Strona 1 z 14 1 2 3 4 5 6 7 8 11 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 132

Wątek: Para prezydencka spocznie na Wawelu, w krypcie obok Józefa Piłsudskiego

  1. #1
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2009
    Rodem z
    Podkarpacie
    Postów
    352

    Domyślnie Para prezydencka spocznie na Wawelu, w krypcie obok Józefa Piłsudskiego

    Para prezydencka spocznie na Wawelu, w krypcie obok Józefa Piłsudskiego, natomiast ciało ostatniego prezydenta na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego spocznie w warszawskiej Świątyni Opatrzności Bożej.

    http://www.tvn24.pl/-1,1652070,0,1,s...wiadomosc.html

    Ja sam jestem zaskoczony i nie wiem, co mam o tym sądzić.
    Ostatnio edytowane przez wp.krzysztof ; 13-04-2010 o 20:04 Powód: uzupełnienie
    Sapere aude.

  2. #2
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Postów
    1,823

    Domyślnie Odp: Para prezydencka spocznie na Wawelu, w krypcie obok Józefa Piłsudskiego

    Pomysł moim zdaniem niedobry, emocje biorą górę, czemu się nie ma co dziwić.

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Domyślnie Odp: Para prezydencka spocznie na Wawelu, w krypcie obok Józefa Piłsudskiego

    dziwić się trzeba....Pomysł wielce kontrowersyjny- przy wyborze tylu miejsc

  4. #4
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2009
    Rodem z
    Podkarpacie
    Postów
    352

    Domyślnie Odp: Para prezydencka spocznie na Wawelu, w krypcie obok Józefa Piłsudskiego

    Kilkaset osób protestuje przeciwko pochówkowi Lecha Kaczyńskiego na Wawelu. Protestujący zgromadzili się na ulicy Franciszkańskiej w Krakowie, na przeciwko "okna papieskiego" w budynku kurii.

    http://www.tvn24.pl/-1,1652092,0,1,n...wiadomosc.html
    Sapere aude.

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar Pyra.57
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    stolica Pyrlandii
    Postów
    1,596

    Domyślnie Odp: Para prezydencka spocznie na Wawelu, w krypcie obok Józefa Piłsudskiego

    Ot i chichot historii, obok socjalisty pochowa się endeka. Ale to Polska właśnie. Miasto, które odmawia za życia honorowego obywatelstwa po śmierci jest godne przyjąć jego doczesne szczątki. Nie wiem jak to rozumieć.
    pozdrawiam
    Marek

  6. #6
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Postów
    1,823

    Domyślnie Odp: Para prezydencka spocznie na Wawelu, w krypcie obok Józefa Piłsudskiego

    Cytat Zamieszczone przez tomas pablo Zobacz posta
    dziwić się trzeba....Pomysł wielce kontrowersyjny- przy wyborze tylu miejsc
    Emocjom nie trzeba się dziwić.

    A pomysł ten, to inna sprawa.

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Domyślnie Odp: Para prezydencka spocznie na Wawelu, w krypcie obok Józefa Piłsudskiego

    tak. samo miejsce odgrodzi Go od ludzi. Zimna sala muzeum. Na Powązki czy do Świątyni Opaczności jakoś łatwiej dotrzeć .........Myślę że to pomysł Jarosława, ale to tylko moje spekulacje

  8. #8
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Para prezydencka spocznie na Wawelu, w krypcie obok Józefa Piłsudskiego

    A ja tak pozornie mam pytanie niezwiązane z tematem, bo nie posiadam TV.
    Czy prawdą jest, że idzie w górę składka emerytalno-rentowa od nowego roku?W piątek podobno jakieś informacje były, no ale "całe szczęście" były inne ważniejsze.
    A dlatego to pozornie niezwiązane z tematem, bo jeśli z tym rozporządzeniem to prawda, to nawet nikt tego nie zauważy w tym hałasie co to teraz jest i może o to właśnie chodzi?Kłoćcie się Polaczki i żołądkujcie o rzeczy nieistotne, niemające żadnego wpływu na wasze życie,a my w tym czasie...
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  9. #9

    Domyślnie Odp: Para prezydencka spocznie na Wawelu, w krypcie obok Józefa Piłsudskiego

    Cytat Zamieszczone przez wp.krzysztof Zobacz posta
    Kilkaset osób protestuje przeciwko pochówkowi Lecha Kaczyńskiego na Wawelu. Protestujący zgromadzili się na ulicy Franciszkańskiej w Krakowie, na przeciwko "okna papieskiego" w budynku kurii.

    http://www.tvn24.pl/-1,1652092,0,1,n...wiadomosc.html
    Spontaniczny protest organizowany przez działacza PO.

    Swoją drogą to ponoć pomysł kard. Dziwisza, zaakceptowany przez rodzinę. Nawet jeśli budzi kontrowersje, to akurat tutaj nie powinno robić na ten temat żadnej debaty.

  10. #10
    Literat Roku 2013

    Awatar trzykropkiinicwiecej
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Nigdziebądź nad Osławą
    Postów
    1,841

    Domyślnie Odp: Para prezydencka spocznie na Wawelu, w krypcie obok Józefa Piłsudskiego

    Spór stary jak nasz kraj... ot chichot teraźniejszości raczej... wszak słowem Kapuścińskiego... "historia to nie przerwany ciąg teraźniejszości, który dla ludzi wówczas żyjących był najukochańszym dniem dzisiejszym" Czy aby dziwi? Skądże znowu... toż to tradycja nasza... gzie pochować superbohatera...
    Księdza Twardowskiego pochowano wbrew jego woli w świątyni opatrzności, na rozkazy jenerała Glempa, co by był jak lep na.. dobrze wiemy na co... prestiż wzrasta, mimo tego że nieboszczyk zaznaczył w testamencie pochówek obok grobu rodziców na Powązkach, nawet wykupił sobie tam kwaterę... a dziś? Leży na wielkim placu budowy.
    Kogo tam jeszcze mamy... (Asiu to Tobie, odnośnie życiorysów, takie Śmierciorysy :) O Miłosza tez darli skórki... że komuch, że nie na Skałke, że prawica nie chce... Słowacki obok Mickiewicza? Nie wiem czy za sobą przepadali... Tzw. "spór wawelski" dotyczący Piłsudskiego i jego Kalwinizmu... oj działo się działo... A Stanisław August Poniatowski... wszak nie Jego znaleźli w sprowadzonej trumnie, jeno świńskie kości i płaszcz koronacyjny... Trudno Wyspiańskiego uznać za miłośnika kościoła i vice versa.. tak twórczość jak i bogate życie osobiste... Dłuuugo by można o tych naszych pochówkach.. więc obecny jest chyba na miejscu ze względu na "kontrowersyjną wartość tradycyjną", choć niektórym nie w smak... Jak dla mnie to nawet na księżycu można...
    (chaotyczność zamierzona)

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Na niebiesko. Ciąg dalszy nastąpił
    Przez bartolomeo w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 83
    Ostatni post / autor: 09-07-2015, 08:20
  2. Cisna - klub piłkarski
    Przez ninka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-07-2005, 10:26

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •