Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 39

Wątek: Śmieci nad Soliną

  1. #11
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Śmieci nad Soliną

    A to te na Rumunii czy Norwegii elektrownie są wyłączane wtedy? Nie mówimy o tych spuszczanych na maxa do zera, bo takie też mi się trafiło i nawet spałam na jego środku;-)))
    Ostatnio edytowane przez Krysia ; 09-06-2010 o 15:04
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  2. #12
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2004
    Postów
    295

    Domyślnie Odp: Śmieci nad Soliną

    Nie wiem co jest w Rumuni czy gdzieś tam, wiem ze mamy trzy elektrownie szczytowo-pompowe i 2 zawodowe które równoważą bilans obciążenia. Solina jest jedną z nich.

  3. #13
    Literat Roku 2013

    Awatar trzykropkiinicwiecej
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Nigdziebądź nad Osławą
    Postów
    1,841

    Domyślnie Odp: Śmieci nad Soliną

    ...no ale dobrze by było spuszczać wodę na lato... tak koło października niech napuszczą, a do końca wrześnie niech pozamykają całą infrastrukturę fastfoodową... plan jest dobry.. tylko jak zwykle znajdzie się jakieś ale... i malkontenci atakują...

  4. #14
    Bieszczadnik Awatar komisaRz von Ryba
    Na forum od
    05.2008
    Rodem z
    dziki wschód
    Postów
    1,164

    Domyślnie Odp: Śmieci nad Soliną

    Cytat Zamieszczone przez Derty Zobacz posta
    Czyli - jedynym sposobem jest łapanie chamów i wlepianie im gigantycznych kar (np 200-500 euro za 1 !!! butelkę typu pet). Takie sumki szybko pozbawiły by naszych Rodaków chęci do śmiecenia. Ale to oczywiście bajka z mchu i paproci. A dlaczego? Sami wiecie:D:D:D
    Pozdrawiam, Derty
    no tak ale jak to zwykle bywa nikt nic nie widział itp. Gmina jako właściciel, gdyby musiała posprzątać, znaczy otrzymała FV za sprzątanie to i kasę by musiała znaleźć czyli opodatkować mieszkanców, a wtedy oni by już dobrze wiedzieli czyje to śmieci :)

    można by też uwiecznić śmieci i "piękną" wystwę fotografii urządzić

  5. #15
    Bieszczadnik Awatar Marcin
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Zagórz
    Postów
    1,218

    Domyślnie Odp: Śmieci nad Soliną

    Dzikie wysypiska śmieci nad Zalewem Solińskim

    Krzysztof Potaczała

    Duża Wyspa na Jeziorze Solińskim jest składowiskiem odpadów – alarmuje czytelnik, który niedawno przebywał nad zalewem. Świadkami dzikiego śmietniska wśród zielonych wzgórz byli turyści z Francji.

    Dzikie wysypisko śmieci nad Zalewem Solińskim.

    (Archiwum)

    Francuzi nie mogli uwierzyć, że niszczymy tak unikatowe środowisko.

    Turysta, który poinformował nas o składowisku odpadów, zastrzegł swoje personalia do wiadomości redakcji.

    W liście do naszej redakcji pisze: "Piękny bukowy las, wspaniała pogoda, fajny pomost dla żaglówek i… śmieci na brzegu. Szok. Dla mnie również wstyd. Puste pojemniki po olejach, stara lodówka, opony, foliowe worki, buty i inne rzeczy (…). Na oko zaśmiecone jest ok. 200-300 metrów południowego brzegu Dużej Wyspy (…)”.

    Iwona Hawliczek, kierownik działu administracji i turystyki w Zespole Elektrowni Wodnych Solina-Myczkowce: - Widziałam zdjęcia zrobione przez turystę, ale też wybrałam się na Dużą Wyspę, by sprawdzić stan faktyczny. Jest tam trochę śmieci, ale nie tak dużo, jak twierdzi autor listu. I jestem przekonana, że w większości te śmieci naniosła woda podczas ostatnich ulewnych deszczy. Inne mogły zostać wyrzucone przez pseudoturystów. Ale nie byli to goście domków na Wyspie, bo w nich są kosze na odpadki.

    Rzeczywiście, trudno podejrzewać, by pojemniki po olejach i starą lodówkę wyrzucili goście ośrodka "Energetyk”. Iwona Hawliczek zwraca też uwagę, że dzikie wysypiska wzdłuż linii brzegowej jeziora to nic nowego.

    – Każdego roku woda wyrzuca na brzeg mnóstwo różnorakich odpadów, które wcześniej ktoś wrzucił do zalewu. Nikt nikogo za rękę nie złapał, ale wiadomo, że tacy niszczyciele środowiska są m.in. w okolicznych wsiach.
    reklama

    ZEW Solina-Myczkowce rokrocznie porządkuje brzegi jeziora i teraz ma być podobnie.

    – Czekamy tylko aż trochę opadnie woda i weźmiemy się za porządki – zapewnia Hawliczek. – Przeważnie robimy to we własnym zakresie, ale są też osoby prywatne, różne podmioty, które również sprzątają. Nie muszą, ale robią to, bo mają świadomość, że Zalew Soliński jest wspólnym dobrem.

    Problem utrzymania w czystości zalewu i jego brzegów istnieje od lat. I wciąż nie jest dobrze rozwiązany. Nie chodzi tu jedynie o typowe odpady domowe, ale też o ścieki z okolicznych gospodarstw, które każdego dania wpływają do Jeziora Solińskiego. Powód? Brakuje nie tylko oczyszczalni ścieków, ale i szamb.
    http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll...ZADY/986171632

  6. #16
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Śmieci nad Soliną

    No i co?mam uwierzyć, że nie można wlepić mandatu i podac sprawy do sądu takiemu co to nawet szamba nie posiada?albo ma pensjonacik a szambo opróżnia raz w roku?
    Nie wiem kto tam się tym zajmuje w gminie, ale jakieś CBA by się mogło zainteresować tematem.
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  7. #17
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2009
    Rodem z
    Ustrzyki.......
    Postów
    175

    Domyślnie Odp: Śmieci nad Soliną

    Cytat Zamieszczone przez Krysia Zobacz posta
    No i co?mam uwierzyć, że nie można wlepić mandatu i podac sprawy do sądu takiemu co to nawet szamba nie posiada?albo ma pensjonacik a szambo opróżnia raz w roku?
    Nie wiem kto tam się tym zajmuje w gminie, ale jakieś CBA by się mogło zainteresować tematem.

    wystarczy sprawdzić ile razy "szambiarka" ( MPGK Lesko_Ustrzyki) wybiera "syf........
    ale ale dale twierdze , że syf i śmieci na zalewem to wina GMIN !
    http://www.lwow.com.pl/

    “Jeśli zapomnę o nich, Ty Boże zapomnij o mnie” – Adam Mickiewicz ( i )

    http://www.stowarzyszenieuozun.wroclaw.pl/index.htm

  8. #18
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: Śmieci nad Soliną

    Heh,
    Właśnie dostałem pisemko z jednego starostwa:D Sprawa nie dotyczy śmieci ale pokazuje, jak urzędy pracują nad 'przestrzeganiem' prawa. Rzecz dotyczy zakazanego na terenie parku wydobycia kopalin. Ostatnio namierzyliśmy takiego 'Dyzia', który fadromami żłobi ten nieszczęsny park wydobywając nielegalnie (bez koncesji!) kruszywko. Urzędnicy napisali, że już gościa też namierzyli, nakazali mu...tu uwaga...w ciągu pół roku zaprzestać działalności, a złoże zabezpieczyć przed penetracją osób postronnych. Namierzyli w 2009, a czas na poprawę dali do połowy tego roku:D No i nic o karach itp. Bo co będą bidulaka nękać. Oczywiście gość się poprawił. Z pracownikiem udaliśmy chętnych na zakup kruszywka i oczywiście nie ma sprawy. Kruszywko można kopać:D I tak też jest ze śmieciarzami. 3 lata trwa 'ważne postępowanie'w sprawie jednego co to na działce w centrum wsi zrobił śmietnisko. Ostatnio w wyniku bezwzględnych działań urzędasów to nawet postawił płotek, żeby było mniej widac. Estetyczny taki...mucha nie siada:D
    I tak jest ze wszystkim, w co nocha wsadzić. Ostatnio uznałem, że nie trza się stresować i w terenie zajmujemy się inwentaryzacjami roślin chronionych. Ładne toto, pachnie i fotkę można cyknąć:P
    Pozdrawiam,
    Derty
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  9. #19
    betsi
    Guest

    Domyślnie Odp: Śmieci nad Soliną

    Brak infrastruktury, koszmarne zageszczenie narodu w sezonie wakacyjnym, wrodzone niechlujstwo narodu - duzo wody (nie tylko w Sanie) uplynie zanim problem smieci zostanie rozwiazany...Polacy sa niestety nacja ktora nie ma poczucia wstydu czy niestosownosci przy wyrzucaniu workow smieci do lasu, nie przeszkadza im cuchnace szambo czy psie odchody. Nie liczylabym na szybka poprawe w tym temacie.

  10. #20
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Odp: Śmieci nad Soliną

    http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll...ZADY/871825082

    Zakaz kąpieli w Zalewie Solińskim. W wodzie znaleziono fekalia

    Małgorzata Froń
    Od dzisiaj w Zalewie Solińskim obowiązuje zakaz kąpieli. Sanepid znalazł w wodzie fekalia. Trwa ustalanie, skąd zanieczyszczenia wzięły się w wodzie.
    (Fot. Stanisław Sowa)

    - Stwierdziliśmy w wodach zalewu obecność fekaliów, dlatego wydano zakaz korzystania z kąpielisk - tłumaczy Katarzyna Siekierzyńska-Zapała, zastępca dyrektora wojewódzkiego Sanepidu.

    Nie tak dawno, bo w połowie lipca, kąpieliska wzdłuż Zalewu Solińskiego także były nieczynne z powodu znajdujących się w wodzie fekaliów.

    Wtedy przyczyną zanieczyszczenia była awaria przepompowni ścieków.
    bertrand236

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Z Ustrzyk G. nad Solinę
    Przez darekd w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-07-2006, 13:04
  2. wakacje nad Soliną
    Przez długi w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-07-2004, 23:39
  3. Nad Solinę!
    Przez Lupino w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-06-2003, 00:57
  4. Wakacje nad Soliną
    Przez iza w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-07-2001, 00:19
  5. Wakacje nad Soliną
    Przez iza w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 08-06-2001, 16:10

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •