Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 42

Wątek: Wyślij książkę do Komańczy

  1. #21
    Bieszczadnik Awatar chris
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Kristiansand i ... ;)
    Postów
    870

    Domyślnie Odp: Wyślij książkę do Komańczy

    ... "aby wszystkie dzieci mialy dostep do wszytskich ksiazek?" > raczej niemożliwe, wszystkie dzieci tak, ale nie do wszystkich książek. Taka edukacyja LOL.

  2. #22

    Domyślnie Odp: Wyślij książkę do Komańczy

    Czy jeżeli używana książka, wyglądająca jak nowa, jest w czymś gorsza od tej z księgarni? Pytam z mojej własnej upierdliwości, bo wiem, że organizatorzy zbiórki boją się napływu, poobdzieranych starodruków.
    bieszczadzkagaleria:
    www.rudak-galeria.pl

  3. #23
    Bieszczadnik Awatar chris
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Kristiansand i ... ;)
    Postów
    870

    Domyślnie Odp: Wyślij książkę do Komańczy

    :) chodzi o czyszczenie tym prostym sposobem (biedne te nasze dziatki i takie goopie) powierzchni magazynowych, sugerowane przez co poniektóre wydawnictwa rozmaitym podmiotom, w tym szkołom? ?
    może BOSH? sory za capsa )

  4. #24

    Domyślnie Odp: Wyślij książkę do Komańczy

    Cytat Zamieszczone przez eldoopa Zobacz posta
    Czy jeżeli używana książka, wyglądająca jak nowa, jest w czymś gorsza od tej z księgarni? Pytam z mojej własnej upierdliwości, bo wiem, że organizatorzy zbiórki boją się napływu, poobdzieranych starodruków.
    poobdzierane starodruki (książki wydane przed 1800 rokiem) wysyłajcie do mnie

  5. #25
    Bieszczadnik Awatar kobieta_bieszczadzka
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    to tu ... to tam ...
    Postów
    1,099

    Domyślnie Odp: Wyślij książkę do Komańczy

    Cytat Zamieszczone przez barszczu Zobacz posta
    poobdzierane starodruki (książki wydane przed 1800 rokiem) wysyłajcie do mnie
    A 1815 r. może być ?

    A tak poważnie ... Jeżeli to mają być prezenty dla dzieciaków, to nie widzę sensu w dyskusji nowe czy stare w dobrym stanie... oczywiście, że nowe... PREZENT TO PREZENT ....Wnioskuję z doświadczeń niektórych osób, że dostawali książki jak popadnie, lecz akurat mi się tak trafiło, że wychowawca zawsze dobierał tematykę do zainteresowań ucznia... Nie trafiło mi się, żebym dostała książkę, która wylądowała w jakimś kącie... Można, więc założyć, że nauczyciele z Komańczy, również na tyle znają swoich podopiecznych, że nie będą wciskać na siłę... jak podleci.... Akcja słuszna, nienachalna i jak najbardziej popieram...
    Prawdziwa przyjaźń przychodzi wówczas, gdy cisza między dwojgiem ludzi nie jest męcząca....

  6. #26
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,344

    Domyślnie Odp: Wyślij książkę do Komańczy

    I ja dołożę się z książką, lub dwoma
    Długi

  7. #27
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2009
    Postów
    29

    Domyślnie Odp: Wyślij książkę do Komańczy

    Oczywiście, uczynię to z przyjemnością!! Chociaż z drugiej strony, każdy zainteresowany może przecież zadzwonić sam! Nr tel jest na początku tego wątku...

    Cytat Zamieszczone przez kobieta_bieszczadzka Zobacz posta
    Jeśli już posiądziesz taką wiedzę, mam nadzieję, że podzielisz się tutaj nią z nami...Sądzę, że inni chętnie by się również zapoznali z sugestiami Pani Dyrektor...

  8. #28
    Bieszczadnik Awatar kobieta_bieszczadzka
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    to tu ... to tam ...
    Postów
    1,099

    Domyślnie Odp: Wyślij książkę do Komańczy

    Niewątpliwie masz rację, lecz Pani Dyrektor pewnie już odebrała trochę takich telefonów i pewnie jeszcze odbierze, więc bądź ludzki i udostępnij ,,,,
    Prawdziwa przyjaźń przychodzi wówczas, gdy cisza między dwojgiem ludzi nie jest męcząca....

  9. #29
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2009
    Rodem z
    Podkarpacie
    Postów
    352

    Domyślnie Odp: Wyślij książkę do Komańczy

    W nawiązaniu do wcześniejszych wypowiedzi mam kilka refleksji:

    1. Pierwszy z mitów to tzw. bieszczadzka bieda. (bieda w Bieszczadach była i owszem – ale kiedyś). Nie róbmy hurtem dziadów z komanieckich dzieci, bo to je upokarza. Jak wszędzie, są tam rodziny bardziej i mniej zaradne, ale wszelkie uogólnienia są nieuprawnione

    2. Książki bezwzględnie muszą być nowe. Słusznie napisała Kobita Bieszczadzka – „prezent to prezent”.

    3. Książki będą wręczane dzieciom na koniec roku szkolnego. To szczególny moment i nie wyobrażam sobie sytuacji, że część dzieci otrzyma nowe, a część stare książki (choćby te najbardziej wartościowe)

    4. Pieniążki – czy książki?.
    Bezpieczniej jest wysłać pieniądze. Ale z wyborem konkretnych książek też nie będzie wielkiego problemu. To wcale nie muszą być rozprawy filozoficzne. Botanika, zoologia, historia, geografia, słowniki, atlasy – to całkiem bezpieczne obszary tematyczne do takich zakupów.

    PS. Pomysł jak najbardziej trafiony. W świecie pełnym wszechobecnych komórek, laptoków, multimediów i wirtualnej rzeczywistości – tradycyjna książka jest mądrym i eleganckim prezentem. Warto zastanowić się, czy w kolejnych latach nie powtórzyć tej akcji w innych miejscowościach.

    PS2. Używane książki są OK, ale nie przy takiej okazji
    Ostatnio edytowane przez wp.krzysztof ; 19-03-2010 o 09:35 Powód: literówki
    Sapere aude.

  10. #30
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie Odp: Wyślij książkę do Komańczy

    Cytat Zamieszczone przez kobieta_bieszczadzka Zobacz posta
    Niewątpliwie masz rację, lecz Pani Dyrektor pewnie już odebrała trochę takich telefonów i pewnie jeszcze odbierze, więc bądź ludzki i udostępnij ,,,,
    Przyłączam się do prośby Kobity - bądź ludzki i się podziel!

    Cytat Zamieszczone przez wp.krzysztof
    4. Pieniążki – czy książki?. Bezpieczniej jest wysłać pieniądze.
    Problem może polegać na tym, że na zbiórkę pieniędzy potrzebna jest zgoda MSWiA. Kiedyś koleżance rozsypał się wózek inwalidzki i robiliśmy pilną zrzutkę na nowy. Początkowo chcieliśmy, żeby było zgodnie z prawem, ale okazało się, że najłatwiej, najszybciej i najbardziej logicznie jest... hmmm... mocno nagiąć prawo A Pani Dyrektor z Komańczy, urzędnikowi samorządowemu, raczej nie przystoi... Pozdrawiam

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. okolice Komańczy
    Przez chocolatki w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-02-2015, 19:03
  2. Z Komańczy do Cisnej
    Przez Leuthen w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 28-07-2011, 23:53
  3. Parking w Komańczy poszukiwany
    Przez PiotrB w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-02-2010, 13:49
  4. Zaproszenie do Komańczy na Imprezę
    Przez leszczu w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-08-2008, 23:36
  5. Narty w Komańczy
    Przez raynorq w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-01-2004, 00:31

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •