Strona 4 z 11 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 105

Wątek: Film na wolną chwilę - gratis

  1. #31
    Bieszczadnik Awatar Mamcia DwaChmiele
    Na forum od
    04.2011
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    423

    Domyślnie Odp: Film na wolną chwilę - gratis

    Skoro się już rozpędziłam, to jeszcze jeden, mój No1 - Bandyta. Z pewnością wielu z Was zetknęło się ze ścieżką dźwiękową z tego filmu, z flagowym utworem "Taniec Eleny" Michała Lorenca. Zapewniam, że sam film jest w równym stopniu godny uwagi, jak muzyka.

    Bandyta (w 8 częściach):

  2. #32
    Bieszczadnik Awatar komisaRz von Ryba
    Na forum od
    05.2008
    Rodem z
    dziki wschód
    Postów
    1,164

    Domyślnie Odp: Film na wolną chwilę - gratis

    jednego reżysera w życiu poznałem

  3. #33
    Literat Roku 2013

    Awatar trzykropkiinicwiecej
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Nigdziebądź nad Osławą
    Postów
    1,841

    Domyślnie Odp: Film na wolną chwilę - gratis

    To może odświeżę "nowością" z Alterkino http://www.alterkino.org/ekologia/ludzie-gor/#more-4735
    "LUDZIE Z GÓR"

  4. #34
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Film na wolną chwilę - gratis

    Jeśli ktoś z Was oglądał film Kusturicy ,,Czarny kot, biały kot” (np. tu jest dostępny) i się mu spodobał, to na pewno nie zawiedzie się oglądając inny tego reżysera, tj. „Obiecaj mi”.
    Gdzieś wysoko, w górskiej wiosce w Serbii mieszkają dziadek z wnuczkiem i pani nauczycielka. I to są wszyscy mieszkańcy wioski :) Dziadek odnawia starą cerkiew, odlewa dzwon i konstruuje rozmaite zapadnie i inne fantazyjne urządzenia jak maszynka do usypiania, wyrzutnie rakietowe bliskiego zasięgu, budzik, który śpiącego wyrzuca przez okno i inne niesamowite gadżety. Swoją drogą skąd Kusturica czerpie te pomysły? Nie wiem skąd, ale przy każdym kolejnym prezentowanym na ekranie nie sposób się nie uśmiechnąć. Do wioski przyjeżdża komisja ministerstwa edukacji w celu zamknięcia szkolnej placówki. Przyjeżdża trabantem, który w różnych wersjach będzie pojawiał się na wiejskiej drodze, a to a’la dżip, a to limuzyna z lodówką. Przewodniczący komisji od pierwszego wejrzenia w dekolt nauczycielki bez pamięci się w niej zakochuje i będzie niejednokrotnie, czy to z ziemi, czy z powietrza atakował jej serce a dziadek (stara miłość nie rdzewieje) będzie starał się mu jakoś te odwiedziny uprzykrzać. Pewnego dnia dziadek przyłapuje wnuczka na podziwianiu więcej niż dekoltu, kąpiącej się nauczycielki i jako, że postanowił nagle umrzeć, wysyła go do miasta by sprzedał ich jedyną krowę, za zarobione pieniądze kupił dla niego ikonę Św. Mikołaja a dla siebie wybrał żonę, z którą by powrócił do domu. I tu się przygody młodego zaczynają...
    Króciutka zajawka filmowa:

    A tu cały film:
    http://zalukaj.tv/zalukaj-film/18971...vet_2007_.html
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  5. #35
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Film na wolną chwilę - gratis

    Ostatnio podczas różnych prac puszczam sobie polskie filmy, które znam w celu przypomnienia. Dziś oglądałam Iluminację, wczoraj Popiół i diament, wcześniej serial.. Podróż za jeden uśmiech Polecam zwłaszcza dwa pierwsze!
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  6. #36
    Bieszczadnik Awatar Gienia
    Na forum od
    05.2011
    Postów
    114

    Domyślnie Odp: Film na wolną chwilę - gratis

    Polecam dokument Samsara....

    "Niezwykła podróż zgłębiająca piękno i grozę świata, opowiedziana bez słów, jedynie za pomocą przejmujących obrazów i towarzyszącej im transowej muzyki. Wędrówka dokumentalisty objęła pięć kontynentów oraz dwadzieścia pięć państwa, w tym m.in. Indonezję, Indie, Jordanię i Japonię. Przybliża on miejsca kultu, wielkie metropolie, obszary przemysłowe i cuda natury, zmuszając widza do refleksji nad pięknem świata i sensem ludzkiego życia. Film jest w całości dziełem Ron Fricke, reżysera, operatora i montażysty w jednej osobie, który przygotował obraz na taśmie 70mm. Ścieżkę dźwiękową filmu wzbogaca m.in. muzyka Lisy Gerrard, charyzmatycznej wokalistki zespołu Dead Can Dance. "Samsara" otrzymał nagrodę dla najlepszego dokumentu na MFF w Dublinie."

  7. #37
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Film na wolną chwilę - gratis

    Obejrzałam właśnie czarno-biały, krótki film, pt. "Dzień listopadowy" -z 1970 roku, będący ekranizacją opowiadania J.Iwaszkiewicza o tym samym tytule. Myślę, że dla wielu z Was może okazać się on tak samo bliski. W najbliższej wolnej chwili zapiszę się do biblioteki, by przeczytać owo opowiadanie -myślę, że kolejność film-książka w tym przypadku nie ma większego znaczenia, bo nie rozchodzi się tu o fabułę ale o refleksję. Tylko dla sympatyków twórczości pokroju Marka Hłaski, dla pozostałych flaki z olejem.

    A obejrzeć można tu:

    https://www.youtube.com/watch?v=5c65Yf-4KUg

  8. #38
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Film na wolną chwilę - gratis

    Ostatnio wróciłam do swojej pasji, czyli chodzenia do kina, więc podzielę się opiniami o różnych filmach:

    *Szkoła podstawowa - świetne czeskie kino, film zapada w pamięci. O tym jak lekcje historii potrafią nie być nudne.

    *Kola - znów dobre czeskie kino. O przyjaźni dojrzałego faceta do obcego dziecka.

    *Ewolucja planety małp - pierwsza połowa filmu całkiem fajna; przedstawia wizję, że występujące małpy są życiowo zdecydowanie mądrzejsze od ludzi. Druga połowa filmu to porażka. Próbowałam oglądać ale sen był silniejszy ode mnie, zdecydowanie nie jestem sympatykiem kina akcji i napierdzielanki, zwłaszcza gdy widzę małpę z karabinem maszynowym to zastanawiałam się co ja tu w ogóle robię. Oglądanie lasu porą deszczową, mokrych mchów i drzew w efekcie 3D to największy plus tego filmu.

    *Kobieta w ukryciu - bardzo ciekawy film o niestandardowej miłości; film oparty w całości na tym jednym wątku z biografii Karola Dickensa.

    http://www.filmweb.pl/user/sunshine55

  9. #39
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,624

    Domyślnie Odp: Film na wolną chwilę - gratis

    Bazyl! hah, Faktycznie świetne kino! Kino o regionie nagrała też A Jolie (tak, ta z warami) pt "Kraina mlekiem i miodem". Jest to dramat wojenny, godny polecenia. Bo cóż, Kusturica jest godny polecenia w całej rozciągłości. Ja szczególnie lubuję się w Arizona Dream... Ale świr jestem, to cóż.

    Nie tak dawno w biesach obejrzałem rzekomy klasyk. I faktycznie film stary jak freski w jaskiniach hah, a przy tym widać z niego pomysły na wiele innych późniejszych produkcji. Easy Rider to film który ma moją ulubioną cechę- nie ma "happy end".
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  10. #40
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Film na wolną chwilę - gratis

    Też uwielbiam Kusturice :) Za groteskę jaką pięknie przedstawia w swoich filmach! (każdy pamięta sceny z dziadkiem w dalej opisywanym filmie). Na sylwestra po raz kolejny oglądałam (min. z forumowym Miejscowym) Czarny kot, biały kot -i bardzo chętnie obejrzałabym znowu :) Ten film oraz Arizona to dwa moje ulubione tego reżysera :) Maradona!

    Jolie uwielbiam za... Tomb Rider :D Jako dziecko strasznie chciałam być egiptologiem (wyszło jak wyszło) i gra w Tomb Rider pozwalała mi na swój sposób odkrywać tajemnice Doliny Królów która fantastycznie została zarysowana w jednej części gry :D
    Ostatnio edytowane przez Jimi ; 25-07-2014 o 18:32

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 2 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 2 gości)

Podobne wątki

  1. Into the Wild - ksiazka i film
    Przez great*dane w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 12-04-2021, 21:33
  2. Film
    Przez Barnaba w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-02-2016, 22:07
  3. POLOWANIE - drastyczny film
    Przez Zefir w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 03-05-2008, 19:12
  4. taki jeden film...
    Przez buba w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-02-2008, 10:52
  5. Film w bieszczadach
    Przez th w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-01-2006, 09:49

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •