Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Autobusy od strony Słowacji

  1. #1
    Bieszczadnik Awatar damian
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Rybnik
    Postów
    301

    Question Autobusy od strony Słowacji

    Mam plan dotarcia do Rachowa od str Słowacji :) Czy ktoś jest w stanie powiedzieć jak często jeżdżą autobusy z Michaloviec do Użgorodu? I skąd? Wg rozkładu jazdy słowackiego SAD są tylko dwa (!) dziennie... Może są jakieś inne opcje (busik itp)?

    A może ktoś ma aktualny rozkład autobusów z Użgorodu?

    Dzięki za pomoc!!!
    DP

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Autobusy od strony Słowacji

    Cytat Zamieszczone przez damian Zobacz posta
    Mam plan dotarcia do Rachowa od str Słowacji :) Czy ktoś jest w stanie powiedzieć jak często jeżdżą autobusy z Michaloviec do Użgorodu? I skąd? Wg rozkładu jazdy słowackiego SAD są tylko dwa (!) dziennie... Może są jakieś inne opcje (busik itp)?

    A może ktoś ma aktualny rozkład autobusów z Użgorodu?

    Jechałam tą trasą w lipcu ubiegłego roku (2009).
    Autobusów (nie busików a dużych autobusów) było na pewno więcej niż dwa dziennie, ale niestety nie pamiętam ile.
    W każdym razie wyjechaliśmy z Michałowec ok 7 rano, miejsca były tak że 11-osobowa grupa zabrała się bez problemu wraz z bagażami. Na granicy staliśmy chwilę (chyba godzinę).
    Ok 12 pojechaliśmy dalej t.j. z Użgorodu do Sołotwiny (autobus był właśnie do Rachowa).

    Czy rozkład sprawdzałeś na www.cp.sk ?
    Autobus który nas wiózł nie był to autobus SAD tylko jakiś prywatny ale na www.cp.sk był.

    Poszperam w swoich zdjęciach i może znajdę rozkład jazdy z Użgorodu, bo zwykle robię zdjęcia rozkładom jazdy.

    B.

  3. #3
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2006
    Rodem z
    Kace
    Postów
    194

    Domyślnie Odp: Autobusy od strony Słowacji

    Autobusy powinny tez byc z Koszyc i z Preszowa (w tamtym roku jechałem z Użhorodu do Preszowa i do Koszyc autobusami słowackimi, wieć muszą też jechać do Użhorodu).
    Z Michałowców jeżdżą autobusy z dworca SAD koło kościoła. Może spod dworca kolejowego też jeżdża.
    Widziałem też w tamtym roku na rozkładzie w Użhorodzie autobus relacji Praga-Rachów. Znalazłem też stronę czeskiego przewoźnika z połączeniem: http://www.regabus.cz/bus-linky-odje...--rachiv-1.htm

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Autobusy od strony Słowacji

    Cytat Zamieszczone przez przemek p Zobacz posta
    Z Michałowców jeżdżą autobusy z dworca SAD koło kościoła. Może spod dworca kolejowego też jeżdża.
    Ja właśnie jechałam spod dworca kolejowego.
    Nie widziałam ani fragmentu Michałowiec bo się tylko przesiadałam z pociągu na autobus.

    Sprawdziłam zdjęcia, no niestety rozkładów jazdy z Użgorodu nie mam.

    B.

  5. #5
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2006
    Rodem z
    Kace
    Postów
    194

    Domyślnie Odp: Autobusy od strony Słowacji

    Cytat Zamieszczone przez Basia Z. Zobacz posta
    Ja właśnie jechałam spod dworca kolejowego.
    Nie widziałam ani fragmentu Michałowiec bo się tylko przesiadałam z pociągu na autobus.
    Właśnie nie wiem czy nie jest tak, ze te przelotowe autobusy jadą przez dworzec kolejowy, a te z/do Michałowców (Michałowiec) jadą z tego SAD. Jak kilka lat temu wracałem z Użhorodu ukr. autobusem do Michałówców to podjeżdżał na dw. autobusowy i tam kończył kurs. A w tamtym roku jechałem autobusem do Użhorodu i jechał z dworca SAD. Natomiast chyba te jadące do Preszowa i Koszyc nie podjeżdżały na ten dworzec autobusowy (ale nie pamietam dokładnie).

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Autobusy od strony Słowacji

    Jeszcze coś dołożę.

    Cennik:

    http://www.eurobus.sk/public/media/0...06_uzgorod.pdf

    B.

  7. #7

    Domyślnie Odp: Autobusy od strony Słowacji

    Cytat Zamieszczone przez przemek p Zobacz posta
    Właśnie nie wiem czy nie jest tak, ze te przelotowe autobusy jadą przez dworzec kolejowy, a te z/do Michałowców (Michałowiec) jadą z tego SAD.
    Nie wiem jak jest obecnie, ale w 2008r. próbowaliśmy się zabrać do Użgorodu (i dalej do Rachowa) z dworca SAD, autobus podjechał wypchany po brzegi i kierowca oznajmił, że przez granicę nie może przewozić więcej osób niż jest miejsc siedzących.
    Przespacerowaliśmy się na przystanek koło dworca kolejowego i tam bez problemu znalazło się miejsce w następnym autobusie, który przejechał także przez dworzec SAD...

  8. #8
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2006
    Rodem z
    Kace
    Postów
    194

    Domyślnie Odp: Autobusy od strony Słowacji

    Cytat Zamieszczone przez paszczak Zobacz posta
    Nie wiem jak jest obecnie, ale w 2008r. próbowaliśmy się zabrać do Użgorodu (i dalej do Rachowa) z dworca SAD, autobus podjechał wypchany po brzegi i kierowca oznajmił, że przez granicę nie może przewozić więcej osób niż jest miejsc siedzących.
    Przespacerowaliśmy się na przystanek koło dworca kolejowego i tam bez problemu znalazło się miejsce w następnym autobusie, który przejechał także przez dworzec SAD...
    Może część jedzie przez oba przystanki a cześć tylko przez jeden, albo drugi. Może przestudiowanie tras autobusów ze strony www.cp.sk by wyjaśniło sprawę.

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar damian
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Rybnik
    Postów
    301

    Domyślnie Odp: Autobusy od strony Słowacji

    Dzięki za rady!
    Chyba wsiądę w Ołomuńcu do autobusu Praga - Rachów... i po kłopocie :)

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. gdzie na Słowacji ?
    Przez Bendrzich w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-03-2013, 22:40
  2. Autobusy: Rzeszów - Gdańsk
    Przez długi w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-08-2012, 11:55
  3. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-01-2008, 22:12
  4. Jak dostać się z Bieszczad (np. Wetliny) do Koszyc na Słowacji
    Przez Miszaskc w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-07-2006, 10:29
  5. Ciekawe strony
    Przez aniad w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-02-2006, 13:08

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •