Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Czarnohora - nowa mapa

  1. #1

    Domyślnie Czarnohora - nowa mapa

    Wczoraj ukazała się u nas nowa mapa Czarnohory (1-60.000)

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Czarnohora - nowa mapa

    Wow !

    Wreszcie !

    Jak tylko wrócę z Rumunii to kupuję

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar agnieszkaruda
    Na forum od
    01.2008
    Rodem z
    Kampinos
    Postów
    519

    Domyślnie Odp: Czarnohora - nowa mapa

    Ja już zakupiłam czekam na przesyłkę będę ja w sierpniu testować :)
    Chciałeś dobrze a wyszło jak zwykle......:oops:

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar Doczu
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    1,058

    Domyślnie Odp: Czarnohora - nowa mapa

    Ja jestem po pobieznych oględzinach mapki. Niepokoją trochę zaznaczone pola namiotowe pod Gutin Tomnatykiem i przy Jez. Niesamowitym - nie wiem czy się coś zmieniło, ale jesli mnie pamięć nie myli, to tam oficjalnie był zakaz biwakowania (choć co do pola pod Gutinem pewien w 100% nie jestem).
    Ktoś wie obecnie jaki jest status tych miejsc ?
    http://www.doczu.pl

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Czarnohora - nowa mapa

    Pod Gutin Tomnatykiem wolno, nad Jeziorkiem Niesamowitym - nie.

    (no chyba żeby ostatnio coś się zmieniło)

    B.

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar Doczu
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    1,058

    Domyślnie Odp: Czarnohora - nowa mapa

    No tego Gutina pewien nie byłem bo zdaje się nawet jakiś drogowskaz widziałem na "odbiciu" żółtego szlaku, ale co do Niesamowitego to taka informacja na mapie może kogoś wpędzić w kłopoty.
    http://www.doczu.pl

  7. #7
    Ekspert Roku 2011
    Ekspert Roku 2010
    Forumowicz Roku 2009
    Awatar marcins
    Na forum od
    12.2005
    Rodem z
    Lesko/Rabe
    Postów
    3,394

    Domyślnie Odp: Czarnohora - nowa mapa

    Nie znam miejsca poza otoczeniem jeziorka pod Gutinem, które na przestrzeni ostatnich 10 lat zostałoby tak zdewastowane przez turystów w Czarnohorze. Nie mam zielonego pojęcia, co autorzy mapki mieli na celu znacząc te "pola namiotowe". Trochę szkoda, że ludzie, niby inteligentni i zaawansowani w ochronę gór popełniają takie gafy...

    A kosówka wokół jeziorka znika arami co roku. Szkoda.
    Marcin

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar Doczu
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    1,058

    Domyślnie Odp: Czarnohora - nowa mapa

    Cytat Zamieszczone przez marcins Zobacz posta
    Nie mam zielonego pojęcia, co autorzy mapki mieli na celu znacząc te "pola namiotowe". Trochę szkoda, że ludzie, niby inteligentni i zaawansowani w ochronę gór popełniają takie gafy...
    W przypadku miejsca pod Gutinem to żadna gafa - to jest wyznaczone miejsce do biwakowania. Trudno oczekiwać, żeby Redakcja mapy kierując się jakimś swoim interesem pomijała miejsca tak istotne jak pola namiotowe, ale w przypadku Jez.Niesamowitego trochę chyba zagalopowano się, bo jednak jest różnica poza miejscem prawnie wyznaczonym do biwakowania, a dzikim polem namiotowym.
    No chyba że Redakcja wie coś więcej w tej sprawie niż my.
    Chętnie wysłuchałbym jakiegoś stanowiska w tej sprawie.
    http://www.doczu.pl

  9. #9
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Czarnohora - nowa mapa

    mape nabylam.... troche kota w worku kupilam bo nie rozwinelam w sklepie i w domu troche sie zdziwilam... bardzo mi sie nie podoba ze jest wylacznie w polskiej wersji jezykowej (albo to tylko ja mam taki wybrakowany egzeplarz???)

    mapy np. gorganow czy bieszczad wschodnich byly dwustronne, po polsku i ukrainsku... a tu dupa... juz nie posiedzisz nad nia z miejscowym.. tylko legenda laskawie po ukrainsku, na trzecim miejscu po polskim i angielskim
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  10. #10

    Domyślnie Odp: Czarnohora - nowa mapa

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta
    mape nabylam.... troche kota w worku kupilam bo nie rozwinelam w sklepie i w domu troche sie zdziwilam... bardzo mi sie nie podoba ze jest wylacznie w polskiej wersji jezykowej (albo to tylko ja mam taki wybrakowany egzeplarz???)

    mapy np. gorganow czy bieszczad wschodnich byly dwustronne, po polsku i ukrainsku... a tu dupa... juz nie posiedzisz nad nia z miejscowym.. tylko legenda laskawie po ukrainsku, na trzecim miejscu po polskim i angielskim
    Mapa "Czarnohory" w wydaniu obecnym jest przeznaczona do sprzedaży w Polsce i jej treść jest przygotowana w języku polskim. Być może w przyszłym roku ukaże się wersja tylko w języku ukraińskim (cyrylicą) - wtedy będziesz mogła nabyć taką mapę i "posiedzisz nad nią z miejscowym" - zależy to tylko i wyłącznie od dystrybutorów mapy na Ukrainie. Na razie będziesz musiała miejscowym przetłumaczyć, chociaż wielu z nich potrafi przeczytać "po polsku". Mapa Bieszczadów Wschodnich miała wersję polsko-ukraińską wydaną na zlecenie pewnego stowarzyszenia, a wersja "handlowa" nie posiadała takiej wersji ze względu na znikome zainteresowanie handlowe takową.
    Mapy Czarnohory i Bieszczadów Wschodnich są bardzo "ciężkie" (zawierają wiele szczegółów na 1 cm kw.) i wersja ukraińska nie zmieściłaby się równocześnie obok polskiej, jak w przypadku "lekkiej" mapy Gorganów.

    Pozdrawiam

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Nowa mapa Zachodnie Gorgany
    Przez Petefijalkowski w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 24-03-2020, 22:19
  2. Nowa mapa Czarnohory i Świdowca
    Przez przemek p w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-07-2012, 13:08
  3. Nowa mapa gorgany połonina krasna...
    Przez barszczu w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 16-05-2012, 19:40
  4. Czarnohora
    Przez markus w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 01-01-2009, 19:56
  5. Nowa mapa B.Wschodnie - czy ktoś coś wie
    Przez Henek w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 27-10-2008, 20:54

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •