Drodzy Forumowicze,

Zapragnąłem wybrać się w inne góry aniżeli Karpaty. Myślałem o Alpach lub Pirenejach, ale skoro mają być inne, to pomyślałem niech będzie istotnie różna szerokość geograficzna, dzięki czemu będą inne krajobrazy i inna flora. Stąd myśli zawęziły się do Uralu i Gór Skandynawskich. Na Ural jest daleko i trudno dojechać, stąd skłaniam się bardziej do Skandynawii.

I tu moje pytanie i prośba o radę. Czy ktoś może polecić jakieś dobre przewodniki i/lub mapy? Zaznaczę, że interesują mnie tylko góry. Nie zwiedzam miast, zabytków, pomników itp (pod tym względem jestem niereformowalny). Chciałbym pojechać późną wiosną 2014 i będę chciał chodzić po górach przez około 5 dni. Dotarcie na miejsce i powrót samochodem, a nocelgi w namiocie. Wiem, że 2014 to jeszcze odległa przyszłość, ale tak jak chyba sporo osób na tym forum lubię planować wyjazdy znacznie wcześniej. Co do samej trasy, to nie może być bardzo wymagająca technicznie. Głównie chodzi mi o lodowce. Nie mam doświadczenia w chodzeniu po lodowcach, nie wiem jak to robić żeby się nie sp.... do jakiejś szczeliny i raczej się tego nie nauczę w najbliższym czasie. Tak więc jeżeli trasa miałaby częściowo prowadzić przez jakiś lodowiec, to raczej musiałby to być jakiś oznakowany szlak turystyczny czy coś w tym rodzaju. Zakładam wzięcie raków i czekanu, ale już żadnego innego sprzętu.

A może ktoś z Was był na tego typu trekkingu w Norwegii lub Szwecji? Potrzebuję jakiegoś punktu startowego. Nie chcę zaczynać od czytania pierwszego lepszego przewodnika, który wpadnie mi w ręce.

Za wszelkie rady i sugestie będę zobowiązany.
Pozdrawiam,
Sioux