Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: II Bieszczadzka Wyprawa Zimowa 2011

  1. #1

    Domyślnie II Bieszczadzka Wyprawa Zimowa 2011

    Ponieważ kolejna zima (2011) coraz bliżej, to czas zacząć rezerwować terminy

    A więc, moi drodzy uczestnicy tegorocznej "czerwonej zimowej eskapady" (oraz potencjalni nowi ) rozmawialiśmy nt kolejnego pomysłu, czyli zimowego przejścia szlaku granicznego (niebieskiego).

    Czekam na razie na pomysły co do długości trasy.
    Czy będzie to tylko granica od Łupkowa do UG, czy też dalej np. przez Siodło na Bukowe z odbiciem do Mucznego.
    Po doświadczeniach tegorocznych myślę, że UG to max.
    Myślę też, że 9 dni może nie starczyć, tak jak to było i w tym roku.
    Teren mnie "wczasowy" , nie będzie spanka po goprówkach

    Wstępnie plan trasy podzieliłem sobie tak:
    Dzień 1. Łupków - Wysoki Groń ok.6h
    Dzień 2. Balnica - ok7h
    Dzień 3. Roztoki Grn- ok.7h
    Dzień 4. Płasza -ok. 8h
    Dzień 5. Przeł. pod Borsukiem - ok. 6h
    Dzień 6. Kremenaros - ok.8h
    Dzień 7. Ustrzyki Górne przez W.Rawkę - ok. 8h.

    To plan zimowy mocno optymistyczny przy umiarkowanych warunkach śniegowych.
    Teraz biorąc pod wzgląd tegoroczny luty, należy jeszcze wszystko podzielić przez dwa i wychodzi nam 14 dni.

    Przy sprzyjających warunkach powinniśmy jednak dać radę w 10dni.

    Po drodze mamy jedynie dwa bezpieczne miejsca odwrotu w Balnicy i Roztokach.
    Poza tym cały czas idziemy szczytami.
    Trzeba jeszcze brać pod uwagę znakowanie szlaku, które w zimie na wielu odcinkach tego szlaku nie będzie widoczne (więc zostaje kompas, no ewentualnie GPS).

    Termin? Chyba jak i w tym roku luty.
    Ilość uczestników: max. 10 osób.
    Spanko: tylko namiocik
    Woda=śnieg
    Jedzenie-lio.

    Czekam na Wasze opinie.
    Wyżej wymieniony post wyraża moje zdanie w dniu dzisiejszym, być może takie samo będzie w dniu jutrzejszym, jednakże zastrzegam sobie prawo zmiany zdania w każdym momencie bez podania przyczyny :)

  2. #2
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2006
    Rodem z
    Poznań/Szczecin
    Postów
    713

    Domyślnie Odp: II Bieszczadzka Wyprawa Zimowa 2011

    Piotrze - a co z tymi wyprawami partnerskimi - chodzi mi o stronkę z Twojego podpisu?

    Co do opinii - ja bym uderzał przy takim przez Was posiadanym czasie np. na Ukrainę :) Ale to moje zboczenie które mógłbym określić: "ok, Biesy schodziłem latem, zdążę tam jeszcze wrócić, teraz czas obserwować Ukrainę, która odchodzi w przeszłość, w bardzo szybkim tempie"

    Tak na szybko to wydaje mi się że plan przyszłoroczny będzie sporo łatwiejszy i przyjemniejszy aniżeli tegoroczny - głównie ze względu na brak dużej ilości przewyższeń - jak tarabanienie się z Cisnej w górę na Okrąglik(tak,wiem, nie doszło do skutku) czy ze Smereka, z Berehów- rozumisz.

    Drugą rzeczą ułatwiającą jest przecinka graniczna lub jej zarysy która przez większość terenu powinna Was ładnie prowadzić + słupki graniczne z punktacją działającą jak GPS(przy odpowiedniej mapie).

    Rzeczą utrudniającą - jest tak jak piszesz "no mercy" i brak bacówkowania, ale jakie to piękne zarazem :) No i bardzo prawdopodobne że nie spotkacie za dużo luda po drodze :) Wydaje mnie się że posiadając dobrą ekipę to 7dni jest na luzie, ale wiadomo - zależy od ludzi ich determinacji do np. wstawania porannego i napinania w ciągu dnia :)

    pozdrawiam, Pete
    "There is no such thing like too much snow" - Doug Coombs

  3. #3
    diabel-1410
    Guest

    Domyślnie Odp: II Bieszczadzka Wyprawa Zimowa 2011

    OK.BOSS-ja się piszę no chyba że tamto wypali-nie mówię głośno żeby nie zapeszyć

  4. #4

    Domyślnie Odp: II Bieszczadzka Wyprawa Zimowa 2011

    Z wyprawami partnerskimi musisz jeszcze wytrzymać troszkę
    Co do Ukrainy zimą, to bym się nie odważył, bo nie byłem latem.
    Co do trudności, to 100kroć większe sprawił nam odcinek leśny do Cisnej niż dalej wyższymi partiami, a graniczny jest właśnie również zalesiony w większej części i stąd moje obawy. Po ostatnich doświadczeniach trasy Komańcza-Żebrak marsz bez rakiet, to katorga, dlatego odpuściliśmy trasę Żebrak-Smerek, właśnie z powodu braku rakiet. Przy większych opadach śniegu słupków granicznych można nie widzieć.
    Spać na śniegu wprost uwielbiam serio.
    Wyżej wymieniony post wyraża moje zdanie w dniu dzisiejszym, być może takie samo będzie w dniu jutrzejszym, jednakże zastrzegam sobie prawo zmiany zdania w każdym momencie bez podania przyczyny :)

  5. #5

    Domyślnie Odp: II Bieszczadzka Wyprawa Zimowa 2011

    Cytat Zamieszczone przez diabel-1410 Zobacz posta
    no chyba że tamto wypali-nie mówię głośno żeby nie zapeszyć
    jak wypali, to się plany zmieni
    ale nie mówię głośno, żeby nie zapeszyć
    Wyżej wymieniony post wyraża moje zdanie w dniu dzisiejszym, być może takie samo będzie w dniu jutrzejszym, jednakże zastrzegam sobie prawo zmiany zdania w każdym momencie bez podania przyczyny :)

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar elaslob
    Na forum od
    08.2007
    Rodem z
    Ustrzyki Dolne
    Postów
    76

    Domyślnie Odp: II Bieszczadzka Wyprawa Zimowa 2011

    Diabeł mam nadzieję, że tamto wypali a ja się na wyprawę oczywiście piszę póki co.
    Pozdro i do usłyszenia za tydzień
    "Dlaczego są takie piękne Dlaczego tak złe dla ludzi Dlaczego moje Bieszczady Tak kocham i nienawidzę" KSU

  7. #7
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2006
    Rodem z
    Poznań/Szczecin
    Postów
    713

    Domyślnie Odp: II Bieszczadzka Wyprawa Zimowa 2011

    Cytat Zamieszczone przez PiotrB Zobacz posta
    Z wyprawami partnerskimi musisz jeszcze wytrzymać troszkę
    .

    Pls żeby to nie było nic komercyjnego, pls....

    P.
    "There is no such thing like too much snow" - Doug Coombs

  8. #8

    Domyślnie Odp: II Bieszczadzka Wyprawa Zimowa 2011

    Cytat Zamieszczone przez Petefijalkowski Zobacz posta
    Pls żeby to nie było nic komercyjnego, pls....

    P.
    spoko spoko, jeszcze sam nie wiem co to z tego będzie, ale komercji nie przewidujemy
    Wyżej wymieniony post wyraża moje zdanie w dniu dzisiejszym, być może takie samo będzie w dniu jutrzejszym, jednakże zastrzegam sobie prawo zmiany zdania w każdym momencie bez podania przyczyny :)

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar taxus10
    Na forum od
    10.2009
    Postów
    138

    Domyślnie Odp: II Bieszczadzka Wyprawa Zimowa 2011

    hm ja z chęcią bym uderzył z wami aczkolwiek 10 dni odpada ze względu na ograniczone zasoby urlopowe ale może kilka dni się uda na doczepkę np. od łupkowa i dalej w stronę balnicy ,co prawda praktycznie jestem tam dzień w dzień wszak to miejsce mojej pracy a wędrówkę w okolicy balnicy można sobie ździebko ułatwić idąc po torach :) one praktycznie biegną przy samym szlaku i granicy RP oczywiście tylko na pewnym odcinku
    Kamil

  10. #10
    sturnus
    Guest

    Domyślnie Odp: II Bieszczadzka Wyprawa Zimowa 2011

    Cytat Zamieszczone przez PiotrB Zobacz posta
    Czy będzie to tylko granica od Łupkowa do UG, czy też dalej np. przez Siodło na Bukowe z odbiciem do Mucznego.
    No.. oficjalnie to możesz tylko do Rawek. Dalej już "nielzja!" A zimą to bedzie Was widać że ho! ho! Ten kawałek granicy to granica strefy Shengen!

    Cytat Zamieszczone przez PiotrB Zobacz posta
    Teren mnie "wczasowy" , nie będzie spanka po goprówkach
    Też dramatu nie ma! Masz Balnicę, wiatę w Roztokoch, wiatę za Rabią, wiatę pod Czerteżem. No i sporo dobrych miejsc do biwakowania.

    Cytat Zamieszczone przez PiotrB Zobacz posta
    Po drodze mamy jedynie dwa bezpieczne miejsca odwrotu w Balnicy i Roztokach.
    No masz jeszcze zejście z Okrąglika i Płaszy na Smerek, z Rabiej na Wetlinę, Z Dziurkowca i Czerteża na Słowację można, a pomiędzy Rabią a Czerteżem sporo możliwości zejścia (awaryjnego) na Moczarne.

    Cytat Zamieszczone przez PiotrB Zobacz posta
    Trzeba jeszcze brać pod uwagę znakowanie szlaku, które w zimie na wielu odcinkach tego szlaku nie będzie widoczne (więc zostaje kompas, no ewentualnie GPS).
    Ej! no szlak jest dobrze oznakowany, choćby słupkami granicznymi! No i "wyrżnięty" pas ziemi niczyjej

    Pozdrawiam

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Zimowa wędrówka.
    Przez Basia Z. w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 20-04-2012, 13:48
  2. Bieszczadzka wyprawa wiosenna 2011-kwiecian -Maj-Ustrzyki G -Krynica G
    Przez janusz0222 w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 20-01-2011, 18:10
  3. Bieszczadzka wyprawa piskalska
    Przez Piskal w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 22-06-2009, 20:17
  4. Zimowa wyprawa K-1 (relacja)
    Przez Henek w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-01-2006, 01:04
  5. Zimowa pora
    Przez asiczka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-12-2002, 00:56

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •