Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Wyjazd w Bieszczady

  1. #1
    Roghalik
    Guest

    Domyślnie Wyjazd w Bieszczady

    Witam ; D. Chcę się wybrać w Bieszczady za rok na wakacje.. Ale...
    Nie mam zielonego pojęcia co i jak w Bieszczadach, mam nadzieje, że mi pomożecie :P.
    Więc tak. Znacie może jakieś dobre plecaki w góry : P? Najlepiej, gdyby były z tymi gąbkami na kręgosłup ^^.
    Gdybym chciał jechać z namiotem, to jak to jest z rozbiciem się? Czy można rozbić się, gdziekolwiek się chce, czy są jakieś miejsca wyznaczone do tego :P?
    Co ze sobą zabrać oprócz plecaka i namiotu ;P? Jakiś nożyk może, mapy, kompas :d
    Są może organizowane jakieś wypady w Bieszczady :d? Z mojej okolicy nikomu zbytnio się nie uśmiecha jechać. To się wykręcają, że nie mają kasy itd.
    Sam mam dopiero 17 lat. Za rok miałbym 18 lat i to pewnie by mi ułatwiło wyjazd ^^.
    Pozdrawiam, Rafał : )

  2. #2
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie Odp: Wyjazd w Bieszczady

    Odpowiedzi na wszystkie swoje pytania znajdziesz na forum, wystarczy poszukać. Witaj na forum :)

  3. #3
    Literat Roku 2013

    Awatar trzykropkiinicwiecej
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Nigdziebądź nad Osławą
    Postów
    1,841

    Domyślnie Odp: Wyjazd w Bieszczady

    Witaj...
    Oficjalne przywitania w offtopiku :)

    Na początek to poczytaj książek o wędrowaniu i górach... możesz tez fora internetowe ale niszczą oczy i egzystujący tam ludzie mają pod kopułą tylko Góry co może być zwodnicze w kilku innych kwestiach :)
    Jest taki zwyczaj, że wybierając się pierwszy raz w Bieszczady, w plecaku musisz przywieźć spory kamień (niektórzy przywożą cegłówki ale nie pasuje to do obrządku w tym regionie)taki symbol szacunku , że wniesiesz to co rozdepczesz... i zostawić gdzieś na szlaku. Najlepiej dwa... to będzie znaczyć że tu wrócisz...
    Najważniejsze na szlaku to wyobraźnia i dobre przygotowanie.. zadbaj o kondycję, żebyś nie musiał wracac karetką z gór do domu. Porządny plecak i Niezawodne Buty! Lepiej wydać więcej na te elementy bo to będą Twoi przyjaciele na lata. Odezwą się pewnie specjaliści od samego sprzętu, to nie moja dziedzina.
    Możesz wstąpić do harcerstwa lub innego koła, kółka, organizacji.. jeśli jesteś sam.. zawsze spotkasz tam ludzi doświadczonych z bogatą wiedza na ten temat, którzy powoli wprowadzą Cię w klimat i nauczą czego trzeba. Zawsze znajdzie się ktoś chętny na wyjazd w takim gronie. Masz jeszcze sporo czasu.. więc ... powoli.. inni coś dopiszą i się uzbiera poradnik.... są tez wątki pokrewne na forach internetowych.. więc przeglądaj.. czytaj..rozmawiaj... ucz się...
    I nie zapomnij o kamieniach.. to bardzo ważne żeby poskromić duchy Gór!
    Ostatnio edytowane przez trzykropkiinicwiecej ; 14-03-2010 o 21:25 Powód: +

  4. #4
    Roghalik
    Guest

    Domyślnie Odp: Wyjazd w Bieszczady

    Dzięki ^^. Czekam na dalsze porady :p. A o kamieniach z pewnością nie zapomnę ;P

    Ostatnio edytowane przez Roghalik ; 14-03-2010 o 21:48

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Wyjazd w Bieszczady

    Polecę coś konkretnego.
    Taką publikację, która jest wydana pod szyldem PTTK, mam przyjemność być jej współautorką a jest dostępna bezpłatnie.
    Tutaj w wersji elektronicznej (pełnej) ale ponoć szkoły mają mieć dostęp do wersji papierowej:

    http://www.pttk.pl/publikacje/ww/wyb...wedrowanie.swf

    Jest tam sporo napisane o potrzebnym do wędrówki sprzęcie (co znacznie wykracza poza to co można po raz kolejny napisać w jednym wątku na forum).

    Zaś jeśli chodzi konkretnie o Bieszczady - to polecam przewodnik:

    http://www.rewasz.com.pl/php/strony/...zielczoscY=768

    Nie wiem czy nie zostanie to potraktowane jako reklama i wycięte (proszę jednak moderatora a by był tak uprzejmy i nie wycinał - to informacja a nie reklama), ale zaprzyjaźnione biuro podróży organizuje m.in w Bieszczadach obozy wędrowne.
    Nie trzeba mieć nawet skończonych 18 lat (wystarczy 16), można pojechać już w tym roku:

    http://www.wierchy.pttk.pl/?s/_punkt....id/_188#p1166

    Pozdrowienia

    Basia

  6. #6
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2004
    Rodem z
    tarnobrzeg
    Postów
    526

    Domyślnie Odp: Wyjazd w Bieszczady

    Czy ktoś się wybiera na ŚWIĘTA WIELKANOCNE 2010 W BIESZCZADY?
    mAAtylda

  7. #7
    Poeta Roku 2011
    Awatar Piskal
    Na forum od
    10.2008
    Rodem z
    Toporzysko/Toruń
    Postów
    2,278

    Domyślnie Odp: Wyjazd w Bieszczady


  8. #8
    niki09
    Guest

    Domyślnie Wyjazd w Bieszczady

    witam bieszczadników
    od dwóch lat jeśli nie dłużej marzy mi się urlop w bieszczadach. w tym roku na początku września zrealizuję swoje marzenie (w końcu po to są). ale..
    no właśnie to "ale" kieruję do was. W planach mamy wyjazd w 6 osób i 1,5 roczny syn tak więc kwestia dobrego zakwaterowania. od miesiąca przeglądam oferty poczynając od Mucznego przez Smolnik, myslałem o Bystre, ostatnio Wetlina no i Ustrzyki Górne (ze względu na swoje położenie) ale w Ustrzykach najmniej propozycji noclegów znalazłem w necie. Stąd pytanie do pomocnych znawców. Mi w głowie tylko szlaki, połoniny, szczyty i tak bez końca ale żona i pozostałe kobiety w tym 1,5 roczny synek nie będą zachwyceni więc dla nich pozostanie zorganizowanie innych atrakcji. w bieszczady dostaniemy sie samochodem. Zakładam że pozostaną cztery koła do dyspozycji innych, mi z innymi pozostaną nogi tak więc czy wybierając sie na szlak i wracając inną drogą mogę liczyć na jakiś transport ze strony zamkieszkałych w bieszczadach?
    narazie tyle pytań do was mam. inne napewno wkrótce.
    naprawdę będę wdzięczny za wszelkie wkazówki, podpowiedzi i odpowiedzi.
    pozdrawiam



    Edit: Dokleiłam ten post do istniejącego wątku o podobnej tematyce... Proszę sprawdzać przed zamieszczeniem zapytania, czy nie istnieje na forum już takie pytanie... Pozdrawiam k_b
    Ostatnio edytowane przez kobieta_bieszczadzka ; 17-03-2010 o 20:12

  9. #9
    sturnus
    Guest

    Domyślnie Odp: Wyjazd w Bieszczady

    Cytat Zamieszczone przez mAAtylda Zobacz posta
    Czy ktoś się wybiera na ŚWIĘTA WIELKANOCNE 2010 W BIESZCZADY?

    Chyba ja... Alo to tak bez związku z tematem. A w związku z tematem to piszesz Rafale że z Twojej okolicy to "innym się nie usmiecha" A co to za okolica?

    Pozdrawiam

  10. #10
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2007
    Postów
    204

    Domyślnie Odp: Wyjazd w Bieszczady

    Cytat Zamieszczone przez mAAtylda Zobacz posta
    Czy ktoś się wybiera na ŚWIĘTA WIELKANOCNE 2010 W BIESZCZADY?
    Ja, najprawdopodobniej w Wielką Sobotę.
    "Zakochanemu w górach wielkomiejskiemu szczurowi humor poprawia się już nawet na widok kopca Ślęży ... " Aleksander Lwow

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Pierwszy wyjazd w Bieszczady
    Przez szyszy w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 06-04-2013, 13:12
  2. Pierwszy wyjazd w Bieszczady.
    Przez lilelo w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 07-06-2012, 15:47
  3. Letnio-jesienny wyjazd w Bieszczady
    Przez chwastek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 100
    Ostatni post / autor: 26-06-2009, 15:50
  4. Co polecacie na pierwszy wyjazd w Bieszczady??
    Przez Fazi w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 08-06-2005, 22:29

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •