Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: I kolejowa wyprawa pociągiem "Przemytnik"

  1. #1
    Bieszczadnik Awatar olgaa
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    721

    Domyślnie I kolejowa wyprawa pociągiem "Przemytnik"

    07-02-2010 godzina 10.19 dworzec kolejowy w Krośnie zebrała się niezła grupa w składzie Machoney, Nina, Joorg, Kasia, Nunex, Gapciu, Boguś, Kazia, Józek i oczywiście ja. Czekamy na pociąg z Jasła do Chyrowa tzw. "Przemytnik".
    Nie spodziewaliśmy się cudów, ale to coś co podjechało przeszło nasze oczekiwania. Wagony wyglądały jakby tam przed chwila wybuchł granat, i jak powiedział konduktor, że jest to "hańba PKP". Nie przeszkadzało nam to bo zaczęła się zabawa w tak fajnym gronie. Po 12 dotarliśmy do Olszanicy , gdzie czekali na nas Ewa, Lucyna i Marcin i po serdecznościach ruszyliśmy górkami w stronę Uherc. Pogoda dopisała prószył delikatnie śnieżek, bez wiatru a nasza grupa co jakiś czas się zatrzymywała coby się raczyć różnymi nalewkami. Po dwóch godzinach dotarliśmy do Uherc gdzie na tzw. dworcu czekaliśmy 50 minut na spóźniony pociąg. Poczekalni niestety nie było wiec grzaliśmy się w pobliskim sklepie. Dziękujemy Ewie, Lucynie i Marcinowi za wspólną wędrówkę. Myślę że nie była to nasza ostatnia wyprawa kolejowa .
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  2. #2
    Poeta Roku 2011
    Awatar Piskal
    Na forum od
    10.2008
    Rodem z
    Toporzysko/Toruń
    Postów
    2,280

    Domyślnie Odp: I kolejowa wyprawa pociągiem "Przemytnik"

    To już koniec? Ekspresem jechaliście?

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar dziabka1
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    warszawa
    Postów
    879

    Domyślnie Odp: I kolejowa wyprawa pociągiem "Przemytnik"

    Ech, dworzec w Krośnie... Jak ja go kocham... Tyle wspomnień..
    Więcej prosimy słów i fotografii.

  4. #4
    Literat Roku 2013

    Awatar trzykropkiinicwiecej
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Nigdziebądź nad Osławą
    Postów
    1,841

    Domyślnie Odp: I kolejowa wyprawa pociągiem "Przemytnik"

    ...pytanie.. Uherc czy Uherzec? Jak jest poprawnie.. bo te dwie formy słyszałem...
    Oj Marcin.. te kieszenie na naboje... ech.... ;-)

  5. #5
    Poeta Roku 2010
    Poeta Roku 2009
    Poeta Roku 2008

    Awatar WUKA
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Toruń
    Postów
    3,908

    Domyślnie Odp: I kolejowa wyprawa pociągiem "Przemytnik"

    Ja jestem za Uherzec - dźwięczniej! Podobnie jak sweter a nie swetr ! Bezdźwięczność zostawmy sąsiadom z "dołu". Oni mają te krk i inne!

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar krzychuprorok
    Na forum od
    10.2007
    Rodem z
    Rzeszów/Rymanów
    Postów
    886

    Domyślnie Odp: I kolejowa wyprawa pociągiem "Przemytnik"

    Pierwszy kontakt z "przemytnikiem" to niezłe przeżycie

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar Misieg
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Kraśnik/Rzeszów/Lesko
    Postów
    625

    Domyślnie Odp: I kolejowa wyprawa pociągiem "Przemytnik"

    Cytat Zamieszczone przez trzykropkiinicwiecej Zobacz posta
    ...pytanie.. Uherc czy Uherzec? Jak jest poprawnie.. bo te dwie formy słyszałem...
    Oj Marcin.. te kieszenie na naboje... ech.... ;-)
    Uherzec jest formą poprawną

  8. #8
    Ekspert Roku 2011
    Ekspert Roku 2010
    Forumowicz Roku 2009
    Awatar marcins
    Na forum od
    12.2005
    Rodem z
    Lesko/Rabe
    Postów
    3,394

    Domyślnie Odp: I kolejowa wyprawa pociągiem "Przemytnik"

    Cytat Zamieszczone przez trzykropkiinicwiecej Zobacz posta
    ...pytanie.. Uherc czy Uherzec? Jak jest poprawnie.. bo te dwie formy słyszałem...
    Uherzec
    Cytat Zamieszczone przez trzykropkiinicwiecej Zobacz posta
    Oj Marcin.. te kieszenie na naboje... ech.... ;-)
    Nie jest to trafne spostrzeżenie. W czasie wycieczki chciałem zaprezentować Szanownym Gościom z Krosna nowinki turystyczne, w które warto się zaopatrzyć. Obuwie terenowe, nieprzemakalne, na którym nie jedne sto mil można przejść oraz damską kamizelkę terenową z zestawem kieszonek na najpotrzebniejsze detale tyrystyczne, które normalnie kobieta nosi w torebce: pomadka ochronna do ust, zestaw kilku szminek, korektor do pryszczy, tusz do rzęs, błyszczyk, a jeśli pozostają jeszcze jakieś wolne kieszonki to można w nie wcisnąć środki damskiej higieny osobistej. Innowacyjny krój oraz gustowny kolor sprawią zapewne, że będzie to jeden z hitów sezonu zima, wiosna, lato, jesień 2010. Wspomniane przybory turystyczne są łatwo dostępne i nie trzeba grzebać, żeby je znaleść - zwłaszcza w zimie, gdy palce skostniałe od mrozu może okazać się, że takie rozwiązanie potrafi uratować nas w niejednej trudnej górskiej sytuacji.

    Kilka ilustracji uzupełniających:
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    Marcin

  9. #9
    Literat Roku 2013

    Awatar trzykropkiinicwiecej
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Nigdziebądź nad Osławą
    Postów
    1,841

    Domyślnie Odp: I kolejowa wyprawa pociągiem "Przemytnik"

    Cytat Zamieszczone przez marcins Zobacz posta
    Uherzec

    Nie jest to trafne spostrzeżenie. W czasie wycieczki chciałem zaprezentować Szanownym Gościom z Krosna nowinki turystyczne, w które warto się zaopatrzyć. Obuwie terenowe, nieprzemakalne, na którym nie jedne sto mil można przejść oraz damską kamizelkę terenową z zestawem kieszonek na najpotrzebniejsze detale tyrystyczne, które normalnie kobieta nosi w torebce: pomadka ochronna do ust, zestaw kilku szminek, korektor do pryszczy, tusz do rzęs, błyszczyk, a jeśli pozostają jeszcze jakieś wolne kieszonki to można w nie wcisnąć środki damskiej higieny osobistej. Innowacyjny krój oraz gustowny kolor sprawią zapewne, że będzie to jeden z hitów sezonu zima, wiosna, lato, jesień 2010. Wspomniane przybory turystyczne są łatwo dostępne i nie trzeba grzebać, żeby je znaleść - zwłaszcza w zimie, gdy palce skostniałe od mrozu może okazać się, że takie rozwiązanie potrafi uratować nas w niejednej trudnej górskiej sytuacji.

    Kilka ilustracji uzupełniających:
    ...dobra dobra..hehe... masz szczęście że puste.. bo jedna pomadka więcej niż trzeba i by Cie obsmarowali na "pudelku"
    Pociągi typu Przemytnik to egzotyka sama w sobie.... pamiętam jak babeczki wieszały skarpetki ze spirolem na agrafkach po wewnętrznej stronie zasłon od okna...

  10. #10
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2006
    Rodem z
    Poznań/Szczecin
    Postów
    713

    Domyślnie Odp: I kolejowa wyprawa pociągiem "Przemytnik"

    Moje wspomnienia z dworcem krośnieńskim :D
    Dawno jak dla mnie temu (rok 2000) jechaliśmy z kumpelą z Bukowca stopem właśnie do Krosna, gdzie dotarliśmy ok 19, chcieliśmy gdzieś się rozbić namiotem... No to
    poszliśmy do najbliższej parafii RK. Niestety, koleżanka miała chyba przykrótkie spodenki i w ogóle pewnie wyglądalismy jak rozpasanie obyczajowe(czasy grunge....), więc proboszcz nie wyraził aprobaty na nasz nocleg namiotowy czy nie namiotowy w okolicy kościoła / plebanii :(
    Skończyło się że spaliśmy przy jakiejś szkole - nieopodal, a następnego dnia byliśmy pierwszymi ludźmi na dworcu, jeszcze godziny pomylilismy i czekaliśmy w zimnie ok 1h na pociąg - coś ok 4 mielismy pociag do Krakowa, z Krakowa do Gdańska....

    Bo... my w ogóle to jechaliśmy z Bieszczad na koncert Cranberries w ramach RFM coś tam coś tam.. Problem był, ze dopiero w pociagu do Gdańska dowiedzieliśmy się od przygodnie spotkanych ludzi że koncert jest odwołany z powodu źle czującej się Dolores :( No nic, to zobaczyliśmy kawałek Gdańska, Malborka i ... wróciliśmy jeszcze na ponad tydzień w Bieszczady hehe :D :D :D
    P.
    "There is no such thing like too much snow" - Doug Coombs

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Wyjazd w Bieszczady we wrześniu pociągiem z Warszawy do Rzeszowa
    Przez neo w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-09-2012, 21:08
  2. Wyprawa - "zaplecze logistyczne" ;)
    Przez admiralbar w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-04-2011, 21:03
  3. Pociągiem na Słowacje
    Przez Bamu w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-06-2010, 22:40
  4. Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 11-05-2009, 03:43
  5. "Wyprawa na kres jesieni",Szlak Graniczny, listopa
    Przez Ezechiel w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 12-12-2005, 22:07

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •