Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: Nowy Koniec Świata

  1. #11
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Nowy Koniec Świata

    Cytat Zamieszczone przez Basia Z. Zobacz posta
    ale jednak łazienka (wspólna dla wszystkich ale z kilkoma prysznicami) oraz męska i damska toaleta powinna być.

    .
    w chatce to koniecznosc ??

    jest wiele chatek takich jak łupkow, polany, nieznajowa, ropianka, akt- gdzie potok , studnia i koedukacyjna slawojka jakos wystarczaja..

    wydaje mi sie ze mocno zalezy jaki efekt adam chce osiagnac i do jakiej grupy docelowej skierowac swoje uslugi.. jesli ma to byc serio "schronisko na koncu swiata", dla ludzi gor i lasow, poszukiwaczy klimatu sprzed lat, dla studentow i chaszczownikow to lazienka jest "psu na bude"

    jesli nazwa "koniec swiata" ma byc tylko chwytliwa reklama, a jego zamiarem jest przynoszacy mocna kase pensjonacik z przeznaczeniem dla rowrzeszczanych wycieczek szkolnych i wymagajacych wczasowiczow- to serio lazienki, kible, prad i inne remonty pewnie beda niezbedne..

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Szopa przystosowana na schronisko to raczej cieplejsza pora roku.
    Ale przy chłodach zawsze można skorzystać z dwóch pokojów w domu. Jest woda i swobodny dostęp do kuchni.
    Aha , można przyjeżdżać nawet jutro. Jeśli nie wszystko jest wykończone to twardzielom to nie przeszkadza.
    to super wiadomosc :) pewnie w lipcu juz tam zajrze. Jesli przez "wykonczeniami" to nawet lepiej
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  2. #12
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Nowy Koniec Świata

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta

    wydaje mi sie ze mocno zalezy jaki efekt adam chce osiagnac i do jakiej grupy docelowej skierowac swoje uslugi.. jesli ma to byc serio "schronisko na koncu swiata", dla ludzi gor i lasow, poszukiwaczy klimatu sprzed lat, dla studentow i chaszczownikow to lazienka jest "psu na bude"
    Napisałam, że to "kubeczek zimnej wody".

    Jeżeli dobrze zrozumiałam Adam chce z tego żyć i utrzymać rodzinę.

    Znając realia - z "chaszczowników" się nie wyżyje, bo jest ich po prostu za mało. Na pensjonacik się chyba nie nastawia.
    Dobrym klientem może być ktoś "pośrodku" - czyli np. harcerze, uczniowie na wycieczkach szkolnych, studenci, którzy nie zapłacą za nocleg za wiele (np. do 15 zł) ale chcą mieć jakieś minimum luksusu.

    Ja się spotkałam z tym, że rodzice nie chcą puszczać dzieci na wycieczki, jeżeli nie są zapewnione pokoje z łazienkami !

    I niestety chcą traktować prowadzenie bazy turystycznej jako sposób na utrzymanie to trzeba przyciągnąć klienta i dostosować się do jego wymagań, przynajmniej w pewnym zakresie.

    No niestety - takie jest życie.

    Mam pełno znajomych, którzy pasjonują się turystyką, założyli biuro podróży z zamiarem organizacji wypraw np. na Kamczatkę, a obecnie sprzedają głównie bilety na samoloty i wczasy w Tunezji.
    Bo na Kamczatkę to mieli dwie osoby chętne do wyjazdu na rok, a do Tunezji chętnych jest pełno.

    Dlatego też ja się zawodowo nie zajmuję turystyką, mimo że mam kwalifikacje.
    Mogę sobie poprowadzić raz w roku wędrowny obóz do Rumunii lub na Krym i zarobić na kolejne buty turystyczne (akurat tyle jest chętnych aby tam pojechać raz w roku), ale nie chciałabym traktować turystyki jako swojego głównego źródła utrzymania, bo przeważnie musiałabym po raz setny w danym roku prowadzić ludzi do Morskiego Oka lub Kościeliskiej.

    To ja już wolę swoją pracę, która też jest ciekawa.

    Pozdrowienia

    Basia

  3. #13
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Nowy Koniec Świata

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta

    jest wiele chatek takich jak łupkow, polany, nieznajowa, ropianka, akt- gdzie potok , studnia i koedukacyjna slawojka jakos wystarczaja..
    Te chatki nie zarabiają na siebie.
    Przeważnie właściciele (kluby turystyczne) do nich dopłacają, a przynajmniej wkładają swoją darmową pracę.

    B.

  4. #14
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Nowy Koniec Świata

    Cytat Zamieszczone przez Basia Z. Zobacz posta
    Napisałam, że to "kubeczek zimnej wody".

    Jeżeli dobrze zrozumiałam Adam chce z tego żyć i utrzymać rodzinę.

    Znając realia - z "chaszczowników" się nie wyżyje, bo jest ich po prostu za mało. Na pensjonacik się chyba nie nastawia.
    Dobrym klientem może być ktoś "pośrodku" - czyli np. harcerze, uczniowie na wycieczkach szkolnych, studenci, którzy nie zapłacą za nocleg za wiele (np. do 15 zł) ale chcą mieć jakieś minimum luksusu.

    Basia

    jasna sprawa... ale czy w takim wypadku nazywanie obiektu "nowym koncem swiata" nie byloby troszeczke naduzyciem? bo wybitnie nawiazuje do łupkowskich tradycji i klimatow... a łupkow raczej nie nalezy do miejsc dla ludzi lubiacych luksusy.. ktos sie skusi by przyjechac a tu bach! przykra niespodzianka na miejscu...
    Ostatnio edytowane przez buba ; 23-06-2010 o 18:45
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  5. #15
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Nowy Koniec Świata

    Cytat Zamieszczone przez Basia Z. Zobacz posta
    Mam pełno znajomych, którzy pasjonują się turystyką, założyli biuro podróży z zamiarem organizacji wypraw np. na Kamczatkę, a obecnie sprzedają głównie bilety na samoloty i wczasy w Tunezji.
    Bo na Kamczatkę to mieli dwie osoby chętne do wyjazdu na rok, a do Tunezji chętnych jest pełno.

    Basia
    smutne ,ze zycie tak nieraz zmusza do porzucenia pieknych idealow :(
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  6. #16
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Nowy Koniec Świata

    A może porównajmy cenę biletów do Tunezji i na Kamczatkę???
    Bo ja bym chętnie na Kamczatkę poleciała choćby i jutro, ale stać mnie tylko na Tunezję
    Także argument chyba nie teges. Już pomijam inną grupę targetową-ci marzący o Kamczatce raczej do Tunezji nie polecą choć ich stać na Tunezję,a ci z Tunezji na odwrót nawet jeśli ich stać na Kamczatkę.
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  7. #17
    Bieszczadnik Awatar komisaRz von Ryba
    Na forum od
    05.2008
    Rodem z
    dziki wschód
    Postów
    1,164

    Domyślnie Odp: Nowy Koniec Świata

    a propo Kamczatki mi się przypomniało

  8. #18
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Nowy Koniec Świata

    Cytat Zamieszczone przez Krysia Zobacz posta
    A może porównajmy cenę biletów do Tunezji i na Kamczatkę???
    Bo ja bym chętnie na Kamczatkę poleciała choćby i jutro, ale stać mnie tylko na Tunezję
    Także argument chyba nie teges. Już pomijam inną grupę targetową-ci marzący o Kamczatce raczej do Tunezji nie polecą choć ich stać na Tunezję,a ci z Tunezji na odwrót nawet jeśli ich stać na Kamczatkę.
    To były tylko przykłady.

    Jeżeli biuro podróży przygotowuje zestaw wyjazdów na Krym, wiadomo że lepiej się sprzeda leżenie na plaży w uzdrowisku i noclegi w pokojach z łazienkami, na drugim miejscu - wyjazd połączony ze zwiedzaniem, a może 3 lub 4 osoby na rok chętnie wykupiłyby "włóczęgę" w stylu Buby.
    Zresztą jeżeli ktoś chce się tak powłóczyć - to przeważnie nie wykupuje wycieczki w biurze podroży a tylko wszystko organizuje sobie sam

    Po prostu z doświadczenia - widzę obok siebie znajomych, którzy planowali założenie biura podróży z zamiarem organizacji tylko wyjazdów trekkingowych a po paru latach im skrzydła opadły i organizują wczasy i wycieczki szkolne i nieźle prosperuję (fajnie jest jak znajdą jakąś "niszę", w której się specjalizują, np znajome biuro organizuje wyjazdy szkoleniowe dla szkół wojskowych).

    Ale kończę bo się robi całkiem OT.


    B.

  9. #19
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Nowy Koniec Świata

    No nie do końca off.
    To jest po prostu inny target(grupa docelowa).
    Dla takiego prawdziwego Końca Świata raczej nie przyjedzie ktoś oczekujący wygód, nie będzie mu potrzebna łazienka skoro jest potok tak jak Buba pisała.
    A czy się z tego utrzymają?Myślę, że Adam ma doświadczenie i wie co i jak, a jest taką osobą, że ludzi przyciągnie do siebie czegokolwiek tam nie zrobi (chyba).
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  10. #20
    Bieszczadnik Awatar Do-misiek
    Na forum od
    07.2007
    Postów
    87

    Domyślnie Odp: Nowy Koniec Świata

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta
    w chatce to koniecznosc ??

    jest wiele chatek takich jak łupkow, polany, nieznajowa, ropianka, akt- gdzie potok , studnia i koedukacyjna slawojka jakos wystarczaja..

    wydaje mi sie ze mocno zalezy jaki efekt adam chce osiagnac i do jakiej grupy docelowej skierowac swoje uslugi.. jesli ma to byc serio "schronisko na koncu swiata", dla ludzi gor i lasow, poszukiwaczy klimatu sprzed lat, dla studentow i chaszczownikow to lazienka jest "psu na bude"
    Łazienka, a właściwie prysznic to fajna sprawa. Mycie w potoku też nie jest złe, ale do czasu... ja po ośmiu dniach miałam serdecznie dość i marzyłam o prysznicu
    Chaszczownicy czy ludzie gór to gatunek niestety wymierający. Aby utrzymać chatę potrzeba kasy, a tej na turystach indywidualnych nie da się pozyskać, bo trzeba by było podnieść ceny za nocleg, co w konsekwencji doprowadziłoby do spadku ilości osób nocujących. Tegoroczne ferie zimowe prawie w całości spędziłam w chacie na Adamach: turystów pojedynczych mieliśmy, aż 15 osób w przeciągu około dwóch tygodni, z czego jakaś połowa należy do koła opiekującego się chatą, więc nie płaci. Przez cały ten czas były w Lachowicach dwie grupy harcerskie liczące po około 25 osób każda - nie przepadam za ZHP/ZHR, ale na tych ludzi nie mogę złego słowa powiedzieć. Nie wrzeszczeli, nie brudzili (zbytnio) i nie bałaganili.
    Dlatego sądzę, że nowopowstające schronisko musi się otworzyć na grupy zorganizowane: harcerzy, obozy wędrowne.
    BTW:
    A jakby tak zorganizować w Prełukach coś na kształt zeszłorocznych łupkowskich śpiewanek? Na bank znajdą się chętni!
    Siłę słonia
    Płodność byka
    Da Ci tylko...
    TURYSTYKA!!!


    www.picasaweb.google.com/domikoc
    www.picasaweb.google.com/derkaterdreadlock

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Kraniec świata
    Przez WUKA w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-07-2013, 23:03
  2. Szczęście a nie koniec świata
    Przez bogdaneg w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-12-2012, 10:37
  3. Wiadomość ze świata sportu
    Przez Gar w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-12-2010, 01:24
  4. Byłam z tyłu świata
    Przez mniszek w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-10-2009, 18:17

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •