Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Bieszczady jesienią

  1. #1
    siwy44
    Guest

    Domyślnie Bieszczady jesienią

    Może moje pytanie jest naiwne dla stałych bywalców, ale wybieramy się z żoną w Bieszczady pod koniec września ( ok 20) Będzie to nasza pierwsza wyprawa w te góry. W związku z tym chciał bym spytać czy o tej porze możemy już liczyć na przebarwione (choć częściowo) lasy. Pytanie drugie, to zamierzamy nocować w Wetlinie co byście proponowali. Czy noclegi na Piotrowej Polanie o tej porze mają sens, czy raczej powinniśmy szukać czegoś innego . Myśleliśmy też np. o "Chatce nad rzeką Zofii Ślimak". Jakie szlaki powinniśmy wybrać uwzględniając, że przynajmniej 1 raz w roku jesteśmy gdzieś w górach ale najlepsze lata na wędrówki mamy już za sobą. Oboje mamy po 49 lat. A w ogóle to mój pierwszy wpis na tym Forum więc wszystkich "Forumowiczów" serdecznie pozdrawiam.

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: Biesczady jesienią

    Cytat Zamieszczone przez siwy44 Zobacz posta
    .... chciał bym spytać czy o tej porze możemy już liczyć na przebarwione (choć częściowo) lasy....... Jakie szlaki powinniśmy wybrać uwzględniając, że przynajmniej 1 raz w roku jesteśmy gdzieś w górach ale najlepsze lata na wędrówki mamy już za sobą. Oboje mamy po 49 lat. A w ogóle to mój pierwszy wpis na tym Forum więc wszystkich "Forumowiczów" serdecznie pozdrawiam.
    Witaj na forum, i na początek...nie ma takiego pojęcia "najlepsze lata na wędrówki mamy już za sobą. Oboje mamy po 49 lat" wierz mi.
    Pytanie pierwsze: początek " kolorków" w lasach może już się zacząć, a i trawa na połoninach już przyżółknie.
    Na pytanie drugie odpowiedzą Ci inni , ja w Bieszczadach w ośrodkach nie nocuję. Pytanie o szlaki, jako że pierwszy raz będziecie w Bieszczadach to myślę ,połoniny są nieodzowne.
    Z Przełęczy Wyżnej wyjdżcie do Chatki , tam herbatka i dalej na przełęcz Orłowicza i zejdżcie do Starego Sioła (Wetlina), w sumie spacer na 5 - 6 godzin.
    Któregoś kolejnego dnia przejdżcie Połoninę Caryńską z Ustrzyk Górnych do Berehów , też ok 5 godzin.
    Oprócz gór, w Bieszczadach są piękne doliny po byłych wsiach, polecam Hulskie , Krywe ,Tworylne , to na dwa dni,o i została dolina do do żródeł Sanu w tzw. "worek bieszczadzki"
    Musisz wziąć przewodnik , mapę i sam popatrz, trudno jest tak opisać.
    Pozdrawiam i po powrocie z Bieszczadów napisz tu o Waszych wrażeniach z pierwszego pobytu.
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  3. #3
    siwy44
    Guest

    Domyślnie Odp: Biesczady jesienią

    Dzięki za informacje. Po powrocie na pewno opiszemy wrażenia.

  4. #4
    sturnus
    Guest

    Domyślnie Odp: Biesczady jesienią

    Jeśli chcesz kolorki zastać w całej okazałości to radziłbym tak od 15 października....

    Pozdrawiam

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar Pyra.57
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    stolica Pyrlandii
    Postów
    1,596

    Domyślnie Odp: Biesczady jesienią

    Cytat Zamieszczone przez sturnus Zobacz posta
    Jeśli chcesz kolorki zastać w całej okazałości to radziłbym tak od 15 października....
    Jeżeli będzie powtórka z roku 2009 to dominującym kolorem będzie biel. A październik jest pełen kolorów to fakt wtedy jest naprawde pięknie.
    pozdrawiam
    Marek

  6. #6
    Bieszczadnik
    Na forum od
    06.2009
    Rodem z
    Beskid Żywiecki--Żywiec
    Postów
    34

    Domyślnie Odp: Biesczady jesienią

    Hey! Najlepiej poczekaj na pierwsze przymrozki-Lasy liściaste ładnie się przebarwiają.Przynajmniej tak jest Beskidach :))))IX.2009.Bieszczady 316.jpg A tak było w zeszłym roku 25.IX
    Pzdr.

  7. #7
    jaculo
    Guest

    Domyślnie Odp: Biesczady jesienią

    Witam wszystkich, i pozdrawiam, jako że jestem tu nowy.. :)
    odpowiem wam tak, co do kolorów to tak jak piszą koledzy - tylko 2 połowa października - a jak sie powtórzy zeszły rok..... to zobaczycie cudo...!!!!!! Miałem szczęście być tam po 15 pażdż. zeszłego roku - zaledwie jezdnie udrożnili, a szlaki były nie do przejścia.. ale jakie widoki... jesu................ moje fotki wygrywają wszystkie konkursy.... obejrzyjcie je...
    http://picasaweb.google.pl/jaculowaw...009Bieszczady#
    zapraszam wszystkich - te fotki bez wątpienia was zachęcą.......P1050055.JPG
    Ostatnio edytowane przez jaculo ; 03-08-2010 o 22:43

  8. #8
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2004
    Postów
    295

    Domyślnie Odp: Bieszczady jesienią

    Kolorki to jak poprzednicy, połowa października, najlepiej po pierwszych przymrozkach. A co do fotek... no tereny ładne ale technicznie to tak sobie. Pozdrawiam.

  9. #9
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Biesczady jesienią

    Cytat Zamieszczone przez jaculo Zobacz posta
    moje fotki wygrywają wszystkie konkursy.... obejrzyjcie je...
    ]
    wow, to gratuluję!
    a konkretnie JAKIE konkursy?chyba nie te organizowane przez żonę rano?;-)
    Z tymi kolorkami to co roku inaczej jest, czasem i połowa października to jeszcze nie pełnia ich, a czasem już 15 jest po, jak 2 lata temu.
    Mieliśmy zlot forumowy, fotograficzny iiiii... no i niestety gołe drzewa, większość liści już pospadała
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Bieszczady jesienią
    Przez wolfgang87 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 15-10-2010, 21:57
  2. Dwa dni jesienią
    Przez iwonaf w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-10-2009, 14:33
  3. Bieszczadzka samotonośc jesienią?
    Przez keikobad w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 23-10-2005, 00:43

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •