Strona 1 z 4 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Wątek: gdzie z dziećmi na tydzień?

  1. #1

    Domyślnie gdzie z dziećmi na tydzień?

    Witam
    jestem początkująca, zamierzamy z meżem i dwójką 10 latków jechać w ukraińskie Bieszczady, na razie zgromadziłam mapy, czekam na przewodnik który zamówiłam w necie. Wystraszyły mnie Gorgany, nie wiem czy to jednak nie będzie zbyt trudna wyprawa dla dzieci. One co prawda lubia chodzić..ale to nasz pierwszy raz na Ukrainie wiec sie obawiam. Prosze o jakieś podpowiedzi..
    Bierzemy namiot, jedziemy małym autem/nieterenowym...ale gdzie..to jeszcze nie wiem. Może to głupie...ale czy spanie na dziko w namiocie jest tam bezpieczne?

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar kobieta_bieszczadzka
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    to tu ... to tam ...
    Postów
    1,099

    Domyślnie Odp: gdzie z dziećmi na tydzień?

    Pozwoliłam sobie wysłać pewne namiary na priv. Myślę, że jako miejscowy będzie mógł najwięcej pomóc i naświetlić pewne kwestie.

    Pozdrawiam i życzę pomyślnych wiatrów

    k_b
    Prawdziwa przyjaźń przychodzi wówczas, gdy cisza między dwojgiem ludzi nie jest męcząca....

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: gdzie z dziećmi na tydzień?

    Cytat Zamieszczone przez eve1978 Zobacz posta
    Witam.... zamierzamy z meżem i dwójką 10 latków jechać w ukraińskie Bieszczady, na razie zgromadziłam mapy, czekam na przewodnik który zamówiłam w necie. Wystraszyły mnie Gorgany, nie wiem czy to jednak nie będzie zbyt trudna wyprawa dla dzieci. One co prawda lubia chodzić..ale to nasz pierwszy raz na Ukrainie wiec sie obawiam. Prosze o jakieś podpowiedzi..
    Bierzemy namiot, jedziemy małym autem/nieterenowym...ale gdzie..to jeszcze nie wiem. Może to głupie...ale czy spanie na dziko w namiocie jest tam bezpieczne?
    Witaj
    Odradzam Gorgany ( mimo ,że góry piękne i niepowtarzalne)na pierwszy raz i do tego z dziećmi nie.
    Proponuję:pasmo Bieszczadów Wschodnich , podjedziecie od Użoka do Bukowca, tam zostawicie auto, wejdziecie na Przełęcz Ruski Put ...i w lewo na Starostyne, a w prawo na wschód na Pikuja. Możecie sobie pochodzić po wierzchołkach , przełęczach i z dwa dni zanocować w namiocie na górze.Następnie zejdziecie z powrotem do auta w Bukowcu.Podróżowanie autem ma swoje zalety, ale i wady też, zawsze trzeba wrócić do punktu wyjścia.
    To by były Bieszczady Wschodnie,ale nie daleko jest Borżawa :)Z Bukowca przez Biłasowice możecie następnie podjechać do Wołowca i dalej do Hukliwy. Stamtąd wejść na Borżawe , przenocować pod Stojem (Stohem) powrócić do auta.....To na pierwszy raz wystarczy .
    Życzę udanego wypadu, a po powrocie napisz co i jak.
    ps. mapy są nieodzowne...np. Bieszczady Wschodnie W Krukara
    ps.2 spanie w górach na Ukrainie jest bezpieczniejsze niż spanie w domku w Polsce
    Ostatnio edytowane przez joorg ; 28-07-2010 o 18:33
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  4. #4
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,122

    Domyślnie Odp: gdzie z dziećmi na tydzień?

    Joorg już udzielił prawidłowej odpowiedzi, dodam tylko że
    -wersję z Bukowca można urozmaicić jednodniowymi (ale dłuższymi) wyprawami na Ostrą Horę
    - mapa Bieszczady Wschodnie dostępna jest on-line
    - czy jest bezpieczne spanie na dziko ? tak , bez problemów. Jedyny raz co się strachu w nocy najadłem to było pole namiotowe w Polańczyku. Uff , ale to była cywilizowana polska młodzież.Na Ukrainie nigdy nie miałem problemów.

  5. #5

    Domyślnie Odp: gdzie z dziećmi na tydzień?

    Cytat Zamieszczone przez kobieta_bieszczadzka Zobacz posta
    Pozwoliłam sobie wysłać pewne namiary na priv. Myślę, że jako miejscowy będzie mógł najwięcej pomóc i naświetlić pewne kwestie.

    Pozdrawiam i życzę pomyślnych wiatrów

    k_b

    Bardzo dziekuje dobra kobieto:) kobieto bieszczadzka

    Serdecznie pozdrawiam wszystkich i dziekuje za rzeczowe odpowiedzi. JORG Wielkie dzieki.
    jedziemy jutro, najpierw w nasze na tydzień Bieszczady potem na wschód.
    trzymajcie kciuki za moją familie, bo troche sie boje..
    Ostatnio edytowane przez eve1978 ; 29-07-2010 o 22:02

  6. #6

    Domyślnie Odp: gdzie z dziećmi na tydzień?

    witam, wróciłam, dziekuje za rady, Joorg zrobiłam z rodziną pasmo pikuja od Bukowca..z plecakami, namiotem. było super, dzieci spisały się choć czasem padały. Na kolejny raz planuje połonine równą..Mnie wogóle zauroczyli ludzie..prości, uczynni. Potwierdzam że spanie na dziko jest bezpieczne. Gdy wrócilismy na pole namiotowe nad Soliną...zrozumiałam to bardzo dobrze.
    Mieliśmy mnóstwo przygód ..raczej dobrych, drogi są tam fatalne jak wiecie więc z autem bywały problemy.Ogólnie byłam 2 raz na Ukrainie a pierwszy na Zakarpaciu...nie czułam się tak dobrze nigdzie w Polsce. Mało brakowało a Pikuj zdobyłby pies Mucha podarowany przez Iwana Iwanowicza/jak sądzę to barwna postać tamtej okolicy. Napewno bedziemy tam wracać. Dzieki Wam odważyłam się:)

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: gdzie z dziećmi na tydzień?

    Cytat Zamieszczone przez eve1978 Zobacz posta
    witam, wróciłam,.... zrobiłam z rodziną pasmo pikuja od Bukowca..z plecakami, namiotem. było super, dzieci spisały się choć czasem padały. Na kolejny raz planuje połonine równą..Mnie wogóle zauroczyli ludzie..prości, uczynni. Potwierdzam że spanie na dziko jest bezpieczne. Gdy wrócilismy na pole namiotowe nad Soliną...zrozumiałam to bardzo dobrze....Ogólnie byłam 2 raz na Ukrainie a pierwszy na Zakarpaciu...nie czułam się tak dobrze nigdzie w Polsce..... Napewno bedziemy tam wracać. Dzieki Wam odważyłam się:)
    Bardzo się cieszę , a w zasadzie cieszymy ,że odważyłaś się być tam i mieliście część udanych wakacji we Wschodnich Bieszczadach.Czytając "widzę "że załapałaś klimat Ukraińskich gór .Napisz więcej, może jakieś zdjęcia....
    O ile mogę poradzić, zamień kolejny raz... zamiast Połonina Równa wybierz np. Borżawe. Na Równej nic takiego nie ma, oprócz drogi z płyt i pozostałości po "niezwyciężonej armii" Na Równą przyjdzie jeszcze czas
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  8. #8

    Domyślnie Odp: gdzie z dziećmi na tydzień?

    Niedawno zapisałem się na forum i żałuję, że tak późno Czytam i dostrzegam tu sporo ciekawych ludzi o podobnych zainteresowaniach. Z tego wątku zapisuję sobie pomysł na kolejne wyprawy. Dziękuję i pozdrawiam :)

  9. #9
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,122

    Domyślnie Odp: gdzie z dziećmi na tydzień?

    Będę polemizował z tym co napisał Joorg
    Na Równej nic takiego nie ma, oprócz drogi z płyt i pozostałości po "niezwyciężonej armii" Na Równą przyjdzie jeszcze czas
    A otóż niekoniecznie.
    Wszystko zależy jaką traskę obierzemy. A mnie przychodzi do głowy np taka :
    Perechrestna - Ostra Hora - Prełuka - Równa - Wojewodin.
    Piękna sprawa, tyle że orientacyjnie trochę trudniejsza od grzbietu Pikuja.
    Jeśli priorytetem ma być łatwość orientowania się w terenie to rzeczywiście lepiej ruszyć na Borżawę, ale jak ją obejmą chmury to zgubić się łatwo, a do wiosek dużo daleko.

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: gdzie z dziećmi na tydzień?

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Będę polemizował z tym co napisał Joorg ....
    Perechrestna - Ostra Hora - Prełuka - Równa - Wojewodin.
    Piękna sprawa,..
    Enrico , masz całkowitą rację w układzie takiej trasy , zwłaszcza przez Ostrą.
    Ja odebrałem ,że eve z rodziną pójdzie wyłącznie na Połoninę Równą i dlatego odradzałem.
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Bieszczady z dziećmi
    Przez jusiek w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-09-2016, 21:52
  2. Tydzień w Gorganach i tydzień w Czarnohorze - Polecane trasy
    Przez endless w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 07:14
  3. Duża grupa z dziećmi (ok. 20 osób + dzieci) na lipiec
    Przez kaska.1 w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-03-2010, 11:16
  4. Ferie 5 dni z dziećmi
    Przez ianna w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-11-2008, 22:24
  5. [Polańczyk] Urlop z dziećmi - gdzie?
    Przez pietrek w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-06-2003, 22:25

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •