Strona 6 z 11 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 105

Wątek: Film na wolną chwilę - gratis

  1. #51
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2014
    Rodem z
    Bydgoszcz, Poland, Poland
    Postów
    26

    Domyślnie Odp: Film na wolną chwilę - gratis

    Przyznam szczerze, że widziałam Księstwa, Lasu i Zwierciadła. Po przeczytaniu niewielkiej ilości fabuły na filmwebie zaciekawiły mnie i z pewnością któregoś jesienno-zimowego wieczoru je obejrzę. W ogóle to mam spore braki w kinematografii raz z powodu braku czasu ( zawsze coś innego jest do roboty) a dwa nie potrafię wyszukiwać ciekawych filmów, więc w razie co to możecie podesłać mi jakieś tytuły, będę bardzo wdzięczna.
    Smarzowskiego filmy bardzo lubię bo dobitnie pokazują obraz naszego społeczeństwa. Dobrze jest to ukazane w Weselu ( akcja na Podkarpaciu ale zdjęcia gdzieś pod Warszawą nawiązując do Rumuni i Bieszczadów z Bandyty). Wino truskawkowe mi się na tyle podobało, że pędzę je w gąsiorze i niedługo będę je zlewała do butelek:) Wszystko co kocham jak dla mnie przereklamowane, chyba tylko aktor mi się tam podobał :)

    Charlie Chaplin muszę się przyznać był moją pierwsza miłością. W wieku 4 lat spałam z jego zdjęciem wyciętym przez babcię z jakiejś gazety. A jak powiadają stara miłość nie rdzewieje. :)

  2. #52
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Film na wolną chwilę - gratis

    Najprościej będzie jak podam odnośnik do swojego profilu na filmwebie: http://www.filmweb.pl/user/sunshine55 i tu jest co lubię, co nie lubię, co polecam.

    A tak ogólnie to zależy co kto lubi:) Ja albo znajduję ciekawe filmy albo oglądam po kolei filmy cenionych reżyserów, ulubionych aktorów, czasem moim motywem jest ulubiony kompozytor i oglądam filmy z muzyką danego człowieka itp. Generalnie dziś już mało filmów oglądam, od czasu do czasu skoczę tylko do kina ale na bieżąco przeglądam co dzieje się w moim ulubionym kinie w Rzeszowie, co słychać w Dyskusyjnym Klubie Filmowym itp. Generalnie słabiej znam nowości, raczej wyznaję zasadę co do filmów: im starsze tym lepsze.

    Jeśli chodzi o poczucie humoru, a mam dość specyficzne, to polecam filmy:
    -Emira Kusturicy (Czarny kot, Arizona Dream), Woody Allena (Annie Hall -oglądałam go naście razy i za każdym razem mnie bawi; i wszystkie inne jego), filmy Monty Pythona (tu mam duże zaległości), Davida Lyncha (nie wiem czy jego filmy zaliczają się do zabawnych ale ja zawsze mam wielki ubaw -Blue Velvet także oglądałam grubo naście razy -groteska i jeszcze raz groteska, którą uwielbiam), a z czarno białego kina polecam komików Charlie Chaplina (jego filmy się albo kocha albo nienawidzi) oraz braci Marx (na początek Kacza Zupa z 1933r).

    Jeśli chodzi o mroczne klimaty (nie cierpię horrorów), polecam filmy:
    -Ingmara Bergmana (ja w zasadzie uwielbiam tak samo wszystkie jego, np. Siódma Pieczęć, Jak w zwierciadle, Persona, Tam gdzie rosną poziomki itd), Andrzeja Żuławskiego (jego kino mnie arcyzachwyca: Trzecia część nocy, Diabeł, Opętanie, Na srebrnym globie itd)

    Jeśli chodzi o filmy o tematyce wojennej:
    -Matka Królów (!), Korczak, Życie jest piękne (!)

    Dawną filmografię Romana Polańskiego którą trudno mi sklasyfikować:
    -Nóż w wodzie, Wstręt, Lokator (na podstawie książki Rolanda Topora), Chinatown itd

    Cały Kieślowski:
    -Dekalogi, Trzy kolory, Podwójne życie Weroniki, Przypadek, różne filmy krótkometrażowe

    Klasyki kina:
    -Federico Fellini (na początek: La Strada, polecam też Satyricon, pozostałe kino jest ciężkie i wedle uznania), Billy Wilder (Bulwar zachodzącego słońca), Alfred Hitchcock (Vertigo, Psychoza), Orson Welles (Obywatel Kane), Andriej Tarkowski (na początek Stalker)

    Inne:
    -Do widzenia do jutra (uroczy Cybulski), Nakarmić kruki (!), Cinema Paradiso (!), Matka Joanna od aniołów (ciekawy, bardzo mroczny polski film), Prawo i pięść, Popiół i diament

    Hollywood:
    -Lubię filmy z Kevinem Spacey: Życie za życie, Podejrzani

    Tyle przyszło mi na chwilę do głowy a teraz lecę do kina... :)

    A tu wrzucę świetny dokument krótkometrażowy Kieślowskiego - Gadające głowy (w końcu film gratis :P):
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  3. #53
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2010
    Postów
    674

    Domyślnie Odp: Film na wolną chwilę - gratis

    Filmoteka zbieżna Od siebie dodam że piosenka z filmu ; Nakarmić kruki " usłyszana na pocztówce dźwiękowej wieki temu - towarzyszy mi do dzisiaj https://www.youtube.com/watch?v=ItDEWoFuzks

  4. #54
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Film na wolną chwilę - gratis

    Tak, ta piosenka jest niesamowita! :) Też czasem jej słucham ale słuchając mam przed oczami tę smutną dziewczynkę z filmu. Ten film zrobił na mnie takie wrażenie, że następnego dnia .. obejrzałam go znowu a za kilka dni pokazałam go znajomym, więc w ciągu tygodnia obejrzałam go trzy razy hehehe
    Ostatnio edytowane przez Jimi ; 23-11-2014 o 22:51
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  5. #55
    Poeta Roku 2010
    Poeta Roku 2009
    Poeta Roku 2008

    Awatar WUKA
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Toruń
    Postów
    3,907

    Domyślnie Odp: Film na wolną chwilę - gratis

    Z czystym sercem polecam gorąco Serce serduszko Jana Jakuba Kolskiego !!

  6. #56
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Film na wolną chwilę - gratis

    Ostatnio rozmawialiśmy o tym, jak kiepskie polskie filmy się dziś produkuje, że dziś (po 2000 roku) nie ma (wg mnie) w polskim kinie filmu, który łapie za serce, a z tą opinią utrzymywałam się już od kilku dobrych lat. No i masz -złapało, czekałam na takie kino. Polecam wszystkim "Bogowie", film dosłownie o sercu. W tym tygodniu byłam też na innym bardzo dobrym (ale d nie urywa) polskim filmie -"Obywatel" reż. Jerzy Stuhr - wg mnie jeden z lepszych filmów nowego milenium. Jeżeli ktoś spodziewa się komedii będzie zawiedziony. Ot tylko satyra.
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  7. #57
    Bieszczadnik Awatar Pyra.57
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    stolica Pyrlandii
    Postów
    1,596

    Domyślnie Odp: Film na wolną chwilę - gratis

    Masz racje też te filmy moim zdaniem wyróżniają się na plus. Warte zobaczenia.
    pozdrawiam
    Marek

  8. #58
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Film na wolną chwilę - gratis

    Nie wiem w zasadzie w którym temacie wpisać, bo w "niedźwiedzie i wilki" prosi się pisać tylko w tematyce Bieszczadzkiej, więc napiszę tu.

    Dziś o 18:50 w telewizorni na HBO będzie leciał podobno bardzo dobry film pt. "Bears" poświęcony niedźwiedziom żyjącym na Alasce. Więcej info tu: http://www.hbo.pl/movie/niedzwiedzie_-77163

    7564065.3.jpg
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  9. #59
    Szkutawy
    Guest

    Domyślnie Odp: Film na wolną chwilę - gratis

    Cytat Zamieszczone przez Jimi Zobacz posta
    Nie wiem w zasadzie w którym temacie wpisać, bo w "niedźwiedzie i wilki" prosi się pisać tylko w tematyce Bieszczadzkiej, więc napiszę tu.

    Dziś o 18:50 w telewizorni na HBO będzie leciał podobno bardzo dobry film pt. "Bears" poświęcony niedźwiedziom żyjącym na Alasce. Więcej info tu: http://www.hbo.pl/movie/niedzwiedzie_-77163

    7564065.3.jpg
    ...oglądałem.. fajny film.... choć narracja nie powalała... zdjęcia świetne...

  10. #60
    zemanek30
    Guest

    Domyślnie Odp: Film na wolną chwilę - gratis

    Witam wszystkich. Dzięk idon Enrico, - skorzystam dzisiaj wieczorem........

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Into the Wild - ksiazka i film
    Przez great*dane w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 12-04-2021, 21:33
  2. Film
    Przez Barnaba w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-02-2016, 22:07
  3. POLOWANIE - drastyczny film
    Przez Zefir w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 03-05-2008, 19:12
  4. taki jeden film...
    Przez buba w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-02-2008, 10:52
  5. Film w bieszczadach
    Przez th w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-01-2006, 09:49

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •