Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Plan na wyjazd w Bieszczady - druga połowa sierpnia

  1. #1
    Fiba
    Guest

    Domyślnie Plan na wyjazd w Bieszczady - druga połowa sierpnia

    Witam wszystkich,

    W dniach 16-21 sierpnia planuje wraz z dziewczyną wybrać się w Bieszczady. Jedziemy autem, nocleg mamy zarezerwowany w Polańczyku. Planujemy przez ten czas kilka razy wyskoczyć w góry jak i również miło spędzić czas nad jeziorem. Mamy po 19 lat i w Bieszczadach byliśmy już kilkakrotnie we wcześniejszych latach lecz teraz pierwszy raz wybieramy się sami i my podejmujemy się 'organizacji'. W związku z planami mam do Was kilka pytań. Po pierwsze: Czy znacie w Polańczyku lub bliskiej okolicy warte polecenia knajpy, restauracje gdzie można dobrze i niedrogo zjeść? Druga sprawa to co można w okolicy Polańczyka zwiedzić lub wybrać się w ciekawe miejsce nie ruszając się autem? Chodzi mi o coś innego niż jezioro, może jakieś ścieżki lub szlaki?
    Autem planujemy się wybrać do Ustrzyk Górnych oraz Wołosatego i stamtąd ruszyć w góry.
    Zamierzamy zrobić ze 3 podejścia na 3 dni, w razie braku pogody z któregoś trzeba będzie zrezygnować i zaplanowac dzien inaczej.

    Podejście 1 - Połonina Caryńka i(lub) Wetlińska.
    Czy średnio lub mało zaprawieni mogą zaplanować obejście dwóch Połonin w jeden dzień?
    W którym miejscu najlepiej zostawić auto i ewentualnie podjechać busem żeby wejść na szlak i zobaczyć jak najwięcej w tej okolicy?
    Patrząc na plan szlaków widzę, że troche ich prowadzi na Połoniny więc chciałbym wybrać najbardziej optymalny i zorientowac sie ile to zajmie czasowo.

    Podejście 2 - Tarnica.
    Tutaj planujemy dojechać do Wołosatego i stąd ruszyć szlakiem prosto na Tarnice. I co dalej? Czy warto podejść na Szeroki Wierch i wrócić? A może na Krzemień?
    Chcę wrócić tym samym szlakiem, którym wchodziłem.

    Podejście 3 - Mała Rawka i Wielka Rawka.
    Gdzie tutaj najlepiej wyruszyć? Gdy patrzę na mapę to myślę, że zostawimy auto na Przełęczy Wyżniańskiej i stamtąd szlakiem na obydwie Rawki. Ile orientacyjnie czasu zajmuje podejście i zejście? Czy warto jeszcze podejść stamtąd na Kremenaros i styk 3 granic?

    Przyznaje, że nie jesteśmy zbyt doświadczeni jeśli chodzi i chodzenie po górach ale zasady znamy. Liczę na Waszą pomoc przy zaplanowaniu tych tras i choć czasu już niewiele to mam nadzieję, że wyjade z planem w głowie i większą wiedzą Wiem, że w internecie można znaleźć sporo informacji jednak nie zawsze aktualne i potwierdzone.

    Pozdrawiam,
    Fiba

  2. #2
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,344

    Domyślnie Odp: Plan na wyjazd w Bieszczady - druga połowa sierpnia

    Witaj na forum,
    1 - dwie Połoniny w jeden dzień, ... od przełęczy do przełączy, raczej bez problemu. Całość od Ustrzyk G. do Starego Sioła... to już trochę długa trasa, szczególnie dla rekreacyjnej wędrówki urlopowej.
    2 - zdecydowanie Krzemień. A nie pomyślałeś o "kółku" przez Halicz, Rozsypaniec i Przełęcz Bukowską? Piękna, choć dość daleka wędrówka na cały dzień (licząc z odpoczynkami)
    3 - spokojnie zdążycie na Kremenaros, warto
    Czasy są podane na większości map i na strzałkach w punkcie wyjścia
    Pozdrawiam
    Długi

  3. #3
    Fiba
    Guest

    Domyślnie Odp: Plan na wyjazd w Bieszczady - druga połowa sierpnia

    Cytat Zamieszczone przez długi Zobacz posta
    Witaj na forum,
    1 - dwie Połoniny w jeden dzień, ... od przełęczy do przełączy, raczej bez problemu. Całość od Ustrzyk G. do Starego Sioła... to już trochę długa trasa, szczególnie dla rekreacyjnej wędrówki urlopowej.
    I tak też się właśnie zastanawiam. Jesteśmy nastawieni raczej na spokojne chodzenie a nie nabijanie km, w Bieszczady jeszcze nieraz wrócimy. Czy Twoim zdaniem warto zostawić auto na Przełęczy Wyżniańskiej, podjechać busem do Przełęczy Wyżnej i stąd żółtym szlakiem udać się na Poł. Wetlińską, nastepnie szlakiem przez Berehy Górne wejść na Poł. Caryńską i wrócić zielonym szlakiem na parking na Przełęczy Wyżniańskiej? Ile czasu zajęłaby taka wędrówka i o której najlepiej wyjść? - Przepraszam za takie pytania ale brak mi doświadczenia w tym.

    Cytat Zamieszczone przez długi Zobacz posta
    2 - zdecydowanie Krzemień. A nie pomyślałeś o "kółku" przez Halicz, Rozsypaniec i Przełęcz Bukowską? Piękna, choć dość daleka wędrówka na cały dzień (licząc z odpoczynkami)
    Czytałem, że to właśnie dosyć długa trasa. Mam w planach zrobić ją za rok, w większej grupie ze znajomymi. W tym roku chcemy tylko 'zaliczyć' Tarnice i właśnie nie wiem co jeszcze w okolicy żeby nie zajęło zbyt dużo czasu.

    Cytat Zamieszczone przez długi Zobacz posta
    3 - spokojnie zdążycie na Kremenaros, warto
    Czasy są podane na większości map i na strzałkach w punkcie wyjścia
    Skoro tak to pewnie się się zastanowimy na Wielkiej Rawce jak stoimy z siłami oraz czasem i być może wejdziemy. Ale słyszałem, że szlak na Kremenaros jest wymagający?

    Serdecznie dziękuje za odpowiedzi,
    Pozdrawiam

  4. #4
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie Odp: Plan na wyjazd w Bieszczady - druga połowa sierpnia

    Cytat Zamieszczone przez Fiba Zobacz posta
    Podejście 1 - Połonina Caryńka i(lub) Wetlińska.
    Czy średnio lub mało zaprawieni mogą zaplanować obejście dwóch Połonin w jeden dzień?
    Jasne, da się. Nawet szkolne wycieczki robią obie połoniny w jeden dzień. Ale podejrzewam, że 50% uczestników już nigdy nie wróci w Biesy ani żadne inne góry, przynajmniej z własnej woli Przejście obu połonin w jeden dzień to nie jest jakiś ekstremalny wyczyn, ale zdecydowanie męczący, więc dla mnie nie ma większego sensu. Jeśli korzystasz z samochodu - niezależnie od tego, czy zaczniesz w Wetlinie czy UG - znacznie oddalisz się od auta. Ja bym sobie to rozłożył na dwa dni, parkował auto w Berehach i po przejściu trasy wracał busem na parking. Ale ja jestem z natury leniwy

    Cytat Zamieszczone przez Fiba Zobacz posta
    Podejście 2 - Tarnica.
    Tutaj planujemy dojechać do Wołosatego i stąd ruszyć szlakiem prosto na Tarnice. I co dalej? Czy warto podejść na Szeroki Wierch i wrócić? A może na Krzemień? Chcę wrócić tym samym szlakiem, którym wchodziłem.
    A po co wracać i iść tym samym szlakiem? Chyba lepiej zostawić auto w UG, podjechać busem do Wołosatego, wejść na Tarnicę i wrócić przez Szeroki Wierch do UG. Ewentualnie w stronę przeciwpołożną

    Cytat Zamieszczone przez Fiba Zobacz posta
    Podejście 3 - Mała Rawka i Wielka Rawka.
    Gdzie tutaj najlepiej wyruszyć? Gdy patrzę na mapę to myślę, że zostawimy auto na Przełęczy Wyżniańskiej i stamtąd szlakiem na obydwie Rawki. Ile orientacyjnie czasu zajmuje podejście i zejście? Czy warto jeszcze podejść stamtąd na Kremenaros i styk 3 granic?
    Z Wyżniańskiej jak najbardziej warto na Kremenaros. Tu też sensowny wydaje się zejście do UG i powrót busem po auto na Wyżniańską. Powodzenia

  5. #5
    Poeta Roku 2010
    Poeta Roku 2009
    Poeta Roku 2008

    Awatar WUKA
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Toruń
    Postów
    3,907

    Domyślnie Odp: Plan na wyjazd w Bieszczady - druga połowa sierpnia

    Spod klawiaturki mi to, Marcowy, wyjąłeś . Nie będę się więc powtarzać. Powiem tylko, że masz 100% racji (wg. mnie, naturalnie)

  6. #6
    Fiba
    Guest

    Domyślnie Odp: Plan na wyjazd w Bieszczady - druga połowa sierpnia

    Cytat Zamieszczone przez Marcowy Zobacz posta
    Jasne, da się. Nawet szkolne wycieczki robią obie połoniny w jeden dzień. Ale podejrzewam, że 50% uczestników już nigdy nie wróci w Biesy ani żadne inne góry, przynajmniej z własnej woli Przejście obu połonin w jeden dzień to nie jest jakiś ekstremalny wyczyn, ale zdecydowanie męczący, więc dla mnie nie ma większego sensu. Jeśli korzystasz z samochodu - niezależnie od tego, czy zaczniesz w Wetlinie czy UG - znacznie oddalisz się od auta. Ja bym sobie to rozłożył na dwa dni, parkował auto w Berehach i po przejściu trasy wracał busem na parking. Ale ja jestem z natury leniwy
    Skoro tak to może faktycznie lepiej dołożyć dzień w górach albo zostawić jedną Połoninę na następny rok. Zdecyduję jeszcze na miejscu ale im więcej się dowiem teraz tym lepiej i łatwiej planować :)


    Cytat Zamieszczone przez Marcowy Zobacz posta
    A po co wracać i iść tym samym szlakiem? Chyba lepiej zostawić auto w UG, podjechać busem do Wołosatego, wejść na Tarnicę i wrócić przez Szeroki Wierch do UG. Ewentualnie w stronę przeciwpołożną
    Ile taka trasa jest dłuższa i wejście tym samym szlakiem? Może faktycznie tak będzie lepiej.

    Cytat Zamieszczone przez Marcowy Zobacz posta
    Z Wyżniańskiej jak najbardziej warto na Kremenaros. Tu też sensowny wydaje się zejście do UG i powrót busem po auto na Wyżniańską. Powodzenia
    A zejście z Kremenaros do UG to tak jak wg. mapy ok 2h20min?

    I jeszcze zastanawiają mnie te busy bo wybierając każdą z tych tras musiałbym się zorientować jak i kiedy śmigają..

    Dziękuje za odpowiedzi, bardzo miło na Waszym forum.

    Pozdrawiam,
    Fiba

  7. #7
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,344

    Domyślnie Odp: Plan na wyjazd w Bieszczady - druga połowa sierpnia

    O busach wszystkiego dowiesz się na miejscu. Spiszesz nr telefonu i możesz się umówić, że kierowca podjedzie po Ciebie o wyznaczonej godzinie w umówione miejsce. Stawka jest ceną umowną
    Pozdrawiam
    Długi

  8. #8

    Domyślnie Odp: Plan na wyjazd w Bieszczady - druga połowa sierpnia

    Zgadzam się z radami Kolegów, z tą różnicą, że jeśli jadę samochodem zawsze staram się najpierw ustawić samochód na zejściu i ewentualnie podjechać (busem, stopem) do wejścia na zaplanowany szlak. Zysk jest ewidentny, gdy zejdę w dół (czasem szlak zmęczy lub zmoczy), nie muszę kombinować jak dojść/dojechać do samochodu. Zwłaszcza, że czasem wędruję z dziećmi.
    Jeśli zdecydujesz się na trasę przez Halicz proponuję zacząć od Wołosatego (zostawić samochód), pójść przez Rozsypaniec, Halicz, Przełęcz GOPRowską (w tym roku bez namiotu GOPR), Tarnicę i zejść do Wołosatego do samochodu. W tym roku zrobiliśmy tę trasę z dziećmi. Jakoś nie leży mi kilkukilometrowa wędrówka po całym dniu po płaskim terenie na zakończenie trasy - wolę po płaskim zacząć. Tak jak Marcowy jestem leniwy ;-)

  9. #9

    Domyślnie Odp: Plan na wyjazd w Bieszczady - druga połowa sierpnia

    Nie zauważyłem, że Fiba już pojechał

  10. #10
    MCBRIDE
    Guest

    Domyślnie Odp: Plan na wyjazd w Bieszczady - druga połowa sierpnia

    Witam. Możesz pojechać autem do Wołosatego i stamtąd wejść bezpośrednio na Tarnicę później warto pójść z Tarnicy na Rozsypaniec, Halicz przez Przełęcz Bukowską powrót do Wołosatego. Długi dobrze podpowiada. Z pks-em we wrześniu jest problem.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Bieszczady 24-31 sierpnia 2013
    Przez art121212 w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-07-2013, 15:53
  2. Połowa ferii, kolejny sezon zimowy i kolejna klapa finansowa
    Przez skyrafal w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 11-04-2013, 15:00
  3. Bieszczady w II połowie sierpnia
    Przez jacoszek w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 06-07-2011, 13:44
  4. Zielone połoniny, część druga
    Przez sofron w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-09-2007, 13:05
  5. ukraińskie karpaty druga połowa sierpnia
    Przez Ja78 w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-08-2005, 15:51

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •