Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Trasa dla dziecka (10 lat)

  1. #1
    jakub44
    Guest

    Domyślnie Trasa dla dziecka (10 lat)

    Drodzy Forumowiczowe,
    Ostatni raz chodzilem w Bieszczadach pod koniec lat 80-tych, potem bylem jeszcze raz na chwile w 96 roku - bylem wtedy pod wielkim wrazeniem sukcesu d. kierownika wspanialego schroniska w Wetlinie (Pietrka), ktory stworzyl luksusowy pensjonat.

    Teraz wybieram sie na 5-7 dni z moim 10-letnim synem od 10 sierpnia. Z plecakiem z miejsca na miejsca (raczej bez namiotu). Jaka trase polecacie (to bedzie dla niego pierwsze tego typu doswiadczenie) biorac pod uwage widoki, odleglosci, mozliwosci zakwaterowania, jedzenie. Obawiam sie, ze moje wyczynowe doswiadczenia sprzed lat nie sa dobra wskazowke (np. po pas w sniegu na Krzemieniec z Wetliny i do Ustrzyk) lub na dziko wzdluz granicy sowieckiej do Sianek....
    z gory dziekuje,
    Kuba (jakub44)

  2. #2
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2009
    Rodem z
    Ustrzyki.......
    Postów
    175

    Domyślnie Odp: Trasa dla dziecka (10 lat)

    Wszystko zależy od dziecka.... mam sam takiego szkraba i choć zaczyna już ze mną chodzić po górach - to znam jego możliwości .... i nie polecam Ci takiego wypadu. Bardziej noclegi w jednym miejscu i zrobienie kilku wypadów na szlaki o niezbyt trudnych podejściach.
    Z czystym sercem mogę polecić ;
    1. Z Zatwarnicy do Nasicznego - przez Dwernik Kamień- wspaniały widok ze szczytu.
    2.Bukowe Berdo z Mucznego - fajna i niezbyt trudna trasa.
    http://www.lwow.com.pl/

    “Jeśli zapomnę o nich, Ty Boże zapomnij o mnie” – Adam Mickiewicz ( i )

    http://www.stowarzyszenieuozun.wroclaw.pl/index.htm

  3. #3
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie Odp: Trasa dla dziecka (10 lat)

    Popieram Batmanka - dla dziecka w tym wieku również polecałbym raczej pobyt stacjonarny z wypadami po okolicy. Mimo wszystko odległości w Bieszczadach są dla pociech duże, a poza tym łatwo w tym wieku zrazić dziecko do gór na całe życie. Cisna jest OK jako baza - fajne tereny w okolicy, poza tym jest co robić w razie niepogody. Powodzenia

  4. #4

    Domyślnie Odp: Trasa dla dziecka (10 lat)

    Witam
    Podobnie planuje się wybrać w Bieszczady z dziećmi. Ponieważ nigdy tam nie byłam nie znam ciekawych miejsc i nie wiem gdzie mam się wybrać. Może macie jakieś inne ciekawe propozycje na wyjazd z dziećmi?

  5. #5
    diabel-1410
    Guest

    Domyślnie Odp: Trasa dla dziecka (10 lat)

    Nie piszesz ile lat maja dzieci więc to co napisał Marcowy i batmanek jak najbardziej.Do tego możesz wybrać się na przejażdżkę wąskotorówką - latem chyba dość regularnie napadana przez kowboi,do tego wyjście na Wetlińską od przełęczy Wyżnej na Połoninę Wetlińską opcjonalnie można z Wetliny na przełęcz Orłowicza i Smerek -ale trasa nieco dłuższa.Tarnica z Wołosatego -około 2 h spacerkiem pod górę i z powrotem

  6. #6

    Domyślnie Odp: Trasa dla dziecka (10 lat)

    Cytat Zamieszczone przez diabel-1410 Zobacz posta
    Tarnica z Wołosatego -około 2 h spacerkiem pod górę i z powrotem
    2h pod górę. I trochę mniej z powrotem jeśli ta samą trasą.

  7. #7

    Domyślnie Odp: Trasa dla dziecka (10 lat)

    Witajcie,
    Też jestem mamą z Podkarpacia. Faktycznie ciężko jest znaleźć ciekawe miejsce na wycieczkę dla dzieci na Podkarpaciu. Ja też szukałam w internecie, ale nie ma tam za bardzo informacji na ten temat. Niedawno powstała nowa strona internetowa [wyedytowano] i tam można znaleźć wiele atrakcji dla takich mam jak my, codziennie jest aktualizowana, więc możesz tam sobie zobaczyć.

    Pozdrawiam Aga, mama Tomka i Oliwii
    Ostatnio edytowane przez Marcowy ; 19-05-2015 o 14:56 Powód: jako nowa nie możesz dodawać linków

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar Mamcia DwaChmiele
    Na forum od
    04.2011
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    423

    Domyślnie Odp: Trasa dla dziecka (10 lat)

    Ja podpisuję się pod rekomendacją batmanka i polecam szlak z Mucznego na Bukowe Berdo. Przetestowany na 7-latku, był zachwycony. Szczegóły u mnie na blogu: http://www.biegunwschodni.pl/2014/08...owy-szlak.html

    Testowaliśmy również Połoninę Wetlińską. Nie przedreptaliśmy całej, ale również się bardzo podobała.

  9. #9

    Domyślnie Odp: Trasa dla dziecka (10 lat)

    Cytat Zamieszczone przez diabel-1410 Zobacz posta
    Nie piszesz ile lat maja dzieci więc to co napisał Marcowy i batmanek jak najbardziej.Do tego możesz wybrać się na przejażdżkę wąskotorówką - latem chyba dość regularnie napadana przez kowboi,do tego wyjście na Wetlińską od przełęczy Wyżnej na Połoninę Wetlińską opcjonalnie można z Wetliny na przełęcz Orłowicza i Smerek -ale trasa nieco dłuższa.Tarnica z Wołosatego -około 2 h spacerkiem pod górę i z powrotem

    Dzieci są w wieku szkolnym. córka ma 7 lat a syn 9 lat.

  10. #10
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie Odp: Trasa dla dziecka (10 lat)

    Na początek z maluchami polecam Cisną lub Wetlinę. Spróbuj włączyć w program kolejkę bieszczadzką, tutaj szczegóły.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Wypożyczalnia sprzętu - nosidło dla dziecka
    Przez greentea w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-10-2018, 20:19
  2. Wszystkim Mamom Sto Lat
    Przez Krzysztof Franczak w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-05-2010, 16:35
  3. Ciuszki turystyczne dla dziecka
    Przez dwaynehicks w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 01-04-2009, 21:10
  4. 5-lat beskid-niski.pl
    Przez beskid-niski.pl w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 11-11-2008, 17:57
  5. 20 lat na cmentarzach
    Przez demq w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 06-11-2006, 13:21

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •