Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: Praca licencjacka (Bieszczady)

  1. #11
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: Praca licencjacka (Bieszczady)

    Cytat Zamieszczone przez Basia Z. Zobacz posta
    Zupełnie nie rozumiem wyboru do pracy licencjackiej tematu jakiego nie znam.
    Jeżeli chcę o czymś dobrze napisać - to o czymś co znam i co jest mi bliskie.
    Ja też...choć sam to przećwiczyłem na własnej skórze. Mój zacny promotor chciał, żebym robił pracę z ruchomego piasku ale w Polsce wówczas wszystkie były nieruchome poza pasem nadmorskim. Skończyło się na zabezpieczeniu p-erozyjnym zlewni potoku xxxx w pewnych fajnych górach:P I gdzie absolwentowi (ob)leśnictwa do takiego tematu?:O A jednak pokonałem ten problem, a nawet przez jakiś czas wskazywano ten projekt jako dorobek katedry:D:D:D Pewnie dlatego, żem przy tej pracy duuuużo upił z różnych szklanic, sztamperlików, gąsiorków itd:) i się fantazya rowinęła...
    Pozdrawiam,
    Derty
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  2. #12
    Bieszczadnik Awatar Marcin
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Zagórz
    Postów
    1,218

    Domyślnie Odp: Praca licencjacka (Bieszczady)

    W pierwszej kolejności musisz odwiedzić informację turystyczną danego regionu. Punkty IT mają w miarę aktualną bazę turystyczną (choć nie zawsze tak jest) i mogą pomóc w pisaniu tego typu pracy. Tak więc po kolei... padło tu kilka propozycji gmin:
    Gmina Cisna - posiada taką informację... tu jest ich strona: www.cisna.pl
    Gmina Lutowiska - jak zaczynasz z Bieszczadami to chyba byłby najlepszy wybór... Jakbyś się zdecydowała to warto zajrzeć tutaj: http://madeinbieszczady.ip6.webfabryka.pl/ czyli do Bieszczadzkiego Centrum Promocji I Certyfikacji Produktu Lokalnego mają swoją siedzibę w Lutowiskach i myślę że udzieliliby ci wstępnych informacji. Powiatowe centra informacji turystycznej również mogą się przydać
    Gmina Czarna http://czarna.pl/index.php?option=co...=274&Itemid=39
    Gmina Baligród: http://www.baligrod.pl/
    http://bciip.rze.pl/ - Powiat Bieszczadzki
    http://www.lesko.pl/?c=mdTresc-cmPokaz-226 - Powiat Leski
    www.sanok.pl Powiat Sanocki

    Ps. nie napisałaś nam co studiujesz.

  3. #13
    Ekspert Roku 2011
    Ekspert Roku 2010
    Forumowicz Roku 2009
    Awatar marcins
    Na forum od
    12.2005
    Rodem z
    Lesko/Rabe
    Postów
    3,394

    Domyślnie Odp: Praca licencjacka (Bieszczady)

    Dobry przykład to również Wołkowyja lub Bukowiec - tamtejsi rolnicy żyją głównie z tzw. agro
    Marcin

  4. #14
    zamyślona
    Guest

    Domyślnie Odp: Praca licencjacka (Bieszczady)

    Dzieki wielkie za podpowiedzi, chociaz jeszcze nie wybrałam nic konkretnego, to na pewno skorzystam z waszych rad. Basia, dostal mi się taki temat, bo inne były już pozajmowane:/ Chciałam cos o gorach , ale nie koniecznie mialy to być Bieszczady, bardziej myślałam o Beskidach lub Tatrach, niestety te tematy już były zarezerwowane. Ale nie uwazam, że prace trzeba pisac akurat o tym o czym ma się najwieksza wiedze, po to dostaje się temat pracy rok wczesniej, żeby mieć czas na dokładne zapoznanie się z nim i jak najlepsze przygotowanie. Teoretycznie dzisiaj malo wiem o Bieszczadach, a z rok mogę być lepsza znawczynia niż nie jeden z was hehe przeciez o to chyba chodzi, żeby pogłębiać wiedze na rozne tematy. Ale jakby nie było wiedze ogolna mam, w koncu studiuje hotelarstwo i turystyke, czyli znowu nie jest tak zle, musze się tylko teraz bardziej skupic na Bieszczadach. Co do tej nieszczesnej odmiany…fajnie, ze mnie ktos poprawil… przyjęłam i tyle, ale nie ma co tak przezywac W pracy licencjackiej nie zrobiłabym takiego bledu , bo tam pewnie sprawdze ze sto razy czy wszystko jest bezbłędnie napisane, tu pisałam szybko i nie myślałam nad tym, zreszta niech chociaz jedna osoba się odezwie, która nigdy w zyciu nie popełniła jakiegokolwiek bledu w pisowni, to się zdarza nawet najlepszym i można kogos poprawic, ale nie ma co tak dramatyzowac Ogolnie to nawet fajnie, ze dostalam taki temat, bo nigdy nie bylam w Bieszczadach, a teraz będę miala okazje żeby jechac i zobaczyc, a słyszałam już od kilku osob, ze tam jest naprawde pieknie , tak wiec pojade i sama ocenie. Najbardziej denerwuje mnie to, ze nie dostalam konkretnego tematu ,a druga sprawa, ze pare dni temu dowiedziałam się, ze musze już zrobic plan pracy i wypisac cala literature z której będę korzystac, czyli ogolnie wszystko to co przeciez wychodzi w trakcie pisania pracy, a ja na dzien dzisiejszy nawet nie mam ustalonego tematu, nie mówiąc już o jakims planie i pomocach naukowych z których będę korzystala. No ale udalo mi się wziasc w pracy wolne na jutro,tak wiec będę musiala się za to zabrac…i jakos to ogarnąć do soboty. Wiadomo najtrudniej zaczac…potem już jakos pojdzie, mam nadzieje I jestem bardzo wdzieczna za wszystkie wasze wskazowki pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez zamyślona ; 01-06-2010 o 00:26

  5. #15
    Bieszczadnik Awatar Misieg
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Kraśnik/Rzeszów/Lesko
    Postów
    625

    Domyślnie Odp: Praca licencjacka (Bieszczady)

    Na dobrą sprawę to powinno się mieć możliwość wyboru tematu pracy tj. zaproponowania promotorowi jakiegoś ciekawego zagadnienia, by móc je przeanalizować; tym samym chociaż najmniejsza wiedza na dany temat byłaby wskazana. Planem pracy i bibliografia bym się za bardzo nie przejmował - i tak, jeszcze wiele pomysłów przyjdzie Ci w trakcie pisania pracy, które będziesz chciała w niej zawrzeć, tak samo z bibliografią - nie można podać całej bibliografii na sam początek pisania pracy jeżeli nie zna się tematu/ zagadnienia. Powodzenia w pisaniu pracy.

  6. #16

    Domyślnie Odp: Praca licencjacka (Bieszczady)

    Cytat Zamieszczone przez zamyślona Zobacz posta
    Generalnie to temat nie jest ustalony, tylko jest wstepny i milo by bylo gdyby ktos normalnie odpowiedzial na pytanie, a nie czepail sie formy, czy tez tego, ze zle odmienilam...Co do czasu to wlasnie go nie mam, bo na srode musze juz dac odpowiedz co wybralam,a na sobote mam juz przyniesc gotowy plan i wstep...
    Skoro nie masz czasu to mam dla Ciebie gotową receptę:

    Jedź jak najszybciej do Polańczyka, weź stolik i krzesełko przenośne (ew. parasolkę gdyby padało - najlepiej taką ogrodową), usiądź przy osiedlu "Na Górce" (tam jest co najmniej 10 "gospodarstw agro..." - dokładnie tam gdzie z głównej drogi Myczków-Polańczyk wjeżdża się na to osiedle i przepytaj wszystkich "agroturystów" o to co chcesz wiedzieć. A ze zbliza sie dlugi weekend, to w jeden dzien masz gotowy material do pracy.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Szukam informacji -praca licencjacka
    Przez a_s w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 19-11-2007, 21:51
  2. Praca w bieszczadach
    Przez kornik1982 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 30-01-2007, 20:10
  3. Praca ! ! !
    Przez Lupino w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 05-02-2006, 13:52

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •