Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Zboki odgraniaste

  1. #1
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,098

    Domyślnie Zboki odgraniaste

    W sobotę wieczorem, tak mniej więcej koło wpół do ósmej powróciłem do domu po całodziennym wspominaniu tych co odeszli i klapnąłem na mój ulubiony fotel. Wyświetlana prognoza wieszczyła bezdeszczową aurę, więc wykręciłem numer do Bartolomea czy czasem też nie ma ochoty?
    - Ano, ma.
    - No to u mnie 5.30.
    - Ok, już nastawiam budzik.
    5.30 czasu środkowo rzeszowskiego (wg mojego miejsca zamieszkania), spaceruję ulicą w te i nazad, w te i nazad , w te i nazad.
    5.39 łączę się z Batolomeem, odbiera nawet dość szybko i pyta:
    - o so chooooodzi? (wyczułem pewną nutę niezadowolenia i lekkiego wyrzutu, w stylu, czy cię już Bazyl całkiem popermandoliło, że dzwonisz do mnie o tej porze?)
    - no chodzi, chodzi...już dziesięć minut chodzi i czeka!
    - aaaaa....budzik nie zadzwonił, za 20 minut jestem!
    Później, podczas przesłuchania w samochodzie okazało się, że Bartolomeo nastawił budzik na 5.45 żeby do mnie zdążyć na 5.30 (umysł ludzki jest na prawdę potężny i jakże nieprzewidywalny a czas wschodnio rzeszowski – wg miejsca zamieszkania Bartka – dość znacznie odbiega od norm środkowo rzeszowskiego). Ponadto w trakcie przesłuchania przyznał się, że odbierając mój poranny telefon strasznie się dziwował, jak to jest, że budzik przemawia głosem Bazyla!
    Kole siódmej byliśmy już w Sanoku gdzie kiedyś, dawniej, zatrzymywaliśmy się na stacji bipi w barze na podwójną jajeczniczkę i kawcię, ale niestety, od kilku już miesięcy tam się nie zatrzymujemy, gdyż – ponieważ - niestety, bar o tej porze jest jeszcze nieczynny z powodu, że zamknięty. A jeszcze nie tak dawno było inaczej, smaczniej i kulturalnie przy stoliku już o siódmej. A teraz co? Hot-dog z orlena i kawa, na stojaka. Na stojaka to i można z przyjemnością, na przykład ... zrywać czereśnie ale nie śniadać! Kawa niezła, hot-dog...z sosem, czerwonym jak...jucha albo sraczkowatym jak...kakao. Ten orlen, to musi zwierze chowu klatkowego i na sztucznej paszy futrowany.
    Patataj, patataj, wysiadamy, pantofelki na buciory zamieniamy i ruszamy, jak łatwo zgadnąć, pod górę:
    zboki1.jpg
    przez podwójną, przerywaną linię
    zboki2.jpg
    i las,
    zboki3.jpg
    którym przez pierwszego zboka odgraniastego (1006) aż do najwyższego w okolicy szczytu
    zboki4.jpg
    Następnie przez polankę
    zboki5.jpg
    i kolejne dwa tysiączniki oraz drugiego zboka odgraniastego o identycznym jak pierwszy wzroście
    zboki6.jpg
    opadliśmy z powrotem ku dolinom
    zboki7.jpg
    Ostatnio edytowane przez sir Bazyl ; 03-11-2014 o 23:17
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  2. #2
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Zboki odgraniaste

    "odbiera nawet dość szybko i pyta:
    - o so chooooodzi? (wyczułem pewną nutę niezadowolenia i lekkiego wyrzutu, w stylu, czy cię już Bazyl całkiem popermandoliło, że dzwonisz do mnie o tej porze?)
    - no chodzi, chodzi...już dziesięć minut chodzi i czeka!
    - aaaaa....budzik nie zadzwonił, za 20 minut jestem!"

    - hahahaha to masz 2:0. Skąd ja to znam?! Ano w czerwcu gdy jechaliśmy na Pikuja wywinąłeś mi ten sam numer! Mniej więcej w ten sam sposób odebrałam telefon (dokładnie z tymi samymi myślami w głowie) i tłumaczyłam się tym samym rzekomo pretekstem. Widzę, że lubisz budzić ludzi w środku nocy. O ironio potem w aucie poleciała piosenka "jak dobrze wstać skoro świt", tylko nie mam pojęcia dlaczego w tym momencie spojrzeliście na mnie ;<
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  3. #3

    Domyślnie Odp: Zboki odgraniaste

    Bazyl cierpi na bezsenność, najlepszy sen jest nad ranem tylko nie w jego przypadku. Zastanawiająco delikatnie potraktowałeś kolegę, podejrzanie łagodnie....a nie sprawdzałeś, czy aby na pewno wstał? Nawet jak już wstał, to i tak dalej twój tok myślenia uważał, że na pewno nie jest tak. Zamiast Bartolomeo wyrywać z pięknego snu "skoro świt", kawcię do termosika trzeba było w domku zaparzyć, kanapeczki smakowite zrobić. Mgła ponoć miała być....a tu piękne widoczki. Gdzie latem liść zielony widok przysłonił, teraz krocząc już po nim, można duszę sycić pięknem natury, oczy radują się na takie widoki.

  4. #4
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Zboki odgraniaste

    Bazyl, auto na przełęczy zostawiliście?
    Pozdrav

  5. #5
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,098

    Domyślnie Odp: Zboki odgraniaste

    Cytat Zamieszczone przez Jimi Zobacz posta
    ...
    Widzę, że lubisz budzić ludzi w środku nocy. O ironio potem w aucie poleciała piosenka "jak dobrze wstać skoro świt", tylko nie mam pojęcia dlaczego w tym momencie spojrzeliście na mnie ;<
    Złośliwości ci u nas dostatek (w oczekiwaniu na Ciebie przeczesałem pendraka w poszukiwaniu tej odpowiadającej chwili piosenki).

    Cytat Zamieszczone przez bieszczadzka kuna Zobacz posta
    Bazyl cierpi na bezsenność, najlepszy sen jest nad ranem tylko nie w jego przypadku. (...) Zamiast Bartolomeo wyrywać z pięknego snu "skoro świt", kawcię do termosika trzeba było w domku zaparzyć, kanapeczki smakowite zrobić. (...)
    A co to ja konkurs na nianię roku wygrałem?
    Stara i sprawdzona maksyma wojskowa mówi: karać, ...bać, nie nagradzać, w wolnych chwilach prześladować!

    Cytat Zamieszczone przez Browar Zobacz posta
    Bazyl, auto na przełęczy zostawiliście?
    Nie poszliśmy na łatwiznę i autko zostawiliśmy na dole, na krzyżówce niedaleko torów i dawaj od razu łąkami do wzgórza nad przełęczą.
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  6. #6
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Zboki odgraniaste

    Cytat Zamieszczone przez sir Bazyl Zobacz posta
    karać, ...bać, nie nagradzać, w wolnych chwilach prześladować!
    No to widzę, że tym razem jeszcze mi się upiekło. Bo ukarany zostałem ciągiem dalszym wycieczki (tym, o którym mowy jeszcze nie było i nie wiem czy będzie), ale ani tego czegoś na "j" ani nawet zwykłego prześladowania jeszcze nie było. Przed następnym wyjazdem chyba się w ogóle spać nie położę

  7. #7
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,098

    Domyślnie Odp: Zboki odgraniaste

    Cytat Zamieszczone przez bartolomeo Zobacz posta
    No to widzę, że tym razem jeszcze mi się upiekło. Bo ukarany zostałem ciągiem dalszym wycieczki (tym, o którym mowy jeszcze nie było i nie wiem czy będzie), (...)
    Będzie, będzie, właśnie się pisze :)
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  8. #8

    Domyślnie Odp: Zboki odgraniaste

    Cytat Zamieszczone przez bartolomeo Zobacz posta
    Bo ukarany zostałem ciągiem dalszym wycieczki
    Zafundował Ci "Bieg Rzeźnika"?

    "karać, ...bać, nie nagradzać, w wolnych chwilach prześladować!"....odbiegłeś od oryginału
    Padłam. Bazy, a co ty wiesz o ....wojsku? Z nieukrywaną babska ciekawością, czekam na cd, co też Bartolomeo spotkało z Twojej strony. Dokumentacja fotograficzna mile widziana

    Ostatnio edytowane przez bieszczadzka kuna ; 04-11-2014 o 19:25

  9. #9
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Zboki odgraniaste

    Buuuuuuuu. To ja idę na łatwiznę -w celu wypadów wieloosobowych (czyt. więcej niż 1), nabyłam drugi budzik. Jednak nie używam go (oczywiście) w sytuacjach codziennych. Zdravim Cię Kuno :)
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  10. #10
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Zboki odgraniaste

    Cytat Zamieszczone przez bieszczadzka kuna Zobacz posta
    Zafundował Ci "Bieg Rzeźnika"?
    Gorzej! Kazał mi zjeść kwaśnicę a na deser rzucił talerz pełen pierogów (wiem, wiem - profesjonaliści poniżej 70 sztuk nie schodzą) po czym popędził mnie w ... (się pisze). A po uczcie, jak wiadomo, po ruchomych piaskach się nie łazi

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •