Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Jaworzec - UG - czas przejścia

  1. #1

    Domyślnie Jaworzec - UG - czas przejścia

    Witam serdecznie,
    przepraszam jeśli powtarzam pytanie, jestem tu nowy.

    Czy ktoś mógłby mniej więcej ocenić ile trzeba czasu na przejście ze schroniska w Jaworcu do Ustrzyk Górnych normalnym tempem (przez obie połoniny czerwonym i do przełęczy Orłowicza czarnym) ? Czy grupa mało doświadczonych osób zrobi tą trasę w jeden dzień?

    To samo pytanie co do trasy Cisna - Jaworzec (czerwonym szlakiem na Okrąglik, pozniej na dol - Smerek i do jaworca przez Kalnicę)

    Wielkie dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie Odp: Ile czasu?

    Cytat Zamieszczone przez Jacoslaw Zobacz posta
    Witam serdecznie,
    przepraszam jeśli powtarzam pytanie, jestem tu nowy.

    Czy ktoś mógłby mniej więcej ocenić ile trzeba czasu na przejście ze schroniska w Jaworcu do Ustrzyk Górnych normalnym tempem (przez obie połoniny czerwonym i do przełęczy Orłowicza czarnym) ? Czy grupa mało doświadczonych osób zrobi tą trasę w jeden dzień?

    To samo pytanie co do trasy Cisna - Jaworzec (czerwonym szlakiem na Okrąglik, pozniej na dol - Smerek i do jaworca przez Kalnicę)

    Wielkie dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam
    Witaj na Forum. Nie ma za co przepraszać.
    Czasy przejść masz podane na każdej mapie turystycznej.
    Jeżeli byliście już kilka razy w Bieszczadach i szliście tymi szlakami, to moim zdaniem powinniście dać radę.
    Ale skoro pytasz, to chyba nie byliście.
    Moje zdanie jest takie. Może wam się udać pod warunkiem, że wyjdziecie naprawdę wcześnie rano, okolice godz. najpóźniej 5, zwłaszcza w przypadku Jaworzec-UG, gdzie w zależności od warunków pogodowych i długości odpoczynków i oczywiście kondycji dotarcie może zająć nawet 12h.
    Trasę Cisna-Jaworzec natomiast oceniam na jakieś 8-9h maksymalnie.
    Reasumując: Cisna-Jaworzec - raczej tak, Jaworzec-UG - niekoniecznie lub raczej nie.
    Wyżej wymieniony post wyraża moje zdanie w dniu dzisiejszym, być może takie samo będzie w dniu jutrzejszym, jednakże zastrzegam sobie prawo zmiany zdania w każdym momencie bez podania przyczyny :)

  3. #3

    Domyślnie Odp: Ile czasu?

    Dzieki. Ja byłem juz na 6 dniowej wedrowce, reszta grupy natomiast nie. Staram sie zaplanować trase na 3 dni marszu ze startem w Cisnej i przez ciekawe miejsca. Jakich warunków można spodziewać się w majówkę? Z reguły jest raczej deszczowo czy można mieć nadzieję na słońce?

  4. #4
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie Odp: Ile czasu?

    Cytat Zamieszczone przez Jacoslaw Zobacz posta
    Jakich warunków można spodziewać się w majówkę? Z reguły jest raczej deszczowo czy można mieć nadzieję na słońce?
    Z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że w maju w Bieszczadach bywa deszczowo, ale można też mieć nadzieję na słońce W długi majowy weekend możesz być natomiast pewien tłumów na połoninach. Jeśli zabierasz ekipę po raz pierwszy w Bieszczady, to ludzie będą mieli raczej mało ciekawe wspomnienia z "bieszczadzkiego pierwszego razu". Podobnie jeśli przegonisz ich w jeden dzień z Jaworca do Ustrzyk Górnych przez połoniny. Tak jak napisał Piotrek, da się zrobić, ale... po co? Mogą się zniechęcić do Bieszczadów, a szkoda byłoby. Pozdrawiam

  5. #5
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Postów
    1,823

    Domyślnie Odp: Ile czasu?

    No będzie albo słonecznie albo pochmurno albo deszczowo... albo wszystkiego po trochu

    Wg szybkiego bardzo rzutu oka na albumy, które mam w komputerze, bo starszych papierowych nie chce mi się wyszukiwać, to
    Zapewne zależało to też od lokalizacji...

    2006 - pochmurno / deszczowo (pogranicze Bieszczadów i Beskidu Niskiego)
    2007 - 2 dni słoneczne (jez. Duszatyńskie, Caryńska i okolice), jeden pochmurny + mżawka (gniazdo Tarnicy)
    2008 - 1 słoneczny, 2 pochmurne z prześwitami lub mżawką, 1 deszczowy (między Baligrodem, Leskiem, Komańczą i Cisną)
    2009 - raczej słonecznie, czasem lekkie zachmurzenie (okolice Baligrodu, Cisnej i Woli Michowej, Kalnicy etc.

  6. #6

    Domyślnie Odp: Ile czasu?

    Może ktoś zaproponuje jakąś trasę na 3 dni zeby nie było zbyt ciężko i niezbyt tłumnie? Tak jak mówiłem ze startem w Cisnej.

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar Misieg
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Kraśnik/Rzeszów/Lesko
    Postów
    625

    Domyślnie Odp: Ile czasu?

    1)Cisna - Jasło - Smerek (mało zatłoczona)
    2)Wetlina - Dział - Mała Rawka - Wielka Rawka - Ustrzyki Górne (średnio zatłoczona w okolicy Rawek)
    3) Pszczeliny - Widełki - Bukowe Berdo - Krzemień - Tarnica - Ustrzyki (zatłoczona od Tarnicy do Ustrzyk)

    Przy czy pojęcie zatłoczoności jest subiektywne, jako,że ja w ogóle nie lubię spotykać ludzi na szlaku :D
    Ostatnio edytowane przez Misieg ; 18-04-2010 o 12:30 Powód: literówka...

  8. #8
    sturnus
    Guest

    Domyślnie Odp: Ile czasu?

    No to tam też pełno ludzi będzie Misieq. A żeby było ładnie i spokojnie to może szlak graniczny? W majowy weekend pusto tam...
    1. Łópków - Balnica W Balnicy można przespać się pod namiotem lub w chacie u Wojtka Judy. Tam też możecie zakupy poczynić.
    2. Balnica - Przełęcz pod Roztokami. Tam macie wiatę dla turystów, ze źródełkiem i miejscem na ognisko (po słowackiej stronie).
    3. Przełęcz - Rabia Skała - Wetlina. A tam możliwości spania że ho! ho!
    Szlak spokojny, mało uczęszczany. Widokowo większość w lesie (jak to w Bieszczadach) ale za to z pięknymi widokami na nasze i słowackie Bieszczady.

    A jeśli bylibyście "twardzi" to można tak:
    1 Łupków - Roztoki
    2 Roztoki - Rabia
    3 Rabia - Rawki - Pzełęcz Wyżniańska

    Pozdrawiam

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar Misieg
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Kraśnik/Rzeszów/Lesko
    Postów
    625

    Domyślnie Odp: Ile czasu?

    [quote=sturnus;101683]No to tam też pełno ludzi będzie Misieq.

    /quote]

    Tylko, kolega wyraźnie zaznaczył, że startować chce w Cisnej:) dlatego zaproponowałem mniejsze "zło" niż Wetlińska i Caryńska

  10. #10

    Domyślnie Odp: Ile czasu?

    No to z Cisnej na Okrąglik i dalej granicznym do woli.

    Ale jak pozostała część grupy nigdy w Bieszczadach nie była, to jednak zastanawiałbym się nad Połoninami.

    Chyba, że 2 w 1

    Proponuje taki wariant.

    Przyjazd do Cisnej koniecznie na jedną noc poprzedzającą wymarsz i wyspanie się.
    Wyjść z Cisnej czerwonym na Jasło i dalej na Okrągliku przejść na graniczny. Z granicznego zejść do Wetliny pomarańczowym przez Paportną. To dzień pierwszy, bardzo długi dzień, ale spokojnie do przejścia.
    W Wetlinie przenocować, a nawet troszkę zintegrować
    Odpuścić sobie Wetlińską, gdzie zawsze jest dużo turystów w wolne dni i podjechać busem do Berehów. Tutaj wejść na Caryńską i zejść do Ustrzyk G. To dzień drugi, można by powiedzieć dla odpoczynku. Tylko jedno ostre podejście na Połoninę.
    Trzeci dzień, to wyjście z Ustrzyk G. ok. godz 6 rano, (pozwoli to uniknąć tłumów na Tarnicy, ponieważ większość chętnych na najwyższy bieszczadzki szczyt wchodzi od strony Wołosatego po śniadaniu) wejście przez Szeroki Wierch na Tarnicę i w zależności od pozostałego czasu albo dalej na Halicz, albo zejść bezpośrednio do Wołosatego i powrót do Cisnej.
    I takim sposobem wszyscy będą szczęśliwi, a co poniektórzy dojdą do wniosku, że Bieszczady, to jednak GÓRY, niektórzy już pierwszego dnia
    W takiej wersji mamy wszystko, i mniej uczęszczany szlak graniczny, i połoninę i najwyższy bieszczadzki szczyt.
    Pozdrawiam i życzę niezapomnianych przeżyć i widoków
    Wyżej wymieniony post wyraża moje zdanie w dniu dzisiejszym, być może takie samo będzie w dniu jutrzejszym, jednakże zastrzegam sobie prawo zmiany zdania w każdym momencie bez podania przyczyny :)

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Nowe przejścia graniczne z Ukrainą w budowie
    Przez wtak w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 295
    Ostatni post / autor: 18-04-2016, 12:02
  2. Trasa i przejścia graniczne
    Przez efes w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-07-2009, 22:27
  3. Przejścia graniczne
    Przez marex w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 02-06-2009, 12:53
  4. Czas przejścia: Wetlina, Rawki przez Dział
    Przez Hern w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 10-09-2008, 10:29
  5. Przejścia graniczne
    Przez reniula w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-06-2006, 11:51

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •