Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Szlak Milforda

  1. #1
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Szlak Milforda

    Obejrzałem właśnie film o Szlaku Milforda, poczytałem i zachorowałem... normalnie zachorowałem by nim przejść. Poczekam kilkanaście dni, a może mi przejdzie, ale jeśli nie to... zaczynam najpierw "kasowe" przygotowania i... wyznaczam cel.
    No co? dobrze mieć cel!
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  2. #2
    Poeta Roku 2010
    Poeta Roku 2009
    Poeta Roku 2008

    Awatar WUKA
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Toruń
    Postów
    3,907

    Domyślnie Odp: Szlak Milforda

    Chciałbyś to zrobić ze zorganizowaną grupą i przewodnikiem czy indywidualnie?Dystans nie jest jakiś zatrważająco długi,wrażenia pewnie nie do zapomnienia,zwłaszcza poza sezonem!

  3. #3

    Domyślnie Odp: Szlak Milforda

    Trochę daleko.

  4. #4
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Szlak Milforda

    WUKA, chodzi o wrażenia!... okrzyknięty jako najpiękniejszy szlak na ziemi, widoki niesamowite. Jest "trochę" daleko i wymaga sporo logistyki i sporego zaplanowania. Ale to jak raz lubię. Na razie się nie nakręcam, muszę do tego na chłodno podejść.
    Z tego co już wiem, to z przewodnikiem jest drożej, ale i korzysta się z większych komfortów. Sama rezerwacja wejścia na ten szlak odbywa się na rok wcześniej i idzie się tylko w jednym kierunku (mówię o tamtejszym sezonie letnim). Muszę teraz ochłonąć, przespać się z tematem, przekalkulować, zorientować się z logistyką.
    Temat mnie kręci, ale i nieźle może wydrenować kieszeń... jest to droga impreza, ale i może być podróżą życia... a to jednak coś.
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  5. #5

    Domyślnie Odp: Szlak Milforda

    Recon, nie mówmy od razu o pieniądzach. Można na początek przejść tym szlakiem palcem po mapie lub myszą po ekranie komputera. To już daje przyjemność. Lubię takie rzeczy, więc mogę Ci towarzyszyć w wyprawie. Masz już jakieś mapy, opis trasy, itp?

  6. #6
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Szlak Milforda

    To na razie to... http://obiezyswiat.org/index.php?gallery=1314
    zdjęcia i mały opis tych co tam byli.
    Andrzej, Ty mnie nie podkręcaj
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar Jarek L
    Na forum od
    10.2006
    Rodem z
    Bardzo daleko od Bieszczadow...
    Postów
    152

    Domyślnie Odp: Szlak Milforda

    Ciekaw jestem, kto stwierdzil, ze to najpiekniejszy szlak swiat? Przyznam szczerze, ze zdjecia mnie na kolana nie rzucily, choc sa niebrzydkie.

  8. #8

    Domyślnie Odp: Szlak Milforda

    Recon, rozumiem, że tę mapę znasz już na pamięć:
    The Location of the Milford Track in New Zealand

    Mam już współrzędne tych wszystkich punkty i odpowiednie mapy do GSPu. Dochodzę właśnie do Chaty Clintona.
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  9. #9
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Szlak Milforda

    Oki Andrzej, zbieraj dane, ja na razie chcę głowę ochłodzić a później tak na spokojnie zebrać informacje jak tam dojechać, jak zarezerwować... osobiście wolałbym przez wyspecjalizowane biuro i ile cała przyjemność kosztuje(to najważniejsze!). Te wiadomości ustawią mi termin "kiedy?"... muszę przecież planować pod kątem kasy, a jest niemała... sama podróż samolotem to chyba 7 tysiaków albo i więcej, chociaż rezerwując wcześniej mozna coś uszczknąć.
    Tak więc na razie nie problem w mapach bo te to cieszą oko ale nic nie przynoszą więcej. Ten szlak trzeba przejść w 4 dni i ani szybciej ani wolniej, trzeba go przejść w jednym kierunku, chociaż po sezonie letnim (tamtejszym!) można w obu, ale wtedy ten szlak staje się b. niebezpieczny lub może być wręcz nie do przebycia (powodzie, lawiny, oberwania chmur i idzie się na swoją odpowiedzialność, trzeba załatwić wiele spraw np. łodzie na powrót... odpada więc ten sezon). Letni ma też swoje bo na dole potworny upał a na górze zimno... no ale to jest do łyknięcia jak się będzie na te ewentualności przygotowanym), są możliwe zmiany pogody nawet ekstremalnie(!) i wtedy nie ma zmiłuj trzeba iść... nie dochodzisz na czas tego 4 dnia nikt nie czeka z łódką na Ciebie a zabronione jest iść w odwrotnym kierunku(!!!). Ja sobie chłodzę głowę, ale jak Ty już masz raize fiber to dowiaduj się o jakieś biuro, które to organizuje i ile kasy chcą za to i ile wcześniej trzeba zrobić rezerwację.
    Ja zacznę też szukać, ale... na spokojnie
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  10. #10
    Poeta Roku 2010
    Poeta Roku 2009
    Poeta Roku 2008

    Awatar WUKA
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Toruń
    Postów
    3,907

    Domyślnie Odp: Szlak Milforda

    Oj, zupełnie jak mali chłopcy (ale to jest fajne).Podpytajcie Jaro o cudeńka chińskie - blizej,taniej a wcale nie mniej emocji i wrażeń!!!!

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Szlak graniczny
    Przez Krzyniuuu123 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 09-04-2014, 13:03
  2. Szlak na Matragonę
    Przez dziabka1 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 12:36
  3. Szlak na 3-4 dni
    Przez kondzo1983 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-04-2010, 09:18
  4. Szlak na Węgry
    Przez olga w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-06-2006, 21:15
  5. Czerwony szlak
    Przez elfica w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 28-03-2006, 23:14

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •