Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 95

Wątek: Jaskinie

  1. #21
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Żaholecki las
    Postów
    454

    Domyślnie Odp: Jaskinie

    Cytat Zamieszczone przez lacek Zobacz posta
    Witam,


    . Gdyby ktos z Was mial jeszcze jakies informacje na temat jaskin tego terenu prosze o wiadomosc w tym watku lub na priva. Z wiekszych odkryc moge zdradzic, ze odnaleziono dosc duza jame na poludniowych stokach Widelki.
    foto: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...17ede7e44.html

    z gory dzieki za info,
    Lacek

    Informacje mozesz pozyskac droga jaka ci podalem w wiadomosci ktora wyslalem ci na priv

  2. #22
    lacek
    Guest

    Domyślnie Odp: Jaskinie

    Cytat Zamieszczone przez klopsik Zobacz posta
    Informacje mozesz pozyskac droga jaka ci podalem w wiadomosci ktora wyslalem ci na priv
    Od ciebie raczej podziekuje za info...wypytalem o ciebie goscia z ktorym kartuje jaskinie, pomagal mi przy magisterce w zywieckim, byl kiedys w tym klubie ssb, teraz jest w Dzikiej Grupie z Malinki z Wilsy i powiedzial miedzy innymi , ze cytuje: "jestes najwiekszym zagrozeniem dla nitoperzy w jaskiniach i potrafisz pisac bajki jak nikt inny".

    Tak sobie spojrzalem na twoje posty w tym watku i chyba ty powinenes spojrzec do jakichs ksiazek geologii bo w podrecznikach do geologii nie ma klasyfikacji jaskin, moglyby byc w podrecznikach do geomorfologii ale nawet w najnowszym Migoniu nie ma definicji pseudokrasu. (wiem cos o tym,w koncu sledzilem taka literature).

    A co do liny to mi byla potrzebna przy zejsciu w pierwszej studzience, kolega juz nei potrzebowal, wjaskini jest dosc czysto, czysciej niz np w dolnych patriach w Nasicznem.

  3. #23
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Żaholecki las
    Postów
    454

    Domyślnie Odp: Jaskinie

    Cytat Zamieszczone przez lacek Zobacz posta
    Od ciebie raczej podziekuje za info...wypytalem o ciebie goscia z ktorym kartuje jaskinie, pomagal mi przy magisterce w zywieckim, byl kiedys w tym klubie ssb, teraz jest w Dzikiej Grupie z Malinki z Wilsy i powiedzial miedzy innymi , ze cytuje: "jestes najwiekszym zagrozeniem dla nitoperzy w jaskiniach i potrafisz pisac bajki jak nikt inny".

    Tak sobie spojrzalem na twoje posty w tym watku i chyba ty powinenes spojrzec do jakichs ksiazek geologii bo w podrecznikach do geologii nie ma klasyfikacji jaskin, moglyby byc w podrecznikach do geomorfologii ale nawet w najnowszym Migoniu nie ma definicji pseudokrasu. (wiem cos o tym,w koncu sledzilem taka literature).

    A co do liny to mi byla potrzebna przy zejsciu w pierwszej studzience, kolega juz nei potrzebowal, wjaskini jest dosc czysto, czysciej niz np w dolnych patriach w Nasicznem.
    Oczywiscie ze pisze bajki na potrzeby takich osob jak TY, dlatego twoje posty sa prosta prowokacja jak narazie, ciekawym ciagu dalszego ..... czekam nan

    ps zwiedze sobie w sobote ta wielka jame w okolicach widelek i wybije do nogi wszystkie nietoperze jezeli sa tam
    Ostatnio edytowane przez klopsik ; 15-01-2009 o 21:29

  4. #24
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Jaskinie

    Klopsik nie zabijaj proszę nietoperzy to takie śliczne ptaszki!!!
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  5. #25
    lacek
    Guest

    Domyślnie Odp: Jaskinie

    Cytat Zamieszczone przez klopsik Zobacz posta
    Oczywiscie ze pisze bajki na potrzeby takich osob jak TY, dlatego twoje posty sa prosta prowokacja jak narazie, ciekawym ciagu dalszego ..... czekam nan

    ps zwiedze sobie w sobote ta wielka jame w okolicach widelek i wybije do nogi wszystkie nietoperze jezeli sa tam
    Jak tam uwazasz, nie mialem w intencji zadnych prowokacji. Plan i opis jaskini bedzie zaprezentowany w kolejnym pseudokarst newsletter wydawanym przez UIS Pseudokarst Comittee.
    A ta wypowiedz o nietoperzach na forum tylko potwierdza zdanie mojego kolegi o tobie.

  6. #26
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Jaskinie

    Klopsik,pogromca nietoperzy, he he
    Czym żeś się chłopie temu (koledze lacka) palantowi naraził??
    Pozdrav

  7. #27
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: Jaskinie

    Witeczka:)
    Klopsik - Ty morderco nietoperzy;> Jeszcze nie skończyłeś tego niecnego procederu?
    A teraz zapytowuję: jakie u licha ma znaczenie, że ktoś tam klasyfikuje dziurę w ziemi jako jaskinię lub niejaskinię? Jeśli ktoś z jakichs powodów lubi się szlajać po tych chłodnych dziurkach, to Bóg z nim. Za to fajne są nazwy nadawane niektórym loszkom: Dziadzia i Bezdziadzia Nora, Jaskinia 'Tam Gdzie Wpadły Czołgi', Jama Brudasów, Dziura pod Korzeniem, a nawet Jedoosobowy Schron.
    Nazwy te i inne wynalazłem w dziele pt 'Jaskinie polskich Karpat Fliszowych'. I zarazem skonstatowałem, ze nie mam tomu nr 3 - czy taki był wydany?:O Panowie speleolodzy?
    I ciekawostka - w tym dziele, które naukowo redagował niejaki Pulina Marian (kto interesował się historią taternictwa, ten wie, co to za nazwisko), wciąż mówi się o jaskiniach, a nie jakichś tam schronach itp nazwach.
    Z uwagi na sposób powstawania podzielono te wszystkie dziury na różne tam, ale mnie się spodobała jedna nazwa - jaskinia odprężeniowa. Zaraz pomyślałem, że to taka, którą można zgłębić bez tony szpeju do pomocy, a za to w jakimś miłym towarzystwie:P I się solidnie odprężyć. Np przy nalewce...

    Pozdrawiam,
    Derty
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  8. #28

    Domyślnie Odp: Jaskinie

    Cytat Zamieszczone przez orsini Zobacz posta
    Klopsik nie zabijaj proszę nietoperzy to takie śliczne ptaszki!!!
    Zzawsze myślałem że to są ssaki ale może od zakończenia mojej edukacji coś się zmieniło?

    A jako że jest to mój pierwszy post na forum witam Szanownych Forumowiczów.

  9. #29
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Postów
    1,823

    Domyślnie Odp: Jaskinie

    Witaj Zbycholku na forum:)

    PS Nietoperze są ssakami????...przecież mają skrzydła...

  10. #30

    Domyślnie Odp: Jaskinie

    niby tak a jednak
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Nietoperze
    podonie możnaby myśleć o wielorybach.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Jaskinie Beskidu Niskiego
    Przez machoney w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-03-2012, 18:03
  2. jaskinie na jurze
    Przez buba w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-03-2007, 16:27
  3. Jaskinie i najwyzsze szczytki bieszczad
    Przez amelka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-06-2005, 10:43

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •