Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Praca licencjacka (Bieszczady)

  1. #1
    zamyślona
    Guest

    Exclamation Praca licencjacka (Bieszczady)

    Witam wszystkich Mam do Was sprawe... Za rok bede sie bronila(licencjat),a prace mam na temat "Analiza usług swiadczonych w gospodarstwach agroturystycznych na przykladzie wybranego regionu Bieszczad" i wlasnie musze sobie wybrac jakis ciekawy region (conajmniej 10 gospodarstw agroturystycznych). Moze ktos cos doradzi jaki region najlepiej wybrac? Powiem szczerze,ze co jakis czas jezdze w gory,ale w Bieszczadach jeszcze nigdy nie bylam i nie bardzo sie orientuje, co? jak? gdzie? Teraz bedzie okazja dowiedziec sie duzo na temat Bieszczad i je odwiedzic, ale poki co mam raptem pare dni na wybranie regionu, ktory bede analizowac pod wzgledem agroturystyki i naprawde nie bardzo wiem co wybrac :/ z tego co widze to wiekszosc osob na tym forum to prawdziwi znawcy Bieszczad i licze na to,ze mi pomozecie i cos doradzicie,ktory region Bieszczad i ewentualnie jakie gospodarstwa turystyczne najlepiej odwiedzic i przeanalizowac, oraz opisac w swojej pracy. Bede bardzo wdzieczna, za kazda pomocna wskazowke pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez zamyślona ; 30-05-2010 o 20:37

  2. #2

    Domyślnie Odp: Praca licencjacka (Bieszczady)

    Cytat Zamieszczone przez zamyślona Zobacz posta
    Witam wszystkich Mam do Was sprawe... Za rok bede sie bronila(licencjat),a prace mam na temat "Analiza usług swiadczonych w gospodarstwach agroturystycznych na przykladzie wybranego regionu Bieszczad" i wlasnie musze sobie wybrac jakis ciekawy region (conajmniej 10 gospodarstw agroturystycznych). Moze ktos cos doradzi jaki region najlepiej wybrac? Powiem szczerze,ze co jakis czas jezdze w gory,ale w Bieszczadach jeszcze nigdy nie bylam i nie bardzo sie orientuje, co? jak? gdzie? Teraz bedzie okazja dowiedziec sie duzo na temat Bieszczad i je odwiedzic, ale poki co mam raptem pare dni na wybranie regionu, ktory bede analizowac pod wzgledem agroturystyki i naprawde nie bardzo wiem co wybrac :/ z tego co widze to wiekszosc osob na tym forum to prawdziwi znawcy Bieszczad i licze na to,ze mi pomozecie i cos doradzicie,ktory region Bieszczad i ewentualnie jakie gospodarstwa turystyczne najlepiej odwiedzic i przeanalizowac, oraz opisac w swojej pracy. Bede bardzo wdzieczna, za kazda pomocna wskazowke pozdrawiam
    Pierwsza wskazówka: zmień tytuł pracy na "...wybranego regionu Bieszczadów". U mnie z tytułem, który w/w tej pracy byś niestety nie obroniła.

  3. #3
    Ekspert Roku 2011
    Ekspert Roku 2010
    Forumowicz Roku 2009
    Awatar marcins
    Na forum od
    12.2005
    Rodem z
    Lesko/Rabe
    Postów
    3,394

    Domyślnie Odp: Praca licencjacka (Bieszczady)

    Generalnie powinno być nie "...wybranego regionu Bieszczad/ów" ale powinien byż wymieniony ten konkretny region np.: ... Gminy Baligród, Cisna, Soliny lub konkretnie jednej większej miejscowości.
    Marcin

  4. #4
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2006
    Rodem z
    Poznań/Szczecin
    Postów
    713

    Domyślnie Odp: Praca licencjacka (Bieszczady)

    (jestem pod dwóch głębszych).....

    masz full czasu.... wyjedź w Bieszczady na dwa-trzy tygodnie, pogadaj z ludźmi, przejdź się po dolinach i wioskach... łatwiej będzie złapać kontekst i próbe badawczą...

    idę się dalej napawać procentami, niedziela w końcu jest...

    P.
    "There is no such thing like too much snow" - Doug Coombs

  5. #5
    zamyślona
    Guest

    Domyślnie Odp: Praca licencjacka (Bieszczady)

    Generalnie to temat nie jest ustalony, tylko jest wstepny i milo by bylo gdyby ktos normalnie odpowiedzial na pytanie, a nie czepail sie formy, czy tez tego, ze zle odmienilam...Co do czasu to wlasnie go nie mam, bo na srode musze juz dac odpowiedz co wybralam,a na sobote mam juz przyniesc gotowy plan i wstep. Ogolnie chodzilo mi o to,zeby ktos podal jakas ciekawa miejscowosc, rejon, obszar, cokolwiek...gdzie sa bardzo dobrze rozwiniete uslugi agroturystyczne i warto tam przyjechac, przeanalizowac, opisac...Chcialam sie kogos poradzic, bo ciezko tak wybrac miejsce, gdzie sie nigdy nie bylo i nie bardzo czlowiek sie orientuje co i jak. Łatwiej by mi bylo, jakbym od razu konretnie miala podane o czym mam pisac, a tak wiem, ze Bieszczady, czyli wybor jest duzy, a jak wiadomo im wiekszy wybor, tym trudniej wybrac W sumie dzisiaj troche posiedzialam nad tym i mam kilka opcji, teraz tylko trzeba wybrac ta najlepsza.

  6. #6
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,348

    Domyślnie Odp: Praca licencjacka (Bieszczady)

    Proponuję Ci obszar wzdłuż szosy Lutowiska - Ustrzyki Górne. Przynajmniej kilka gospodarstw będzie "agro"
    Pozdrawiam
    Długi

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar naive
    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    Dolina Sanu
    Postów
    544

    Domyślnie Odp: Praca licencjacka (Bieszczady)

    Myslę, że najwięcej "materiału badawczego" znajdziesz w gminach Solina i Cisna. Może zacznij od poczytania tutaj w internecie o tych gminach, łatwiej Ci będzie wybrać.
    Pozdrawiam
    naive

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Praca licencjacka (Bieszczady)

    Jednak się czepię, bo nie wytrzymam

    Zupełnie nie rozumiem wyboru do pracy licencjackiej tematu jakiego nie znam.
    Jeżeli chcę o czymś dobrze napisać - to o czymś co znam i co jest mi bliskie.

    Po prostu wtedy napisze się tą pracę na pewno lepiej i na wyższą ocenę.

    Dbałość o poprawność językową jest również jednym z ważnych aspektów pracy.

    "Bieszczad" to potworek językowy, niestety używany nawet w mediach.

    Porównaj sobie - czy mówi się "Beskid" czy "Beskidów" ?
    "Bieszczady" odmieniają się tak samo jak "Beskidy".

    Pozdrowienia

    Basia

  9. #9
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie Odp: Praca licencjacka (Bieszczady)

    Zanim zaczniecie się spierać i offtopować, zajrzyjcie do FAQ naszego macierzystego portalu albo do odpowiedniego wątku tego forum

    Jeśli to nie wystarczy, to dział "Obcy język polski" Interii podaje:

    "Otóż niektóre nazwy łańcuchów górskich przybierają końcówkę -ów (Andy-Andów, Bałkany-Bałkanów, Gorce-Gorców, Kordyliery-Kordylierów, Pireneje-Pirenejów, Sudety-Sudetów), ale wiele ma tzw. dopełniacz bezkońcówkowy (Alpy-Alp, Pieniny-Pienin, Tatry-Tatr, Karpaty-Karpat). Z całą pewnością odmiana Bieszczady-Bieszczad rozpowszechnia się pod wpływem tej drugiej. Językoznawcy twierdzą, że brak końcówki -ów w nazwach gór czy miejscowości jest gramatycznym archaizmem, czyli odchyleniem od normy obowiązującej dzisiaj.

    Tym, którzy potępiają formę Bieszczadów, przypominają, iż za niezgodny z przepisami gramatycznymi należałoby uznać dopełniacz wyrazu nuda w liczbie mnogiej. Choć to rzeczownik rodzaju żeńskiego, mówimy i piszemy: tych nudów (a nie: tych nud). A zatem trudno chyba przekreślać odmianę Bieszczady- Bieszczadów. Kto wie, czy właśnie ona za jakiś czas nie zwycięży. Bieszczady leżą w zachodniej części Beskidów Wschodnich, nic więc dziwnego, że pod wpływem formy Beskidów miejscowa ludność mówi Bieszczadów, a nie: Bieszczad. Na Śląsku też nikt nie posługuje się formą: Tych, tylko Tychów, więc językoznawcy wprowadzili niedawno tę drugą do słowników i traktują jako dopuszczalną. Sadzę, że tak samo trzeba postąpić z Bieszczadami."


    Według prof. Aleksandry Cieślikowej z Instytutu Języka Polskiego Polskiej Akademii Nauk w Krakowie:

    "W średniowieczu nazwa Bieszczady występowała w dwóch postaciach: jako (ten) Bieszczad i jako (te) Bieszczady. Od (tego) Bieszczada, czyli wyrazu rodzaju męskiego l. poj., powstała forma l. mn. (te) Bieszczady, która w dopełniaczu l. mn. przyjmuje postać z końcówką -ów – (tych) Bieszczadów; od mianownika (te) Bieszczady z kolei tworzy się formę II przypadka (tych) Bieszczad. Ludzie mieszkający w Bieszczadach mówią jednak częściej Bieszczadów niż Bieszczad. Może dlatego, że leżą one w zachodniej części Beskidów (a nie: Beskid) Wschodnich.

    Nie może być natomiast wątpliwości co do dopełniacza tych Apeninów (od nazwy Apeniny), mimo że Nowy słownik ortograficzny PWN podaje formę: tych Apenin. Apeniny składają się z kilku pasm: jest Apenin Neapolitański, Apenin Liguryjski, Apenin Etruski, Apenin Kalabryjski, są inne. Jak widać, Apenin to nazwa rodzaju męskiego, a zatem gdy występuje w liczbie mnogiej w II przypadku, powinna przybrać końcówkę -ów: Apeninów (tak jak: Beskidów, gdyż w liczbie pojedynczej mamy Beskid Żywiecki, Beskid Śląski). Można mniemać, iż autor opracowujący przed laty słownik ortograficzny włączył nazwę Apeniny do tej samej grupy fleksyjnej, co Pieniny (poprawnie: Pienin, a nie: Pieninów), zdradzając przy okazji... brak wiedzy z geografii."

    Ostatnio edytowane przez Marcowy ; 31-05-2010 o 10:59

  10. #10
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: Praca licencjacka (Bieszczady)

    Witka,
    Koleżanka Zamyślona pytała o końkretną sprawę. Więc jej odpowiedzmy, bo znamy ten teren lepiej od niej. Propozycja Długiego jest warta rozpoznania. Można też porównać dwa obszary,co w każdej pracy naukowej (a taką jest już magisterka) jest dobrym podejściem. Praca porównawcza pozwala na wiele ciekawych wniosków. Opis jednego rejonu Bieszczad/ów będzie spłycał pewne sprawy. Moim zdaniem trza byś wybrała rejon pod władaniem BdPN-u i poza nim. Np Dolina Grn Sanu wraz doliną Wołosatego i naprzeciwko dolina Sanu od Dwerniczka do Zatwarnicy wraz z Dwernikiem, Sękowcem i 'zadupiem' Tworylno-Krywym:)
    Ciekawy rejon, możliwość dopatrzenia się różnic w dynamice rozwoju i co z tego wynika itd.
    Pozdrawiam
    Derty
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Szukam informacji -praca licencjacka
    Przez a_s w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 19-11-2007, 21:51
  2. Praca w bieszczadach
    Przez kornik1982 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 30-01-2007, 20:10
  3. Praca ! ! !
    Przez Lupino w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 05-02-2006, 13:52

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •