Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Mój kwietniowy pobyt w Bieszczadach

  1. #1
    Bieszczadnik Awatar Wojtek1121
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    323

    Domyślnie Mój kwietniowy pobyt w Bieszczadach

    W ostatnią sobotę wybraliśmy się z Lucyną na Słowację. Podróż zaczęliśmy od przejścia granicznego w Roztokach Górnych które przekroczyliśmy samochodem, żadnych znaków zakazu nie było.Na pierwszym skrzyżowaniu postanowiłem zjechać i spenetrować drogę która na mapie była bez wylotu po przejechaniu kilku kilometrów napotkaliśmy zwalone drzewa i wtedy zarządziliśmy odwrót.Po chwili zjechał nam drogę samochód ze strażnikami leśnymi, zaczęli szwargotać do mnie po słowacku i mówić coś o pokutu jak z początku myślałem, że chodzi o pokutę którą zadaje ksiądz w kościele trochę byłem zdziwiony takim potraktowaniem. Później dotarło do mnie o co im chodzi i wytłumaczyłem im jak na początku zrozumiałem ich propozycję pokutu co ich niezmiernie rozbawiło.Powiedziałem im w jaki sposób wjechałem na Słowację i pożegnaliśmy się bez mandatu. Dalej pojechaliśmy w kierunku Stariny trzymając po drodze zmyliłem kierunki i wylądowaliśmy na drodze na której leżało dużo zwalonych gałęzi można powiedzieć dżungla . Wielka Pani Przewodnik Lucyna torowała drogę uprzątając gałęzie tudzież je naginała abym mógł jechać. Później jeszcze była do pokonanie wyrwa w drodze którą pokonaliśmy z duszą na ramieniu. Gdy już uradowani, że już koniec naszej eskapady i widać było normalną drogę pojawił się szlaban okręcony łańcuchem z kłódką i nie miła perspektywą odwrotu.Jakoś daliśmy sobie radę z przeciwnościami losu i szybko dojechaliśmy do Zalewu. Wdrapaliśmy się na taras widokowy i podziwialiśmy piękną wodę oraz otaczający krajobraz.W drodze powrotnej przez Radoszyce wstąpiliśmy do Zagrody Chryszczatej gdzie podstępnie uwięziłem Lucynę w więziennej celi i szantażując ją długim pobytem uzyskałem od niej obietnicę, że na najbliższym Kimbie zatańczy na rurze przed uczestnikami spotkania. Dodam , że deklaracja Lucyny jest obwarowana pewnym warunkiem. Później wjechaliśmy pod schronisko na górze w Smolniku zadumaliśmy się nad zgliszczami i zrobiłem parę zdjęć i nakręciłem mały klip filmowy. Po drodze odwiedziliśmy Bożenę w Duszatynie a następnie Adama ( dawny prowadzący schronisko w
    Łupkowie) który obecnie mieszka wraz z rodziną w Prełukach i zaprasza do siebie do urządzanego gospodarstwa agroturystycznego , pierogi już lepi.Dalej wzdłuż Osławy pojechaliśmy do Rzepedzi na chwilę wyjechaliśmy na asfalt poprzez Turzańsk wjechaliśmy na górę Kamionkę i po pewnej chwili ukazało się jeziorko bobrowe. Jadąc w kierunku Baligrodu było jeszcze spotkanie w chatce z innymi uczestnikami forum. W tym dniu zrobiłem ponad 270km telepiąc się nie najlepszymi drogami. W przygotowaniu relacja filmowa.
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar Wojtek1121
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    323

    Domyślnie Odp: Mój kwietniowy pobyt w Bieszczadach

    Jeszcze parę zdjęć
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    Ostatnio edytowane przez Wojtek1121 ; 15-04-2010 o 14:53 Powód: nie wysłane zdjęcia

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar Pyra.57
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    stolica Pyrlandii
    Postów
    1,596

    Domyślnie Odp: Mój kwietniowy pobyt w Bieszczadach

    Smutny widok pogorzeliska. W lipcu z Tobą widzieliśmy jeszcze schronisko w całej okazałości. Ale Wojtek jak mogłeś Lucynę zamknąć w tiurmie?
    pozdrawiam
    Marek

  4. #4
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Odp: Mój kwietniowy pobyt w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez Pyra.57 Zobacz posta
    ... Ale Wojtek jak mogłeś Lucynę zamknąć w tiurmie?
    Marku! Obietnica tańca na rurze - BEZCENNA!!!!
    bertrand236

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar Wojtek1121
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    323

    Domyślnie Odp: Mój kwietniowy pobyt w Bieszczadach

    Pozostałości schroniska http://www.youtube.com/watch?v=UKJqYriCAAQ

  6. #6
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Mój kwietniowy pobyt w Bieszczadach

    W sumie więcej pozostałości po jesiennych śniegołomach niż wiosennej zieloności.
    Z ciekawością przeczytałem ten raport kwietniowy, tylko to uwięzienie
    czyż to nie jest karalne ?

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar olgaa
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    721

    Domyślnie Odp: Mój kwietniowy pobyt w Bieszczadach

    A ja poproszę o fotki Lucyny uwięzionej bo z tego co widziałam to niezle po wyprawie wyglądała i humor jej dopisywał:)

  8. #8
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Mój kwietniowy pobyt w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    W sumie więcej pozostałości po jesiennych śniegołomach niż wiosennej zieloności.
    Jak te śniegołomy przerosną zielskiem to będzie dopiero megachaszcz
    Pozdrav

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: Mój kwietniowy pobyt w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez Wojtek1121 Zobacz posta
    ......do Zagrody Chryszczatej gdzie podstępnie uwięziłem Lucynę w więziennej celi i szantażując ją długim pobytem uzyskałem od niej obietnicę, że na najbliższym Kimbie zatańczy na rurze przed uczestnikami spotkania. Dodam , że deklaracja Lucyny jest obwarowana pewnym warunkiem....
    Chwała Ci za to Wojtku ,jak to zrobiłes ? Wierzę ,że cyrograf został spisany, w tej sytuacji warto być na KIMB
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar Wojtek1121
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    323

    Domyślnie Odp: Mój kwietniowy pobyt w Bieszczadach

    olgaa zdjęcie Lucyny uwięzionej mam ale brak zgody na publikację publiczną. Pewnie podczas Kimbu będzie możliwe do obejrzenia na moim laptopie.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Zimowy pobyt w Bieszczadach - z dzieckiem
    Przez Xysiu w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-12-2012, 11:49
  2. Mój pierwszy pobyt w Bieszczadach.
    Przez Quentin w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 110
    Ostatni post / autor: 19-08-2007, 05:08
  3. [Wołosate] Kilkudniowy pobyt w Bieszczadach dla 2 osob .
    Przez Marcin w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-09-2001, 10:43
  4. [Ustrzyki Górne] Pobyt w Bieszczadach 07.2001
    Przez Anonymous w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-06-2001, 15:43
  5. [Muczne] Pobyt w Bieszczadach
    Przez Jacek w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-06-2001, 19:35

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •