i przez zaangażowanie wielu osób.
    A jeśli dyskusja, to prowadzona równolegle na obu forach. Chyba nam się to należy?
    Jak w ogóle sobie wyobrażasz dyskusję tylko na jednym forum? Podam dwa przykłady, o jednym już pisałem, więc tylko zacytuję:jeśli chciałbym zgłosić jakiś punkt do porządku obrad, lub pomysł wycieczkowy MUSZĘ, aby uczestniczyć w dyskusji, zarejestrować się na zielonym forum, albo, jeśli tego nie zrobię, biernie obserwować dyskusję z boku, co mnie, jako autora pomysłu, pozbawia prawa do uczestniczenia w tej dyskusji. Bo nie chcę się rejestrować na tamtym forum.
    Przykład drugi. Jeśli np. WUKA chciała by na KIMBie przeczytać swoje wiersze, a osoby na zielonym forum powiedzą „nie, bo nie wiemy kto to WUKA”, to co wtedy?
    I dlaczego znakomita mniejszość ma coś narzucać większości. Na waszym forum jest 562 użytkowników (stan na 3 luty) w tym gro osób, które tkwią w rozkroku na obu forach, na naszym jest 3613. Jasne, że można się zarejestrować na forum zielonym, ale uszanuj też wolę osób, które nie chcą tego robić. Przed takimi osobami zamykasz pole do dyskusji, stawiasz je na polu autowym, choćby nie wiem jak wielki wkład wnieśli do KIMBu (np. Marcowy). Uważasz, że to jest w porządku?


    I dla jasności. Nikt nie odmawia nikomu przyjazdu na KIMB. Użytkownicy „zielonego” forum mają dokładnie takie samo prawo, jak użytkownicy forum „bązowego”. I równie serdecznie zostaną przyjęci. Nie o to się tutaj rozchodzi. I nikt też nie odmawia wam prawa do dyskusji, ale nie TYLKO tam. A postawiłeś nas w takiej sytuacji, że jeśli i my będziemy dyskutować, to nasza dyskusja bądzie traktowana drugorzędnie, jako mniej ważna, bo ta główna prowadzona jest TAM.
    Argumentujesz: obiektywnie to chyba nikt nie powinien się dziwić, że organizacja zlotu bieszczadzkich internautów odbywa się na oficjalnym forum dyskusyjnym kilku znanych serwisów bieszczadzkich, których Admini już przecież nie raz i nie dwa uczestniczyli w poprzednich KIMB-ach (I KIMB nie wyłączając). Ja się dziwię, bardzo.I nie rozśmieszaj mnie, co to za argument?


    Chciałeś odejść z forum, w porządku. Ale zrobiłeś to w sposób najgorszy w jaki mogłeś. Uraziłeś wiele życzliwych Ci osób. A mnie osobiście jest po prostu przykro.


    Nie chciałbym, żeby ten list zaważył w jakiś sposób na relacjach pomiędzy nami, wyrażam po prostu odczucia wielu. Na szczęście Bieszczady nie składają się z dwóch forów i KIMBu. Spotkamy się we wrześniu w wiadomym miejscu na wspólnych wędrówkach, przysiądziemy pod kultową wiatą, a w domku nr 1, drzwi którego zawsze pozostaną dla Ciebie otwarte, napijemy się ukraińskiej gorzoły.


    Na pewno uciekło mi jeszcze wiele myśli i refleksji, ale clou Ci przedstawiłem.


    Pozdrawiam i życzę Ci wszystkiego dobrego na nowym forum.


    Piskal




  2. #2
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,133

    Domyślnie Odp: List otwarty do Prezydenta KIMB Stałego Bywalca

    Przeczytałem i .....
    i nic nie rozumiem.
    Pewnie znowu coś przeoczyłem, poczekam w którą stronę pójdzie akcja.

  3. #3
    Poeta Roku 2011
    Awatar Piskal
    Na forum od
    10.2008
    Rodem z
    Toporzysko/Toruń
    Postów
    2,278

    Domyślnie Odp: List otwarty do Prezydenta KIMB Stałego Bywalca

    Czego nie rozumiesz? Kaziu odszedł z forum wyprowadzając KIMB. Wyraziłem swoje zdanie i już milczę. Nic więcej nie mam do dodania.
    A właściwie jeszcze jedno. Wysłałem obszerne fragmenty listu (cały się nie zmieścił na forumowej poczcie)do Kazia wczoraj w południe. Uznałem za słuszne, żeby zapoznał się z nim jeszcze przed wami. Jak do tej pory nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar Michał
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Opole
    Postów
    1,018

    Domyślnie Odp: List otwarty do Prezydenta KIMB Stałego Bywalca

    Szanowny Piskalu

    Cytat Zamieszczone przez Piskal Zobacz posta
    Czego nie rozumiesz? Kaziu odszedł z forum wyprowadzając KIMB. ...
    Kazik może i odszedł z tego forum, albo i nie,
    Jednak nie wyprowadził KIMB. To przynajmniej zakłamanie.

    Jeżeli masz niechęć do czytania tamtego forum, to zacytuję tutaj.
    Lepiej jednak poczytaj. Telefony także chyba posiadacie - więc możliwości "pogadania" jest kilka.

    Pozdrawiam

  5. #5
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Odp: List otwarty do Prezydenta KIMB Stałego Bywalca

    Cytat Zamieszczone przez Michał Zobacz posta
    Szanowny Piskalu



    Kazik może i odszedł z tego forum, albo i nie,
    ....

    Pozdrawiam
    Według mojej wiedzy SB odszedł z tego forum. Mam nadzieję, że nie na zawsze ale w tej chwili wygląda na to że właśnie na zawsze. Wobec tego, że podjął taką decyzję nie nalezy się spodziewać odpowiedzi na List Otwarty do Niego skierowany. Możemy się zgadzać z jego postepowaniem, możemy się nie zgadzać, ale ponieważ nie mamy możliwości dyskutowania z Nim uważam, że dyskusja w tym temacie jest zbędna. Stało się. Szkoda że Go tu nie będzie. Pamiętajcie, że życie toczy się dalej, a czas goi i tak dalej....
    Nie rozstrząsajmy tutaj więcej zachowania SB, bo to doprowadzi do tego samego, do czego doprowadziła sprawa mojej "dupy". Proponuję zastanowić się nad tym jak wspólnie ponad podziałami zorganizować KIMB. Na razie propozycje są tylko na tamtym foru. Może warto by było je skopiować tutaj, jeżeli część z nas nie chce tam pisać /patrz bertrand236/? Może macie inne propozycje? Jeżeli tak to proszę je zamieścić ale nie w tym wątku. Ten już niczego nowego nie wniesie /a mógłby, gdyby.../ i niech sobie spada w dół...
    pozdrawiam
    bertrand236

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar dziabka1
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    warszawa
    Postów
    879

    Domyślnie Odp: List otwarty do Prezydenta KIMB Stałego Bywalca

    To ja tylko powiem, ze chyba czas wybrać następnego Prezydenta, na nową kadencję, bezterminowo.
    Ja bym miała typa.. eee znaczy tego - typ :)))

  7. #7
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: List otwarty do Prezydenta KIMB Stałego Bywalca

    Cytat Zamieszczone przez dziabka1 Zobacz posta
    To ja tylko powiem, ze chyba czas wybrać następnego Prezydenta, na nową kadencję, bezterminowo.
    Ja bym miała typa.. eee znaczy tego - typ :)))
    właśnie też tak myślałam-prezydentura to nie monarchia;-))
    Ale ja proponuję może nie bezterminowo, a np. na rok?
    Byłby to tytuł przechodni razem z powsimordą Forumowicz Roku.
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  8. #8

    Domyślnie Odp: List otwarty do Prezydenta KIMB Stałego Bywalca

    Cytat Zamieszczone przez Krysia Zobacz posta
    tytuł przechodni
    Niezłe, a jak nie da rady przejść o własnych siłach to niech będzie tytuł przenośny...coby się go dało przenosić siłami forumowiczów od jednego do kolejnego wybrańca

  9. #9
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie Odp: List otwarty do Prezydenta KIMB Stałego Bywalca

    Ale Stały Bywalec został wybrany Prezydentem KIMB-u, a nie Forum. O ile wiem, KIMB nadal istnieje, tylko centrum dowodzenia jest gdzie indziej, więc może gdzie indziej należałoby o tym dyskutować, hę?

  10. #10
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: List otwarty do Prezydenta KIMB Stałego Bywalca

    Czyli my już nie mamy KIMBu rozumiem czy jak?
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Dla Stałego Bywalca - miłośnika łapania
    Przez Michał w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-03-2004, 17:38
  2. Nie było skarbu Stałego Bywalca
    Przez Stały Bywalec w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-10-2003, 10:08
  3. Do Stałego Bywalca
    Przez dziczu w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-07-2003, 17:03
  4. Sprawozdanie Stałego Bywalca
    Przez Stały Bywalec w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-09-2002, 22:16
  5. Do Stałego Bywalca
    Przez Lupino w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-08-2002, 00:12

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •