Strona 8 z 10 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 95

Wątek: Jaskinie

  1. #71
    lacek
    Guest

    Domyślnie Odp: Jaskinie

    A ja chcialem tylko zapytac o jaskinie.przepraszam wszystkich na forum za to zamieszanie.
    lacek

  2. #72
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie Odp: Jaskinie

    Cytat Zamieszczone przez oligocenmaster
    Lepiej było by zaprzestać promocji

    Lepiej byłoby w wątku o jaskiniach dyskutować o jaskiniach.

    Za następne off-topy będą kartki.
    Ostatnio edytowane przez Marcowy ; 30-01-2009 o 15:35

  3. #73
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Żaholecki las
    Postów
    454

    Domyślnie Odp: Jaskinie

    Cytat Zamieszczone przez lacek Zobacz posta
    A ja chcialem tylko zapytac o jaskinie.przepraszam wszystkich na forum za to zamieszanie.
    lacek
    A ja chcialem porozmawiac..... gratulacje dla tajnej extremalnej grupy z malinki ktora majstruje cos w wisle .

  4. #74

    Domyślnie Odp: Jaskinie

    Cytat Zamieszczone przez vm2301 Zobacz posta
    Sufozja - przeczytałem jakąs definicję, wiem, że jakies doły sufozyjne sie tworzą, formując jaskinię, tak? A czy znaczący wpływ na wygląd samej skały toto ma?
    Sorki, że dopiero teraz
    troszkę pomieszałem ostatnio, za szybko pisałem i wrzuciłem sufozję do worka z zamrozem (wietrzeniem mrozowym) sugerując trochę, że to podobne zjawiska. Najbardziej znaną jaskinią sufozyjną( i mówi się, że jedyną) w Polsce jest jaskinia w Mechowie na Pomorzu, tam słabszy materiał został wypłukany i pozostało teraz to co widzimy jako jaskinię. Te procesy (sufozja, gelifrakcja, jakieś wietrzenie czy erozje) mają zdecydowanie mniejsze znaczenie przy tworzeniu jaskiń w Beskidach, obiekty o tej genezie są niewielkich rozmiarów (najcześciej- w porównaniu np do jaskiń osuwiskowych), ale same procesy mogą później modelować części jaskini. A wpływ na wygląd skały będzie mieć w zależności od skałdu mineralnego skały- czy da się z nij coś wypłukać :)

    Cytat Zamieszczone przez klopsik Zobacz posta
    gratulacje dla tajnej extremalnej grupy z malinki ktora majstruje cos w wisle .
    Jeżeli przytyk miał mieć wydźwięk pejoratywny to jest raczej przestrzelony, jak można zobaczyć na zupełnie jawnej stronie jawnej Dzikiej Grupy eksploruje ona nie tylko w największych jaskiniach Beskidów ale w całych Karpatach-od wschodu po zachód nie pomijając południa...

  5. #75
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Żaholecki las
    Postów
    454

    Domyślnie Odp: Jaskinie

    Cytat Zamieszczone przez wjg Zobacz posta
    Jeżeli przytyk miał mieć wydźwięk pejoratywny to jest raczej przestrzelony, jak można zobaczyć na zupełnie jawnej stronie jawnej Dzikiej Grupy eksploruje ona nie tylko w największych jaskiniach Beskidów ale w całych Karpatach-od wschodu po zachód nie pomijając południa...
    Nie rozumiem co piszesz do mnie, prostak jestem, a o tych calych karpatach to fajnie brzmi tyle ze praktycznie i tak siedzicie w slaskim .Chcialem pogratulac powstania nowego orgnizmu jaskiniowego ktory rodzi sie w bolach i oczywiscie twojej tajnej prawie przynaleznosci do niego.Mam nadzieje ze odnajdziesz sie tam szczerze zycze powodzenia w jaskiniach beskidzkich

  6. #76

    Domyślnie Odp: Jaskinie

    Cytat Zamieszczone przez klopsik Zobacz posta
    , a o tych calych karpatach to fajnie brzmi tyle ze praktycznie i tak siedzicie w slaskim .Chcialem pogratulac powstania nowego orgnizmu jaskiniowego ktory rodzi sie w bolach
    Nietrudno dociec, patrząc nawet na odpowiednia stronę www, że działamy nie tylko w Śląskim (chociaż tam padło najwięcej jam ostatnimi czasy) ale też (a może głównie) w Tatrach i innych grupach K.Zewnętrznych-B,Żywieckim, Niskim, Sadeckim, sporadycznie w okolicach Bieszczadów.
    A co do tworzenia to tez jesteś (jak to zwykle bywa) niedoinformowany - Dzika Grupa powstała w 2002r i to jak najbradziej- bezbólowo...

  7. #77
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Żaholecki las
    Postów
    454

    Domyślnie Odp: Jaskinie

    Cytat Zamieszczone przez wjg Zobacz posta
    Nietrudno dociec, patrząc nawet na odpowiednia stronę www, że działamy nie tylko w Śląskim (chociaż tam padło najwięcej jam ostatnimi czasy) ale też (a może głównie) w Tatrach i innych grupach K.Zewnętrznych-B,Żywieckim, Niskim, Sadeckim, sporadycznie w okolicach Bieszczadów.
    A co do tworzenia to tez jesteś (jak to zwykle bywa) niedoinformowany - Dzika Grupa powstała w 2002r i to jak najbradziej- bezbólowo...
    Fascynajce moze napiszesz wiecej na ten temat ?

  8. #78
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Żaholecki las
    Postów
    454

    Domyślnie Odp: Jaskinie

    Cytat Zamieszczone przez klopsik Zobacz posta
    Fascynajce moze napiszesz wiecej na ten temat ?
    jako ze jestem prostak praktyk przeto sam sie doinformowalem u Czeska coz to takiego tajemiczego i fantastycznego robi grupa a w szczegolnnosci moj byly kolega klubowy

  9. #79
    DzikaGrupaMalinka
    Guest

    Domyślnie Odp: Jaskinie

    Cytat Zamieszczone przez klopsik Zobacz posta
    jako ze jestem prostak praktyk przeto sam sie doinformowalem u Czeska coz to takiego tajemiczego i fantastycznego robi grupa a w szczegolnnosci moj byly kolega klubowy
    Ogólnie nie lubię jak mnie ktoś wywołuje do tablicy nie powiadamiając o tym. Nie lubię też jak się wyśmiewa organizację w której działam.
    Może kolega „Klopsik” ma większe doświadczenie jaskiniowe niż ja, odkrył w swoim życiu więcej jaskiń – potem je skartował, narysował plany a na końcu opublikował pod swoim prawdziwym nazwiskiem.
    Szczerze wątpię..... Siedzę w tym interesie na tyle długo aby wiedzieć że „krowa która głośno ryczy, mało mleka daje”.
    A szczególnie nie cierpię gdy jestem "dymany". Wykorzystując treść właściwie służbowej rozmowy jako argumentu, cyt. ...że dzwonił do mnie aby zaciągnąć tzw. żurawia w sprawie tajnej działalności Dzikiej Grupy i mojego kolegi WJG.
    Tak, ukrywamy większość swoich odkryć. Szczególnie te duże. Powód jest prosty, jak mawiał masz narodowy wieszcz „każdy chciałby ciupciać Królową a nikt nie chce się z nią ożenić”. Mówiąc bardziej obrazowo. Odkrywamy np. taką Miecharską, eksplorujemy 2 lata, potem kilka miesięcy kartowania, ileś...dziesiąt godzin spędzonych przed komputerem nad planem i opisem. Później przychodzi taki Klopsik i mówi, e...dajcie mi plan, najlepiej w formie elektronicznej żeby się szybko kopiowało. Później patrzę a tu mój plan na jakimś forum gdzie kilku gości namawia się na wyjazd do jaskini i że trzeba by kratę wyrwać bo te ch... jaskinie zamknęli.
    Wiecie, krew mnie zalewa. Kilka lat roboty w plecy, fauna bezpowrotnie stracona, nacieki połamane....wersja katastroficzna.
    Tak więc dopóki danego odkrycia nie opublikuje, nikt spoza ścisłego grona Grupy nie wie co się dzieje w „naszych jaskiniach”. Po publikacji, jest mi wszystko jedno. Jak skopiujesz i wkleisz na forum albo użyjesz do innej publikacji bez mojej zgody – naruszasz mój e prawa autorskie. A wierz mi, prawo prasowe znam doskonale, byłem kilka lat naczelnym jaskiniowego periodyku.
    Poza tym speleologia horrendalnie różni się od taternictwa jaskiniowego czy grotołażenia.
    Na speleologie nawet taką w Beskidzie śląskim trzeba mieć trochę oleju w głowie (chociaż wykształcenie też się przydaje), do taternictwa potrzebna jest licencja a grotołażenie, w dodatku o zgrozo komercyjne może uprawiać każdy, nawet Klopsik....

    Jeszcze jeden fragment dyskusji który mi się nie podoba cyt. . ...Lacek wg mnie jest falszywa tozsamoscia stworzona przez jedna z 2 osob ktore lubuja sie w tego typu prowokacjach jedna jest z Debicy a druga z gorlic, teraz z Krakowa.Obaj grotolazi specjalizuja sie w jaskiniach beskidzkich esklopracji oraz kartowaniu po czesci stalo sie to ich sposobem na zycie oraz zarobkowania...
    Wiem kto jest z Dębicy i Krakowa. Ale w przypadku Gorlic to chyba do mnie pijesz. Specjalizuje się w eksploracji i kartowaniu, lubię to więc jest to sposób na życie. Zęby zjadłem na pracy na wysokościach oraz pod ziemią i na dodatek jestem z Gorlic. Zbieg okoliczności?
    Klopsik, dzisiaj dostałeś czerwona kartkę.
    za Dziką Grupe z Malinki
    Czesiek

  10. #80
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Żaholecki las
    Postów
    454

    Domyślnie Odp: Jaskinie

    [QUOTE=DzikaGrupaMalinka;76045]Ogólnie nie lubię jak mnie ktoś wywołuje do tablicy nie powiadamiając o tym. Nie lubię też jak się wyśmiewa organizację w której działam.
    Może kolega „Klopsik” ma większe doświadczenie jaskiniowe niż ja, odkrył w swoim życiu więcej jaskiń – potem je skartował, narysował plany a na końcu opublikował pod swoim prawdziwym nazwiskiem.

    Jestes jedna z podstaw i opok tej branzy , nie wysmiewam waszej dzialasnosci i organizacji jezeli uwazasz ze slowa --fantastyczne i tajemicze-- jest w stosunku do was to uzywam ich tutaj w stosunku do dzialn wjg ktory slynie z tego ze o niczym nie mowi a wszedzie jest

    Szczerze wątpię..... Siedzę w tym interesie na tyle długo aby wiedzieć że „krowa która głośno ryczy, mało mleka daje”.

    Slusznie prawisz, przyslowie madre , wszystko wyjasni sie z czasem

    A szczególnie nie cierpię gdy jestem "dymany". Wykorzystując treść właściwie służbowej rozmowy jako argumentu, cyt. ...że dzwonił do mnie aby zaciągnąć tzw. żurawia w sprawie tajnej działalności Dzikiej Grupy i mojego kolegi WJG.

    Przepraszam Cie za to ale jak kurcza dzwonie w sprawie roboty, to przy okazji niestety wodzony ludzka ciekawoscia dopytalem sie tego i owego.

    Tak, ukrywamy większość swoich odkryć. Szczególnie te duże. Powód jest prosty, jak mawiał masz narodowy wieszcz „każdy chciałby ciupciać Królową a nikt nie chce się z nią ożenić”. Mówiąc bardziej obrazowo. Odkrywamy np. taką Miecharską, eksplorujemy 2 lata, potem kilka miesięcy kartowania, ileś...dziesiąt godzin spędzonych przed komputerem nad planem i opisem. Później przychodzi taki Klopsik i mówi, e...dajcie mi plan, najlepiej w formie elektronicznej żeby się szybko kopiowało. Później patrzę a tu mój plan na jakimś forum gdzie kilku gości namawia się na wyjazd do jaskini i że trzeba by kratę wyrwać bo te ch... jaskinie zamknęli.

    I beda zamykac dalej , kazda jame w ktorej sa nietoperze.... i beda te kraty niszczyc by wchodzic. Pare ton zelbetu z zbrojeniem powstrzyma to na jakis czas, chyba ze znajda sie fanatycy ktorzy wysadza i to.

    Nieee Czesiek jeszcze raz nie , nie zrobilem takiego czegos jak publikowanie na forach planow jaskin i nigdy nikogo nie prosilem o plan jamy ktore pozniej gdzies zawisly chocby w folderze turystycznym bez pisemnej zgody autora .Jezeli Wojtek naopowiadal takich glupot Tobie to uwaza mnie za cholernego glupca.


    Wiecie, krew mnie zalewa. Kilka lat roboty w plecy, fauna bezpowrotnie stracona, nacieki połamane....wersja katastroficzna.

    I kto to zrobil ?Ja osobiscie ?Czy tez tacy jak ja ?Uwazasz mnie za dewastatora jaskin ?Wjg tak mnie przedstawia ?

    Tak więc dopóki danego odkrycia nie opublikuje, nikt spoza ścisłego grona Grupy nie wie co się dzieje w „naszych jaskiniach”. Po publikacji, jest mi wszystko jedno. Jak skopiujesz i wkleisz na forum albo użyjesz do innej publikacji bez mojej zgody – naruszasz mój e prawa autorskie. A wierz mi, prawo prasowe znam doskonale, byłem kilka lat naczelnym jaskiniowego periodyku.

    Oki znajdujesz robisz badania fauna flora mierzenie kreslenie po cichu na spokojnie i buch publikacja- informacja potem gro ciekawych , informacja idzie dalej zaczynaja sie dzikie wycieczki , z czasem jest corac wiecej odwiedzajacych i tak sie rozdeptuje jaskinie , jakies ogniseczko swieczki romantyczny nastroj znikaj nietoperze potem trzeba tu i owdzie pokuc powysadzac by puszczalo dalej......

    Poza tym speleologia horrendalnie różni się od taternictwa jaskiniowego czy grotołażenia.
    Na speleologie nawet taką w Beskidzie śląskim trzeba mieć trochę oleju w głowie (chociaż wykształcenie też się przydaje), do taternictwa potrzebna jest licencja a grotołażenie, w dodatku o zgrozo komercyjne może uprawiać każdy, nawet Klopsik....

    Robi ktos juz komercyjne przejscia jaskin w beskidach ?CIekawe ?

    Jeszcze jeden fragment dyskusji który mi się nie podoba cyt. . ...Lacek wg mnie jest falszywa tozsamoscia stworzona przez jedna z 2 osob ktore lubuja sie w tego typu prowokacjach jedna jest z Debicy a druga z gorlic, teraz z Krakowa.Obaj grotolazi specjalizuja sie w jaskiniach beskidzkich esklopracji oraz kartowaniu po czesci stalo sie to ich sposobem na zycie oraz zarobkowania...

    Wiem kto jest z Dębicy i Krakowa. Ale w przypadku Gorlic to chyba do mnie pijesz. Specjalizuje się w eksploracji i kartowaniu, lubię to więc jest to sposób na życie. Zęby zjadłem na pracy na wysokościach oraz pod ziemią i na dodatek jestem z Gorlic. Zbieg okoliczności?

    Ja nie jestem z debicy jakby co, to aktualizacja danych, blizej mi do krakowa oraz wroclawia oraz posiadam wlasne zeby

    Chyba sie za bardzo wczules, czy pije do Ciebie ?PIje do wjg, z ktorym tocze nieustanne boje od wielu wielu dni, nieudanych spotkan.Z ktorym mam niezalatwione dawne sprawy ,z ktorym moze kiedys sie spotkam na spokojnie w jamie i wyjasnimy sobie pare spraw ostatecznie i definitywnie , ale watpie w to.Wojtek woli uprawiac swoja polityke zwalczania "zlego"elementu z tym ze to zlo jakos dziwnie definiuje.




    Klopsik, dzisiaj dostałeś czerwona kartkę.
    za Dziką Grupe z Malinki
    Czesiek[/QUOTE)

    Do dzialn grupy nic nie mam i uwazam ze robicie fajna i dobra podziemna robote, trzymajcie tak dalej . Nie wchodzilem wam nigdy w droge i nie bede. Jedynie z WJG dawnym kolega klubowym ktory jest waszym kolega klubowym mam zgryza.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Jaskinie Beskidu Niskiego
    Przez machoney w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-03-2012, 17:03
  2. jaskinie na jurze
    Przez buba w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-03-2007, 15:27
  3. Jaskinie i najwyzsze szczytki bieszczad
    Przez amelka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-06-2005, 09:43

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •